חיפוש רמקול 11K ש"ח.

• פותח הנושא zs
  • פורסם בתאריך

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
מכמה סיבות

להגביל את החיפוש של הרמקול למעל 88DB?
להגביל לרמקול של מעל 6"?
לחבר רמקול של 11K ש"ח לרסיבר מרנץ 5500?
לשלם 11K ש"ח על רמקול של 900 יורו?

ועוד עצרתי את עצמי :)

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
אני חושב שאתה חושב לא נכון

חשבת שאולי רמקול עם נצילות נמוכה מ- 88DB יצריך הגברה מסיבית ויקרה?

להגביל לרמקול של מעל 6"?-
לבחור יש סלון עם חלל גדול מאוד.
היו לו רמקולים של מוניטור אודיו עם 2 דרייברים של 6.5 אינצ אבל הם היו
מעט חלשים ורזים לגודל החלל.
אתה רוצה אולי שהוא יקנה רמקול איטלקי עם 2 יחידות של 5 אינצ' שבכלל
לא יהיו בסים?
או אולי איזה מוניטר קטן "שימלא" את החלל?

לחבר רמקול של 11K ש"ח לרסיבר מרנץ 5500?-
ומה רע במרנץ הזה?
צריך להתחיל ממשהו לא?
קשה מאוד לטפס 5 מדרגות בבת אחת,יותר קל לעלות 2 מדרגות.
קח בחשבון שבהמשך ההגברה תשודרג,אז בתור התחלה גם מרנץ טובים מספיק.

לשלם 11K ש"ח על רמקול של 900 יורו?-
הוא ראה במקרה וגם שמע רמקול פוקל JM LAB 816 שעולה 11K
והחליט שהוא רוצה לקנות סוף סוף רמקול ראוי בתקציב כמו של הפוקל.
זה שהוא נמכר במחיר הזה בחו''ל זה טוב ויפה.
אבל התקציב הוא לא בהכרח לרמקול הזה.

אני כותב לך את זה כי הבחור שמחפש רמקולים מתחילת ההודעה של Z.S הוא אני.
אגב,
קניתי כבר רמקולים.
טובים,אפילו טובים מאוד.

zionm

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
אגב,
קניתי כבר רמקולים.
טובים,אפילו טובים מאוד.
תתחדש :)
לאחר 3 עמודים, אולי תשתף אותנו במה קנית בסופו של דבר (נשמח גם לתמונות...)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדש

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
סונוס היקר,
באמת טוב שעצרתה את עצמך,בא אני אשים
לך אבן מתחת לגלגלים בנוסף להנדברקס שמשכתה,
שמה לא תחליק.אם אתה חושב שהמציאות שלך,
בעולם האודיו היא כמו של אחרים ,אז צר לי
לאכזב אותך,ישנה גם מציאות אחרת.אם אתה חושב שדרך
החשיבה שלך היא היחידה והנכונה ביותר,תהנה מהמחשבה.
אבל יש אנשים שחושבים אחרת .אתה מבין כל "הסיבות" שהעלתה
הן בכלל לא רלונטיות לגבי יעקב הבחור שרצה ליקנות רמקולים.
ובישביל להוביל אותך למציאות אחרת ,נידמה לי שגם נמר
רכש רמקול ב הרבה K ש"ח וחיבר אותם בהתחלה למגבר
שעולה שקל וחצי אז מה?היום הבחור אסף קצת כסף ומחפס
הגברה ראויה ,לא בסדר?אני מבטיח לך שיעקב יבנה מע'
עם קצת זמן לתיפארת ו...עם מחשבה שונה משלך ,
מה אתה אומר?

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
חשבת שאולי רמקול עם נצילות נמוכה מ- 88DB יצריך הגברה מסיבית ויקרה?

התחלת אז אני כבר הענה.

גם רמקול עם נצילות טובה יותר צריך הגברה טובה ובדרך כלל יקרה, אתה תבין את זה בהמשך.

להגביל לרמקול של מעל 6"?-
לבחור יש סלון עם חלל גדול מאוד.
היו לו רמקולים של מוניטור אודיו עם 2 דרייברים של 6.5 אינצ אבל הם היו
מעט חלשים ורזים לגודל החלל.
אתה רוצה אולי שהוא יקנה רמקול איטלקי עם 2 יחידות של 5 אינצ' שבכלל
לא יהיו בסים?
או אולי איזה מוניטר קטן "שימלא" את החלל?

כמה שאתה טועה ומטעה שזה מדהים, יש כל כך הרבה רמקול עם דרייברים של 6" שיפילו אותך מהכיסא ויכולים למלא חדר גדול.

לחבר רמקול של 11K ש"ח לרסיבר מרנץ 5500?-
ומה רע במרנץ הזה?

רע, גם את זה אתה תבין בהמשך.
אבל, אני מסכים איתך תוסיף הגברה בהמשך, ואני ממליץ שתשקול לפחות 40 קילו שתהיה בצבע שחור ושהכיתוב יהיה בזהב.

לשלם 11K ש"ח על רמקול של 900 יורו?-
הוא ראה במקרה וגם שמע רמקול פוקל JM LAB 816 שעולה 11K
והחליט שהוא רוצה לקנות סוף סוף רמקול ראוי בתקציב כמו של הפוקל.
זה שהוא נמכר במחיר הזה בחו''ל זה טוב ויפה.
אבל התקציב הוא לא בהכרח לרמקול הזה.

אני כותב לך את זה כי הבחור שמחפש רמקולים מתחילת ההודעה של Z.S הוא אני.
אגב,
קניתי כבר רמקולים.
טובים,אפילו טובים מאוד.

תתחדש,
מה קנית?

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
תודה לכולם

ובמיוחד ל-Z.S שיעץ ותמך רבות.
אני נהנה רבות עם הרכישה החדשה
תמונות יעלו ממש בקרוב......

יעקב

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
סונוס.

האם אתה מסכים איתי שמיני מוניטור לעולם לא יכול לתת נוכחות כמו רמקול ריצפתי טוב? מנסיוני רמקול מדפי שובב יכול להיות נחמד וחביב ואפילו מאוד מפתיע אך רמקול ריצפתי טוב יכול לעשות זאת בתוספת נוכחות וגודל.

בנוסף {כמו שאומר חברי היקר אלדר} לרמקול ריצפתי יש רילקס {רוגע} שרמקול מדפי אינו מצליח ליצר.

בנוגע ל-MBL שהצעת. האם אתה בטוח ב-100% שהסנרגיה תתאים למרות שאינך יודע לאיזה רמקול ישודך?
האם נלסון פס, סוניק פרונטיר, גמוט, אודיו אנלוג מאסטרו, יוניקו 200, פליניוס, קלסה, קונארד ג'ונסון פרימייר 12, ASR לא יניעו אותו?

האם באמת לרמקול מעל 88DB עם שתי יחידות 6.5 אינטש באמת צריך את המפלצות האלה? האם כל כך קשה לדחוף אותם? אני אישית מנסיון של 20 רמקולים בטווח המחיר הזה אומר לך חד משמעית, בביטחון מלא , במדוייק, בבירור {אם יש עוד מילים אז תוסיף} אתה טועה. גם מגבר של 100וואט יכול להתאים, גם למרנץ שברשותו יש מספיק שרירים על מנת להניע רמקול "מטורף" ובעל "נתונים נדירים" שכזה. בנוסף אני מבטיח לך שהרסיבר יוחלף למגבר מתאים יותר וההחלטה ללכת על רמקול ריצפתי היא ההחלטה הנבונה מבחינתו.

אינך מכיר את סלון ביתו, הרגלי ההאזנה, סיגנונות המוסיקה ואת טעמו האישי בצליל.

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
כמה שאתה טועה ומטעה שזה מדהים, יש כל כך הרבה רמקול עם דרייברים של 6" שיפילו אותך מהכיסא ויכולים למלא חדר גדול.

שלום סונוס

אני חושש שמרוב התלהמות נפלה טעות בכל השירשור הזה עם גודל הדרייברים-
הדרישה שלי המקורית הייתה רמקול עם דרייבר של לא פחות מ-6 אינצ'.
אני יודע כמובן שיש הרבה רמקולים מצוינים עם יחידות במידות האלו.הרמקול שקניתי
הוא עם דרייברים כאלו.

לגבי המרנץ וההגברה -המרנץ היה עם הרמקול הקודם ,וכמובן שלא היו לי חלומות בהקיץ שהוא יהיה יותר טוב ממגבר אחר.ציינתי שבתור התחלה הוא בהחלט לא רע.
אגב,הוצע לי מגבר שמסתובב בלוחות וששוקל 40 קילו, ואני בטוח
שהוא נשמע מצוין,רק שגודלו הפיזי האימתני מאלץ אותי לרדת ממנו.
:)

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
סונוס.

האם אתה מסכים איתי שמיני מוניטור לעולם לא יכול לתת נוכחות כמו רמקול ריצפתי טוב? מנסיוני רמקול מדפי שובב יכול להיות נחמד וחביב ואפילו מאוד מפתיע אך רמקול ריצפתי טוב יכול לעשות זאת בתוספת נוכחות וגודל.

שטויות

בנוסף {כמו שאומר חברי היקר אלדר} לרמקול ריצפתי יש רילקס {רוגע} שרמקול מדפי אינו מצליח ליצר.

שטויות פעם שניה

האם באמת לרמקול מעל 88DB עם שתי יחידות 6.5 אינטש באמת צריך את המפלצות האלה? האם כל כך קשה לדחוף אותם? אני אישית מנסיון של 20 רמקולים בטווח המחיר הזה אומר לך חד משמעית, בביטחון מלא , במדוייק, בבירור {אם יש עוד מילים אז תוסיף} אתה טועה. גם מגבר של 100וואט יכול להתאים, גם למרנץ שברשותו יש מספיק שרירים על מנת להניע רמקול "מטורף" ובעל "נתונים נדירים" שכזה. בנוסף אני מבטיח לך שהרסיבר יוחלף למגבר מתאים יותר וההחלטה ללכת על רמקול ריצפתי היא ההחלטה הנבונה מבחינתו.

אינך מכיר את סלון ביתו, הרגלי ההאזנה, סיגנונות המוסיקה ואת טעמו האישי בצליל.

למה כולכם חושבים ישר על מגברים על 200 וואט כרפרנס לדחיפה?
אתה לא תאמין אבל יש מגברים של 50 וואט מנורות שיכולות להעיף כמעט כל רמקול.

הדעות הקדומות שבאות מחוסר הבנה בסיסי ביותר "רמקול רצפתי ייתן נוחכות גדולה יותר מרמקול מדפי ושלרמקול רצפתי יש רוגע" מעציבות אותי כי אנשים מפסידים קסם שיש לרמקול מדפי שלא ימצאו בחיים ברמקול רצפתי במחיר שפוי.
אבל מצד שני הבחור שומע רוק כבד, אין ספק שרמקול רצפתי יתאים לו אבל חבל על הכסף, רמקול רצפתי של סרווין ווגה ב 3000-4000 ש"ח יעשה בדיוק את אותה עבודה.

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
לסונוס

לא בטוח שאני חולק על כל השקפתך, ולא בטוח שאני מסכים לכל אמירה.

מוניטורים נחלקים לשתי קבוצות עיקריות (ואני לא כולל בחלוקה מינימוניטורים):

האחת: עם יחידות עד 7 אינטצ'- שנשמעות נפלא (ומלא) בחללים מתאימים, ו'רזים' ולא מספקים בחללים אחרים. מיגוון המחירים נע בין מאות דולרים בודדים לאלפי דולרים.

השניה: עם יחידות מעל 8 אינטצ'- שנשמעות ומתפקדות כרמקולים רצפתיים ברוב החללים. אלו רמקולים יקרים מאוד, גדולים במידותיהם וכבדים להפליא.

לגבי הרוגע וגודל הצליל של רצפתי לעומת מוניטור אתה טועה. מירווח האפשרות לטעות במוניטורים (בזולים זה בולט מאוד) ביחס לחלל ההאזנה- גדול יותר מאשר ברצפתיים.

השליטה שקיימת בקופסא גדולה 'בהופעת' המוזיקה מהרמקול הרצפתי 'קלה' לתיכנון ונותנת גמישות למתכנן בגין גודל הקופסא, ולכן בהרבה מההשוואות תמצא שהם רגועים יותר, ובעלי 'עומק' גדול יותר ממוניטורים באותה חברה.

אני אישית לא מכיר מגברי 50 וואט מנורות 'שיכולים להעיף כמעט כל רמקול'- יש לך דוגמאות ל 2 עד 3 מגברי 50 וואט מופלאים כאלו ?

לנסיוני בדיוק הפוך: אין בעולם מגברי 50 וואט (ביצור שוטף, לא בניה עצמית של מישהו) מנורות שיתמודדו עם יותר מ 30 עד 50 אחוז מהרמקולים בצורה מכובדת, ותמיד יהיו מגברים חזקים יותר שיתמודדו הרבה יותר טוב עם אותם הרמקולים.

אין עוררין על 'הקסם' של המוניטורים, כולנו מאוהבים במינימליזים של המוניטורים, כולנו נהנים מהאווריריות ללא חלק תחתון 'כבד'- אבל אין מוניטורים (למעט בודדים בקצה העליון) שמנגנים ונותנים את התחושה 'של הדבר האמיתי' המייצג את הקירבה להופעה 'חיה'.

אם אתה מחפש קסם בלבד אזי מוניטורים הם הפיתרון, אבל עם המאזין מחפש 'קצת' בשר' ונגיעה בתחושת ההופעה 'החיה' אז הרצפתיים הם הפיתרון.

כל עוד הבוחר מבין את ההבדלים ובוחר בצורה מודעת בהתאם להעדפותיו- אז הכל ראוי ומקובל (והעיקר שישדך להם הגברה ראויה ולא צעצוע מיצור המוני- גם אם הוא נושא שם של חברה עם מסורת אדיופילית מכובדת).

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
il1

אני מכיר 2 מגברי מנורות של 50 וואט שיכולים ל"העיף כמעט כל רמקול"
אחד של KR 300B בייצור המוני והשני מבניה עצמית של חבר. דרך אגב, מספיק דוגמא אחת ששוללת כלל כדי שהכלל לא יהיה נכון.

אני מסכים כמעט עם כל מה שאמרת הבעיה שבתקציבים של עד 20K ש"ח קשה למצוא רצפתי שיהיה טוב יותר ממוניטור באותו מחיר.

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
לסונוס

לתת דוגמא זה נפלא- אבל שהדוגמא תהיה דוגמא, ולא משהו בלתי סביר באופן קיצוני.

ה KR300 שהוא 'קטן' מאחיו הקרונזילה לא יכול 'להעיף' כמעט כל רמקול, זו דוגמא למגבר שאין שום סיכוי שיתמודד עם מרבית הרצפתיים האיכותיים (ועוד רבים אחרים).

גם הקרונזילות בקונפיגורציית מונובלוקים, שהם חזקים פי 5 לפחות - אם לא יותר, לא מסוגלים 'להעיף' את מרבית הרמקולים בעולמנו.

'סתם' רשימה קצרה להמחשה: MBL , רוב הריבונים, רוב הווילסונים, רוב האלקטרוסטטים, מרבית האוולונים, מרבית סידרת 800 של B&W , מרבית הוואון שווייקארים, ואני יכול למנות כך אין סוף רמקולים.

לגבי הבניה העצמית של החבר- אין לי מושג מה הוא בנה, אבל אם הוא לא בנה 'מיפלץ' של 300 ק"ג (כדוגמא לפרופורציה, לא כמישקל מחייב) עם הגבלת וואטים ויכולת זרם מטורפת בלתי מוגבלת, אז גם הוא לא בכיוון.

ושתוכל למצוא את הדוגמא לאותו מגבר מופלא- נחשוב ביחד האם דוגמא בודדת של מגבר קיצוני (שלא קיים למיטב ידיעתי), משליכה / מכלילה כלל מחייב לשאר מגברי ה 50 וואט בעולם.

לטעמי- זו תהיה הכללה מטעה, ודווקא זה יהיה היוצא מן הכלל שלא מעיד על הכלל.

ועד 20K יש רצפתיים לא רעים בכלל, שאולי לא יהיו 'FULL RANGE' מוחלטים- אבל יהיו בעלי קסם לא פחות ממוניטורים (וחלק מהם הם גירסה מוגדלת של המוניטורים עצמם- לצורך הוספת נפח ורגיעה).

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
התכוונתי לקרונזילה. אבל זה דיון תאורטי שלא בדיוק יכול להגיע לסיום.

בקשר לרמקול ב 20K, בוודאי שיש רמקולים טובים בסכום הזה אבל באותו סכום תמיד תמצא מוניטור שיהיה עדיף.

קח 20K לרמקול רצפתי וקח 20K לרמקול מוניטורי (לפיתוח) מה נראה לך ישמע טוב יותר?

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
סונוס

למה דיון תיאורטי- בחנתי את הקרונזילה בשתי הגירסאות, ולא על רמקול 'קשה' במיוחד-
ושתיהן נכשלו מלהתמודד עימו (כל אחת בצורה שונה).

ושלא יובן מזה שהמגבר הוא פחות ממופלא- בהתאמה נכונה. מגבר מדהים ביתרונותיו.

אני מסכים שהבחירה בין מוניטור לרצפתי בסכום הנדון היא לא טרוויאלית- אם הבחירה בידי אני מניח ש 6 עד 7 פעמים מתוך 10 אבחר ברצפתי.

(כי לטעמי הנגיעה בהופעה 'החיה' חשובה מהקסם, אבל כמו שאמרתי זה טעמי)

ומצד שני- כדי 'לסבך' את הדיון, הייתי בוחר 4 מוניטורים על 2 רצפתיים באותו סכום כסף.

extrabeat

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
ליעקב

ליעקב- מדוע החשאיות? למה לחכות רק עד שתהיינה תמונות? קצת תמוה. בכל אופן, כיוון שאני מתעניין ב- 816V , ומבין מהמרומז בדבריך שהעדפת משהו אחר, אשמח/נשמח לדעת מה העדפת ובעקבות מה, גם בהשוואה לאופציות אחרות שחשבת עליהן..וזוכר שהיו 4 כאלו..

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
סונוס

הלוואי והיית צודק לגבי מגברי מנורות שיעיפו רמקולים ריצפתיים "מכובדים".
מניסיוני חיות כאלו עולים קרוב לרכב מקבוצה 2:).

לגבי ההבדל בין מוניטור לריצפתי, אז זה פשוט לא בר השוואה - מוניטור זה מנה מארוחת טעימות, רצפתי זה המנה בכמות מלאה.

אותי כל רמקול מוניטור ששמעתי (כולל רצפתיים של 6"), הכניס למין לחץ וסטרס, שנעלם ברמקול רצפתי עם ממברנות של לפחות 8"

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
סונוס

לגבי ההבדל בין מוניטור לריצפתי, אז זה פשוט לא בר השוואה - מוניטור זה מנה מארוחת טעימות, רצפתי זה המנה בכמות מלאה.

אותי כל רמקול מוניטור ששמעתי (כולל רצפתיים של 6"), הכניס למין לחץ וסטרס, שנעלם ברמקול רצפתי עם ממברנות של לפחות 8"

מעניין מאוד, על אילו מוניטורים מדובר?

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מה שאותי מעניין בסיפור הזה , איך בדיוק הגעת ממרנץ לקרונזילה ? האם אתה מאמין שמישהו עם תקציב של 20K לרמקול ישדך אליו קרונזילה ? או כול מגבר חזק בטירוף כמו שאתם מתכוונים ?
אתם לא חושבים שהגיע הזמן לצאת מהגאווה המטופשת שלכם ולהבין שיש אנשים עם תקציבים נמוכים ? ולא כול העולם יכול להרשות לעצמו אפילו לחלום על קרונזילות .
אני אומר לכם את זה כך , בין אם אתם רוצים ובין אם לא , העולם הוא גלגל , ויום אחד כול אחד מכם עלול למצוא את עצמו , בלי כסף לקנות , מגבר של נאד ב1500 ש"ח . מספיק שאחד מכם או בין משפחתכם יחלה במחלה שתאלצו לבלות המון בבתי חולים ולהגיע לרופאים שעל כול חיוך דורשים אלפי שקלים שלא לדבר על מחירי דירות לביצוע ניתוח , וטיפולים אח"כ בשביל שפתאום תמצאו את עצמכם בבוץ שממנו לא תצאו המון זמן . כי הכנסות אין והוצאות מורידות חסכונות של שנים ביום .
יש גם דרכים אחרות לפשוט רגל במהר זמן . אז יש אנשים שלא פשטו רגל אבלח בהתחלה אין להם , היגיע הזמן שאם אתם מתכוונים לתת עיצות , תנו את זה מהמקום של המבקש ולא מהמקום האליטיסטי שלכם , שלא ברור כמה זמן ישאר בידכם .
ודרך אגב אני לא יודע מי אתם ומה אתם אבל אף פעם אחת לא התפלצתי על אנשים עם תקציבים נמוכים כמו שאתם עושים את זה כאן השכם והערב

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
סונוס

מסכים ולא מסכים.

מוניטור טוב יכול לעשות קסמים בסלון קטן. אך כאשר שואלים אותי מוניטור או ריצפתי אני תמיד אעדיף את הרצפתי בתנאי שהוא טוב.

ניקח לדוגמא את הגוורינרי שאני מכיר היטב, הוא רמקול מופלא, מדהים מיוחד וקסום אך רק במוסיקה שלו, ג'אז , קאמרי. אם תתגרה בו מיד תגלה כי מדובר עדיין במוניטור ולא ברמקול ריצפתי בעל נוכחות!

לכן למרות שסונוס ידידי היקר בטוח שטענותי הן שטיות {כפי שהגיב לי קודם};)

סונוס - להגיד למישהו שטיות בלי נימוק זה לא יפה.:(

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור