כבלים האם כבל חשמל משפיע על הצליל?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
שים לב לטייטל:

Roy
user_online.gif

חבר משקיען

אם כבר אלו החברים המשקיענים, נא לדייק.
א. זה המשך מיותר לבבל"ת (שנכתב במקביל לפוסט שלי שבא אחריו).
ב. אכן, חבר משקיען -- השקיע נואשות בלהציל את האגו שלו בעריכת כל הפוסטים שלו מהשעה האחרונה ובלהוסיף חוכמולוגיות שלא היו שם קודם.

מביך, מביך (sad)
עמיר

Roy

חבר משקיען
מעורבות
33
נקודות
28
אינו אוחז בכיור, בוחש בשוקולד, לוחש לסוסים, לוחש באוזנו של הנושף בכרית, יושב על כיסא הפוך או כל תיאור אחר. אני אישית יודע על כמה ש"מנגנים על הכינור של דוד" אך מעולם לא עלתה בי המחשבה לדבר על זה בפורומים.

(lol)(lol)(lol)

די, אני חייב ללכת לשטוף פנים או משהו...
מנגנים על הכינור של דויד... את זה עוד לא שמעתי. (ורד)

Roy

חבר משקיען
מעורבות
33
נקודות
28
א. זה המשך מיותר לבבל"ת (שנכתב במקביל לפוסט שלי שבא אחריו).
ב. אכן, חבר משקיען -- השקיע נואשות בלהציל את האגו שלו בעריכת כל הפוסטים שלו מהשעה האחרונה ובלהוסיף חוכמולוגיות שלא היו שם קודם.

מביך, מביך (sad)
עמיר

מה אתה מקשקש? אצלי, כמו אצל כל גבר נורמלי, האגו תלוי באורך ה.. אה, כבל, ולא ב...
רגע, מה היתה המכה האנושה לאגו תזכיר לי?
את הפוסטים ערכתי מיידית לאחר שליחתם ואף כתבתי נ.ב., שים לב גם לשעות
(אם בדיני ראיות עסקינן).

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
(lol)(lol)(lol)

די, אני חייב ללכת לשטוף פנים או משהו...
מנגנים על הכינור של דויד... את זה עוד לא שמעתי. (ורד)
מסתבר שנמר יודע על זה יותר מאיתנו...
חשוד :)

ונמר -- כאמור וכמצוטט, לא אני הכנסתי לכאן את הסטאנדארט המופלא של ההתייחסויות מהסוג השלישי, ןאני רק ירדתי לרמתו כדי לענות לו.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
האגו אצלך תלוי באורך ה... כבל ובשאר הדברים שרצת להציל...

ע

Roy

חבר משקיען
מעורבות
33
נקודות
28
טוב, מספיק, הדיון הסתיים מבחינתי. Had a few laughs, אבל מיציתי.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
(Y) כל הכבוד. עכשיו אפשר לחזור לאודיו.:)
(Y)

אני בעד.

יש חוק מרפי שאומר: לכל דבר שאתה רוצה לעשות, קיים דבר אחר, שאתה
לא/פחות רוצה לעשות, אבל צריך לעשות אותו קודם!

נחזור לעבודה...(lol)
ע

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
יא אלה אלוקים כמה שעות ותראו כמה רפש , וכול זה רק בגלל התנצלות ?!!!!!
אתם יודעים מה הוא לא מצליח לשלוט על הלשון (נניח ), אבל מכאן למה שעשיתם יש דרך ארוכה

וד"א רוי , אני יודע לזהות מקילומטרים אנשים ומתי ההתנצלות שלהם שווה משהו ומתי לא , העובדה היא שבשירשור של הרמקולים הידוע לא קיבלתי את התנצלותו כי כמה ניואנסים בכתיבה שלו רמזו לי שזה לא רציני . אני לא קולט את השדרים האלו כאן . מאידך גם לך יש דרך די בוטה לגבי דברים מסויימים
אז אני מציע שתמצאו דרך לעשות סולחה ולעמוד בה , כי כמו שזה עכשיו זה מכוער מידי לכול פורום שהוא

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
זה לא היה בקטע של לרדת עלייך חלילה.(ורד)

תחזרו לעיניין הכבלים. אל תתנו לי להסיט את הדיון. אני קורא את הכל ויש לי הרבה מה להגיב. מעניין אותי לראות לאן יתפתח הדיון. האם בסופו של דבר אחד מהסקפטים יניע את המכונית ויתנסה בתכלס? או שנמשיך לספר כמה גאוג' וכמה קיבוליות צריכים להמדד על מנת שנבחין בהבדלים.:)
אז אולי תספר לנו מה שיש לך לומר בנושא ?
ולגבי התנסות אני אשמח להתנסות , הבעיה היחידה היא שאני בהחלט חושב שאני קודם קול צריך מישהו עם הבנה כמו יאיר , שיבדוק ויגיד לחשמלאי מה באמת צריך לעשות ואיך , ואז אחרי טיפול בתשתית (ויש לי כרגע טיפול כבר מזמן עוד לפני שבכלל חשבתם על הנושא , למעשה מאז שהכרתי את אייל כמעט (lol), רק שאני לא חושב שזה כמו מה שיאיר יודע ), אז יהיה כדאי לבדוק כי אחרת זה נראה לי שטותי . זה כמו לשים אספירין כשיש לך חום , בלי להבין שהחום הזה הוא למעשה דלקת ריאות

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
יא אלה אלוקים כמה שעות ותראו כמה רפש , וכול זה רק בגלל התנצלות ?!!!!!
אתם יודעים מה הוא לא מצליח לשלוט על הלשון (נניח ), אבל מכאן למה שעשיתם יש דרך ארוכה

וד"א רוי , אני יודע לזהות מקילומטרים אנשים ומתי ההתנצלות שלהם שווה משהו ומתי לא , העובדה היא שבשירשור של הרמקולים הידוע לא קיבלתי את התנצלותו כי כמה ניואנסים בכתיבה שלו רמזו לי שזה לא רציני . אני לא קולט את השדרים האלו כאן . מאידך גם לך יש דרך די בוטה לגבי דברים מסויימים
אז אני מציע שתמצאו דרך לעשות סולחה ולעמוד בה , כי כמו שזה עכשיו זה מכוער מידי לכול פורום שהוא
הי, truejoker!

רק אל תיקח ללב -- יש הרבה רפש בעולם.

ודרך אגב, בכל פעם שהתנצלתי, באמת התכוונתי לזה. היו פעמים שגם אחרי ההתנצלות ירדתי מהפסים, אבל עליתי עליהם שוב, ובהקשר אליך ספציפית, אולי כבר שמת לב שאפילו כשייש דברים שברגיל היו מקפיצים אותי, אני נזהר במיוחד (ראית גם את ההודעה בפרטי?)

כפי שכתבתי בהתנצלות קודמת -- אני באמת מצטער שפגעתי בך בעבר, מתוך זה שהבנתי שקשה לך גם ככה, ולא מתוך שאתה צריך שירחמו עליך -- אתה ממש לא -- אלא מתוך אמפאתיה (ורד)

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
קיבלתי את הצעתך ושיניתי את הפוסט המקורי , אשמח אם תבדוק אותו , ותגיד לי עם עדיין מנשבת ממנו רוח של שחצנות שולטת (lol)
הי, truejoker!

בוצע :)! שלחתי לך בפרטי.

אשמח אם תוכל לגמול לי בכך שתגיד לי מה בהתנצלויות הקודמות שלי בפניך לא נראה לך אמיתי/שווה, כי ברור שמשהו בתקשורת שלי שם לא עבד: אם זה לא הייה אמיתי, לא הייתי טורח לשאול אותך שוב ושוב אם אתה מקבל את ההתנצלות. זה שלא הגבת אז בלבל אותי.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
DigiSUN,

אם אני כבר ב-mode של התנצלויות :), אז אתנצל פומבית גם בפניך:

התעסקתי בפומבי גם בניתוח אישיותך, ולא רק בניתוח תוכן הפוסטים שלך (sad).

על כך אני מתנצל! (ורד)
עמיר
המשכתי לחשוב על הנושא בעקבות כל הרפש שחגג היום.

בעצם האשמתי אותך בזה שאתה רץ לענות לאלה שמתקיפים אותך במקום להתייחס לדברים היותר עמוקים/רציניים.

היום נפלתי בדיוק באותו בור -- רציתי לענות ל-truejoker על בקשותיו להבהרות (דורש מחשבה), ובמקום לתת לזה (ולעבודה!!! (sad)) עדיפות, הופעלתי אוטומאטית להתייחס לרפש.

עכשיו, כשאני חושב שאני מבין את מה שקרה מהצד שלך, אני אפילו מצטער יותר. כמה מרורים האכלתי אותך בגלל פרשנות עקומה שלי! (sad)

אכן, שוב, "האמת לא אצלי בכיס"! (sad)

אני מתנצל מקרב לב! (ורד)
עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אז אולי תספר לנו מה שיש לך לומר בנושא ?
ולגבי התנסות אני אשמח להתנסות , הבעיה היחידה היא שאני בהחלט חושב שאני קודם קול צריך מישהו עם הבנה כמו יאיר , שיבדוק ויגיד לחשמלאי מה באמת צריך לעשות ואיך , ואז אחרי טיפול בתשתית (ויש לי כרגע טיפול כבר מזמן עוד לפני שבכלל חשבתם על הנושא , למעשה מאז שהכרתי את אייל כמעט (lol), רק שאני לא חושב שזה כמו מה שיאיר יודע ), אז יהיה כדאי לבדוק כי אחרת זה נראה לי שטותי . זה כמו לשים אספירין כשיש לך חום , בלי להבין שהחום הזה הוא למעשה דלקת ריאות

בבקשה.

לא צריך שום הבנה טכנית על מנת לשמוע הבדלים באותה מידה שלא צריך להיות אסטרולוג בשביל לראות כוכבים. מה שצריך לעשות הוא לפתוח את העיניים ולהאמין למה שרואים {במקרה של אודיו זה לפתוח אזניים ולהאמין למה ששומעים}.

אכן צריך ידע בחשמל בשביל להעביר קו נפרד למערכת ובנוסף צריך את חברת חשמל על מנת לעשות 3 פאזות.

הבעיה בשירשור הזה היא אחת ויחידה. כל הויכוחים הללו {יש או אין הבדל} התחילו על ידי אדם אחד שאין לו שום קשר לתחום שאנו מדברים עליו. משם זה הגיע לויכוחים והפגנות ידע שאין להם שום בסיס התנסותי כזה או אחר. אני לא אוהב שמדברים באוויר, אני אוהב מעשים! מי שמדבר באוויר ולא התנסה שימשיך מבחינתי לחשוב שהוא מבין. עבורי הוא לא מבין כלום ולא משנה כמה ידע חשמלי הוא יחשוף. אין שום קשר בין ידע בחשמל להתנסות באודיו.

רוב חובבי האודיו חשים בהבדלים כמעט בכל מוצר אודיו שקיים בשוק, המוצרים הללו עולים די יקר {במיוחד כבלים} יחסית לתמורה ו"למקדם הפוזה" שלהם. אם המטרה היתה לעשות פוזות לא היינו מתעסקים באודיו וכן היינו רוכשים במחירים הללו מכונית ספורט שתתאים לפוזה בקנה מידה מאודיו.

ההבדלים בין כבלים קיימים והם ברורים. יש כאלה {גם מנהלים} שישתמשו במילה פילטר. אדם שמשתמש במילה הזו כשם נרדף לכבל מבחינתי אינו מבין מימינו ומשמאלו בתחום האודיו מפני שהוא טרם הצליח להבין שכל רכיב שדרכו עובר הסיגנל הוא פילטר. אם לשאר הרכיבים הוא לא יקרא "פילטר" אין סיבה שיקרא כך לכבל.

למה ישר שואלים "מה הנסיון שלך"?
מפני שזו השאלה המתבקשת כאשר אדם יוצא בהצהרות שנוגעות לתחום ספציפי. בדיוק כפי שרופא הוא לא באמת רופא עד שהוא מסיים את שנות ההתמחות {שהן צבירת נסיון} כך גם חובב סטריאו. לא כל אדם שאוהב לשמוע מערכות טובות הוא בעל נסיון, אך אדם שאוהב לבדוק כיצד המערכות יתנהגו כאשר יחליפו את זה או ימקמו את ההוא הוא אכן בעל נסיון. אעדיף להקשיב לו ולא לאחד שבא להסביר לי את תורת החשמל.

אם אתן למהנדס חשמל {הכי טוב בעולם} להרכיב לי מערכת אודיו על פי הנתונים שהוא מכיר ולמד הוא ירכיב מערכת ש"חשמלית" תתאים. סאונד? לא בטוח.

אם אקח חובב אודיו שאין לו מושג בחשמל אך יש לו המון נסיון {ואהבה} לתחום הוא ירכיב מערכת שתשמע טוב יותר מכל מערכת שיבנה מהנדס מדופלם נטול נסיון באודיו.

אם אתם מסכימים איתי לגבי האמרה האחרונה כנראה שהנסיון הוא הפרמטר החשוב ביותר לבניית מערכת אודיו.

ומכאן האנשים עם הנסיון חשים בהבדלים בין כבלים. מיד באים ה"חשמלאים" וצועקים שזה לא יכול להיות. שמעתם? לא. אבל זה לא יכול להיות! בקיצור - מלא בלבולי שכל של אנשים שאין להם מושג מזה אודיו, איך מאזינים {גם את זה צריך ללמוד} ומה בכלל צריך לבדוק!

אי לכך כל הנתונים החשמליים הללו מיותרים לחלוטין בשביל להרכיב מערכת אודיו אך מעולים כאשר רוצים לשים נברשת על התקרה. כיוון שאנו לא עוסקים בהתקנת נברשות הנתונים הללו מיותרים לחלוטין!

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
בבקשה.

לא צריך שום הבנה טכנית על מנת לשמוע הבדלים באותה מידה שלא צריך להיות אסטרולוג בשביל לראות כוכבים. מה שצריך לעשות הוא לפתוח את העיניים ולהאמין למה שרואים {במקרה של אודיו זה לפתוח אזניים ולהאמין למה ששומעים}.

אכן צריך ידע בחשמל בשביל להעביר קו נפרד למערכת ובנוסף צריך את חברת חשמל על מנת לעשות 3 פאזות.

הבעיה בשירשור הזה היא אחת ויחידה. כל הויכוחים הללו {יש או אין הבדל} התחילו על ידי אדם אחד שאין לו שום קשר לתחום שאנו מדברים עליו. משם זה הגיע לויכוחים והפגנות ידע שאין להם שום בסיס התנסותי כזה או אחר. אני לא אוהב שמדברים באוויר, אני אוהב מעשים! מי שמדבר באוויר ולא התנסה שימשיך מבחינתי לחשוב שהוא מבין. עבורי הוא לא מבין כלום ולא משנה כמה ידע חשמלי הוא יחשוף. אין שום קשר בין ידע בחשמל להתנסות באודיו.

רוב חובבי האודיו חשים בהבדלים כמעט בכל מוצר אודיו שקיים בשוק, המוצרים הללו עולים די יקר {במיוחד כבלים} יחסית לתמורה ו"למקדם הפוזה" שלהם. אם המטרה היתה לעשות פוזות לא היינו מתעסקים באודיו וכן היינו רוכשים במחירים הללו מכונית ספורט שתתאים לפוזה בקנה מידה מאודיו.
יש בלי סוף כאלו ושנינו יודעים את זה... המון מתעסקים במערכות שהם אודיפילים כהגדרה עצמית שלהם הם כאלו , קונים מוצרים אקזוטים וכו בלי שום קשר לזה שהם אוהבים, אלא שהם בבראנז'ה שלהם או בפורומים יחשבו ויעשו פוזה.

ההבדלים בין כבלים קיימים והם ברורים. יש כאלה {גם מנהלים} שישתמשו במילה פילטר. אדם שמשתמש במילה הזו כשם נרדף לכבל מבחינתי אינו מבין מימינו ומשמאלו בתחום האודיו מפני שהוא טרם הצליח להבין שכל רכיב שדרכו עובר הסיגנל הוא פילטר. אם לשאר הרכיבים הוא לא יקרא "פילטר" אין סיבה שיקרא כך לכבל.

מפני שזו השאלה המתבקשת כאשר אדם יוצא בהצהרות שנוגעות לתחום ספציפי. בדיוק כפי שרופא הוא לא באמת רופא עד שהוא מסיים את שנות ההתמחות {שהן צבירת נסיון} כך גם חובב סטריאו. לא כל אדם שאוהב לשמוע מערכות טובות הוא בעל נסיון, אך אדם שאוהב לבדוק כיצד המערכות יתנהגו כאשר יחליפו את זה או ימקמו את ההוא הוא אכן בעל נסיון. אעדיף להקשיב לו ולא לאחד שבא להסביר לי את תורת החשמל.

אם אתן למהנדס חשמל {הכי טוב בעולם} להרכיב לי מערכת אודיו על פי הנתונים שהוא מכיר ולמד הוא ירכיב מערכת ש"חשמלית" תתאים. סאונד? לא בטוח.
נמר פה אתה מכליל, טועה, ואם כל הרצון, לא נטען בשרשור שמהנדסי חשמל מבינים הכל באודיו ואקוסטיקה ומוזיקה. אגב אתה מוזמן לדבר עם ידידך מ YG שבנה רמקול של מהנדס חשנל ואלק' בדיוק. רמקול שטוען שהוא FLAT לגמריי.

אם אקח חובב אודיו שאין לו מושג בחשמל אך יש לו המון נסיון {ואהבה} לתחום הוא ירכיב מערכת שתשמע טוב יותר מכל מערכת שיבנה מהנדס מדופלם נטול נסיון באודיו.
גם לא נכון. הכללה לא נכונה ,ויותר מזה המון מהם לא באמת מבינים. הניסיון שלהם לא אומר מאומה. יש סנדלים ששנים ילכו עם נעליים שבתכלס גמרו להם את הגב , את הרגל, ובגלל זה הם הולכים מכופפים בגיל 65 . יש מספיק מכונאים שחושבים שמה שהם עושים שנים זה מעולה אבל בתכלס זה כי הם לא פתחו את העינים/אוזנים/מוח לעוד דעות דברים ומאמרים חדשים, שיטות חדשות ועוד.... והרשימה ממשיכה.

אם אתם מסכימים איתי לגבי האמרה האחרונה כנראה שהנסיון הוא הפרמטר החשוב ביותר לבניית מערכת אודיו.

ומכאן האנשים עם הנסיון חשים בהבדלים בין כבלים. מיד באים ה"חשמלאים" וצועקים שזה לא יכול להיות. שמעתם? לא. אבל זה לא יכול להיות! בקיצור - מלא בלבולי שכל של אנשים שאין להם מושג מזה אודיו, איך מאזינים {גם את זה צריך ללמוד} ומה בכלל צריך לבדוק!

אי לכך כל הנתונים החשמליים הללו מיותרים לחלוטין בשביל להרכיב מערכת אודיו אך מעולים כאשר רוצים לשים נברשת על התקרה. כיוון שאנו לא עוסקים בהתקנת נברשות הנתונים הללו מיותרים לחלוטין!

שני סנטים+/-

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אני לא כל כך תופס מה אתה מנסה להסביר כאן , אולי גם בגלל השעה כי היום לא נחתי בכלל(lol)
סוף סוף חזרה לאודיו, לתוכן :)

עד כמה שהצלחתי להבין מדבריך, אתה טוען בעצם שהמדע מוגבל ושאי אפשר להוכיח בעצם דברים בצורה מוחלטת, אי אפשר לדעת דברים עד הסוף, יש יותר מדי משתנים, יש הרבה תופעות לא מובנות, ואם לא מבינים דברים ו/או אין להם הסבר מדעי, לא נכון לומר אפריורית שהם לא קיימים, ו"יש יותר מידי משתנים שהמדענים לא יודעים אפילו איך לתכנן את הבדיקה אליהם שמשפיעים על אנשים".

בעצם אני בעיקרון מסכים עם מה שאתה אומר, ואולי מנסה "להכניס סדר" בצורה שתסתדר לי (ולאחרים?) יותר טוב בראש.

יש בעייה להגיד דברים מסובכים בצורה פשוטה -- בשביל זה צריך להיות יותר חכם ממה שאני (sad)(sad), או לעבוד הרבה יותר קשה על ניסוחים (sad).

אז אולי במקום מאוד להרחיב על מה שניסיתי להסביר לגבי ההבדל בין הוכחה ל"אישור/אישוש", אנסה לגשת מזווית חדשה.

בעצם, את "בעיית" כבלי החשמל ניתן (וכנראה כדאי) להפריד לשני תחומים:

א. האם יש לכבלי חשמל השפעה על האותות המתקבלים ביציאה מהמערכת (כנראה היציאה מהמגבר/ים, לא מהרמקולים/אוזניות). זוהי בעצם שאלה בפיסיקה (אלקטרוניקה), שההתמודדות הרלוונטית עבורה היא כנראה באמצעים הנהוגים בשאלות פיסיקאליות -- תכנון ניסויים, מדידות אלקטרומאגנטיות, הערכת גורמים לשגיאות וכו'

ב. האם יש לכבלי חשמל השפעה על מה שאנשים שומעים ביציאה מהרמקולים/אוזניות. זוהי בעצם שאלה קוגניטיבית/תפיסתית, שההתמודדות הרלוונטית עבורה היא כנראה באמצעים הנהוגים בשאלות קוגניטיבית/תפיסתית, -- תכנון ניסויים, שאלונים לגבי רקע/ניסיון קודם, בדיקות שמיעה, ביצוע הניסויים, סטאטיסטיקות, וכו'

בכל אחד מהתחומים יש ניסויים ומדידות לבצע, אבל מידת הדיוק והאמינות האפריורית שלהם שונה, אם כי כנראה ניתן לתכנן ניסוייים שייהייו משכנעים די הצורך, ושמראש יפסלו אפשרויות של הטייה, סוגסטייה, אוטוסוגסטייה והטעיות/הטיות כיו"ב.

בכל מקרה, הניסויים לא יהוו הוכחה מוחלטת ומעל לכל ספק סביר, כמו במתימטיקה, אלא אישור/אישוש שייש/אין הבדלים, ברמת אמינות מוגבלת.

אם יתברר שבפועל מוצאים הבדלים חשמליים ומוצאים הבדלים בשמיעה, יופי.

אם יתברר שבפועל לא מוצאים הבדלים חשמליים ולא מוצאים הבדלים בשמיעה, גם יופי.

אם יתברר שבפועל מוצאים הבדלים חשמליים אבל לא מוצאים הבדלים בשמיעה, יופי -- ייתכן שההבדלים זניחים יחסית לרגישות האוזן/המוח.

אם יתברר שבפועל לא מוצאים הבדלים חשמליים אבל כן מוצאים הבדלים בשמיעה, אנחנו יותר בבעייה. לי נראה שזה מצב שמזמין חקירה נוספת, שכן, אם פסלנו אפשרויות ידועות (כאלה שהצלחנו לחשוב עליהן ולנטרל אותן) למדידת הבדלים חשמליים ופסלנו אפשרויות ידועות (כנ"ל) להטיות/הטעיות "אנושיות", ייתכן וייש צורך לחפש דברים חדשים למדוד ו/או דרכים חדשות להטיות/הטעיות "אנושיות".

היות ולא ידוע לנו על ניסויים מהסוג הראשון ולא על ניסויים מהסוג השני, רוב הוויכוחים הם "באוויר", ומשקפים את צורות ההסתכלות האישיות של כל אחד מהמשתתפים בדיון.

יש כאלה שאומרים שאם הם שמעו, אז יש הבדלים, נקודה. (זה לא בהכרח נכון, כי רוב הסיכויים שהבדיקה לא הייתה מבוקרת כראוי).

יש כאלה שאומרים שהיות שזה לא מאוד הגיוני אפריורית שייהייו הבדלים (מה שנכון!), אכן אין הבדלים (מה שלא בהכרח נכון).

וכו, וכו' אבל הכל עם מעט מאוד ביסוס ניסיוני ראוי, לכאן או לכאן.

אז לא מפתיע שמתווכחים, והרגשות עולים, כי כל אחד "צודק" מהכיוון שלו ולא מקבל שייש אפשרות אחרת, רלוונטית לא פחות, להסתכל על מכלול עולם הבעייה, ושמעבר להסתכלות השונה, אין לאף אחד מהצדדים ביסוס ממילא...

וכאן אנחנו תקועים (לייתר דיוק -- ממשיכים לטחון ולטעון טענות), עד יבוא גואל וייתכנן/יבצע את הניסויים בפועל :) (מה שלא יבטיח הפסקת הוויכוחים האינסופיים!)

התעייפתי להיום...:)
עמיר

נערך לאחרונה ב:

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
בבקשה.

האם באמת צריך שלוש פאזות ? אולי אם יש לך גם מזגן גדול מאוד אבל לאלו שאין לא נראה לי הכרחי . אבל לך תידע
בזה אנו מסכימים לחלוטין
כאן אני לא מסכים איתך בכלל . תבדיל בין אנשים שזה תחביב עבורם , ובין אנשים שהגיעו לתחביב בגלל מוסיקה . יש אנשים שהמוסיקה חשובה הכי הרבה ויש שהציוד יותר חשוב . האחרונים לא מבדילים אלא "משכנעים" את עצמם שהם מבדילים
אתה רוצה לדעת איך אתה יכול לבדוק ? דיז נתן לך את התשובה בפוסט שלו על האודיופיל מספר 1 . מי שבא ממוסיקה יודע היטב מה הטעם שלו , הוא יכול להתקדם , לזוז הצידה , אבל דבר אחד יש אצלו , מותגים הם רק דרך . אם הם לא מתאימים ומשהו לא מותגי יתאים יותר הם יקנו אותו , האודיופיל שהיגיע מסיבות אחרות זקוק לאישור של הסובבים אותו , אי לכך הוא זקוק למותג הנחשב יותר מאשר מה באמת מתאים . ויש לו את התחרות הזו למי יש יותר גדול . לא נעים לי לומר את זה , אבל זה מאוד מובחן , ובמיוחד משום מה באתר שלכם ובאתר האפור

מסכים

שוב אני מסכים אבל בהסתייגות הקודמת . אני לא רוצה לדבר סרה , אבל אם מישהו בא עם הצהרה שמכשיר X הוא כך וכך והוא יותר טוב "לטעם שלו " (זה תמיד לטעם שלו כדי לא להכנס לוויכוח , שהוא יודע שהוא לא יכול לנצח בו , אבל זה אופרה אחרת(lol)(lol)), ואני במקרה שמעתי את המוצר , ואני יודע בוודאות שאין שום סיכוי בעולם שהוא עולה על מוצר אחר ולא משנה מה הטעם (וכן יש כאלו מקרים גם כאן ולמעשה בכול הפורומים (lol)), אזי מבחינתי ברור לי שאני לא מתייחס לחוות דעתו
ושתבין אני בגלל כול מיני מוגבלויות אישיות קונה כמעט הכול על עיוור , כולל מוצרים מאוד יקרים , אני משתמש המון בתגובות של משתמשים , ואני יודע היטב להוציא את המוץ מהתבן . טפו טפו טפו עד היום לא נכשלתי בקניה שלי . הכשלון הכי גדול שלי היה בקניה בחנות כי שם לא בדקתי שאני מסתדר עם הUI של המוצר ולכן הוא שוכב אצלי כאבן שאין לה הופכין (lol). מכול מקום אני יודע היטב מי יכול לעזור ומי אני מקבל עזרה מתוך נימוס והכרת הטוב בלבד . אני מבטיח לך שיום אחד גם אתה תגלה

אם אתה מתכווין שיבנה מערכת מרכבי אלקטרוניקה ? אזי לא . צריך מתכנן טוב לזה ולא כול אחד מוכשר לזה . עובדה היא שעד כמה שידוע לי מתכנני על יש אולי במספר שמספיק לאצבעות הידיים , ואולי פחות
אם אתה מתכווין שיקנה מערכת סטריאו , אז כן . בתנאי שהטעם שלכם זהה (lol)

אני חושב שלגבי כבלי אודיו יש בעיה אמיתית . אתה לא תוכל אף פעם לשכנע אותם

אי לכך כל הנתונים החשמליים הללו מיותרים לחלוטין בשביל להרכיב מערכת אודיו אך מעולים כאשר רוצים לשים נברשת על התקרה. כיוון שאנו לא עוסקים בהתקנת נברשות הנתונים הללו מיותרים לחלוטין![/QUOTE]

עם האחרון אני מסכים . הנקודה היא שנקרא לה שנפל לי האסימון לגבי הבנת למה הם מתנהגים כך
הבדלים בין כבלים אינם דברים שניתן להסביר . אם מישהו ילך לפרופסור בתחומים משיקים שאמור לדעת הוא יתקל בהרמת גבה מלכותית , ובתמיהה מה קרה לבחור ?(lol)
עכשיו , רוב האנשים בעולם חיים בצורה שהם צריכים הגיון ושהכול יהיה הגיוני , כי הם צריכים אשליית שליטה על העולם שלהם
יש פתגם שאני לא זוכר את מקורו ולא את הציטוט המדוייק , אבל בנוסח חופשי הוא אומר " שאם אדם מוותר על תדמית השליטה הוא מקבל את השליטה " לבצע את זה דורש כוחות נפשיים ובטחון עצמי גבוה מאוד . יש אנשים שקיבלו מתנה מאלוקים או מכול מה שתבחר להאמין בו , ויש להם את זה . לרוב האנשים אין . הם יכולים "למרוד" ולחשוב לעצמם נגד המקובלות , כול אחד ברמה של הבטחון העצמי שלו . ויש אנשים שממש צריכים קופסה סגורה . זו הסיבה שהמדענים הגדולים באמת יודעים ומוכנים לומר שהם לא יודעים , והקטנים יותר אומרים שזה לא אפשרי
אתה רואה את זה היטב בבתי חולים , הרופאים הטובים באמת הם אף פעם לא שחצנים , הם לא צריכים את זה . אם אתה רואה רופא שחצן , גם אם הוא מנהל מחלקה , תבדוק היטב מה הוא ממליץ ותמיד תנסה להגיע לחוות דעת שניה . וזה מנסיון אישי . כבר היו לי מנהלי מחלקה שאמרתי להם שטיפול X אני לא מקבל והם יכולים לזרוק אותי מבי"ח
זה הטבע של האנשים וצריך לקבל אותם , במיוחד אם הם לא מזיקים

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
הי, נמר!

נראה לי שייש הרבה כעס בניסוחים שלך -- אולי חבל על העצבים, לא?(ורד)

כמוכן , נראה לי שייש הרבה (מדי??:)) ביטחון בצידקתך ובאי-צידקת השקפות אפשריות אחרות. כפי שאמרו הגרשווינים -- it ain't necessarily so, וזה תופס כנראה לשני הצדדים...:)

כמו שאתה אוהב, אסמן את מחשבותי בצבע אחר.

אין לי יומרות שהן נכונות/צודקות יותר משלך! -- אני רק מעלה שאלות ואפשרויות אחרות להסתכלות.

עמיר

============

[עמיר] לא צריך, אפשר, ואפשר לא. זו שאלה של גישה. חלק מאמינים וחלק ספקנים, חוששים מטעות, ורוצים אישוש -- זכותם, לא? :)

הבעיה בשירשור הזה היא אחת ויחידה.
[עמיר] לא בטוח שרק אחת, ולא בטוח שזו דווקא זו שאליה אתה מתייחס :)

כל הויכוחים הללו {יש או אין הבדל} התחילו על ידי אדם אחד שאין לו שום קשר לתחום שאנו מדברים עליו. משם זה הגיע לויכוחים והפגנות ידע שאין להם שום בסיס התנסותי כזה או אחר. אני לא אוהב שמדברים באוויר, אני אוהב מעשים! מי שמדבר באוויר ולא התנסה שימשיך מבחינתי לחשוב שהוא מבין. עבורי הוא לא מבין כלום ולא משנה כמה ידע חשמלי הוא יחשוף. אין שום קשר בין ידע בחשמל להתנסות באודיו.
[עמיר] אולי זו לא בעייה שייש ויכוחים. זה הגיוני ונפוץ שלאנשים יש השקפות שונות וכל אחד מנסה "להוכיח" את צדקתו ולהפריך השקפות אחרות. אולי יש בעייה דווקא באי-היכולת לחיות בשלום עם אי-הסכמה, במיוחד בהינתן אי-הוודאות ושגם שלאף צד אין באמת "הוכחה".

[עמיר] בטוח שאנחנו חושבים שייש הבדלים, ובמידת ביטחון כזו שאנחנו מוכנים להשקיע בזה המון כסף ועבודה וטירחה (וייתכן שייש כאלה שעושים את זה בשביל הפוזה, אבל זה לא מעניין). עם זאת, ייתכן ואפשרי שלגבי מוצרים מסויימים אנחנו טועים (ומטעים). בטוח שאנחנו לא אוהבים לחשוב על האפשרות של טעות, אבל היא קיימת, וייש ספקנים המעלים אותה, ואז אנחנו (גם אני) מתעצבנים, מה שלא הופך את הטענה ללא-נכונה אפריורית.

ההבדלים בין כבלים קיימים והם ברורים
[עמיר] זו טענה שאתה מאמין בה, ובהחלט יכול להיות שזה נכון, אבל, בהסתברות מסויימת, יש מקום לטעות. האפשרות של טעות אינה מופרכת אפריורית, למרות שאתה בטוח שאתה שומע את ההבדלים.

יש כאלה {גם מנהלים} שישתמשו במילה פילטר. אדם שמשתמש במילה הזו כשם נרדף לכבל מבחינתי אינו מבין מימינו ומשמאלו בתחום האודיו מפני שהוא טרם הצליח להבין שכל רכיב שדרכו עובר הסיגנל הוא פילטר. אם לשאר הרכיבים הוא לא יקרא "פילטר" אין סיבה שיקרא כך לכבל.
[עמיר] ראשית, הסיגנל אינו עובר באופן ישיר דרך כבל חשמל. שנית, אם אתה מקבל ש"כל רכיב ... הוא פילטר" ושכבל נחשב "רכיב" אז זו לא שטות לומר שכבל הוא פילטר, במיוחד אם לא נתון שהוא לא קורא לשאר הרכיבים "פילטרים". לפיכך האמירה "... אינו מבין מימינו ומשמאלו בתחום האודיו מפני שהוא טרם הצליח להבין..." כנראה לא ממש מבוססת לוגית...

...

[עמיר] אם תתן למישהו שאינך מכיר את טעמו להרכיב לך מערכת אודיו, לא משנה מי הוא, התוצאות ממש לא בטוחות בכל מקרה

[עמיר] לא בטוח בכלל, במיוחד אם טעמו שונה מהותית משלך.
לפני כמה זמן שמעתי הדגמה של מערכת שהרכיב מומחה עולמי ובעל שם לאודיו, אדם עם הרבה יותר ניסיון מהסכום שלך ושלי, ולטעמי האישי, מעולם לא שמעתי מערכת המתיימרת להיקרא high-end ועולה הון תועפות, שנשמעת יותר עלוב מזה. ממש הישג!

[עמיר] אולי, אבל מה הרלוונטיות לשאלה שבנושא השרשור: "האם אפשר לשמוע הבדלים בין כבלי חשמל"? הנושא אינו בניית מערכת אודיו, לא ע"י פרופסורים לאלקטרוניקה ולא ע"י אודיופילים מושבעים

[עמיר] שאלה אם מקובל עליך שאפריורית, זה באמת נראה תמוה. ואם זה המצב, "לא יכול להיות" כנראה מוגזם, אבל משהו כמו "אני הייתי מעוניין לקבל אישור שייש הבדל חשמלי לפני שאהייה מוכן להסתכן בטעות שייש הבדל באוזניים" יכול להיות רלוונטי וקביל למי שפוחד מטעות

[עמיר] מידת העיסוק שלנו בשירשור זה ב"הרכבת מערכות אודיו" דומה למידת העיסוק שלנו בהרכבת "נברשות על התיקרה" -- שניהם מחוץ לתחום הנושא...:)

Take it easy, man! :)

נ.ב., עייפתי לאחר הפוסט הקודם, אבל התעוררתי. ננסה לישון שוב...

נערך לאחרונה ב:

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אפשר סיכום ביניים...?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
DigiSUN,

אשמח אם "תחזור לחיים" ותביע את דעתך + תיקונים/הצעות/שיפורים/מחיקות :)(ורד)

עמיר

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור