האם טסלה היא ה-אפל של המכוניות?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תודה,
זה בסדר הטסלה עושה רעש דומה לקורקינט חשמלי :)

דרך אגב את הטסלה רכשתי עובר נסיעה לעבודה ברחובות מגבעתיים וכעת אני עובד שני קמ מהבית

gtr

חבר משקיען
מעורבות
466
נקודות
83
תהנה כרמי,
לא נהגתי על טסלה,ומאוד מסקרן אותי לנסות,
בטוח יותר מהפיל זולל הדלק שיש לי היום.
תתחדש

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,419
נקודות
113
דבר יחיד שאני אוהב ב-Tesla שהם עושים פיתוח תוכנה in house ועדכוני תוכנה מגיעים מהאוויר.
בוולוו אני צריך להגיע למוסך. בחשמלית החדשה שלהם בחו"ל יש אופציה של עדכונים, אבל בארץ לא מופעלת. לנסוע עם כזה מחשב על גלגלים (וולוו אמי מתכוון) ללא עדכוני תוכנה סדירים זה nonsense
מקווה ש-Tesla תשבור את השוק

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
האודיו פסה...יש דברים מעניינים יותר.
תתחדש כרמי,תהנה מהמוצר "ההיטקיסטי "משהו...
מזכיר לי שורה משיר של מאיר אריאל שאפשר להאניש אותה בכל מני מצבים...

תמשיך לשתות יין משובח ולהנות מנפלאות הטכנולוגיה...(ורד)(ורד)(ורד)

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
כמה חוסר דיוק והבנה, וכמה השוואות לא נכונות, ועוד מכאילו ש"נמצאים במטריה"

את טסלה צריך להשוות למכוניות חשמליות אחרות (ולא לרכבי ICE), ושם מודל 3 לא ממש מרווחת (מושב אחורי כמו של סופר מיני למרות שהיא באורך של מכונית מנהלים).
לעומת מכוניות חשמליות אחרות המחיר שלה בכלל לא נמוך או יוצא דופן (אפילו יקר ממקבילות חשמליות אחרות). גם לא חסכונית יותר בתחזוקה - חוץ מהעלות והטרחה לנסוע לפתח תקוה למוסך היחידי בארץ שמטפל בטסלה.
לגבי האמינות, ולצורך הכנסה מתחת למטריה, כדאי להתחיל בזה (יש עוד הרבה מהמידע הזהלמי שזקוק לעוד עובדות)

https://www.cnbc.com/2021/02/18/tes...al-debut-on-jd-power-dependability-study.html
כשתמצא רכב חשמלי ( וגם לא ) עם ביצועים ואיבזור דומים לאלו של הטסלה ובמחירה, אשמח אם תעדכן. והמושב האחורי שלה "קצת" יותר מרווח מזה של סופר מיני ממוצעת, אבל לא ממש נוח לישיבה בשל מושב גבוה מדי, אולי זו הסיבה לטענתך, מרחב לכתפיים, ברכיים ואפילו ראש, יש די והותר.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כשתמצא רכב חשמלי ( וגם לא ) עם ביצועים ואיבזור דומים לאלו של הטסלה ובמחירה, אשמח אם תעדכן. והמושב האחורי שלה "קצת" יותר מרווח מזה של סופר מיני ממוצעת, אבל לא ממש נוח לישיבה בשל מושב גבוה מדי, אולי זו הסיבה לטענתך, מרחב לכתפיים, ברכיים ואפילו ראש, יש די והותר.

אמנים יש לי טסלה אבל לא ישבתי מאחור, אז סליחה על החוסר הבנה - מה הכוונה גבוה מדי? לא ראיתי שהוא גובה יותר מרכבים אחרים, מה אני מפספס?

דרך אגב אני גם לא מכיר מכונית יותר מרווחת מאחור מטסלה בפחות מ 200 אלף שח.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אמנים יש לי טסלה אבל לא ישבתי מאחור, אז סליחה על החוסר הבנה - מה הכוונה גבוה מדי? לא ראיתי שהוא גובה יותר מרכבים אחרים, מה אני מפספס?

כנראה לא בדקת מספיק.
האיוניק 5 למשל מרווחת מהטסלה מקדימה ומאחור באופן משמעותי.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
סתם שאלה טכנית לכרמי, כתוב:
"החיבור של של טסלה הוא לא דרך סים שאתם בוחרים, זה סים של טסלה. זה נוח מאוד, מקבלים הכל מסודר ועובד, אבל אין אפשרות לבחור מפעיל אחר, טסלה בוחרת לנו איך לעבוד. כן, כן, מזכיר את אפל שמכוונת אותך לעבוד בצורה מסוימת."

אני מבין שהמכונית מגיע עם סים שטסלה בחרו, אבל מי המפעיל ? (סלקום , הוט , פרטנר וכו... למיטב ידיעתי אין מפעיל טסלה)

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
364
נקודות
63
דבר יחיד שאני אוהב ב-Tesla שהם עושים פיתוח תוכנה in house ועדכוני תוכנה מגיעים מהאוויר.
בוולוו אני צריך להגיע למוסך. בחשמלית החדשה שלהם בחו"ל יש אופציה של עדכונים, אבל בארץ לא מופעלת. לנסוע עם כזה מחשב על גלגלים (וולוו אמי מתכוון) ללא עדכוני תוכנה סדירים זה nonsense
מקווה ש-Tesla תשבור את השוק

מסכים. עובדים שם נכון. ולא רק התוכנה, הם מפתחים גם את החומרה in house, במיוחד לדברים הכי מתקדמים - נהיגה אוטונומית ובטיחות. לא סומכים על אף אחד.
בעבר הם השתמשו בחומרה של mobile eye הישראלית (במודל ה S).
אח"כ (AP2) עברו לחומרה ל Nvidia , עד ל 2019. ( הצ'יפ שלהם בארכיטקטורת רשת ניורונים שמיועד לשוק הרכב - מתחרה ב mobile eye).
בשנים האחרונות (AP3) , הם משתמשים בחומרה שהם מייצרים מחשב ה FSD (מדובר על פיתוח כל המחשב: המעבדים עצמם, וערכת השבבים, תקשורת וכו..).

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
ספר לעצמך את הסיפור הזה כמה שאתה רוצה אין רכב אחר ברמת מחיר של פחות מ 200 אלף שמרגיש טוב יותר מהטסלה שעולה כך.

אליקו.. למה אתה כועס?
אני לא בא לספר שום סיפור.
אני יכול להעיד על עצמי שתחום הרכב זה המקצוע שלי.
כבר 40 שנים...
אז יש בי מעט הבנה בתחום הרכב.
קבל טיפ קטן.
יחידות הכח המיצרת אנרגיה ברכב הוא רק סעיף אחד ממורכבות הכללית של הרכב.
מעונין? אתן לך הסבר מדויק לגבי תורת הרכב על כל מרכיביו.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43

טעות שלי, לא המושב גבוה הריצפה גבוהה, מה שגורם ליושבים מאחור להמצא במצב של ירכיים וברכיים באוויר, פשוט לא נוח. קפוץ לאוטו שב מאחור ותראה, אני מניח, למה כיוונתי.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כנראה לא בדקת מספיק.
האיוניק 5 למשל מרווחת מהטסלה מקדימה ומאחור באופן משמעותי.

אתה מדבר על suv זה בנוי שונה בגלל ממד הגובה.
ויש גם את סקודה superb
עדיין טסלה מרווחת מרוב הרכבים -זה יש כמה שגם מרווחים ואלי אפילו יותר זה לא הופך אותה לרכב צפוף.
תפסיק להגזים

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
טעות שלי, לא המושב גבוה הריצפה גבוהה, מה שגורם ליושבים מאחור להמצא במצב של ירכיים וברכיים באוויר, פשוט לא נוח. קפוץ לאוטו שב מאחור ותראה, אני מניח, למה כיוונתי.

הריצפה גובהה, נכון גם ב SUV זה כך, אבל מה זה הקשר, אולי אתה רוצה להגיד שהמושב נמוך - לדעתי הוא ממש לא נמוך מרכבים אחרים

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אליקו.. למה אתה כועס?
אני לא בא לספר שום סיפור.
אני יכול להעיד על עצמי שתחום הרכב זה המקצוע שלי.
כבר 40 שנים...
אז יש בי מעט הבנה בתחום הרכב.
קבל טיפ קטן.
יחידות הכח המיצרת אנרגיה ברכב הוא רק סעיף אחד ממורכבות הכללית של הרכב.
מעונין? אתן לך הסבר מדויק לגבי תורת הרכב על כל מרכיביו.

מי דיבר על יחידת הכוח, אתה מזכיר את זה לא אני.
זה שיש לך ניסיון ברכבים אני יודע, אבל עדיין רמת הגימור של הרכב לא פחות טובה מרכבים אחרים ברמת מחיר הזו.

טוב הוא לא 3 bmw או מרצדס C, אבל הם עולים בארץ הרבה יותר.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אתה מדבר על suv זה בנוי שונה בגלל ממד הגובה.
ויש גם את סקודה superb
עדיין טסלה מרווחת מרוב הרכבים -זה יש כמה שגם מרווחים ואלי אפילו יותר זה לא הופך אותה לרכב צפוף.
תפסיק להגזים
מה הקשר?
SUV או crv או כל כינוי אחר לרכב.
בסוף זה רכבים, ומשווים בינהם בכל הפרמטרים כולל מרווח במושב האחורי.
קצת תמה על הקושי שלך לקבל שאחת החסרונות של טסלה מודל 3 הוא מושב אחורי לא ממש מרווח

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,419
נקודות
113
רמת הגימור של הרכב לא פחות טובה מרכבים אחרים ברמת מחיר הזו.

רמת גימור בסיסית
אני קורה לרכב הזה מזדה 3. עם כי לדעתי מזדה 3 יותר איכותית מבחינת חומרים והרכבה.
זה לא מתקרב למשל לרמה של מיניקופר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מה הקשר?
SUV או crv או כל כינוי אחר לרכב.
בסוף זה רכבים, ומשווים בינהם בכל הפרמטרים כולל מרווח במושב האחורי.
קצת תמה על הקושי שלך לקבל שאחת החסרונות של טסלה מודל 3 הוא מושב אחורי לא ממש מרווח

היות ויש לי רכב כזה אני בדקתי כמה הוא מרווח מאחור אז אני כבר לא מופתע מהרצון האז שלך להציג חסרונות גם שאין

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
רמת גימור בסיסית
אני קורה לרכב הזה מזדה 3. עם כי לדעתי מזדה 3 יותר איכותית מבחינת חומרים והרכבה.
זה לא מתקרב למשל לרמה של מיניקופר

אתה מצחיק, אבל זה בסדר אתה לא היחיד שחושב כך.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מי דיבר על יחידת הכוח, אתה מזכיר את זה לא אני.
זה שיש לך ניסיון ברכבים אני יודע, אבל עדיין רמת הגימור של הרכב לא פחות טובה מרכבים אחרים ברמת מחיר הזו.

טוב הוא לא 3 bmw או מרצדס C, אבל הם עולים בארץ הרבה יותר.
מה זה קשור כמה הם עולים בארץ?
ההבדל הוא במס לא במחיר הרכב בעולם השפוי

נערך לאחרונה ב:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אתה מצחיק, אבל זה בסדר אתה לא היחיד שחושב כך.[/QUOTE
.
אתה שם לב שאתה מעריץ עיוור. אמרנו פאנבוי…
תהנה מהרכב . יש לו המון יתרונות. אבל תחייה עם העובדות -הוא צפוף מאחור ורמת הגימור שלו פחות טובה ממזדה 3, נוקשה על הכביש, גג פנורמי לא תואם לתל אביב ביולי, אמינות נמוכה לפי jdpower ושירות קצת בעייתי כרגע

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור