כבלים האם כבל חשמל משפיע על הצליל?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
בלי כבש. אני חי עם טבעונית ועל גבול הצמחונות בעצמי.
חומוס יספיק בהחלט, במיוחד לצורך "יריות" באוויר. :p
:):)(Y)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
בא ונהיה לרגע פרקליטו של השטן כמו שאומרים , ומה אם התופעה שמראה שצריך להיות קיומו של חור שחור , היא למעשה אישוש של אמת אחרת שמשום מה כול המדענים לא מצאו ? מה אם המתמטיקה של ניוטון לא נכונה ויש מתמטיקה אחרת שמסבירה גם את התופעות האלו וגם את מה שנראה כחור שחור בצורה יותר נכונה ?
שלא יובן לא נכון , אני לא טוען שקיימת או לא , אני רק טוען שאם אתה לא יודע משהו ו/או לא מסכים עם משהו , אתה לא יכול לבוא עם ידע מדעי טוב ומוכח ככול שיהיה ולומר שתחושות של אחרים שמצביעות על משהו אחר , לא נכונות כי זה נוגד את הידע המדעי שלך . כי ידע מדעי הוא נכון לזמנו , והוא גם נתון לשינויים
הרופאים גם טוענים שרפואה זה מדע , העובדה הפשוטה היא שלמרות כול מה שהם יודעים , תמיד בא דבר קטן ומוכיח עד כמה אנשים לא יודעים . ההבדל היחיד בין רופאים למדענים אחרים , שיש כ"כ הרבה דברים /מחלות/מקרים/אנשים שבגלל זה רואים בעליל שהרפואה המודרנית לא יכולה לתת תשובות לדברים מסויימים , ומחקרים רפואיים חדשים נוגדים מחקרים קודמים
לתורת היחסות אין כ"כ הרבה מקרים שניתן לראות בעליל אם היא לחלוטין נכונה ואין בה פגמים שאנו לא יודעים עליהם . אותו דבר לגבי חשמל ואותו דבר לגבי כמעט כול דבר

מאוד יתכן שבעוד שני עשורים , פתאום יתברר כי יש סיבה טובה לתחושה של אנשים שכבלי חשמל משנים את הסאונד . מה אז תגידו ? תהללו את המדע שהוכיח שיש ?

אני חושב שיש בעיה קשה מאוד עם כול הנושא הזה של מדענים/טכנאים/מהנדסים , וזה הבעיה של חצי מוח שמאלי , הם ראים את העולם בצורה מסויימת , ושוכחים תמיד שיש עוד חצי מוח , ושלעיתים מאוד קרובות אנשים שמשתמשים בשניהם מגלים דברים שאי אפשר היה לחשוב עליהם אם חושבים בצורה מדעית/הנדסית
אתם מאוד נעולים על כך שמה שאתם לומדים מייצג את כול העולם , ומה שאינו מיוצג ע"י המדע , אינו קיים . אני חושב שזה פשוט לא כך . וראוי מאוד שתחשבו ותתנו סיכוי לכך שאולי נמר וכול אלו שטוענים שיש הבדל , לא טוענים את זה בגלל פלצבו או משהו דומה

סלח לי אבל מה שכתבת פה משול לילד שמשחק מחבואים שם ידיו על עיניו וחושב שלא רואים אותו.
כיוון שמעולם לא למדת את הנושאים הנ"ל מהיכן יש לך את היכולת ואת האפשרות לבקר את הדברים הללו?

אני למשל מעולם לא למדתי כלכלה פורמלית. גם לא התעניינתי לעומק, לכן 99% מהפעמים אלא אם זה נושא שישבתי וחפרתי עליו (מה שלא קורה בתחום הזה לרוב) , אז אני שואל, ולוקח את עצתם של מומחים בתחום מכמה מקומות.

אבל להגיד כאלו דברים על דברים, מקצועות, לאחר שמעולם לא למדת אותם, זה פשוט לא לעניין.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
כמובן -- תקרא פוסטים קודמים לשלך ותסתכל על תאריכים :D

צר לי שאני מאכזב אותך שאני לא מעודכן בתאריכים של הפוסט - פשוט יש לי דברים מעניינים יותר לעשות מאשר לקרוא את שלל המילים {ערמות לשם דיוק} שחוזרים על אותה מנטרה שתרומתם "להשכלה" שלי אפסית.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
צר לי שאני מאכזב אותך שאני לא מעודכן בתאריכים של הפוסט - פשוט יש לי דברים מעניינים יותר לעשות מאשר לקרוא את שלל המילים {ערמות לשם דיוק} שחוזרים על אותה מנטרה שתרומתם "להשכלה" שלי אפסית.
ממש לא מאכזב אותי -- כתבתי את זה בצחוק, וסימנתי ב-:D
וגם הוספתי "(אם לא רוצים תשובות טיפשיות, לא שואלים ש... .....) :D"

סתם תמיהה: ואם ערימות המילים לא תורמות לך, למה בעצם אתה מבזבז את זמנך עליהן? (shocked)
עדיף לעשות את הדברים המעניינים יותר, לא? :)

עמיר

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,478
נקודות
113
תפילת הנעילה.

היום בתפילת ערבית יש לכוון ברגש ובעוצמה שמישהו ינעל את השרשוררררררררררר הזה כבר לעזאזל.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
היום בתפילת ערבית יש לכוון ברגש ובעוצמה שמישהו ינעל את השרשוררררררררררר הזה כבר לעזאזל.
מה איכפת לך בעצם? :):מבולבל:
לא רוצה, אל תקרא. אין בעייה! (ורד)

ב"כלי שירשור" למעלה יש אפשרות להתנתק מהשירשור, וזהו.
אפילו לא צריך לחכות עד תפילת ערבית...:)

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עמיר.

הוא חושש מכך שכל אחד שלא שמע מערכת בחיים שלו יצליח להביא את אותנו ל-49 עמודים של תיאורים מתמטים מבלי שפעם אחת יחווה את החוויה בעצמו.

האמת היא שיש דברים בגו אך מכיוון שאף אחד לא מקלל {עדיין} אז אני לא ממהר ללחוץ על "נעל שירשור".

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
עמיר.

הוא חושש מכך שכל אחד שלא שמע מערכת בחיים שלו יצליח להביא את אותנו ל-49 עמודים של תיאורים מתמטים מבלי שפעם אחת יחווה את החוויה בעצמו.

האמת היא שיש דברים בגו אך מכיוון שאף אחד לא מקלל {עדיין} אז אני לא ממהר ללחוץ על "נעל שירשור".
אם תסתכל על המצב באובייקטיביות, תראה בוודאי שמה שקורה במציאות הוא שדיגיסאן כותב דברים, שאתם יכולים כן או לא להגיב עליהם -- בחירה חופשית. אבל אתם בוחרים שכן, בחירה שלכם, זה לא הוא שמביא אתכם לזה.

ההקצנה של זה היא "היא חייכה אלי וזה גרם לי לאנוס אותה".

לא יפריע לי אם השירשור יינעל, אני לא אפסיד מזה ודיגיסאן לא יפסיד מזה. מי שיפסיד זה רק אלה שמעוניינים בזוית ראייה אחרת מהדיעה הרווחת כאן, שאינני מתנגד לה, אבל היא עדיין לא האמת המוחלטת.

יש לפחות אחד שהראה סימני התענייניות (ארז) ואולי יש עוד בין האנשים שאינם רוצים להיכנס לקלחת הרותחת ושיילעגו להם במקום להתמודד ברצינות ולעומק עם מה שהם טוענים במידה רבה וניכרת של היגיון וצדק (ועדיין לא האמת המוחלטת).

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שמע עמיר.

כשבא גולש מתחיל וקורא את ההגיגים של מר דיגיסאונד הוא עלול לחשוב שהבחור באמת מבין מהי מערכת אודיו, ואז יחשוב {רחמנן ליצלן} שמערכת בונים על פי נתוני אינטרנט והנסיון מיותר. לא כאן כל עוד הפורום הזה {אודיו דו ערוצי ואנלוגי} הוא ה"ביבי" שלי.

לפעמים עדיף לוותר על ידע טכני {למרות שלא חסר כאן כאלה חוץ מדיגי} מאשר ידע טכני שאינו תואם את התוצאות בפועל.

מי שמעוניין להבין את הטכני באופן אבסולוטי יכול תמיד להכנס לפורומים של אלקטרוניקה, חשמל, מהנדסים, חשמלאים, רופאי עור, מנתחים ורצפים. כאן מדברים על אודיו, משתפים חוויות, ויוצאים בהצהרות שמאחוריהן ישנו נסוי מוחשי. היא לא חייבת להיות תואמת את הדיעה שלי, רוי הוא הדוגמא הקלאסית לאדם מנוסה מאוד באודיו שדעותיו מנוגדות לשלי, אני חי איתו בשלום ונהנה מאוד מההשתתפות שלו.

אם תרצו {גם בשבילך דיגי} נעלה בישיבת צוות הבאה של האתר את האפשרות לפתוח פורום שבו ידברו כל היום על ביטים והרצים. שם אני ממש לא אתערב.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
נמר היקר,
כל עוד לא נצליח, אנחנו האודיופיליים, להביא טענות טכניות שמסבירות את ההבדלים שאנחנו שומעים, והרי בטוח יש כאלה - לא נוכל למצוא שפה משותפת עם הטכנאים הסקפטיים וה"לא מנוסים בהאזנות". זה לא מדע מול דת, ידע הנדסי מול ניסיון בהאזנה. לדעתי זה הכשל שלנו בלהסביר לצד השני למה דברים משפיעים. והעצוב הוא, שכמו שזה נראה מהמקום שאני יושב בו, גם החברות שמפתחות מוצרים מגניבים כמו ACOUSTIC REVIVE או חברות כבלים למיניהן, לא ממש יודעות למה זה עושה הבדל. זה מזכיר לי חרשי ברזל יפניים שעיצבו וייצרו חרבות לסמוראים. הם באמת ידעו למה חישול הפלדה עושה אותה קשה יותר?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
שמע עמיר.

כשבא גולש מתחיל וקורא את ההגיגים של מר דיגיסאונד הוא עלול לחשוב שהבחור באמת מבין מהי מערכת אודיו, ואז יחשוב {רחמנן ליצלן} שמערכת בונים על פי נתוני אינטרנט והנסיון מיותר. לא כאן כל עוד הפורום הזה {אודיו דו ערוצי ואנלוגי} הוא ה"ביבי" שלי.

לפעמים עדיף לוותר על ידע טכני {למרות שלא חסר כאן כאלה חוץ מדיגי} מאשר ידע טכני שאינו תואם את התוצאות בפועל.

מי שמעוניין להבין את הטכני באופן אבסולוטי יכול תמיד להכנס לפורומים של אלקטרוניקה, חשמל, מהנדסים, חשמלאים, רופאי עור, מנתחים ורצפים. כאן מדברים על אודיו, משתפים חוויות, ויוצאים בהצהרות שמאחוריהן ישנו נסוי מוחשי. היא לא חייבת להיות תואמת את הדיעה שלי, רוי הוא הדוגמא הקלאסית לאדם מנוסה מאוד באודיו שדעותיו מנוגדות לשלי, אני חי איתו בשלום ונהנה מאוד מההשתתפות שלו.

אם תרצו {גם בשבילך דיגי} נעלה בישיבת צוות הבאה של האתר את האפשרות לפתוח פורום שבו ידברו כל היום על ביטים והרצים. שם אני ממש לא אתערב.
הי, נמר!

אני לא מכיר את דיגיסאן ואיזה ניסיון יש לו, אבל, אם לא קלטת את זה עדיין, לפחות לי יש איזשהו ניסיון במערכות אודיו "אמיתיות", בהשוואות כבלים ואינטרקונקטים ושאר ציודים ו"אפילו" בהשוואת הדפסות שונות של אותו LP :), ואני טוען שייש המון צדק והיגיון בדבריו, כמו גם רוי, שאתה עצמך מכיר בכך שהוא "אדם מנוסה מאוד באודיו", כדבריך אתה.

מעבר לזאת, אם יש לך אסוציאצייה חופשית של "שמערכת בונים על פי נתוני אינטרנט", אנא קרא אחורנית בכל השירשור הארוך הזה ולא תמצא שום רמז לטענה כזו מצד דיגיסאן.

אולי דיגיסאן מנסה להפריד את הוודו והמיסטיקה מהאודיו, ולהכניס גם שכל ישר לעולם שבו "עשיתי קשר באינטרקונקטים והבמה השתפרה" הוא טיעון הראוי להתייחסות, לניסוי בביית ולחיקוי.

אין צורך בפורום ביטים.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

orenskl

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
50 עמודים על כבלים

מזל טוב , עד 120. :)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
מזל טוב , עד 120. :)
תודה על העזרה!!!

בלעדיך לא היינו יכולים להסתכל על מונה העמודים!!!

וואו!!! כמה היקלת עלינו!!!!

תודה!!! תודה!!! תודה!!!

כמה היתפללתי בלילות לעוד חוכמולוגים!!!
סוף סוף נענתה תפילתי!!!

תודה!!! תודה!!! תודה!!!

Jeezess Christ!!!

עמיר

orenskl

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
Jesus Christ

אם אתה חייב להגיב לפחות תדיק - Jesus Christ מלשון יהושוע הקדוש. (ורד)

לדעתי זאת היתה תגובה פרוידינית מובהקת שהרי בכבלים עסקינן והגענו לדת ...

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על העזרה!!!

בלעדיך לא היינו יכולים להסתכל על מונה העמודים!!!

וואו!!! כמה היקלת עלינו!!!!

תודה!!! תודה!!! תודה!!!

כמה היתפללתי בלילות לעוד חוכמולוגים!!!
סוף סוף נענתה תפילתי!!!

תודה!!! תודה!!! תודה!!!

Jeezess Christ!!!

עמיר

(lol)(lol)(lol)(lol)(lol)(lol)(lol)(lol)(lol)(lol)
אהבתי

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
נמר היקר,
כל עוד לא נצליח, אנחנו האודיופיליים, להביא טענות טכניות שמסבירות את ההבדלים שאנחנו שומעים, והרי בטוח יש כאלה - לא נוכל למצוא שפה משותפת עם הטכנאים הסקפטיים וה"לא מנוסים בהאזנות". זה לא מדע מול דת, ידע הנדסי מול ניסיון בהאזנה. לדעתי זה הכשל שלנו בלהסביר לצד השני למה דברים משפיעים. והעצוב הוא, שכמו שזה נראה מהמקום שאני יושב בו, גם החברות שמפתחות מוצרים מגניבים כמו ACOUSTIC REVIVE או חברות כבלים למיניהן, לא ממש יודעות למה זה עושה הבדל. זה מזכיר לי חרשי ברזל יפניים שעיצבו וייצרו חרבות לסמוראים. הם באמת ידעו למה חישול הפלדה עושה אותה קשה יותר?
יש המון מהצדק בדבריך. יש כאן בעיה שאני מדמה אותה לסיפור על הפיל המפורסם , כשאתה רואה את החדק (או כול איבר אחר לצורך העניין ) והמדען חושב שהוא רואה את הכול (הוא מתעלם באלגנטיות ובנונשלנטיות מהעובדות הבאות : 1 חוק אי הוודאות
2 - אף אחד לא יודע את כול העובדות על יכולת התפיסה שלנו והעיבוד של המוח ), לא רק זה , הם מתעלמים מהעובדה הפשוטה שגם אם יש בזה משהו , אין לאף אחד את היכולת לשאול את השאילה הנכונה : איך מוצאים אם זה נכון או לא ?
ואיך אני יודע ? כי כשבאים ואמרים להם חווינו כך וכך , הם מגיעים לפסיכולוגיה בגרוש , וטוענים פלצבו/אתה משכנע את עצמך /..... וכדי להוכיח בא נעשה מבחן עיוור
אותו פסיכולוג בגרוש , אמור לדעת שמבחינה פסיכולוגית זה בלתי אפשרי (ואם הוא לא יודע שיגש לפרופסור בפסיכולוגיה עמית שלו וישאל ), רק מה ? זו הדרך שלו לחמוק מלנסות לקבל שיש דברים שהוא לא יודע לפרש ואפילו לא יודע מה השאלות הנכוןנות כדי להבין

אבל מי שכול הזמן מתחמק , צריך גם לדעת שהוא לא יכול לבוא ולומר בארשת ידענית עם מילים של בית מרקחת שזה לא קיים
וד"א אני יכול גם לדבר במילים של בית מרקחת , ובנושאים שלי אף אחד לא יבין אפילו אם אני מסבן אותו או לא . כך שאני יודע היטב מתי צריכים להשתמש במילים כאלו (lol) ודי לחכימה ברמיזה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113

האם חובה לכתוב ":)" לייד כל דבר כדי שייהייה ברור שזו בדיחה?

תאמין לי שאני יודע איך כותבים Jesus, והתכוונתי לכתוב בדיוק ב-spelling שכתבתי, כדי להבהיר שאומרים את זה בצורה ארוכה ומודגשת...

לא כל דבר דורש תיקון, ולא תמיד מתאים לצאת מהנחה שמי שכותב לא יודע מה הוא כותב...

עמיר

נערך לאחרונה ב:

אודיו זיפ

עוסק בתחום
מעורבות
626
נקודות
113
למה יהושוע?

אם ב"דיוק" עסקינן, אז השם הוא מלשון "ישוע המשוח"

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אם ב"דיוק" עסקינן, אז השם הוא מלשון "ישוע המשוח"
Jeeeeeeeeeeezussssssssss!!!!!!!!!!! עוד חוכמולוג!!!!

הם מתרבים יותר מהר משפנים!!! זה אסור בלי חופה וקידושין!!!!!!!!!!!!!

עמיר

Roy

חבר משקיען
מעורבות
33
נקודות
28
זיו ('זיפ') הוא דווקא אחד האנשים הכי לא חוכמולוגים שתמצא.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור