ציוד מנורות סיני שווה או לא שווה ?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
או סוף סוף מילים עם תוכן והגיון.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
רמקול: "אם משהו זול, כדאי לברר למה".

השווה שכר עבודה והוצאות קיום עסק בגרמניה, למשל, ובסין.

זה הרבה, הרבה מאוד כסף.

orenskl

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
וואללה, שכחתי את הסיסמה שלי ולקח לי מלן זמן להתחבר...:)

בקשר לסינים ארופאים ובכלל לכל ענייני צרכנות. יש נקודה נוספת שהיא די מהותית אבל בדרך כלל מתעלמים ממנה.

אם קונים שולחן, רוב האנשים מחפשים מה מוצא חן בעיניהם, ואם המחיר נמוך, קונים.
מעטים חושבים על מאיפה בא העץ. וכשהשולחן בבית לא מעניין אותם כמה "נזק" ו"עושק" היו בבנית השולחן, ושבעצם בעצם קנית השולחן הקונים הם חלק מהעושק הזה.

אני יודע שיש מעט אנשים בעולם שבעיקביות חושבים על זה, ועוד מעט יותר שגם עובדים לפי זה. עדיין מוצרים עם "חותם כשרות" אקולוגית, חברתית, סוציאלית וכדומה הם המיעוט.

אין חוכמה, אם רוצים להיות בסדר, זה עולה כסף. עץ "גנוב" זול יותר מעץ חוקי עם חותמת.

וזה לא רק לגבי עץ. אם מתפרה היכן שהוא מעסיקה ילדים בתנאי רעב במבנה שנבנה מלבנים שעבדים יצרו, הבגדים יהיו זולים מאוד. ומי שרוכש ולובש אותם יהיה חלק ממערכת הפשע של העולם. אין הנחות בזה.

כמובן שאין כל כך אפשרות לעקוב אחרי כל מוצר לגבי המוסריות שלו, אבל יש הרבה אירגונים שמעבירים את האינפורמציה ודואגים לסימון מוצרים שנעשו באופן הוגן.
מה שבטוח זה שאם מחיר מוצר זול במיוחד, כדאי וראוי לבדוק בציציותיו.

מתוך הכרות של החברה הארופאית, אני חושב שאפשר להגיד שרוב הסיכויים שאם אני אקנה מוצר מבורמסטר, הרי הפועלים בסדנה (אטאלייה...:)) של בורמסטר קבלו שכר סביר עבור עבודתם, הפסולת שנוצרת ביצור המוצר לא מוזרמת לנהר הקרוב, היצור בכללותו שומר על סטנדרטים אקולוגים מסוימים, חומרים שדורשים פינוי מיוחד אכן מפונים כראוי, המשאיות שהסיעו את החלקים ראויות לנסיעה ולא מסכנות את חיי הכפריים שבדרך... וכו' וכו' וכיוצא באלו...

כמובן שאי אפשר לדעת מה יש בהתחלת החוט, ובאיזה מיכרה כרו את הנחושת לסלילים, אבל אפשר לדעת בביטחון יחסי מה יש בסוף החוט...

אם משהו זול, כדאי לברר למה.

.

הכל טוב ויפה רמקול מסכים לכל מילה, רק חשבת אולי מה אותו בורמייסטיר (או אבא שלו) עשו במלחמת העולם השנייה ? או עוד כמה יצרנים כמו לשמל MBL ? או EICHMAN (כן יש חברה כזאת) ?

אני לא אומר שלא צריך לקנות ציוד גרמני או סיני , תארו לכם שבאיזה שהוא פורום אודיו בבריטניה הנאורה יתנהל דיון אם לקנות ציוד אודיו שיוצר בארץ (או שתוכנן בארץ) בגלל המצב הפוליטי שלנו.

אני בטוח שיש סינים שגם להם אכפת מאיכות הסביבה, ואני בטוח שיש סינים שמיצרים ציוד אודיו מעולה (אולי לא כולם אבל יש כמה).

הנסיון בדיון הזה להכליל הכללות פשטו מקומם, מה זה ציוד סיני ? יש כזה דבר ציוד יהודי / ישראלי ?:כועס:

Erez

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
רמקול,
כל מה שכתבת נכון.
אבל לקחת מיקרים קיצונים של שיעבוד אנשים וזיהום הסביבה על מנת להוריד עליות ייצור.
יש את זה בכל מקום בעולם...גם בארצנו הקטנה.
מדבריך אני מסיק שכל מוצר סיני זול, הרגו שיעבדו אנשים וזרקו את כל השפכים למי תהום כדי לחסוך בכסף.
ישנם הרבה סיבות למה הסינים זולים יותר לא רק מהסיבות שציינת.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
http://www.dtown.co.il/forum/956-פתיחת-נציגות-חדשה-9.html#post9981
(הטרד שמסכם את קורותיו של הסוחר המדומה ברחבי הפורום)

בהודעה מספר 86 למטה

" ואני הולך להפתיע אותך, עם פתיחת אולם התצוגה לא תיפגוש אותי יותר בפורומים"

אכן אני ממש מופתע. מה גרם לו לשנות את דעתו?:rolleyes: כנראה שדעתו הוא עיניין נזיל.

היכן "החבר" המתחזה RONMAGכשצריך אותו?

אין שום בעיה עם ציוד סיני.
הבעיה מתחילה כאשר ציוד סיני פוגש סוחרים ישראלים. זה עלול להסתיים בריח של קומבינה באוויר
Reshet.tv

החבר המתחזה נראה לי שגם מסתתר בפורום ההוא(lol)
לרמקול , עם כול הכבוד , אני מניח שלפי זה אסור לקנות מסין , ואז אני מבין שהסיני שעבר מהכפר לעיר כדי להשיג עבודה ולשפר את רמת חייו , יאלץ לחזור לכפרו ולרעוב ?
אני מציע שתפסיקו להיות יפי נפש כי זה מגעיל ,זה פשוט צביעות ותיעול יסורי המצפון של הגוי המצוי על האכזריות הפנימית שלו , ל"רחם" כביכול על קשיי היום ולקנות משהו "נקי" .
מעניין , נפט מאחמדינג'אד הגרמנים ושאר האירופאים קונים ? למה ? כי נפט אנחנו חייבים ולא משנה שהוא מטיף לשואה חדשה ? עשה עימי טובה תחסוך לי את צביעות הזו
כשאותם ירוקים/שמאלנים/יפיי נפש ירחמו באמת יהיה להם מה להיות המצפון של האחרים , כשהם מרחמים על אכזרים ידועים , כמו אחמדינג'אד וטירוריסטים , הם לא יכולים ללמד מה זה רחמים
ושבת שלום ויום טוב

orenskl

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
סין CO2

נ.ב :

סין היא מהמדינות המובילות בתחום תקנות מגבילות לפליטת גז CO2 ממכוניות. אפילו יותר מארה"ב.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
כן גם בזכויות אדם אורן.
פחחחחחחחחחחחחחחחח
חחחחחחחחחחחחחחחחח
חחחחחחחחחחחחחחחחח

orenskl

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
מאיפה אתה יודע ?

אורי, כדאי שתעשה שיעורי בית לפני שאתה פוסל / מבטל / צוחק על ציטטות של אחרים. המישפט שלי לקוח מהסרט של איזה בחור אחד - אל גור...

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
יא.
איזה קול אתה.
אני ממש מתנצל מצטער.
באמת.
עד עמקי נשמתי...

איך פיקפקתי בך.

איך אמרתי לך משהו
באמת. אני כ"כ לא בסדר. איך לא עשיתי שעורי בית!
סליחה המורה.

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
רמקול: "אם משהו זול, כדאי לברר למה".

השווה שכר עבודה והוצאות קיום עסק בגרמניה, למשל, ובסין.

זה הרבה, הרבה מאוד כסף.

יואל,
כמובן,
אבל זה חלק ממעגל ענק. שכר העבודה של הפועל בגרמניה יקר כי בין השאר הוא צריך לשלם ביטוח רפואי יקר שבמקרה הצורך יספק לו את הטיפול הרפואי האופטימלי... וכדו' כמובן שטיפול כזה בסין חסר, ולכן הסיני יקבל שכר נמוך יותר...

הכל קשור בהכל...

איכשהו האתר לא עולה אצלי במחשב כשורה בימים האחרונים, אז יתכן שתגובות נספות יתמהמהו....

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
הכל טוב ויפה רמקול מסכים לכל מילה, רק חשבת אולי מה אותו בורמייסטיר (או אבא שלו) עשו במלחמת העולם השנייה ? או עוד כמה יצרנים כמו לשמל MBL ? או EICHMAN (כן יש חברה כזאת) ?

אני לא אומר שלא צריך לקנות ציוד גרמני או סיני , תארו לכם שבאיזה שהוא פורום אודיו בבריטניה הנאורה יתנהל דיון אם לקנות ציוד אודיו שיוצר בארץ (או שתוכנן בארץ) בגלל המצב הפוליטי שלנו.

אני בטוח שיש סינים שגם להם אכפת מאיכות הסביבה, ואני בטוח שיש סינים שמיצרים ציוד אודיו מעולה (אולי לא כולם אבל יש כמה).

הנסיון בדיון הזה להכליל הכללות פשטו מקומם, מה זה ציוד סיני ? יש כזה דבר ציוד יהודי / ישראלי ?:כועס:

בורמסטר המנהל, אם נולד לפני המלחמה, היה ילד במלחמה. מה עשה אביו לא קשור לחלוטין לעניין. כמו שלא מעניין אותי מה עשה אחד מאבותיך בעבר.
איכמן היא חברה אוסטרלית.

אבל כן חשוב זה מה עושים האנשים היום. וכן חשוב להיות פעיל, אולי לא באופן גדול, אבל לפחות בחיפוש האינפורמציה, או בהצגת רצון להשיג אותה, והצגת איכפתיות לנושא. כי זה מה שישנה.

אם אנשים כאן יגלו עניין בכיוון ויתנהל דיון ארוך, יכול להיות שיבואן מסויים יחשוב שיש כאן נקודה ובפעם הבאה ישאל בסין ובפעם אחרי הבאה יחזור עם הצגה של הנושא בסין... אולי אפילו לטובה.

יש הבדל קטן בין מה שכתבת לגבי אנגליה וכל זה.
אם נאמר במדינה מסוימת מיצרים מוצר שפוגע באקולוגיה, הרי בקניית אותו מוצר אתה תתמוך באופן ישיר בפגיעה באקולוגיה.
אם לעומת זאת תחליט לא לקנות תפוזים מישראל, הרי בכך תעניש ענישה קולקטיבית בין השאר גם את אלו שלאו דווקא אחראים למצב.
לעומת זאת אם אתה מתנגד לשליטת מדינת ישראל בחלקים מסוימים של הגלובוס, ודווקא שם מקימים מפעל רמקולים... ניראה לי שראוי שתרחק מהם.

אין ספק שאסור להכליל. מה שהצגתי היא נקודת מבט לאו דווקא לגבי סין. ועד רבה, אם יש מפעלים סינים ששומרים על אקולוגיה סבירה ומעניקים שכר הוגן, אנא, צאו כאן בהכרזות...
וזו בדיוק הנקודה. אם נדרוש את זה, מתי שהו גם יספקו את זה...

.

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
רמקול,
כל מה שכתבת נכון.
אבל לקחת מיקרים קיצונים של שיעבוד אנשים וזיהום הסביבה על מנת להוריד עליות ייצור.
יש את זה בכל מקום בעולם...גם בארצנו הקטנה.
מדבריך אני מסיק שכל מוצר סיני זול, הרגו שיעבדו אנשים וזרקו את כל השפכים למי תהום כדי לחסוך בכסף.
ישנם הרבה סיבות למה הסינים זולים יותר לא רק מהסיבות שציינת.

נכון שיש את זה בכל מקום... אפילו בגרמניה...
לא האשמתי שום מוצר סיני. טענתי שראוי להעלות גם את הנקודה הזו, במיוחד כשמדברים על יצור זול, וזאת כדי לנסות להראות שהכסף הוא לא הכל עבורנו...

.

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
החבר המתחזה נראה לי שגם מסתתר בפורום ההוא(lol)
לרמקול , עם כול הכבוד , אני מניח שלפי זה אסור לקנות מסין , ואז אני מבין שהסיני שעבר מהכפר לעיר כדי להשיג עבודה ולשפר את רמת חייו , יאלץ לחזור לכפרו ולרעוב ?
אני מציע שתפסיקו להיות יפי נפש כי זה מגעיל ,זה פשוט צביעות ותיעול יסורי המצפון של הגוי המצוי על האכזריות הפנימית שלו , ל"רחם" כביכול על קשיי היום ולקנות משהו "נקי" .
מעניין , נפט מאחמדינג'אד הגרמנים ושאר האירופאים קונים ? למה ? כי נפט אנחנו חייבים ולא משנה שהוא מטיף לשואה חדשה ? עשה עימי טובה תחסוך לי את צביעות הזו
כשאותם ירוקים/שמאלנים/יפיי נפש ירחמו באמת יהיה להם מה להיות המצפון של האחרים , כשהם מרחמים על אכזרים ידועים , כמו אחמדינג'אד וטירוריסטים , הם לא יכולים ללמד מה זה רחמים
ושבת שלום ויום טוב

לא טענתי שצריך להפסיק לקנות מסין, אמרתי שכדאי להיות מודעים לבעיתיות של מוצרים זולים, בין השאר גם מסין. מודעות אקטיבית תוכל לשנות את זה. השתתפות פסיבית תקיים את זה.

לשאר התגובה שלך אני לא אגיב, כי היא פוגעת בי.

.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
ציוד סיני ודיןו ישראלי

הדיון הזה נכנס לתחום האווילי.

מוצרים סיניים היום, כמו דרום קוריאניים, טאיוואניים ויפניים קודם, זולים מאלו מארצות המערב מסיבות רבות, כולל ובעיקר "תקורות". בנוסף, הם חייבים קודם כל להיכנס לשוק קיים.

האם הציוד הסיני טוב? יש רע, יש בינוני, יש טוב, ויש מעולה. האם הוא נותן תמורה למחיר? יש כאלו שמתעלים, יש שלא.

לפני חודשיים, העסקה הטובה בעולם הייתה ציוד הי-אנד אמריקאי, בגלל שער דולר נמוך מאוד.
כמובן שהיה צרך להחרים אותם: האמריקאים מבזבזים אנרגיה בטירוף, יש שם עונש מוות, עוני ברמות קשות, אלימות ורבים טוענים שמה שהם עושים בעיראק זה רע.

ואם ממש נשתדל, נמצא מדוע להחרים את האירופאים, כולל ובייחוד הגרמנים. מה אבא של דיטר בורמייסטר עשה, הא? וביחס לאייכמן (הכבלים): זהו מפעל אוסטרלי, בסידני.

וכל הדיון הזה מתקיים בישראל, מדינה שיש הטוענים לגביה לא מעט דברים קשים, כמו היותה המדינה היחידה במערב ומהבודדות בעולם המנהלת משטר כיבוש על אוכלוסייה זרה (כולל נגזרות), או מתייחסת לפליטים באופן לא ממש ראוי, מקיימת חוקים מפלים לגבי מיעוט, שלא לדבר על סחר בנשים או עובדים זרים. ביחס לאיכות סביבה, נחמד שיש התייחסות לכך במדינה שכל נחליה - כולם - מזוהמים ופגיעה באיכות הסביבה היא רצופה ורבת היקף.

ועל זה נאמר: "טול קורה מבין עיניך וקיסם מבין שיניך"
***​
בקיצור
א. זה פורום אודיו.
ב. בתגובה לנושא השרשור הזה - אכן יש ציוד סיני רע, בינוני, טוב ופנטסטי.
ג. מחירו נמוך יחסית ברוב המקרים, לא תמיד. התמורה נגזרת בהתאם
ד. התמחור הסיני הוא נגזרת של הכלכלה שם; הוא ישתנה.
ה. יש כמה וכמה יבואנים לציוד סיני. מי שהנושא מעניין אותו, לאחר שכה החכים ב-24(!) עמודי השרשור הזה, ייגש אליהם לפי סדר הא"ב ויתרשם.
ו. מה אילן סודרי אמר/לא אמר, עשה או לא, מיהו, מהו ושאר תכונותיו רלוונטי למי שרוצה להיות חברו ו/או לקוחו. זה לא ראוי בכלל לפורום כזה, בוודאי לא כאשר הנ"ל מנוע להגיב.
שאו ברכה

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
יואל, לא בדיוק הבנתי על מה אתה צועק...

.

orenskl

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אני עם מר פלרמן, רק שלגבי ETI, אני לא בטוח שאבותיו הגיעו לשם עם המתיישבים ההולנדים ב 1606.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
איפה הצעקה?
טענתי כמה דברים, בכלל ובפרט

גם אני חיפשתי את הצעקות.:)

דוד.
הכל בסדר ידידי?:D

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
הדיון הזה נכנס לתחום האווילי.

לפני חודשיים, העסקה הטובה בעולם הייתה ציוד הי-אנד אמריקאי, בגלל שער דולר נמוך מאוד.
כמובן שהיה צרך להחרים אותם: האמריקאים מבזבזים אנרגיה בטירוף, יש שם עונש מוות, עוני ברמות קשות, אלימות ורבים טוענים שמה שהם עושים בעיראק זה רע.

האמריקאים הרסו את תעשיית האודיו השנה וגם בשנה הבאה.
הם עם השטויות והמשחקים שלהם מינפו את כל העולם. נתנו משכנתאות על כלום ועכשיו שהבועה התפוצצה –לאף אחד שם(וגם במקומות אחרים בעולם) אין חשק לקנות מוצרים חדשים (לא משנה מהיכן)
ניתן לראות שאודיוגון תקוע-ואין עסקאות, אין סחורה שנזרקת למכירה (כחלק ממחלת השידרוגיטיס) .

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
זה שיש מיתון זה לא חדש - איך בדיוק האמריקאים הרסו את תעשיית האודיו, זה לא ברור לי

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור