רסיבר קולנוע חזק או שילוב של רסיבר חלש+מגבר משולב

ofer42

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
היי
עד עכשיו חשבתי לקנות רסיבר יקר וחזק יחסית שייתן לי סאונד טוב בסטריאו פלוס הפורמטים החדשים.
אבל עכשיו אני שוקל שוב ללכת על רסיבר לא כל כך יקר ולהוסיף מגבר משולב לסטריאו.
הרמקולים שלי הן JBL XTI 80+אחוריים של מוניטור אודיו.
התקציב לא יותר מ 7K.
מה דעתכם?

תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בעבר חיברתי רסיבר קולנוע ביתי HK 255 להגברת הסטריאו שלי דרך ממשק ה PRE OUT שלו וזה נשמע טוב מאוד. אבל צריך לקחת בחשבון שהגברת הסטריאו שלי כלל לא זולה :)

כך שברור שאני מאמין שהדבר אפשרי ומאפשר לחבר להגברת הסטריאו מקור ישירות לקבלת סאונד סטריאו טוב.

שני נקודות שצריך לקחת בחשבון
צריך רסיבר עם הפורמטים החדשים ויציאת PRE OUT (הזול ביותר שאני מכיר הוא HK 255)
וצריך מגבר סטריאו טוב בהפרש המחיר:)

ofer42

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
השאלה היא אם בתקציב של 7K לשני המכשרים אקבל איכות טובה יותר מאשר על ידי רסיבר אחד באותו מחיר?
איפה עלי להשקיע יותר?
את ההרמן אני לא מחבב וחשבתי דווקא בכיוון של הימהה 863 שאולי אפשר להשיג ב 4500 ואז ישאר לי כ 2500 למשולב.
האם בכלל הימהה יכול לספק את הרעב של הרמקולים שלי?

תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם הסאונד של ימאה נשמע לך אתה יכול לבודק גם את הדגם הזול יותר ה 663 (אני חושב שיש לו PRE OUT) - כך בחשבון שאתה לא צריך רסיבר חזק מגבר הסטריאו יעשה את העובדה עבור הרמקולים הקדמייים.
כמו כן ימאה נשמע בכלל לא רע בסטריאו - אבל לדעתי בהפרש מול רסיבר יותר יקר שלהם אפשר למצוא מגבר סטריאו סביר שיתן במה ומופע צליל יותר טוב בסטריאו (אם יד שניה זו אופציה? או שיש אפשרות לעלות קצת במחיר? אז עדיף)

ofer42

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
אני לא רוצה לרדת יותר מידי נמוך בכל הקשור לסרטים וה 863 נראית אופציה טובה במחיר שלו.
מה גם שצריך כמה שיותר כניסות HDMI ול 663 יש רק שתיים.
אם לא תהיה ברירה לא אקנה באותו מעמד גם מגבר סטריאו.
אם מדברים על יד שניה על מה אתה ממליץ?

נערך לאחרונה ב:

ofer42

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
דרך אגב לא אמור לצאת דגם חדש ל 863?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לא יודע אם הביאו גם את ה 765 אבל ה 665 כבר פה:
http://sge.co.il/item.asp?itemID=1407&mnfName=YAMAHA&scName=%F8%F1%E9%E1%F8+%F7%E5%EC%F0%E5%F2+%E1%E9%FA%E9&classID=1&className=%F7%E5%EC%F0%E5%F2+%E1%E9%FA%E9+%E5%F1%E8%F8%E9%E0%E5&mnfSel=1

הוא עולה באזור ה4900 . בטח תוכל להשיגו ב 4500.
אליו הייתי מוסיף כסטריאו את זה:
http://www.dtown.co.il/forum/7478-מגבר-סטריאו-quad-99-כחדש.html

ויש לך מערכת חבל"ז.

ובתקציב :)

ofer42

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
אותו מחיר אני קונה 863 עם כניסת HDMI פחות.
המגבר שקישרת רשום שהוא מגבר הספק לא משולב.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אבל 863 לא תומך פורמטי HD חדשים.
הסדרה החדשה שנגמרת ב 5 היא חדשה דנדשה שיצאה לפני איזה חודשיים.
היא תומכת בפורמטים החדשים.

המגבר הספק זה בדיוק מה שאתה צריך.
אתה מחבר אותו אחרי היציאות PRE של המגבר, ומקבל ככה סטריאו.
לימאהה מעגל PURE DIRECT ככה שלא צריכה להיות השפעה ניכרת על הסאונד.

ofer42

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
תיקון טעות ה 863 כן תומך בפורמטים החדשים
http://www.yamaha.co.jp/english/product/av/products/ht/rxv863.html

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אז משהו פה לגמריי לא הגיוני.
כנראה יש פה משהו.
הרי המגבר הוצא מהרשימות מכירה שלהם. הוא עבר לארכיב.

אך יכול להיות שהמגבר הזה יצא עם כל אלו והסדרה שלו לא. ה4 ,5,6,3, וכו...

בכל מקרה, במחיר של מגבר אחד כזה, אתה מקבל מגבר מקביל לו, שבטוח תומך בהכל, ובעיקר את מגבר הכח של QUAD שעולה חדש כמו כל מגבר הסראונד.

אתה מחפש שיפור או לקבל כמה שיותר פיצ'רים במגבר אחד?

יש לי הרגשה שאתה נעול על ה863 ורק מחפש חיזוקים. חיזוקים זה לא אצלי, אצלי עובדים בהיגיון וברצון לשיפור.

אם אתה רוצה השוואה מלאה:
http://www.yamaha.com/yec/compare/D...are.y=10&comp_items=5028057&comp_items=567570

עריכה: קראתי שוב, ולפי מה שהצלחתי להבין , אשמח לתיקונים ממבינים גדולים ממני, זה ככה: ה863 תומך אך לא עושה DECODING לפורמטים האלו, כלומר, הוא יקרא אותם אבל ימיר אותם למה שהוא יודע. החדש 655 עושה DECODING מלא לכל הפורמטים החדשים. אם הבנתי נכון זה ההבדל בין "HD audio format support לבין Decoders for HD audio formats "

האם זה נכון או לא? לא התיימרתי להיות המבין הגדול בכל הפורמטים של ק"ב כי מבחינתי האישית זה הבזבוז כסף הכי גדול שאפשר לעשות בסאונד. בכל מקרה אני לא מבין מה ימאהה עשו אם ככה, שלקחו מגבר כ"כ טוב והחליפו אותו. לא הבנתי אם ככה בשביל מה סדרה חדשה? בשביל עוד חיבור HDMI וזהו?

מבחינתי הייתי אומר לך לזרוק הכל לפח, לקחת מגבר סטריאו ב 7 אלף ולשם שינוי גם להנות.

נערך לאחרונה ב:

ofer42

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
אני לא רואה הבדל בעניין הפורמטים החדשים בשני הרסיברים.
לדעתי בקרוב תצא גירסא חדשה גם ל 863 השאלה מתי.
אני לא מחפש חיזוקים אני רק רוצה לדעת מה הפתרון הטוב ביותר גם לסטריאו וגם לסרטים.

ofer42

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
עוד אופציה לרסיבר שאולי נמצא בתקציב זה הדנון 2309.
איך הוא בהשוואה לימהה 665 או 863?
כמובן שאני מדבר על קולנוע ביתי.
נראה לי שאלה האופציות היחידות שבאות בחשבון.
לכולם יש PRE

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לדעתי אם אתה רוצה לשמוע סטריאו טוב אז צריך מגבר משולב לסטריאו שיתחבר למקור (כמו נגן CD)
פתרון של מגבר הספק בלבד זה חצי עבודה ולא נותן פתרון סטריאו טוב - אם רוצים להשתמש ברסיבר כמגבר סטריאו אז חבל לחבר גן מגבר הספק ויש לקחת רסיבר מספיק חזק.

מה שלא ברור לי איך אתה מתכנן לשמוע סטריאו? זה חשוב להבנה עבור ההמלצה שלי (כאמור אני ממליץ על חיבור מקור כמו נגן |CD ישירות למגבר הסטריאו).

ofer42

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
אסביר את עצמי:
יש לי DVD של דנון דגם 2930 שישמש אותי כנגן CD בעיקר.
אני לא רוצה להשתמש ברסיבר בשביל סטריאו אלא רק לסרטים.
אני לא אמרתי שאני רוצה פאוור אלא דיברתי על משולב שיתחבר ליציאת ה PRE של הרסיבר ולרמקולים הקידמיים.
אורי_ו דיבר על הספק

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מה שאתה רוצה זה מה שאני הצעתי.

ofer42

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
אבל כרמי טוען אחרת או שלא הבנתי אותו.
עכשיו מה לגבי השאלה שלי?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא מסכים עם אורי - אם מחברים מגבר הספק זה שיפור קטן מידי שלדעתי לא שווה את הכסף
אם אתה מחבר את ה DVD בכל מקרה לרסיבר ואחר כך למגבר סטריאו אז גם זה לא שווה את הכסף

אבל לכל DVD סביר יש כמה יציאות כאשר את היציאה הדיגטלית ניתן לחבר לרסיבר עבור קולנוע ביתי ואת היציאות האנלוגיות ניתן לחבר למגבר סטריאו (כך ששומעים סטריאו הרסיבר כלל לא בסיפור). כדי למנוע את הצורך לחבר את הרמקולים כל פעם למגבר או רסיבר את היצאות ה PRE של הרמקולים הקידמיים בריסבר מחברים ככניסות למגבר סטריאו.
בשיטה זו חייבים מגבר סטריאו משולב כדי שהוא יקבל כניסה של מקור הסטריאו לא דרך הרסיבר - כאמור מגבר כוח סטריאו מחובר לרסיבר לדעתי זה בזבוז כסף

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
מגבר הספק בחיבור לרסיבר לא תורם מאומה -קנה רסיבר טוב והוא ייתן לך תשובה
גם במוזיקה.לאחר מכן שהיה לך מעט כסף, תוסיף אינטגרייטד.

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
אבל לכל DVD סביר יש כמה יציאות כאשר את היציאה הדיגטלית ניתן לחבר לרסיבר עבור קולנוע ביתי ואת היציאות האנלוגיות ניתן לחבר למגבר סטריאו (כך ששומעים סטריאו הרסיבר כלל לא בסיפור). כדי למנוע את הצורך לחבר את הרמקולים כל פעם למגבר או רסיבר את היצאות ה PRE של הרמקולים הקידמיים בריסבר מחברים ככניסות למגבר סטריאו.
בשיטה זו חייבים מגבר סטריאו משולב כדי שהוא יקבל כניסה של מקור הסטריאו לא דרך הרסיבר - כאמור מגבר כוח סטריאו מחובר לרסיבר לדעתי זה בזבוז כסף

זה נראה הפתרון הכי טוב.
(Y)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור