מהו מקור ההשראה שלכם?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אתחיל בסיפור שלי.

ניכנסתי לתחום באופן מסיבי לפני 3 שנים, תמיד הייתה טבועה בי האהבה למוסיקה אך עם ההיתקדמות האודיופילית כך גם פתחתי את ראשי לסיגנונות מוסיקה נוספים כגון: ג'אז, קלאסי וכ"ו. התחביב היה על אש קטנה שגברה לאט לאט אך הייתה נקודת פריצה ספציפית שגרמה לי להיכנס לעומקו של התחום ולחפש את הטוב ביותר עבורי.

נקודת הפריצה!

יום אחד באחד מהפוסטים בפורומים השונים ניתקלתי בלינק המפורסם לסרט על האודיופילים היוונים, כמובן שפתחתי את הלינק ואיך אגיד את זה??? שם קיבלתי את ההשראה האמיתית שלי, שם החלה נקודת הפריצה ושם רציתי להיות, צפיתי בסרט הזה מספר רב של פעמים וכל פעם היתייחסתי לאסכולה שונה של המרואיינים. ולמה אני כותב את זה?

כאשר פתחתי לראשונה את הלינק הזה זה היה לפני כמעט שנתיים, היה חורף קר וגשום. אני זוכר שכאשר הסרט ניגמר ניגשתי למערכת שלי היבטתי בה באהבה וביראת כבוד ואמרתי לה "מותק שלי ... צריך לשדרג אותך" :). נכון - הייתי מוכרח להיתקדם, לחוש את תחושתם, לנסות וללמוד עוד, לשמוע כמה שיותר ולהסיק מסקנות לאחר כל האזנה וזה מה שהישתדלתי לעשות. זה התחיל בלפקוד חניות וכמה מביתם של חברי שמחזיקים במערכות טובות. ולאט לאט היתפתח למבחנים שעשיתי לעצמי. אחרי זמן מה החלטתי שאני מעוניין להיתקדם עוד ולכתוב למען הציבור והתחלתי במבחנים ההשוואתיים. נכון גם מבחן אינדבידואלי הוא נחמד ומבורך אך תמיד המבחנים הגדולים משכו אותי יותר, האתגר והעבודה הקשה היו שווים כל רגע כאשר אני מקבל הודעות פרטיות כי אדם זר שלא שמעתי עליו לפני רכש מוצר בזכות כתבה שלי, או שאני ניגש לחנות ושמי מוכר למוכר. מעולם לא חשבתי שכל זה יגיע בגלל סרט של 20 דקות על אודיופילים יוונים שמדברים על התחביב שלהם.

בנוסף חברי היקר עופר קרטה סייע לי בקבלת החלטות וכמובן בזמן האחרון סייעו לי אילן, גידי, אלדר וטומי שדעתם חשובה לי מאוד למרות שכל אחד מהם חושב אחרת.
הגעתי למסקנה שאין אמת אחת {שזה ידוע לרבים מאיתנו} ולמידה מאחרים {גם אם דעתם שונה} מלמדת אותך עוד משהו בתחום. אני לומד ומנסה להעביר הלאה את מה שהחלטתי להשאיר אצלי, בעבר לא הייתי מקבל דיעות שונות משלי ... היום? הכל אחרת - כל דיעה שווה הקשבה גם מאדם פחות מנוסה, כל דיעה שווה היתייחסות מכובדת ואם אוכל לתת טיפ מלמד ממני אתן.

עכשיו למה שקורה כאן.

הפורום הזה הוא בלי ספק הפורום הפעיל ביותר בתחום הסטריאו בארץ, עתיר כתבות, מידע וגולשים מכובדים. התפקיד שלנו הוא לסחוף יחד איתנו את כל אלה שהסטריאו נימצא בתוכם אך עדיין לא היתפרץ, כאשר הוא מתפרץ עלינו להביא אותם אלינו ולהדריך אותם יד ביד שיוכלו לטעום ממה שאני טועם מידי יום כמו חברי המכובדים שגולשים כאן באופן סדיר. עלינו להיות סבלנים כלפי כל גולש חדש, לתת לו כייף להישאר ולא חלילה להבהיל אותו או לדבוק בחוסר הבנתו באותה עת. הרי כולנו יודעים שזהו נגיף - הוא מתפרץ - יקר - מבלבל ולעיתים מייאש.

מטרת הפורום היא להעביר תורה אודיופילית אמיתית, דברים שאוהבים חייבים להעביר באהבה הלא.

ולמה כל זה?

היום שוב צפיתי בסרט האודיופילים היוונים, קר בחוץ אך אין גשם כמו בפעם ההיא, ובכל זאת שוב התפרץ בי הנגיף הזה, שוב קנאתי בהם אך הפעם לא הלכתי למערכת והעלבתי אותה בשידרוג {לא שאני כבר מסודר} אלה הסתכלתי עליה ועברה בראשי התחושה כי אני יכול בהחלט להיות מאושר בחלקי וההתקדמות תגיע בין אם ארצה או לא, הרי אני כבר בתוך זה ואני לא מוצא סיבה להפסיק. יש לי עוד רומן ארוך עם התחביב הזה.:)(ורד)

כל זה בזכות לינק לסרט באורך 20 דקות שהכניס אותי לסרט שאינו ניגמר.:D

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
כל הכבוד על הפתיחות ואני בטוח שאני מדבר כאן בשם רבים, תודה על השיתוף שלך בכל התהליכים האלו, אני אישית לומד מכך כל הזמן (Y)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
נמר,

אני שמח שאני לא היחיד שהסרט הזה שינה את תפיסתו בנושא.

לתחביב האודיו הדו ערוצי היגעתי מבן דודו - הקולנוע הביתי.
כבר למעלה מעשור שאני תחביב הק"ב תקף אותי, התחלתי בצנוע מערכת pro logic ו LD של קנווד, מיד אם יציאת DD הוחלף הרסיבר אחר כבוד ואיתו ה LD וגם הם הוחלפו לאחר זמן קצר במערכת ה THX 5.1 ורמקולים מתאימים.
עם הגעת הדור הראשון של ה DVD כמובן שהצטרפתי לחגיגה (מי אמר DVD ב 8500 ש"ח)
אם הזמן צורף גם מקרן והמערכת הוחלפה לפרוססור ומגבר ק"ב אמתני

שנים רבות רוב המוסיקה ששמעתי מקורה בהורדות קובצי MP3 ורק מידי פעם טרחתי באמת להפעיל את המערכת לשמיעה של CD זה או אחר.

עד הרגע של......הסרט על מועדון האודיו היווני, מאותו הרגע הסדר השתנה, רמקולי הק"ב הוחלפו אחר כבוד ברמקולים של אופרה - קווינטה ופרימה.

ה DVD הוחלף אחר כבוד במכשיר בעל יכולת לנגן SACD ו CD באיכות טובה.
רכיבי סטריאו נוספו (קדם שפורפרתי, מגבר ו שמו שמיים אף CD ייעודי) במקביל לק"ב.

במהלך השנתיים האחרונות רכשתי כ 300 דיסקים ו SCAD חדשים ואני מקדיש חלק ניכר מזמני הפנוי לשמיעה ולהנאה מהתחביב (הק"ב כמעט שניזנח לאנחות)

כמו כול החולים במחלת האודיופיליה אני יודע שאני תמיד "בדרך" משדרוג אחד למשנהו כאשר יום אחד אולי אגיע לנירוונה הרצויה (את מי אני משלה בדיוק :D )

נ.ב

אם כבר פתחתה בשירשור על הסירטון מה דעתך לצרף את הלינק בכדי שנוכל להנות שוב

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
בנוסף חברי היקר עופר קרטה סייע לי בקבלת החלטות וכמובן בזמן האחרון סייעו לי אילן, גידי, אלדר וטומי שדעתם חשובה לי מאוד למרות שכל אחד מהם חושב אחרת.
.:D

:D
איזה מזל שדעתו של אילן שונה משלי- אחרת הייתי מתחיל לדאוג. הוא חושב שהיחס השקעה רמקול\ מגבר הוא 35% 40% ואני חושב שזה שטויות וצריך להיות 33.34%\53%
הוא משדרג מגבר אני רמקול
הוא נדלק על צעצוע שזורק צליל ל 360 מעלות, אני מחפש רמקול שופרי לא צעצוע.

לגבי הפוסט- נמר מה קרה? פתאום יש לך זמן לסיכומים פילוסופים?זמן לסרטים? זהו סיימת את הבדיקות שלך על ההגברה?:O

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
שלום לכולם,

אצלי כניראה זה בא מאהבה למוזיקה והרצון ל"היות שם"בתוך המוזיקה.
אני זוכר גם כשהיתי חייל בב"הד 4 והיתי שומע "לד זפלין" מטרנזיסטור
ההיתרגשות היתה עצומה ,המוזיקה היתה סוחפת אותי לכל מיני...,
וכך עם השנים בדרך מיקרה ניפגשתי עם בחור, שנתן לי להבין,שעם ציוד
ברמה מסוימת אפשר לשפר ולהגדיל את חוית השמע.היתחלתי ללמוד את
הנושא והנ"ל הפך לתחביב .וזה נחמד ליראות ולשמוע שישנם עוד חברים
שהנושא קרוב לליבם ואפילו ישנם כאלה שהפכו אותו למיקצוע.
והעברת המידע, (שכל אחד צובר מניסיונו )בין אחד לשני,נותנת
תחושה של הישתייכות למעין קהילה,מה שמרים את רמת התחביב.;)

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
נמר , תודה ששיתפת אותנו , אבל רציתי לדעת מה זה הסרט הזה ? לא שמעתי עליו

האמת שלי היא שפשוט הייתי בבי"ח וראיתי את הסרט שיער , והמוסיקה שבו כבשה אותי , וכך אני התחלתי את חיי האודיופילים . פשוט פתאום הבנתי שבלי מוסיקה אני לא יכול לחיות

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
בגיל 8 בערך שהתחלתי להקשיב למוזיקה.
מאז בכל שנה אני ואבא שלי ז"ל היינו מוסיפים,משנים,מתקנים משהו אחר.
שם התחיל הטירוף.

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מקור ההשראה שלי זה נמר.

ofir-harlev

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
גם אצלי, כמו אצלexupgh12, התחביב התחיל בקולנוע ביתי, והאמת שאני עדיין בתחום הזה.
תמיד הייתה לי משיכה לרמקולים.
אני אשכרה זוכר שהייתי חוזר הביתה מהתיכון, כיתה י', ומפנטז על רמקולים למחשב, שישבו בחנות אלקטרוניקה ליד בייתי. 2.1 של WINNER ב290 שקל.
הייתי חייב אותם. וכמובן שאחרי כמה שבועות גם היה לי אותם. אבל זה לא הספיק לי. הייתי חייב לשפץ בעצמי רמקולים ישנים של B&O שהיו אצלי בבית ולא עבדו טוב. חיברתי אותם ישירות לסאב של המחשב :) .
הנקודה בה באמת החלטתי להכנס בשיא הרצינות הייתה כשהלכתי עם אחי לחבר שלו לראות סרט במערכת הסראונד שלו.
החוויה הייתה מדהימה! אני זוכר את השמחה, את החיוך שהיה לי על הפנים....וגם את האכזבה שכל כך הרבה זמן הייתי מנוע בהעולם המופלא הזה של הק"ב והסאונד הטוב.
היו לי כמה קומבינות של סראונד עם רמקולים זולים. אבל זה לא היה זה. ממש לא.
בתקופה בה האתר YAD2 היה בחיתוליו, מצאתי בו זוג רמקולים של MOREL ואחוריים של WHARFEDALE ...וגם סנטר של אומגה, ואז רכשתי רסיבר של פנסוניק, שהיה הכי זול :p....ובקיצור הרכבתי לי מערכת תוך כחודש.
מאז, שהמערכת הושלמה, לפני כשנתיים וחצי, אני רק משתדרג. ועכשיו עם שיחרורי מצה"ל אני מצפה למצוא עבודה ולקנות לעצמי חלומות :).

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
נמר , תודה ששיתפת אותנו , אבל רציתי לדעת מה זה הסרט הזה ? לא שמעתי עליו

http://www.savagebeanfilms.com/movies/the_audiophile_club_of_athe.html

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
מקור ההשראה שלי בעניין האודיו היה אדם בן 85 (היום בן 96) ששכח מה שכולם עדיין לא למדו. ועדיין לומד...

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
שיבדל לחיים ארוכים,יפה.
איפה הייתה ליפני כן....?;)

TASCAM

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
הסרט זכוכית שבורה משנות ה70 עים הזמרת הניפלאה הייזל אוקונור סרט שהישאיר בי חותם ושודר פעם בכבלים יש אותו ללא תרגום באוזן השלישית.
http://www.google.com/search?hl=en&...&ct=result&cd=1&q=BROKEN+GLASS+OCONOR&spell=1
http://www.google.com/search?hl=en&...ct=result&cd=1&q=BLONDIE+PICTURE+THIS&spell=1
וגם להקת בלונדי עים דבי הארי בעיקר האלבום PICURE THIS.
ובהווה אביב גפן וגם להקת מטרופולין הישראלית.

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
לדיז

אני לא ממש משדרג מגבר- אני סתם רוכש אחד להפעיל את הצעצוע.

שתסיים את הבדיקה על משפחת השופרים, אני מציע שנעביר סדנא משותפת על שושלת השופרים בהיסטוריית האדיופיליה, מה כל אחד חיפש ומצא במשפחה- עם הדגמות, כמובן.

אני משוכנע שנמר ישמח לארגן את הכיבוד והמקום, והנושא בוודאי לא ישעממם את החברים.

אזי, הצלחה מובטחת לנו- ואולי נהפוך זאת למסע הופעות (אלא אם הצעצוע יתבייש להופיע בפומבי- אני אנסה להכין אותו לבושות שמצפות לו).

לנמר

אני מקווה להיות 'בר פלוגתא' לאדיופילים- שבאופן עיקבי ינסה להעמיד אלטרנטיבות ראויות שמבוססות ידע.

בעידן המידע הנוכחי הפורומים אמורים להיות הגורם שמחליף מקורות השראה האישיים- מה שחסר בפורומים הישראלים זה 'המגע' עם מיגוון ציודים כחלק מההבנה שדיון אינו תחליף להתנסות.

אני משוכנע שהדיון על המגברים הדיגטליים היה דוגמא מצויינת לדיון תיאורטי שהתבסס על 'שרשרת טעויות בגין חוסר התנסות', וכמה חשוב 'לצאת' כנגד חוסר ניסיון והיצמדות לאמירות שנשמעות הגיוניות למרות היותן מוטעות.

אני חולק על האבחנה של 'דעות' שונות. תחום המחלוקות ביני לבין אלדר או טומי או צפריר- ממש שולי, והוא בעיקרו לא על הציוד ותכונותיו אלא על ההעדפות האישיות והכלכליות.

אני מסכים לחלוטין שדרך התייחסותך לתחום- ולכתיבה בו- הינה חריג אמיתי ומבורך ביחס למקובל במחוזותינו.

mmhifi

אוהב את התחום
מעורבות
11
נקודות
18
Namer-I am very sorry for all this money you lost...I am really sorry...I was this stupid which posted the Greece link on Blue forum. It was wrong forum I know. But I see results​

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
Namer-I am very sorry for all this money you lost...I am really sorry...I was this stupid which posted the Greece link on Blue forum. It was wrong forum I know. But I see results​

בסטריאו אתה אף פעם לא יכול להפסיד כסף, הביטוי הנכון הוא לשלם על הלימודים, האמן לי שאף תלמיד לא לומד בחינם.;) עד יום אני יודע שיש לי המון מה ללמוד בתחום הזה ואין אדם שלמד כל אך יש כאלה שלמדו מספיק כדי שאשאב מהם מידע, אין בכך בושה כלל ואני מקווה שתמיד ארגיש כי אני צריך ללמוד עוד.(Y)

אילן.

חן חן על המחמאה.(ורד)

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אלוני

הוצאת לי את המילים מהפה...סתאאאאאם...

תודה נמר על השיתוף בחוייה האישית שלך.

אצלי מקור ההשראה הייתה ותהיה תמיד המוסיקה..בגיל הילדות משהו כמו 13 כשרכשתי את התקליט הראשון שלי
האלבום הכפול של סגול כהה MADE IN JAPAN וקרעתי איתו את ה"מערכת" שהייתה לנו בסלון - מזנון - מערכת מתוצרת גרונדיג הכולל בתוכו "בילט אין" רמקולים + רסיבר + פטיפון.

מאז ועד הגיוס מסע שידרוג איטי - חלק גדול מדמי הכיס והשכר משליחויות הוקדש לתחום האודיו ולשידרוג המערכת .

בהמשך האהבה למוסיקה התערבבה עם האהבה לציוד - עשיתי מנוי לסטריאו רוויו וכו',

לאחר הפסקה בת כמה שנים טובות ורבות מדיי חזרתי לאחרונה לפני כשנתיים לתחביב האהוב דאז..

מנסה לבחון דיעות בעיניים סקפטיות ולנטרל את המוץ מן התבן שקיים מאז ומתמיד בתחום האודיופיליה.

שלמה

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
זה התחיל אצלי לפני למעלה מ- 20 שנים...

...כאשר אני חושב על ה- 20+ שנים האחרונות בהן אני חובב ציוד שמע, התחושה שלי, שתעשיית ה- High End המגלגלת ביליוני דולרים בשנה, איבדה את הכיוון שלה. לחובבי האודיו היתה בעבר מטרה, להשיג שיחזור מושלם של מוזיקה אמיתית, המנוגנת בחלל אמיתי. המטרה התגלתה כמשימה קשה להשגה ולכן היא נינטשה, כאשר רוב חובבי המוזיקה, שכמעט לעולם לא האזינו למשהו חוץ ממוזיקה מוגברת, שכחו כיצד נשמע הדבר האמיתי.
כיום צליל "טוב" הוא מה שכל אחד אוהב. הנאמנות אינה רלוונטית למוזיקה. מאז שקנה המידה לאיכות הצליל הוא מה שהמאזין אוהב, הדבר עצר את הקידמה באודיו, בגלל שאנשים שונים, בקושי מסכימים בנוגע לאיכות הצליל של רכיב זה או אחר. נטישת הסטנדרט של כלי הנגינה האקוסטי והקבלה הפזיזה של מדע הוודו, לא היו חלק מהחזון לפני למעלה מ- 20 שנים.
המגמות העכשווית בקרב אודיופילים רבים היא: נגינה והתעסקות בתקליטים, האזנה באוזניות ושרתי מוזיקה. לשמחתי, אף אחד מהם לא ממש מעניין אותי.

תומר

נערך לאחרונה ב:

dupo

חבר משקיען
מעורבות
24
נקודות
18
אני זוכר את עצמי מגיל מאוד מאוד צעיר מחפש את הסאונד...מגיל אפס היתה מושמעת בבית באופן קבוע מוסיקה קלאסית בקולי קולות וקולה של אמי עוד נשמע חזק יותר ובמקלחת באופן קבוע עוד מהתקופה שהייתי ממש תינוק אבי היה מקלח אותי ומפעיל רדיו-קלטות שהיה ועדיין במקלחת והיינו מזמרים יחדיו...דווקא מוסיקה עברית...בחלוף השנים הגעתי לגיל 12-13 ונכנסתי לביתו של דודי עליו השלום ונתקלתי במערכת סטריאו אימתנית ורמקולים מאיימים , דודי קלט את האור שזרח מעיני ומיד הניע תמערכת אל מול מסך ענק ומערכת שנראתה לי כמו חלום צפיתי והאזנתי להופעה חיה של YANI בסוף ההופעה אני זוכר את הנוכחים נפעמים מהחוויה ורק אני לא הייתי מסופק וידעתי שזה לא זה ושאפשר להפיק הרבה יותר מיזה...

שנתיים אחר כך...

נכנסתי לחנות סטריאו דרום ברחובות , כן הגעתי לבחון רמקולים... המוכר לא הבין מה הקטע אבל התברר לו מהר מאוד למה הגעתי , אוקיי אני מתיישב בסוויט ספוט וקדימה יצאתי למבחן שבסופו רכשתי Canton LE 107 , 102
שדכתי אותם לרסיבר שרכשתי במקום אחר בעזרת דודו שהוא Denon 1602 , חברתי את כל מה שקניתי ושמעתי מוסיקה במשך כמה שנים...

(גיל 17 בערך) הטלפון מצלצל , אדם? זה אייל מה קורה , פצצה אחי מה איתך ? , אחלה יש לי משהו בשבילך קפוץ אליי לפני שאני מעיף את זה לפח , סבבה ביי.

אוזניות של סנהייזר חיכו לי HD 565 ומשם עניין הקנטונים הלך ודעך במהירות האור...ולגמריי הפסקתי לשמוע סגנונות מסויימים במערכת עד כדי לא רציתי לשמוע בכלל והבנתי...הבנתי שזה שוב לא זה...

עברו השנים נדבקתי לאוזניות התחלתי להתייעץ עם אנשים מה לקנות מה עושים מה צריך ?? , הגעתי שוב לסטריאו דרום לא אהבתי מה ששמעתי...

הייתי באמת נואש כבר.

ואו איזה קטע יש פורום לדברים האלה , דרך מבחן המדפיים הייתי אמיץ שלחתי הודעה והרמתי טלפון...
נמר קיבל אותי בזרועות יותר מפתוחות ויצאנו לדרך , לכיוון המערכת החדשה :).

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מעניין

...כאשר אני חושב על ה- 20+ שנים האחרונות בהן אני חובב ציוד שמע, התחושה שלי, שתעשיית ה- High End המגלגלת ביליוני דולרים בשנה, איבדה את הכיוון שלה. לחובבי האודיו היתה בעבר מטרה, להשיג שיחזור מושלם של מוזיקה אמיתית, המנוגנת בחלל אמיתי. המטרה התגלתה כמשימה קשה להשגה ולכן היא נינטשה, כאשר רוב חובבי המוזיקה, שכמעט לעולם לא האזינו למשהו חוץ ממוזיקה מוגברת, שכחו כיצד נשמע הדבר האמיתי.
כיום צליל "טוב" הוא מה שכל אחד אוהב. הנאמנות אינה רלוונטית למוזיקה. מאז שקנה המידה לאיכות הצליל הוא מה שהמאזין אוהב, הדבר עצר את הקידמה באודיו, בגלל שאנשים שונים, בקושי מסכימים בנוגע לאיכות הצליל של רכיב זה או אחר. נטישת הסטנדרט של כלי הנגינה האקוסטי והקבלה הפזיזה של מדע הוודו, לא היו חלק מהחזון לפני למעלה מ- 20 שנים.
המגמות העכשווית בקרב אודיופילים רבים היא: נגינה והתעסקות בתקליטים, האזנה באוזניות ושרתי מוזיקה. לשמחתי, אף אחד מהם לא ממש מעניין אותי.

תומר

אתה מצליח לסתור את עצמיך בפסקה אחת.
אז לפני 20 שנה ידעו מה הכיוון? אבל לפני 20 שנה עדיין הקשיבו בעיקר לתקליטים. אותם תקליטים שהחלטת שזו מגה עכשווית - רק ששכחת שיש כאילו שבכלל לא נטשו אותה.
לגבי ההקשר של מוזיקה "חיה" אמיתית או מול ניסיון האנשים שנבנה על מוזיקה מוגברת- זה נכון מאוד. היום אנשים מחפשים אפקטים ולא משהו שקרוב למציאות. זו אולי אחת הסיבות שיש עדיין אנשים ששומעים תקליטים. אומנם הבס לא פאנצי באותה צורה שיכול להיות בדיסק אבל תחושת אילו ששומעים דרך תקליט- למשהו קרוב יותר למציאות למרות חסרונות הטכנולוגיה והסיבוכיות של הקשבה לתקליט.מסיבה זו בידיוק הם מקשיבים לתקליטים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור