מוקד ההבדלים: תקליטים מול דיסקים, לא אנאלוגי מול דיגיטאלי

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

אלוהיםאדירים

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
עמיר,
אתה גם לא מצליח להתנסח בקיצור,
גם כשאתה מתנסח באריכות מוגזמת ומייגעת, אתה לא מצליח להעביר את המסר שלך (ואחר כך גם כועס על שלא מבינים אותך),
אתה חייב משום מה לכתוב תמיד את המילה האחרונה,
וגם אחרי שאתה כבר מבהיר שוב ושוב שאתה מבקש לא לפגוע, אתה מוצא את עצמך יוצא נגד יבואן בצורה פוגעת.
אכן, נפלאות דרכי הבורא.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
עמיר,
אתה גם לא מצליח להתנסח בקיצור,
גם כשאתה מתנסח באריכות מוגזמת ומייגעת, אתה לא מצליח להעביר את המסר שלך (ואחר כך גם כועס על שלא מבינים אותך),
אתה חייב משום מה לכתוב תמיד את המילה האחרונה,
וגם אחרי שאתה כבר מבהיר שוב ושוב שאתה מבקש לא לפגוע, אתה מוצא את עצמך יוצא נגד יבואן בצורה פוגעת.
אכן, נפלאות דרכי הבורא.
תודה על הביקורת הבונה ועל הניסוח התמציתי של פגמי! כל הכבוד!
אכן, נפלאות דרכי הבורא (אלוהיםאדירים) :)

והיבואן בעצם פגע בדרך עקיפה בחברים ממש טובים שלי :כועס:

לא שאני טוען שזו פגיעה אדירה,
אבל בין אם זה כדי לקדם מכירות שלו
או "סתם" ל"הוכיח" לי בהפרזות פראיות שלא שמעתי ציוד מספיק טוב,
זה ממש לא מצדיק אפילו פגיעה קטנה ועקיפה,
במיוחד כשברמה מסויימת הם גם חברים שלו (sad)

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
*** האם זו תהייה גוזמה לנחש שהפטיפון סופר-דופר-כביכול שייש ב'מערכת האנאלוגיות הי אנד קיצונית האחת בארץ' הוא קוזמה, ש"במקרה" אתה גם מוכר אותו?

אם לא, איזה פטיפון זה?

עמיר

נ.ב., "זה מקומם כיוון שמישהו עוד עלול חלילה להאמין לך :)", ולדעתי זה לא לעניין, במיוחד לסוחר, להפחית בערך ציוד של אחרים באמירה שהוא "לא מגרד" ציוד אחר, אפילו אם זה הייה נכון ומבוסס ב-100%

לא ממש לא תהיה גוזמה. זה יהיה יותר בכיוון של מטרה להצדיק את עצמך על ידי כך שתנסה להכפיש יבואן בכך שהוא "מקדם" מוצר שלו בכסות של דיון. זו גישה שמעלה בי חלחלה.

וכן. הוא דיבר על הקוזמה ואני יותר משמח שהוא העלה את הדוגמא הזו, וכן, הוא במקרה מוכר אותו. כולה 100,000 ש"ח. מקווה שיעמוד בהזמנות שלאחר הפוסט הזה.

וואלה. אין לי מילים!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תודה על הביקורת הבונה ועל הניסוח התמציתי של פגמי! כל הכבוד!
אכן, נפלאות דרכי הבורא (אלוהיםאדירים) :)

והיבואן בעצם פגע בדרך עקיפה בחברים ממש טובים שלי :כועס:

לא שאני טוען שזו פגיעה אדירה,
אבל בין אם זה כדי לקדם מכירות שלו
או "סתם" ל"הוכיח" לי בהפרזות פראיות שלא שמעתי ציוד מספיק טוב,
זה ממש לא מצדיק אפילו פגיעה קטנה ועקיפה,
במיוחד כשברמה מסויימת הם גם חברים שלו (sad)

עמיר

איך בדיוק הוא פגע בהם?
והאם אתה באמת עד כדי כך ... בשביל לחשוב שהמטרה שלו במקרה הזה היתה "קידום מכירות"?

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
רק תיקון עיוותים, אם היינו בעניין כזה קודם :):

אכן שנינו יודעים היכן שמעתי תקליטים, אבל:

*** כידוע, בכל מערכת אנאלוגית, מה שקובע את התוצאה זה לא רק הפטיפון/ראש/זרוע וכו', אלא, ולא פחות חשובים, ה-phono stage, ההגברה והרמקולים. כל אחד מאלה יכול להיות גורם מגביל גם לפטיפון הטוב ביותר

*** כמעט כל הציוד הוחלף מאז שהיית לפני כשנתיים במקום האחד, כך שכנראה אין לך מושג אמיתי איך הפטיפון נשמע שם

*** למקום השני, שגם בו לא היית מאז שהוחלפו ה-phono stage וההגברה, אתה הולך (במקרה?) רק היום, כך שגם שם לא הייה לך, ברגע הכתיבה, מושג אמיתי איך זה נשמע

*** האם זו תהייה גוזמה לנחש שהפטיפון סופר-דופר-כביכול שייש ב'מערכת האנאלוגיות הי אנד קיצונית האחת בארץ' הוא קוזמה, ש"במקרה" אתה גם מוכר אותו?

אם לא, איזה פטיפון זה?

עמיר

נ.ב., "זה מקומם כיוון שמישהו עוד עלול חלילה להאמין לך :)", ולדעתי זה לא לעניין, במיוחד לסוחר, להפחית בערך ציוד של אחרים באמירה שהוא "לא מגרד" ציוד אחר, אפילו אם זה הייה נכון ומבוסס ב-100%

הי עמיר,

באמת שלא כתבתי את זה כדי לזלזל במישהו. אני לא מזכיר שמות ולא ציוד.
הרי כל השוואה שאציג תהיה בעייתית או אסורה מכיוון שאני יבואן.
מה שאני מנסה להבהיר שכדי להיווכח לאיזה רמה אנאלוג יכול להגיע צריך לשמוע ציוד קצה.
מכיוון שכמעט ואין כזה בארץ (קוזמה או לא קוזמה) אני מניח שלא שמעת (?)
(אני מתכוון לפטיפונים יקרים מאוד - 30 אלף דולר ומעלה).
הפער בין מערכות האנאלוג שאני מניח שאתה מכיר לבין אלה הוא גדול מאוד.

אגב, האם החברים שלנו מסכימים איתך ?

עופר.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
לא ממש לא תהיה גוזמה. זה יהיה יותר בכיוון של מטרה להצדיק את עצמך על ידי כך שתנסה להכפיש יבואן בכך שהוא "מקדם" מוצר שלו בכסות של דיון.
לא הבנתי במה בדיוק אני "מצדיק את עצמי"

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זה מה שמפריע לך בכל מה שכתבתי?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
עופר, לדעתי נסחפת. אין צורך בציוד אנלוגי אזוטרי כדי להיווכח בכך שאודיו אנלוגי נשמע מציאותי יותר וטבעי יותר מאשר דיגיטאלי. זה מתבטא גם בציוד אנלוגי אודיופילי צנוע.

כל הוויכוחים עם פותח השרשור הם בבחינת טחינת מים. הוא כל כך משוכנע בצדקתו עד ששום דבר לא יזיז אותו מדעתו. אני חוזר ואומר, שום דבר לא יזיז אותו מדעתו. לכן הדיון אתו הוא עקר לחלוטין, כמו דו שיח של חרשים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
הי עמיר,

באמת שלא כתבתי את זה כדי לזלזל במישהו. אני לא מזכיר שמות ולא ציוד.
הרי כל השוואה שאציג תהיה בעייתית או אסורה מכיוון שאני יבואן.
מה שאני מנסה להבהיר שכדי להיווכח לאיזה רמה אנאלוג יכול להגיע צריך לשמוע ציוד קצה.
מכיוון שכמעט ואין כזה בארץ (קוזמה או לא קוזמה) אני מניח שלא שמעת (?)
(אני מתכוון לפטיפונים יקרים מאוד - 30 אלף דולר ומעלה).
הפער בין מערכות האנאלוג שאני מניח שאתה מכיר לבין אלה הוא גדול מאוד.

אגב, האם החברים שלנו מסכימים איתך ?

עופר.
אני בהתחלה בכלל לא שמתי לב לזה. לפחות אחד מהם לא ממש התלהב מהפוסט שלך. זה הייה יכול להיראות לגמרי אחרת אם מראש היית כותב שהפטיפון שבו מדובר עולה 30 או 100 אלף דולר

בלי הנתון הקטן הזה, המשפטים "אני אומר לך שמה שאתה שומע שם עדיין לא מלמד ולא מגרד את היכולת האמיתי של המדיה. אם זה הרפרנס שלך אז אני יכול אולי להבין את מסקנתך" נשמעים כאילו זה פטיפונים עלובים ומסכנים, ויש איזשהו פטיפון מסתורי (שיכול ככל הידוע גם לעלות חצי מהם) שמשפיל אותם.

חוצמזה, הבנתך את מסקנתי משמעה בעצם שבסכומים שפויים, אפילו לדעתך דיגיטאל יותר "טוב"...:)

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
עופר, לדעתי נסחפת. אין צורך בציוד אנלוגי אזוטרי כדי להיווכח בכך שאודיו אנלוגי נשמע מציאותי יותר וטבעי יותר מאשר דיגיטאלי. זה מתבטא גם בציוד אנלוגי אודיופילי צנוע.

כל הוויכוחים עם פותח השרשור הם בבחינת טחינת מים. הוא כל כך משוכנע בצדקתו עד ששום דבר לא יזיז אותו מדעתו. אני חוזר ואומר, שום דבר לא יזיז אותו מדעתו. לכן הדיון אתו הוא עקר לחלוטין, כמו דו שיח של חרשים.
אני מסכים בהחלט שזה דיון עקר לחלוטין, טחינת מיים וכיו"ב, ולכן הצעתי בפירוש להפסיק אותו.

גם שום דבר לא יזיז אותך מדעתך, כך שאתה בפירוש אחד ה"חרשים" לפי הגדרתך שלך.

בואו נעזוב זה.
עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
איך בדיוק הוא פגע בהם?
והאם אתה באמת עד כדי כך ... בשביל לחשוב שהמטרה שלו במקרה הזה היתה "קידום מכירות"?
לגבי הפגיעה, הסברתי ב-http://www.dtown.co.il/forum/10981-...סקים-לא-אנאלוגי-מול-דיגיטאלי-8.html#post83708.

ןלמה צריך להיות 'עד כדי כך ... בשביל לחשוב שהמטרה שלו במקרה הזה היתה "קידום מכירות"'? :)

מכל מקום אני לא המקור למחשבה האיומה והבלתי סבירה והנוראית הזו :)

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
זה מה שמפריע לך בכל מה שכתבתי?
מה עוד אמור להפריע לי? :)

זה שמשהו שלא הבנתי מעורר בך חלחלה, או זה שאתה שמח שעופר העלה את נושא הפטיפון המופלא שלו? :)

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני בהתחלה בכלל לא שמתי לב לזה. לפחות אחד מהם לא ממש התלהב מהפוסט שלך. זה הייה יכול להיראות לגמרי אחרת אם מראש היית כותב שהפטיפון שבו מדובר עולה 30 או 100 אלף דולר

בלי הנתון הקטן הזה, המשפטים "אני אומר לך שמה שאתה שומע שם עדיין לא מלמד ולא מגרד את היכולת האמיתי של המדיה. אם זה הרפרנס שלך אז אני יכול אולי להבין את מסקנתך" נשמעים כאילו זה פטיפונים עלובים ומסכנים, ויש איזשהו פטיפון מסתורי (שיכול ככל הידוע גם לעלות חצי מהם) שמשפיל אותם.

חוצמזה, הבנתך את מסקנתי משמעה בעצם שבסכומים שפויים, אפילו לדעתך דיגיטאל יותר "טוב"...:)

עמיר

אתה ממש לא הבנת אותו.
הוא טוען שיש פטיפונים קיצוניים שנשמעים טוב יותר מנגני קצה. הוא לא טען לרגע שנגן דיגיטלי נשמע טוב יותר מפטיפון.

הוא נתן דוגמא שנמצאת כאן בארץ אצל אדם שבחן את הפטיפון קצה שלו מול נגני קצה.

לגבי החברים "הפגועים" שלך. יכול להיות שיש להם יופי של פטיפונים אבל הם לא מנוצלים ברמה האופטימלית.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לגבי התגובות שלך 291 - 292 עזוב. רד מזה.

אם לא הבנת לא תבין לעולם, אבל עצם העובדה שאתה מתדיין עם עופר ומשתמש בזה שהוא "סוחר" אז הוא לא "אוביאקטיבי" מראה בדיוק באיזה מצב אתה נמצא. בקיצור, שחרר את זה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אתה ממש לא הבנת אותו.
הוא טוען שיש פטיפונים קיצוניים שנשמעים טוב יותר מנגני קצה. הוא לא טען לרגע שנגן דיגיטלי נשמע טוב יותר מפטיפון.

לגבי החברים "הפגועים" שלך. יכול להיות שיש להם יופי של פטיפונים אבל הם לא מנוצלים ברמה האופטימלית.
"אז אני אסביר", כמו שאתה נוהג לכתוב :)

1. הוא טען שאם זה הרפרנס שלי, הוא יכול להבין את מסקנתי.
2. מסקנתי מבחינתו היא שדיגיטאל יותר ריאליסטי/נכון/מדוייק (אני מעולם לא באמת טענתי את זה, רק שפטיפון הוא לא)
3. לפיכך, אם זה הרפרנס שלי, הוא יכול להבין שדיגיטאל יותר ריאליסטי/נכון/מדוייק (והוא לא הייה מבין לגבי רפרנס "קצה")
4. השימוש במילה "מבין" כאן היא במשמעות של "מסכים שזו גישה סבירה"
5. לפיכך, עבור רפרנס שאינו קצה, הוא מסכים שזו גישה סבירה שדיגיטאל יותר ריאליסטי/נכון/מדוייק

יאללה, כשאני כבר רוצה לא "לחפור" אתה שם אותי בפינה הזו? :)

מאיפה המצאת/לקחת את "יכול להיות שיש להם יופי של פטיפונים אבל הם לא מנוצלים ברמה האופטימלית"? :מבולבל:

מזה שבכל זאת אני מעדיף דיגיטאל? :)

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
לגבי התגובות שלך 291 - 292 עזוב. רד מזה.

אם לא הבנת לא תבין לעולם, אבל עצם העובדה שאתה מתדיין עם עופר ומשתמש בזה שהוא "סוחר" אז הוא לא "אוביאקטיבי" מראה בדיוק באיזה מצב אתה נמצא. בקיצור, שחרר את זה.
אני לא כל כך מבין את הסלנג ה"פורומי" של "רד מזה" כשאתה העלית את זה ואני לא עליתי על זה,
ומה בדיוק אני צריך לשחרר,
ובאיזה מצב נוראי אני נמצא

כל זאת בהינתן שסוחרים הם תמיד אובייקטיביים בכל הנסיבות,
ואפילו העלאת הרעיון האווילי בעליל
שייתכן בכלל שקיים מצב תיאורטי שקיימת נקודה במרחב/זמן
שבו סוחר לא הייה אובייקטיבי,
ו/או לא אמר דברים, אפילו כביכול לא בכוונה תחילה,
שבמקרה אולי, אבל רק אולי, משרתים את מטרותיו :D

אולי תשחרר אתה קצת מהיתממות הצדקנית שלך פתאום?

(האם זה שימוש מתאים בסלנג?)

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
נמר,

את סיפור האנאלוג/דיגיטאל מיצינו.
את סיפור עופר גם.

אתה רוצה לחפור? :)

די, חלאס, מספיק, לא? (ורד)
עמיר

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
איזה דו-שיח מדהים....

עמיר,

הפלתי אותי מצחוק בשאלה שלך "ומה בדיוק אני צריך לשחרר"....:D

אבל קצת ברצינות:
- הויכוח אכן התדרדר אבל בראשיתו היה מעניין. לי לא היה מושג על כמות הבעיות והפשרות שעושים במדיה אנלוגית. תודה על המידע.
- כן הייתי מודע לפשרות שנעשות במדיה דיגיטלית (בבקשה לא לבחון אותי....).

- בסיכומו של דבר, העדפה של מדיה אנלוגית או דיגיטלית היא בחירה סוביקטיבית שמעורבים בה שיקולים שונים - לא רק ה"נאמנות למקור" אלא גם נוחות הפעלה ואחזקה.

- העובדה ששני סוגי המדיה פורחים וקיימים מלמדת שיש מקום בעולמנו לשניהם, עד שתהיה פריצת דרך בלתי מעורערת שתשלח את המדיה האנלוגית והדיגיטלית, כפי שהיא מוכרת לנו כיום, לארכיון.

ארז

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
"אז אני אסביר", כמו שאתה נוהג לכתוב :)

1. הוא טען שאם זה הרפרנס שלי, הוא יכול להבין את מסקנתי.
2. מסקנתי מבחינתו היא שדיגיטאל יותר ריאליסטי/נכון/מדוייק (אני מעולם לא באמת טענתי את זה, רק שפטיפון הוא לא)
3. לפיכך, אם זה הרפרנס שלי, הוא יכול להבין שדיגיטאל יותר ריאליסטי/נכון/מדוייק (והוא לא הייה מבין לגבי רפרנס "קצה")
4. השימוש במילה "מבין" כאן היא במשמעות של "מסכים שזו גישה סבירה"
5. לפיכך, עבור רפרנס שאינו קצה, הוא מסכים שזו גישה סבירה שדיגיטאל יותר ריאליסטי/נכון/מדוייק

יאללה, כשאני כבר רוצה לא "לחפור" אתה שם אותי בפינה הזו? :)

מאיפה המצאת/לקחת את "יכול להיות שיש להם יופי של פטיפונים אבל הם לא מנוצלים ברמה האופטימלית"? :מבולבל:

מזה שבכל זאת אני מעדיף דיגיטאל? :)

עמיר

נ.ב., רק "למען הסר ספק", יש שם קווי חשמל ייעודיים, כבלי חשמל ייעודיים, באחד מהם יש Shunyata Hydra, הפטיפונים עומדים על סטנדים ייעודיים, מאוזנים, ה-VTA מכוון בצורה מקצועית, ה-overhanng מכוון עם protractor או איך שזה נקרא, phono stages מעולים, אינטרקונקטים מעולים, הגברה מעולה, כבלי רמקולים מעולים, רמקולים מעולים, וכך הלאה לכל אורך הקו. אולי אפשר איכשהו לחשוב על להוציא משם עוד טיפה מיץ, אבל כנראה זה רחוק מאוד מלהיות "לא אופטימאלי" :)

יש עוד אודיופילים רציניים בארצנו הקטנטונת...:)

אופס, התכוונתי רק להוסיף נ.ב. לפוסט המקורי ולא לפתוח את העניין מחדש.
כנראה לחצתי על "צטט" במקום על "ערוך" :(

נערך לאחרונה ב:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
עכשיו הבנתי.
אודיופיל רציני הוא מי שמסכים באופן עיוור עם כל הגיגיו של פותח השרשור.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור