מוקד ההבדלים: תקליטים מול דיסקים, לא אנאלוגי מול דיגיטאלי

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
שמע עמיר.

הדגשתי את השורה האחרונה שלך בכוונה. אם אתה רוצה לעשות איתי תחרות למי יש יותר "ארס" אין לי בעיה עם זה {רק תודיע לי מראש} ואני אזרע את הארס שלי בשמחה ובששון.

כיוון שאתה בונקר ולא מספק מידע על נסיונך ששואלים אותך שאלה עולות תמיהות. ששואלים אותי עם מה אני שומע או למה השוואתי אני מיד עונה ולא טוען שזה "לא רלוונטי"!

עשה לי טובה. שאלת אותי שאלה וקיבלת תשובה מבלי להכניס לך מהצד בסיום של "מקווה שזה לרמתך" בציניות מגעילה.

אני חושב שאתה מת על ויכוחים {זה די ברור} אבל מעולם לא טענתי שאין לך נסיון, להבדיל מדיגימון {סחבק}.

לגבי הפטיפונים ששמעת. אחלה רפרנס ואכן פטיפונים מעולים. זה עדיין לא משנה את העובדה שכנראה {רק כנראה} נתפסת בנקיון של הנגן הדיגיטלי והוא נתן לך תחושה נקייה ואמיתית יותר.

זוכר מה אמרתי על רוי? אני לא מתווכח איתו כי הוא ניסה, בדק והגיע למסקנות. אין לי בעיה עם זה ואני מפרגן לדיעות אחרות {למרות שאני נתפס אחרת}, ולכן כיוון ששמעת בדקת והכל אחלה אין ביננו ויכוח. אתה חושב ככה ואני חושב אחרת.

אם לא היית חושף את המידע הזה כנראה שהיינו מתווכחים לנצח. עכשיו שאני מבין ששמעת ודעתך שונה משלי זה בסדר. זה תנאי הכרחי בתחום הזה.
הציניות קפצה לי כי לאורך כל הדרך אתה מסביר לי כל מיני דברים כמו לטירון מתחיל, כולל בפוסט הזה, כשאתה מייחס לי (לפחות עם סימן שאלה) היתפסות לניקיון של דיגיטאלי.

ולא, כשהסאונד טוב, אני יכול לשמוע את זה גם דרך הרעשים והפיצפוצים והליכלוך והגועל-אוזן שמתלווה לתקליט שאינו במצב טוב.

ןלא, אני לא נעול על דיסקים כמו דיעה וכמו קיר. כשייש תקליט טוב אני אומר את זה בלי בעייה, לא שצריך "לחלוב" את זה ממני עד שאצטרך "להודות".

בדיוק הייו דוגמאות כאלה ממש אתמול בערב, כשהייתי אצל בעליו של ה-Mentor האמור והוא השמיע תקליט במצב רע של "מן העולם החדש" עם Kertesz/Vienna, ולמרות הרעשים וכו' שמעתי סאונד טוב.

אחר כך הוא שם SACD של Take Five (טרק רביעי), שנשמע קצת סתום (בשונה מאוד מאיך שהוא נשמע אצלי בביית), ואחריו התקליט, שנשמע הרבה יותר "חי" ודינאמי, דומה יותר ל"זיכרון השמיעתי" שלי מה-SACD בביית, אבל אולי עם טיפה הדגשת יתר של הגבוהים בתופים. מובן שאמרתי שהתקליט נשמע יותר טוב.

אז, גם אולי בניגוד לתדמית שלי, אני לא נעול על דיגיטאלי ולא נגד תקליטים. פשוט הטעם שלי הוא אחר מאלה שמתלהבים בדרך כלל יותר ממתקליטים (וחלקם נעולים נגד דיסקים).

עמיר

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
ברור שאתה לא יכול. אתה מנסה לשכנע אותי כבר יומיים שמבחן צליל טבעי אינו ישים.
לפי מה שטרחת והסברת אתה לא סומך על הזיכרון הצלילי שלך אפילו לא לחמש דקות.
הזיכרון הצלילי שלי תקף לימים ארוכים, משמע הזיכרון השמיעתי שלך מוגבל יותר משלי,
או שמשום מה החלטת לא להסתמך עליו.
התכוונתי (ואולי אפילו כתבתי, אין לי כוח לחפור) לזיכרון לניואנסים, כמו בעת טסט כבלים. כתבתי על זה גם בפוסטי קודמים, שאולי לא קראת. ככה זה שמתערבים באמצע.
הבחינה הזאת היא הדבר החשוב ביותר עבורי בבחינת ציוד. עבורך, אם אני מבין אותך נכון,
בכלל לא. ויתרת עליה לטובת מה שאתה קורא טעם אישי. העובדה שאתה מבטל את הבחינה הזאת
לא אומרת דבר וחצי דבר על תקפותה או חשיבותה.
לא ביטלתי ולא נעליים, אבל אין לי כוח להסביר עוד פעם. חבל על הטירחה.
אני אכן יכול לקבוע אם סט א' נשמע יותר טבעי מסט ב'. זאת עובדה שאתה לא יכול לשנות.
זו לא יהירות - זו התמחות. היכולת שלי מבוססת על עשרות שנים של שמיעת מוסיקה חיה
בבית, בבתים אחרים ובאולמות קונצרטים. וגם על נגינה בכמה כלים.
איך לאמר, יש לי אוסף של צלילי כינור, הצ'לו והפסנתר צרובים במוח.
.
זאת עובדה (!!!) שאתה יכול :D:D:D

יש הרבה בדיחות צ'אק נוריס, דברים כמו:
*** צ'אק נוריס יכול לטרוק דלת מסתובבת!
*** צ'אק נוריס יכול להרוג 7 אבנים עם ציפור אחת!
ועוד מיליון כאלה, אין לי כוח לכתוב אפילו את המעט שאני מכיר מתוכן.

צריך רק להחליף "צ'אק נוריס" ב"עופר שחורי" ונקבל את התיאור העובדתי המלא שלך.

הצחקת אותי עם המוח הצרוב שלך, וההערכה העצמית המפוצצת שלך.

בוא נעזוב את העניין? זה נהייה ממש פתיטי.

אני לא ארחם עליך רק כי אין טעם -- אתה נהנה מזה.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
עוד פעם אחת תשתמש במילה "בור" אני מטיס אותך מכאן!

מעולם לא קראתי לך בור ואני גם לא אקרא לך כך.

אפשר להגיד שאדם לא מתמצא בתחום, לא מבין, לא מנוסה ועוד שלל מילים שקשורות להבנה של אדם בתחום הזה. אבל אף אחד לא יגיד לי בור!

הודעה לכולם!
תחשבו טוב טוב לפני שאתם משתמשים במילה הזו.

להגיד לאדם בור באופן כללי זה לא לעיניין.

.
כדאי אולי להבהיר את זה גם ליהושע, שבירבר את המילה הזו לא פעם :),
ואף טרח להסביר שזה בסדר גמור: http://www.dtown.co.il/forum/10981-...סקים-לא-אנאלוגי-מול-דיגיטאלי-2.html#post82914

עמיר

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עמיר.

יכול להיות מצב הפוך?

מה שעופר יכול כמעט כל אדם שמתעסק בתחום הזה יכול ואתה לעומת זאת לא יכול.

יכול להיות שדווקא המוח שלך צרוב בכל הקשור לאודיו, יכול להיות שאתה לא מעריך את עצמך כלל, ויכול להיות שכולנו כאן מרחמים עלייך וחושבים שאין טעם בכלל לשוחח איתך על הנושא?

אתה מכיר את בדיחות השיכורים?
אם אחד אומר לך "אתה שיכור " יכול להיות שהוא סתם מסתלבט עלייך.
אם שניים אומרים לך אותו הדבר כנראה שעדיף שתלך לישון.

למרות ההתנצליות החוזרות שלך הדיבור שלך מלא ברעל {מזה מלא, עמוווווס!!!!}.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כדאי אולי להבהיר את זה גם ליהושע, שבירבר את המילה הזו לא פעם :),
ואף טרח להסביר שזה בסדר גמור: http://www.dtown.co.il/forum/10981-...סקים-לא-אנאלוגי-מול-דיגיטאלי-2.html#post82914

עמיר

זה מכוון לכולם. ספציפית למילה הזו!

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
עמיר,

ראשית, קראתי וצלחתי את כל פוסטיך הקודמים.

אתה מסובב את דבריך מפוסט לפוסט לפי הצורך, וכל פעם שאין לך תשובה עיניינית
כתיבתך המלומדת הופכת מיד למטח של בוז ועלבונות אישיים.

אתה מוזמן להתייחס עניינית למה שאני אומר. אם אתה לא מעוניין אני מציע שלא תענה או לפחות תימנע מניבולי פה.

עופר.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
עמיר.

יכול להיות מצב הפוך?

מה שעופר יכול כמעט כל אדם שמתעסק בתחום הזה יכול ואתה לעומת זאת לא יכול.

יכול להיות שדווקא המוח שלך צרוב בכל הקשור לאודיו, יכול להיות שאתה לא מעריך את עצמך כלל, ויכול להיות שכולנו כאן מרחמים עלייך וחושבים שאין טעם בכלל לשוחח איתך על הנושא?
כמעט לכל שאלה שמתחילה ב"האם יכול להיות" התשובה היא "כן"!

ברמה שמדובר בה יש לי את היכולת להגיד מה "טבעי" ומה לא, ואולי להתקרב ל"אמת", אם יש כזו, לא פחות מאף אחד אחר שזכיתי להכיר.

העניין הוא שלא אתה ולא עופר ולא אני באמת בדקנו עד כמה מה שאנחנו חושבים שאנחנו יודעים הוא באמת קולע ל"אמת"/מציאות או איך לקרוא לזה.

זה כמו הוויכוח שהייה לנו האם אפשר לקבוע באם הקלטה של צ'לו א' באולם/כנסייה A טובה/אמיתית/ריאליסטית יותר מהקלטה של צ'לו ב' באולם/כנסייה B, על סמך שמיעת צ'לו ג' אצלך בביית.

אני בטוח, ואני מניח שגם אתה יכול להיות בטוח, שגם אני אוכל לחוות דעה על סמך הנתונים האלה, ובביטחון לא קטן משלך.

עם זאת, לי ברור שזו לא בדיקה תקפה, בעוד שלך ברור כשמש שכן, וכאן ההבדל.

ניסיתי להסביר את העניין בעזרת הדוגמה עם התמונות, שלא התייחסת אליה.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
עמיר,

ראשית, קראתי וצלחתי את כל פוסטיך הקודמים.

אתה מסובב את דבריך מפוסט לפוסט לפי הצורך, וכל פעם שאין לך תשובה עיניינית
כתיבתך המלומדת הופכת מיד למטח של בוז ועלבונות אישיים.

אתה מוזמן להתייחס עניינית למה שאני אומר. אם אתה לא מעוניין אני מציע שלא תענה או לפחות תימנע מניבולי פה.

עופר.
אני לא מוצא יותר טעם להתייחס לדבריך אחרי שסובבת את תשובותי ועיקמת אותם מעבר לנקודת השבירה.

אז מוטב שאפסיק באמת להתייחס לדבריך, כדי שלא אאבד את סבלנותי שוב.

מסתבר שהיום אני "עצבן" יותר מנמר.

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תכלס.

אייל נתן דוגמא מעולה עם התמונות. כנראה שאתה לא הצלחת {או לא רצית} להבין מהדוגמא את העיניין.
אני ממש לא מתכונן להמשיך בדיון הזה {לא בגללך חלילה, למרות הדיבור ה"נגוע" שלך. בגלל שמאסתי באופן כללי מהדיון} אלה אם כן משהו יקפיץ אותי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני לא מוצא יותר טעם להתייחס לדבריך אחרי שסובבת את תשובותי ועיקמת אותם מעבר לנקודת השבירה.

עמיר

עצבן יותר ממני? סלח לי שאני מזלזל אבל לא מפחידים סטייק עם קוטג'.:D

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83

עמיר

כל מה שעשיתי אני ואחרים היה לנסות לדון איתך על טענותיך.
אולי חשבת שנכנסת למאורת קופים והבאת אליהם את האור הגנוז.
כשמסתבר למורה הנבוכים החדש שלא עם קופים יש לו עסק אלא עם בני אדם
הוא זורק את הספר ומוציא את החרב.

אתה מוזמן לשכנע אותנו באמיתות טיעוניך ולהשאיר בצד כעסים, עצבים ואת כל
השדים האחרים.

עופר.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
עצבן יותר ממני? סלח לי שאני מזלזל אבל לא מפחידים סטייק עם קוטג'.:D
לא משנה מי מביניהם פוחד ממי, אם בכלל.
אני אוכל את שניהם גם ככה וגם ככה.

:)

עמיר

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אחלה מקור לחלבון שניהם.
במיוחד קוטג'.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
לקחתי time-out וחשבתי על מה שקרה -- איך זה שהתכסחתי עם אנשים והתעצבנתי וכל זה.

מבחינתי, כל התעצבנות היא בעצם כישלון, לפי הלוגיקה הבאה:

*** הכי קל להאשים את האחרים, שהם לא בסדר ושהם עיצבנו אותי.

*** למעשה, כמעט תמיד אפשר לדמיין מצב שבו הם היו עושים בדיוק את מה שהם עשו ולא הייתי מתעצבן (אלא למשל מתעלם, צוחק, מייצר סבלנות, וכו').

*** לפיכך, כמעט תמיד זה לא מדוייק לומר "הם עיצבנו אותי" ותמיד, ה-100% מהמיקרים, זה כן מדוייק לומר "אני התעצבנתי מהם".

*** אם אני התעצבנתי מהם, אז המפתח הוא אצלי, אני יכול להחליט אם להתעצבן או לא, או לפחות לזהות את נקודות החולשה שלי, שאם לוחצים עליהם זה "מפעיל" אותי ואני מתעצבן, ולחפש דרכים שהם לא יהייו נקודות חולשה יותר

סוף הלוגיקה הכללית. ספציפית למקרה הזה חשבתי ש:

*** בעצם באתי עם המסר הבא: "אפשר ליהנות גם מתקליטים וגם מדיסקים, והבחירה היא רק עניין של טעם אישי. אבל אתם שאוהבים תקליטים, ושחלק מהאהבה שלכם הוא שאתם מוצאים בהם את הדימיון למקור, את הנכון ואת המדוייק, אז שתדעו לכם שבעצם מה שאתם אוהבים, והשקעתם בו כל כך הרבה כסף וזמן ואהבה, הוא בעצם עיוותים בהכנת/השמעת התקליטים!!!".
אז מה הפלא שאנשים לא ממש מתלהבים מהרעיון, לא ממש מתלהבים ממי שמביא את הרעיון, ולא ממש רוצים להבין ו/או לקבל, אלא בהכרח, ממש כהגנה עצמית, תוקפים ורוצים להוכיח שזה לא נכון, לא מוכח, לא מבוסס ובכלל הכל שטויות?!
אז אולי אין טעם ו/או סיבה "אמיתית" לכעוס עליהם?

*** אנשים כבר היו בוויכוחים אנאלוגי/דיגיטאלי כבר מיליון פעם, הנושא כבר שחוק עבורם, אין מה לחדש להם כבר, כל מה שהייה לומר בנושא ניטחן עד דק, וייש להם כבר עמדות ברורות ומוצקות בנושא. מראש אין סיכוי להזיז אותם משם, no matter what
. טוב/רע לא רלוונטי ולא מעניין כאן, פשוט זה המצב.

*** אני כותב בצורה שהיא אולי מדוייקת ומפורטת, אבל מאוד ארוכה ומסובכת, ומרוב עצים לא רואים את היער. כיום, בעידן האינטרנט, אנשים לא ממש טורחים להשקיע מאמץ בלקרוא ולהבין את כל הפרטים עד הסוף. הם מרפרפים, מקבלים איזושהי תמונה כללית ועוברים הלאה. טוב/רע לא רלוונטי ולא מעניין גם כאן, פשוט זה המצב, שאפילו "חמור" יותר כשהנושא שחוק כביכול כמו זה, ואז כמעט בכלל לא קוראים, ופשוט נתפסים למשהו ומגיבים עליו.

עכשיו צריך לראות אם ואיך מתמודדים מול ערימת אי ההבנות, העיוותים של דברי ושל מה שכתבתי ומה שלא.

ואולי בכלל כדאי לעזוב את הנושא? כנראה שזו התשובה.

ולא נותר לי אלא להתנצל בפני כל אלה שפגעתי בהם על לא עוול "אמיתי" בכפם, אלא רק מתוך נקודות חולשה שלי.

וכל מה שחסר הוא התשובה שהבטיח דיגיסאן בעניין הפילטרים בהמרות ברמה של 24/96.

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני מרגיש חובה לתקן את המעוות. ואני כרגיל במודגש.

לקחתי time-out וחשבתי על מה שקרה -- איך זה שהתכסחתי עם אנשים והתעצבנתי וכל זה.

יופי.

מבחינתי, כל התעצבנות היא בעצם כישלון, לפי הלוגיקה הבאה:
*** הכי קל להאשים את האחרים, שהם לא בסדר ושהם עיצבנו אותי.
*** למעשה, כמעט תמיד אפשר לדמיין מצב שבו הם היו עושים בדיוק את מה שהם עשו ולא הייתי מתעצבן (אלא למשל מתעלם, צוחק, מייצר סבלנות, וכו').
*** לפיכך, כמעט תמיד זה לא מדוייק לומר "הם עיצבנו אותי" ותמיד, ה-100% מהמיקרים, זה כן מדוייק לומר "אני התעצבנתי מהם".
*** אם אני התעצבנתי מהם, אז המפתח הוא אצלי, אני יכול להחליט אם להתעצבן או לא, או לפחות לזהות את נקודות החולשה שלי, שאם לוחצים עליהם זה "מפעיל" אותי ואני מתעצבן, ולחפש דרכים שהם לא יהייו נקודות חולשה יותר

שידרגת את ההיתנצליות שלך, כבר התקדמות.

סוף הלוגיקה הכללית. ספציפית למקרה הזה חשבתי ש:
*** בעצם באתי עם המסר הבא: "אפשר ליהנות גם מתקליטים וגם מדיסקים, והבחירה היא רק עניין של טעם אישי. אבל אתם שאוהבים תקליטים, ושחלק מהאהבה שלכם הוא שאתם מוצאים בהם את הדימיון למקור, את הנכון ואת המדוייק, אז שתדעו לכם שבעצם מה שאתם אוהבים, והשקעתם בו כל כך הרבה כסף וזמן ואהבה, הוא בעצם עיוותים בהכנת/השמעת התקליטים!!!".
אז מה הפלא שאנשים לא ממש מתלהבים מהרעיון, לא ממש מתלהבים ממי שמביא את הרעיון, ולא ממש רוצים להבין ו/או לקבל, אלא בהכרח, ממש כהגנה עצמית, תוקפים ורוצים להוכיח שזה לא נכון, לא מוכח, לא מבוסס ובכלל הכל שטויות?!

פשששש. אתה מציג את דברייך כעובדות {כל הכבוד} שעלולות להטעות הדיוטות. למרות שהעובדה היחידה כאן היא שרוב חברי הפורום מנסים להעמיד אותך על טעותך. ידידי, אתה טועה ומטעה! הסיבה שמשקיעים בסטאפ אנלוגי היא אחת ויחידה, הוא קרוב יותר למציאות.

שנית. אתה מנתח את הסיבה שיצאנו חוץ נגדך כסוג של התגוננות שלנו? הצחקת אותי, אותם ואותנו.

*** אנשים כבר היו בוויכוחים אנאלוגי/דיגיטאלי כבר מיליון פעם, הנושא כבר שחוק עבורם, אין מה לחדש להם כבר, כל מה שהייה לומר בנושא ניטחן עד דק, וייש להם כבר עמדות ברורות ומוצקות בנושא. מראש אין סיכוי להזיז אותם משם, no matter what
. טוב/רע לא רלוונטי ולא מעניין כאן, פשוט זה המצב.

ואתה לא מקובע. נכון, שכחתי.

*** אני כותב בצורה שהיא אולי מדוייקת ומפורטת, אבל מאוד ארוכה ומסובכת, ומרוב עצים לא רואים את היער. כיום, בעידן האינטרנט, אנשים לא ממש טורחים להשקיע מאמץ בלקרוא ולהבין את כל הפרטים עד הסוף. הם מרפרפים, מקבלים איזושהי תמונה כללית ועוברים הלאה. טוב/רע לא רלוונטי ולא מעניין גם כאן, פשוט זה המצב, שאפילו "חמור" יותר כשהנושא שחוק כביכול כמו זה, ואז כמעט בכלל לא קוראים, ופשוט נתפסים למשהו ומגיבים עליו.

אתה מחמיא לעצמך יותר מידי, צא מזה! אתה כותב בצורה מעייפת ארוכה ווכחנית {זה התיאור הנכון} דיוק, פירוט ועוד כמה מחמאות שחילקת לעצמך על כתיבתך פשוט לא היה שם. אבל אני בהחלט מסכים איתך שחלק לא קוראים את כל ההרצאות שלך וזה בגלל שאתה באמת חושב שאתה צודק, רוב אלה שלא קוראים פשוט ברחו מהשירשור כי אין עם מי לדבר. אני יכול להעיד רק על עצמי, קראתי כל מילה שלך אפילו פעמיים, לא בגלל שזה מסובך, בגלל שפשוט לא האמנתי כמה אתה מקובע בדעתך.

עכשיו צריך לראות אם ואיך מתמודדים מול ערימת אי ההבנות, העיוותים של דברי ושל מה שכתבתי ומה שלא.

אף אחד לא יכול לעוות את דבריך באותה מידה שלא ניתן להדליק אור דלוק. {במידה ולא הבנת, אסביר. דברייך מעוותים מהיסוד ולכן דבר מעוות לא ניתן לעוות}. נכון היה לך להגיד: "עכשיו צריך לראות אם ואיך מתמודדים מול ערימת אי ההבנות והעיוותים שהטחתי בכם"

ואולי בכלל כדאי לעזוב את הנושא? כנראה שזו התשובה.

זה יהיה צעד חכם מצידך.

ולא נותר לי אלא להתנצל בפני כל אלה שפגעתי בהם על לא עוול "אמיתי" בכפם, אלא רק מתוך נקודות חולשה שלי.

מרגש!

וכל מה שחסר הוא התשובה שהבטיח דיגיסאן בעניין הפילטרים בהמרות ברמה של 24/96.

זה חסר לך. לא לי, בפורום ישנה מערכת משוכללת של הודעות פרטיות. תשתמשו בה.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אני מרגיש חובה לתקן את המעוות. ואני כרגיל במודגש.
חבר נמר,

לא בדיוק ברור לי למה ראית צורך כזה דחוף "לתקן את המעוות" ע"י הכנסת עיוותים קנטרניים וציניים משלך ולהיכנס לכל זה מחדש.

בוא נעזוב את זה בשקט, וכל אחד יישאר בדעתו, והכל בסדר, אלא אם זה לא בסדר מבחינתך שמישהו מעיז לחשוב אחרת ממך וגם לעמוד על דעתו.

אנחנו יכולים להמשיך להתכתש על זה עד סוף כל הדורות, מה יצא לך מזה?

אפשר גם להסכים לא להסכים,מתוך הבנה שזה הכל עניין של טעם והבחנה אישית, לכל אחד נשמע משהו אחר יותר "מציאותי". Big deal!

בוא לא נקלקל את האווירה ואת היחסים יותר ממה שכבר נעשה.

מה אתה להגיד?
עמיר

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
הי עמיר,

קודם כל אני מקבל בשימחה את הצעתך לדון באוירה טובה ודוחה כל סרקסטיות וציניות (ורד)

ציתות:

אני יכול לדבר רק בשם עצמי.
אני יודע שיש עיוותים בתקליט. ציינת את רובם או אפילו את כולם.
כל זה לא גורם לי להרגיש לא נוח. להיפך. אני מתכוון להמשיך ולהשקיע במערכת האנאלוגית
שלי עוד ועוד כיוון שהיא מסבה לי עונג רב. מכיוון ששמעתי לא מעט מערכות אנאלוגיות הי אנד
קיצוניות (אחת בארץ וכמה בחו"ל) אני יודע לאן אפשר להגיע ואני יודע את הפער העצום לטובתה
לעומת נגני CD קצה. אני יודע היכן שמעת תקליטים ואני אומר לך שמה שאתה שומע שם עדיין
לא מלמד ולא מגרד את היכולת האמיתי של המדיה. אם זה הרפרנס שלך אז אני יכול אולי להבין
את מסקנתך.

המסקנה הזאת שלך מקוממת כיוון שמישהו עוד עלול חלילה להאמין לך :) ולוותר מראש על
מדיית התקליט.

כשאתה כותב:
אז שתדעו לכם שבעצם מה שאתם אוהבים, והשקעתם בו כל כך הרבה כסף וזמן ואהבה, הוא בעצם עיוותים בהכנת/השמעת התקליטים!!!".

אתה בעצם אומר: חבר'ה, דעו לכם, אתם חיים בטעות. בזבזתם את הכסף שלכם.
אתה לא מציע הצעה אלא קובע עובדה. האמת אצלך (אם כבר מדברים על "האמת המוחלטת").
לפני שאתה קובע עובדה נחרצת ומקוממת כזאת אולי כדאי שתסביר קצת על הנסיון הפרקטי שלך,
מה בדקת מול מה ואיך הגעת אתה למסקנה הזאת. על סמך מה.
תסביר, למה אתה חושב שביזבזתי את הכסף שלי אם התקליט נשמע לי יותר נכון ופחות מעוות מהדיסק?

ההסברים הטכניים לא מוכיחים שום דבר, לא לכן ולא לכאן, ולא קובעים מה נשמע יותר נכון.
רק השמיעה שלנו קובעת, ושמיעה היא דבר סובייקטיבי שנסמך בין השאר על נסיון.

עופר.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
הי עמיר,

קודם כל אני מקבל בשימחה את הצעתך לדון באוירה טובה ודוחה כל סרקסטיות וציניות (ורד)
...
אתה בעצם אומר: חבר'ה, דעו לכם, אתם חיים בטעות. בזבזתם את הכסף שלכם.
אתה לא מציע הצעה אלא קובע עובדה. האמת אצלך (אם כבר מדברים על "האמת המוחלטת").
...
עופר.
עכשיו אני מבין רטרואקטיבית למה גם נמר חשב שאני בא ממקום של אמת מוחלטת וכל זה (sad)

כשכתבתי את הפוסט שנמר ואתה הגבתם עליו, כתבתי אותו ממקום של "הבנתי איזה חמור הייתי", ממש לא ממקום של "האמת אצלי בכיס".

גם הפעם לא ממש הברקתי כשניסחתי את זה בצורה שכולם הבינו הפוך (sad)

מי שרוצה, יכול לקרוא את הפוסט הארוך ההוא מחדש, אבל אפשר די לתמצת אותו בצורה הבאה:
עשיתי חשבון נפש והבנתי שאין לי מה לבוא אליכם בטענות, ולהלן מה שהבנתי:

1. בעצם באתי אליכם במקור ממקום שמשתמע ממנו (ולא קלטתי את זה) ש"תדעו לכם שבעצם מה שאתם אוהבים הוא בעצם עיוותים", אז מה יש לי להתפלא שהתקוממתם?

2. רובכם כבר השתתפתם בוויכוחים אנאלוג/דיגיטאל עד זרא, ומטבע הדברים גיבשתם עמדות מוצקות בנושא, אז מה יש לי להתפלא שמתווכחים אתי בצורה כזו?

3. אני כותב בצורה ארוכה ומסובכת, אז מה הפלא שאנשים לא מתאמצים להבין כל מילה אלא נתפסים למשהו ומגיבים עליו?
כלומר, מה שאני אומר, במילים אחרות, זה (א) שאין לי מה להתפלא שהגבתם בצורה שהגבתם,
וש-(ב) כשהגבתי לתגובות, יצאתי מהאיפוס לגמרי והתחרפנתי.

זה מה שהבנתי רטרואקטיבית.

השורה התחתונה: עשיתי שטות גדולה והייתי חמור גדול מבחינת יחסי-אנוש, ובעיקבות התגובות הטבעיות שלכם, פגעתי בהרבה אנשים על לא עוול בכפם, ועל זה אני מצטער ומתנצל, ומכיר בשגיאותי ובכך שהתנהגותי לא הייתה מוצדקת.

לגבי התכנים הענייניים, אני עומד מאחוריהם, ואני מבין שייש הרבה שלא מסכימים אתי, מה שסביר ומובן בהחלט.

לא נראה לי שייש הרבה טעם לשכנע ולהסביר את דברי מבחינת התכנים -- ממילא מה שכתבתי הוא לא ה"אמת", אלא רק מחשבות שלי, שאפשר לא להסכים אתן.

ובמקביל, לא נראה לי שייש הרבה טעם שייסבירו לי את גודל טעויותי בנושאים אלה -- ממילא ה"אמת" לא בהכרח בעמדה ההפוכה משלי.

חבל על הזמן במשמעות המקורית של הביטוי,

בואו פשוט נסכים לא להסכים.

מקובל? (ורד)

בברכה,
עמיר

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
מכיוון ששמעתי לא מעט מערכות אנאלוגיות הי אנד
קיצוניות (אחת בארץ וכמה בחו"ל) אני יודע לאן אפשר להגיע ואני יודע את הפער העצום לטובתה
לעומת נגני CD קצה. אני יודע היכן שמעת תקליטים ואני אומר לך שמה שאתה שומע שם עדיין
לא מלמד ולא מגרד את היכולת האמיתי של המדיה. אם זה הרפרנס שלך אז אני יכול אולי להבין
את מסקנתך.

המסקנה הזאת שלך מקוממת כיוון שמישהו עוד עלול חלילה להאמין לך :) ולוותר מראש על
מדיית התקליט.
רק תיקון עיוותים, אם היינו בעניין כזה קודם :):

אכן שנינו יודעים היכן שמעתי תקליטים, אבל:

*** כידוע, בכל מערכת אנאלוגית, מה שקובע את התוצאה זה לא רק הפטיפון/ראש/זרוע וכו', אלא, ולא פחות חשובים, ה-phono stage, ההגברה והרמקולים. כל אחד מאלה יכול להיות גורם מגביל גם לפטיפון הטוב ביותר

*** כמעט כל הציוד הוחלף מאז שהיית לפני כשנתיים במקום האחד, כך שכנראה אין לך מושג אמיתי איך הפטיפון נשמע שם

*** למקום השני, שגם בו לא היית מאז שהוחלפו ה-phono stage וההגברה, אתה הולך (במקרה?) רק היום, כך שגם שם לא הייה לך, ברגע הכתיבה, מושג אמיתי איך זה נשמע

*** האם זו תהייה גוזמה לנחש שהפטיפון סופר-דופר-כביכול שייש ב'מערכת האנאלוגיות הי אנד קיצונית האחת בארץ' הוא קוזמה, ש"במקרה" אתה גם מוכר אותו?

אם לא, איזה פטיפון זה?

עמיר

נ.ב., "זה מקומם כיוון שמישהו עוד עלול חלילה להאמין לך :)", ולדעתי זה לא לעניין, במיוחד לסוחר, להפחית בערך ציוד של אחרים באמירה שהוא "לא מגרד" ציוד אחר, אפילו אם זה הייה נכון ומבוסס ב-100%

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור