בשירות הוד מלכותה: רמקולים מוניטורים - B&W 805S - הביקורת

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
עמיר וג'וקר.

בבקשה לשמור על רמת דיון עיניינית ולא אישית.
לעמיר אין אחוזים בחברה ולך ג'וקר אין אחוזים בחברה מתחרה.

בכל מקרה ג'וקר אינני מסכים איתך בדבר אחד. אני אישית לא מת על היצרנית הזו ברמה האישית, רגשית, צלילית. אך אני בהחלט חושב שיש לה מוצרים טובים מאוד ומוצרים פחות טובים. בכל חברה זה קיים! אין שום חברה בעולם שכולם אוהבים ואין שום יצרנית בעולם שמצליחה להוציא פנינה בכל דגם.

חשוב לקחת דברים בפורפורציות ולא להכנס לויכוחים או העלבות אישיות.
אני מניח שיש להם , לא שמעתי את כול הדגמים , ואולי דווקא לא את היקרים מסוג של יקרים רצח , כמו הנאוטילוס (lol), אבל שמעתי כמה , ובכול פעם זה היה בדיוק כך :
אני : למה לא שומעים מיד כמו בX ?
בעלים : יש מיד אתה לא שומע בגלל..............
בעלים 2 : מה אין מיד ? לא יכול להיות , הנה תשמע
אני : מצטער זה מידבאס מנופח ולא מיד , אם אתה רוצה לשמוע מיד תגיע אלי ותשמע
בעלים 3 : יש לך בעיה בשמיעה ו/או אתה לא מבין מה אתה שומע

בקיצור כשקראתי את הסקירה זה היה בדיוק כך , ועמיר חפר בדיוק כמו הבעלים של הרמקולים ששמעתי (כמובן ששמעתי אצל יותר משלושה אנשים , אני מתאר טיפוס של תגובות (lol))
והחלק המדהים הוא , שאני לא נתקלתי בקנאות כזו אצל אחרים שקטלתי את המוצרים שהם קנו (בצורה חברית כמובן )

אז אין לי מניות בשום חברה , וגם אין לי העדפות לחברה זו או אחרת , אבל לומר לך את האמת , הם כבר גורמים לי גירוד מטריד בגלל הקנאות של הבעלים שלהם , ובגלל הנטיה להאשים את השומע ולא את הרמקול . וכאן זה היה בדיוק אותו דבר , וגם אם הוא התנצל בשפה רפה , הוא חזר לאותם התנהגויות מייד אח"כ .
אז אין לי בעיה עם זה , כי למדתי כבר שאלו שפגשתי עם הרמקול הזה , מתנהגים כך (אולי זה לא מדגם מייצג , אבל זה בטוח כבר לא מקרי גם כן(lol)), אז אני מתעלם מגסות הרוח שלו

מה שכן מבחינתי אם אני אשמע שני רמקולים , אחד יותר יקר , ושווה לB&W אני אעדיף את היקר (מה שבד"כ לא קורה כי הם יקרים(lol)), רק בגלל שממש לא רוצה את התווית הזו אם אלו הם המייצגים שלה

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ג'וקר אני מצטער.
אתה טועה ומטעה.
אחד הדברים הנהדרים ברמקולי B&W זה המיד שלהם.
הוא נכון, לא פתוח מדיי, לא סגור מדיי, אלא מדוייק.
אם כבר היית אומר לי "הגבוהים בעייתים " הייתי מבין אותך, כי אני לא מת על הטוויטר שלהם.
בדגמים הנמוכים, קרי, סדרת ה 600, שהיא לדעתי סדרת הרמקולים המבוזבזת והגרועה בהיסטוריה לדורותיה, יש בעיה קשה בכל הרמקולים לאורך כל הסדרה.
אבל בסדרות כמו CDM , CM , סיגנצ'ר, אנו מוצאים רמקולים מאוזנים, טובים, ומעוצבים, עם מיד נהדר ונכון.

מה שכן הרמקולים המבוססים קוולר לגמריי, ללא יחידות באס נפרדות סובלים מבעיות באס יחסיות.
אוזן לא מאוזנת או מקצועית, תגיד "המיד נפוח" "המיד לא נכון" כאשר הכוונה היא בעצם לבאס.

לדעתי האישית בלבד, הבעיה עם B&W היא שאנשים ששמעו רק את הסדרות הנמוכות, מחוברות בעיקר בארצנו למגברי NAD המשממים, עקב היבואן, או החנויות המתעקשות לחברם לנאד, יצרו גל ששטף את הארץ באנטי .

נכון, המחירים פה לא נורמלים, חוצפנים, ומבישים ברמות שאם היינו חיים במדינה נורמלית טופ אודיו לא היו קיימים.
אבל אי אפשר ללכת מול חברה שייצרה למשל את ה DM303 , רמקול שכשהוא יצא, עלה באנגליה, וזו הייתה המטרה, כ 189 פאונד, והמטרה הייתה ליצור רמקול מדפי איכותי , בפחות מ 200 פאונד.

כאשר הוא יצא, במחירו הוא לא ראה שום רמקול ממטר, ולדעתי הוא עד היום רמקול מדף נהדר ומוצלח ביותר.

Roy

חבר משקיען
מעורבות
33
נקודות
28
...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
כל הכבוד על האמוטיקונים (תודה שהרחבת את אוצר המילים שלי) אבל ממש אין צורך לירות לעצמך (או למישהו אחר) בראש בגלל שייש הרבה אנשים שכותבים שטויות, כולל אותי.

Take it easy, man!!! :)

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אני מניח שיש להם , לא שמעתי את כול הדגמים , ואולי דווקא לא את היקרים מסוג של יקרים רצח , כמו הנאוטילוס (lol), אבל שמעתי כמה , ובכול פעם זה היה בדיוק כך :
אני : למה לא שומעים מיד כמו בX ?
בעלים : יש מיד אתה לא שומע בגלל..............
בעלים 2 : מה אין מיד ? לא יכול להיות , הנה תשמע
אני : מצטער זה מידבאס מנופח ולא מיד , אם אתה רוצה לשמוע מיד תגיע אלי ותשמע
בעלים 3 : יש לך בעיה בשמיעה ו/או אתה לא מבין מה אתה שומע

בקיצור כשקראתי את הסקירה זה היה בדיוק כך , ועמיר חפר בדיוק כמו הבעלים של הרמקולים ששמעתי (כמובן ששמעתי אצל יותר משלושה אנשים , אני מתאר טיפוס של תגובות (lol))
והחלק המדהים הוא , שאני לא נתקלתי בקנאות כזו אצל אחרים שקטלתי את המוצרים שהם קנו (בצורה חברית כמובן )

אז אין לי מניות בשום חברה , וגם אין לי העדפות לחברה זו או אחרת , אבל לומר לך את האמת , הם כבר גורמים לי גירוד מטריד בגלל הקנאות של הבעלים שלהם , ובגלל הנטיה להאשים את השומע ולא את הרמקול . וכאן זה היה בדיוק אותו דבר , וגם אם הוא התנצל בשפה רפה , הוא חזר לאותם התנהגויות מייד אח"כ .
אז אין לי בעיה עם זה , כי למדתי כבר שאלו שפגשתי עם הרמקול הזה , מתנהגים כך (אולי זה לא מדגם מייצג , אבל זה בטוח כבר לא מקרי גם כן(lol)), אז אני מתעלם מגסות הרוח שלו

מה שכן מבחינתי אם אני אשמע שני רמקולים , אחד יותר יקר , ושווה לB&W אני אעדיף את היקר (מה שבד"כ לא קורה כי הם יקרים(lol)), רק בגלל שממש לא רוצה את התווית הזו אם אלו הם המייצגים שלה

להזכירך, הנושא לדיון הוא "היקרים מסוג של יקרים רצח , כמו הנאוטילוס" -- נושא הסקירה הייה B&W Nautilus 805S.

כל הרמקולים של B&W שאני מכיר זה רק מסדרת 800, בין אם החדשה (D) ובין אם קודמותיה (Nautilus, Matrix), מה שיייכול אולי להסביר את ההבדל בתפיסת העולם.

אם אתה מתעסק ב"שקטלתי את המוצרים שהם קנו (בצורה חברית כמובן)", אל תתפלא שהם מתגוננים, כן או לא בקנאות, בפני הקטילה, בין אם "חברית" (לא שברור לי איך "קטילה" יכולה להיות "חברית" בדיוק), ובין אם לא. זה תופעה שבהחלט יכולה לקרות באופן טבעי אפילו אצל יותר מ-3 אנשים (או 300, או 30,000, לצורך העניין).

עמיר

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
סתם הצעה..

אולי די ?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113

סתם הצעה נגדית :)

אנחנו נמשיך לשחק בקקי בדיוק כמה שייתחשק לנו ועד שיימאס לנו, ומי שמאס לו, שלא ייכנס לכאן, או שייצא בחוץ.

אני הולך לרחוץ ידיים קצת. אמרו שכדאי הרבה פעמים ביום, החזירים! לא אכפת להם מהכינרת!

:)

ע

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
כדאי גם מקלחת..

עוזר יופי בהקהיית ריגושים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
עוזר יופי בהקהיית ריגושים.

נכון, אבל הכינרת... (sad)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אין צורך להגיד די על אף דיון.

אחרי הכל המחשב לא מצפצף ומטריד כשעולה הודעה חדשה! אם בא לבחור להגיד את שלו מותר לו כל עוד הכל נשאר עיניינית.

אולגקוזניצוב

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
++

כמה שפוסט זה יפה.
וגם שלקח לי ארבע ימים לקרוא (עולה חדש) ואני מסכים אם דעות של כולם.

בכבוד רב

אולג

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
אין צורך להגיד די על אף דיון.

אחרי הכל המחשב לא מצפצף ומטריד כשעולה הודעה חדשה! אם בא לבחור להגיד את שלו מותר לו כל עוד הכל נשאר עיניינית.

אולי לא הובנתי, לא על שלוותי אני חס אלא על זו של המשתתפים שמתעקשים לא לנטוש את המערכה הכבדה הניטשת כאן. הלא יש להם ודאי משפחה, אולי גם עבודה, ודאי חיים אחרים מלבד הפורום הזה וכבודו של בית חרושת אחד לרמקולים. לא חבל ?!

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אולי לא הובנתי, לא על שלוותי אני חס אלא על זו של המשתתפים שמתעקשים לא לנטוש את המערכה הכבדה הניטשת כאן. הלא יש להם ודאי משפחה, אולי גם עבודה, ודאי חיים אחרים מלבד הפורום הזה וכבודו של בית חרושת אחד לרמקולים. לא חבל ?!

אולי הובנת יותר טוב משהתכוונת :)

אני מעריך שהרחמים האלה הם לא בהכרח ממש אותנטיים. כולם כאן אנשים בוגרים שיודעים לא פחות טוב ממך איך לנהל את זמנם, עדיפויותיהם וחייהם, כשלהם ידועים נסיבות חייהם ולך לא. לא באמת יכול להיות חבל לך על זה. אולי אתה מנסה להציג את עצמך כמישהו מעל לדברים האלה, שמסתכל מלמעלה וצוחק, אבל הניסיון הזה שקוף קצת (sad)

עמיר

תוספת מאוחרת: למשל, במקרה הספציפי שלי, התחלתי בעניין כשהייתי חולה ומרותק לביית, אחרי שמכרתי את המגברים שלי ולא קיבלתי את החדשים. לא יכולתי ליהנות ממוסיקה, לא הייה לי ספר חדש, לא אוהב טמבליזייה, אז ניצלתי את העניין כתחליף לסתם לבהות בקירות. מאז כבר הבראתי, אבל המגברים לא מגיעים, ואני לא אוהב להשאיר קצוות בלתי גמורים במה שהתחלתי. עם זאת, אני הולך כל יום לעבודה, יש לי זמן לאשתי, לקרוא, למפגשים חברתיים, לבתי קפה ובכלל לחיים. חבל? לא יודע. אם הייה חבל לי, הייתי מפסיק. זה לא נראה לי לגמרי לעניין לעשות את החישוב של מישהו אחר במקומו. זה לא ממש מכבד אותו.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
הי, truejoker!

המשכתי לחשוב על עניין ה"קטילות בצורה חברית", וחשבתי על זה שייתכן שאיבדתי כמה חברים בדרך הרבה יותר עדינה מזה.

מדי פעם אני חושב על זה שבעצם אנשים שהשקיעו במשהו, כלכלית ו/או רגשית, לא באמת מעוניינים שיסבירו להם את החסרונות של זה, פרט למקרה שלמסביר יש גם הצעה קונקרטית ויעילה לשיפור/פיתרון, שאינה כוללת החלפה של זה.

הצגת חסרונות ו/או אי-פירגון בעצם גורמת להרגשה לא נעימה אצל האחרים. לפעמים הם מרגישים צורך להתגונן, להסביר ולנמק ולשכנע, ולפעמים מעדיפים סתם להתעלם, לעקוף ו/או להדחיק/להחליק את העניין. בכל מקרה, אם אין פיתרון קונקרטי, זה בעצם משהו שפוגע בייחסים ומדכא/משפיל את האחר.

לא תמיד זכרתי את זה בזמן ובדרך כלל, כששאלו אותי, עניתי את חוות דעתי האמיתית, בצורה עדינה, אך מנומקת היטב, עם הדגמות, הבהרות ו"הוכחות". הרגשתי בחוסר הנוחות שלהם, אבל לא ידעתי ואני עדיין לא בטוח שאני יודע איך להתמודד עם זה בלי להתפשר על האינטגריטי האישי שלי, אבל זה עלה לי במחיר יקר.

אני לא באמת יודע מה היו היחסים שלך עם אלה ש"קטלת" את המערכות שלהם, אבל יכול להיות שהתגובה שלהם לא ממש מפתיעה, ואתה מכליל אותה כאילו זה ספציפי לאוהבי B&W למרות שזו כנראה תופעה כללית. אולי לא ניסית קטילות כאלה על ציוד אחר, או שבעלי הציוד האחר היו מהסוג ש"מעדיפים סתם להתעלם, לעקוף ו/או להדחיק/להחליק את העניין".

מצד אחר ובלתי קשור, סביר של-B&W יש גם רמקולים פחות ממופלאים, שייתכן שבחלק מהמקרים מופעלים עם ציוד שאינו מפיק מהם אפילו את המעט הייחסי שהם בכל זאת אולי מסוגלים לו. אולי נתקלת רק בכאלה, כשם שאני נתקלתי רק במופלאים, ושנינו אולי שוגים בהכללות.

אולי כדאי באמת לשקול מחדש את ההכללות, שאולי הן הכללות יתר, הן מבחינת הציוד של B&W והן מבחינת ההתייחסות של בעלי הציוד והגנתם עליו במקרי קטילה... :)

למחשבה, אין שום חובה בעניין.

עמיר

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
להזכירך, הנושא לדיון הוא "היקרים מסוג של יקרים רצח , כמו הנאוטילוס" -- נושא הסקירה הייה B&W Nautilus 805S.
AK1
אם כבר אתה יוצא להגנתם של B&W מסדרה **8, עליך לדייק. מדובר בשתי סדרות עם סאונד שונה: B&W Nautilus (סדרה N) ו-B&W Signature (סדרה S החדשה). בסדרה S חל שיפור משמעותי בתחום הגבוהים.

ואגב, מאד לא אהבתי שבאחת ההודעות הקודמות יחסת לי דברים שמאולם לא כתבתי (שהרמקולים 805S יורדים מתחת ל-40HZ). הם התקרבו (בחדר שלי ועם הסט אפ שלי) ל- 40HZ מלמעלה: הטון התקני של 45HZ נשמע כמעט באותה העוצמה כמו 50HZ. הטון של 40HZ נשמע משמעותית חלש יותר, אבל עדיין לא היה זניח.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
AK1
אם כבר אתה יוצא להגנתם של B&W מסדרה **8, עליך לדייק. מדובר בשתי סדרות עם סאונד שונה: B&W Nautilus (סדרה N) ו-B&W Signature (סדרה S החדשה). בסדרה S חל שיפור משמעותי בתחום הגבוהים.

ואגב, מאד לא אהבתי שבאחת ההודעות הקודמות יחסת לי דברים שמאולם לא כתבתי (שהרמקולים 805S יורדים מתחת ל-40HZ). הם התקרבו (בחדר שלי ועם הסט אפ שלי) ל- 40HZ מלמעלה: הטון התקני של 45HZ נשמע כמעט באותה העוצמה כמו 50HZ. הטון של 40HZ נשמע משמעותית חלש יותר, אבל עדיין לא היה זניח.

vitalyi היקר!

ראשית, אני מקבל את התיקון לגבי סדרה S (שלא יצא לי לשמוע ממנה אף דוגמית).

שנית, אני מתנצל שעיוותתי את דבריך: מה שכתבת היה "הרמקולים יורדים כמעט ל-40Hz (נמוך יותר מהצהרת היצרן)", ומה שאני נתפסתי אליו הייה "נמוך יותר מהצהרת היצרן" וכתבתי "מתחת ל-40Hz במקום כמעט ל-40Hz". אכן עיוות ואני מתנצל.

לכל אורך הדרך נהניתי מכתיבתך ומהבהירות שבה אתה מציג את הדברים. Well done! (Y)

עמיר

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
רגע אני מבולבל, ה805S , הוא סידרת Signature .

אם לא שמעת ממנה אף דוגמית, איך אתה מדבר על ה805?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
רגע אני מבולבל, ה805S , הוא סידרת Signature .

אם לא שמעת ממנה אף דוגמית, איך אתה מדבר על ה805?

אם זה הייה בע"פ, הייתי אומר "דרך הפה", אבל היות וזה בכתב, אז התשובה היא "דרך המקלדת" :)

או שאתה לא באמת מבולבל, וזו רק צורת התבטאות צינית שמטרתה לעשות דראמאטיזאצייה של תמיהה פשוטה, או שסתם לא קראת לעומק: כתבתי שמעולם לא שמעתי את הרמקול, וששמעתי רק Matrix, Nautilus ו-Diamond מסדרה 800. אכן, מצבי עגום שהחמצתי את סידרה S, אבל, בכל זאת, מה שהסתמכתי עליו בכל הדיון הייה רק הסתירות לנתונים האמינים של הייצרן ולנסיוני עם סדרה 800 כאמור, שאין לה שום נטייה ל"בורות", להחמיץ פרטים, לעגל פינות או שאר התשבחות שנסקרו, ושדווקא בגלל שזה במיוחד ובגדול בדיוק מה שהם לא עושים, הסידרה לדורותיה זכתה להיות ה-industry standard ברוב המוחלט של אולפני המוסיקה הקלאסית בעולם.

ייתכן שלדעתך זה לא מהווה בסיס מספיק בכלל לפתוח את הפה (המקלדת) בנדון, וזכותך הלגיטימית והדמוקראטית לחשוב כך.

אם זה המצב, אז הפתעה: יש לנו חילוקי דיעות. אז מה? :)

עמיר

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ומתוך פרסומים וסדרה אחרת , אתה קובע שהבודק לא שמע טוב ?!!!! וזה לא משהו שמתקרב לדמיון ואמונה בכת ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור