INNUOS ZEN MK 3 - עדכון

נוריאל

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
סביר להניח שרוב החברים כאן יודעים שמכשור דיגיטלי צריך להשאיר דלוק כל הזמן, ולמען האמת – כדי שכל סשן האזנה יהיה אופטימלי, צריך שהמכשור כולו יהיה דלוק כל הזמן.

רובכם גם יודעים מן הסתם שמכשור דיגיטלי דורש הרבה שעות של ברייק אין, כדי להגיע למיטבו – שבועיים של הרצה ללא הפסקה, ולפעמים שלושה ואפילו ארבעה שבועות.

אז אחרי שבועיים וקצת של הרצה ללא הפסקה, נדמה לי ששרת המוזיקה שלי – INNUOS ZEN MK III – הוא כנראה המקור הכי טוב שישב אצלי אי-פעם במערכת.

ברור שקשה עד בלתי אפשרי לזכור איך משהו נשמע בסיטואציה אחרת, אבל אלבום ששמענו עשרות פעמים יכול לתת לנו רמז או כיוון. אם כך, תרשו לי להיעצר, לשם דוגמה, באלבום ששמעתי עשרות פעמים בשלושים השנים האחרונות, ובכל המערכות שהיו לי – מדובר על הסימפוניה החמישית של שוסטקוביץ' בביצוע של ברנשטיין, ודווקא מ-1979, לא מ-1959.

במערכת האנלוגית האחרונה שהייתה לי, עד לפני עשר שנים (עלתה בסביבות 60 אלף ש"ח) שמעתי אותו כמובן בתקליט. אחר כך, בשילובים דיגיטליים שונים (כולל טרנספורטים מצוינים), בתקליטור. ובמערכת הנוכחית, בתצורת ריפ מהתקליטור ההוא.

מעולם, אבל מעולם לא שמעתי ככה את הסימפוניה הזאת אצלי.

בפרק הראשון והאחרון יש רגעי הפצצות סמיכות שהמערכת האנלוגית פשוט קרסה בהם, גם אם בפאר תלת-ממדי. לעומתה, המערכת הדיגיטלית הנוכחית מציגה פאר תלת-ממדי יחד עם העמדה ברורה ומדויקת של הסקציות השונות והכלים השונים, שאת חלקם שמעתי לראשונה רק עכשיו. הבס יותר עמוק ומדויק ממה שהמערכת האנלוגית הייתה מסוגלת לו, וכל הסקציה של נביחות הקונטרבסים נשמעת עכשיו כמו מפיו של קרברוס בכבודו עצמו. ובכלל, כל התחום של המיד בס והבס שהשרת הזה מפיק נמצא בשתיים-שלוש ליגות מעל כל מקור אחר שהיה לי.

בפרק השלישי, כל סקציות הכינור שרות להן בשקט מהורהר אי-שם בעומק הבמה מצד שמאל. המערכת האנלוגית העבירה את זה מצוין, אבל אלמנט השקט העמוק והשחור משחור שהשרת הזה מייצר, הופך את הקטע כולו לכישוף מרטיט.

בפרק השני, האלגרטו, השרת מרגיש לגמרי בפינת השעשועים שלו, והעליונות שלו כאן היא בשיאה: מדובר בעיקר במשחק משובב בין כלי הנשיפה השונים הקטנים – חליל, אבוב, קלרינט, בסון – והצלילות של השרת מייצרת כלים מוחשיים בחלל ההאזנה שלי, פשוט "הושט היד וגע בם".

תענוג!

התפעול של המכשיר קל ופשוט, בדרך כלל, אם כי יש כמה אלמנטים מעצבנים שדורשים טיפול.
בהתכתבות עם החברה נודע לי שהם יוציאו בשבוע הקרוב עדכון תכנה שאמור לענות על כל הבעיות שהעליתי בפניהם.
נחיה ונראה.
P01123-220743.jpg
P01123-220818.jpg

תמונות מצורפות

• P01123-220743.jpg
    P01123-220743.jpg
    KB 114.1 · צפיות: 469
  • P01123-220818.jpg
    P01123-220818.jpg
    KB 101.3 · צפיות: 476

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
נתחיל ב תתחדש
ההשקעה הכי גדולה וחשובה לדעתי
צריכה להיות בכבל usb שהוא יכול לשנות את הסאונד
בצורה משמעותית לטובה והפוך. לכן תבדוק כבלים מטורפים
כדי להבחין.

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
שמח שאתה אוהב את מה שאתה שומע.
הייתי מעוניין לדעת לאיזה מקורות אתה משווה? הכוונה לאלו שהיו בעבר.
כרגע משתמע שהניסיון שלך דל יחסית. מחשב אחד, טרנספורט אחד ופטיפון אחד לפני עשור. שבינתיים כל מה שמסביב השתנה. חלל האזנה, רמקולים, הגברה.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,488
נקודות
113
בראשית\, קומפלימנטים על המערכת , נראית נפלא !!!!
מה הדברים שדורשים טיפול בעתכון תוכנה ?
האם ניתן לחבר לעסק NAS עם 12 TB ?
האם המכשיר הוא ROON REDY ?
והשאלה העיקרית , האם לדעתך מחשב סופר מושקע עם כרטיס USB של J- CAT ,ספק לינארי טוב , אמצעים לבידוד גלוני וניקוי רשת אופטי לא יוכל להתמודד עם מכשיר שכזה ראש בראש , במיוחד שמדובר במכשיר התחלתי שלהם , תמהני למה עופר לא מביא את הסטייטמנט שלהם להאזנה , הרי אין חשק להמר על 40000 שקל כשלבסוף התברר שהמחשב הסופר מטופל שלך שכולל בתוכו טיפול בחשמל שעולה פי 4 המחשב נשתע לא פחות טוב , קטומנטי מלהסביר לעופר שאת ההמור על המכשירים הכבדים של החברה צריך לקחת היבואן ולא הלקוח שנאלץ להזמין על עוור על סמך המלצות כשלך !
מוכרח להודות שכתיבתך יוצאת דופן וגם של הבחור השני שקנה , אבל אנחנו רוצים לשמוע השיפור באזניים מנקודת התחלה קצת שונה משלך , יואיל עופר וייבא הסטיטמנט ,וירסק לנו המקורות המושקעים שלנו ,לפחות שנבין שמדובר בפלא טכנולוגי ,
הרי באם ידגים מכשיר כמו שלך אצלי או אצל מספר חברים נוספים התגובות קרוב לודאי יהיו קצת יותר צוננות

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
אלדר,
אתה עובד עם מחשב?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113

נוריאל

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
נתחיל ב תתחדש
ההשקעה הכי גדולה וחשובה לדעתי
צריכה להיות בכבל usb שהוא יכול לשנות את הסאונד
בצורה משמעותית לטובה והפוך. לכן תבדוק כבלים מטורפים
כדי להבחין.

תודה.
מסכים אתך לגבי החשיבות של כבל USB טוב.
ואכן בדקתי כבלי USB שונים, עד 1000 דולר,
ומצאתי שהכבל של ACOUSTIC REVIVE עונה הכי טוב לדרישות שלי:
צלילות ושקיפות, יחד עם מרקם טונלי עשיר.

נוריאל

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
שמח שאתה אוהב את מה שאתה שומע.
הייתי מעוניין לדעת לאיזה מקורות אתה משווה? הכוונה לאלו שהיו בעבר.
כרגע משתמע שהניסיון שלך דל יחסית. מחשב אחד, טרנספורט אחד ופטיפון אחד לפני עשור. שבינתיים כל מה שמסביב השתנה. חלל האזנה, רמקולים, הגברה.

תודה.
אני מעדיף לחשוב שאין כאן קושי בהבנת הנקרא, אלא שההסבר שלי היה לקוי.
אז אחזור: אני מודה - אני אודיופיל מצוי! שלושים שנים.
מה שאומר שהחלפתי בלי סוף ציודים וטעמים.
ברור יותר עכשיו?

בנוסף, כתבתי "ברור שקשה עד בלתי אפשרי לזכור איך משהו נשמע בסיטואציה אחרת, אבל אלבום ששמענו עשרות פעמים יכול לתת לנו רמז או כיוון". זהו, לא קביעה נחרצת, אלא רמז או כיוון.
ברור יותר עכשיו?

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
זה ברור אבל מאחר ורוב הציוד הוחלף וגם החלל, עדיין פחות ברור מה התרומה של המכשיר הספציפי כי היו המון משתנים, ולא המון קבועים ומשתנה אחד (המקור).

וזה לא שאני חלילה לא מאמין לך. אני בטוח שהמכשיר נפלא. פשוט נוטה לראות יותר מדי פעמים התלהבות שאח"כ נעלמת.
מנסיון, גם של 30+ שנים, לא רק באודיו, הדברים הראשונים שאוהבים הופכים מאוחר יותר לדברים הראשונים שפחות אוהבים.

נערך לאחרונה ב:

נוריאל

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
בראשית\, קומפלימנטים על המערכת , נראית נפלא !!!!
מה הדברים שדורשים טיפול בעתכון תוכנה ?
האם ניתן לחבר לעסק NAS עם 12 TB ?
האם המכשיר הוא ROON REDY ?
והשאלה העיקרית , האם לדעתך מחשב סופר מושקע עם כרטיס USB של J- CAT ,ספק לינארי טוב , אמצעים לבידוד גלוני וניקוי רשת אופטי לא יוכל להתמודד עם מכשיר שכזה ראש בראש , במיוחד שמדובר במכשיר התחלתי שלהם , תמהני למה עופר לא מביא את הסטייטמנט שלהם להאזנה , הרי אין חשק להמר על 40000 שקל כשלבסוף התברר שהמחשב הסופר מטופל שלך שכולל בתוכו טיפול בחשמל שעולה פי 4 המחשב נשתע לא פחות טוב , קטומנטי מלהסביר לעופר שאת ההמור על המכשירים הכבדים של החברה צריך לקחת היבואן ולא הלקוח שנאלץ להזמין על עוור על סמך המלצות כשלך !
מוכרח להודות שכתיבתך יוצאת דופן וגם של הבחור השני שקנה , אבל אנחנו רוצים לשמוע השיפור באזניים מנקודת התחלה קצת שונה משלך , יואיל עופר וייבא הסטיטמנט ,וירסק לנו המקורות המושקעים שלנו ,לפחות שנבין שמדובר בפלא טכנולוגי ,
הרי באם ידגים מכשיר כמו שלך אצלי או אצל מספר חברים נוספים התגובות קרוב לודאי יהיו קצת יותר צוננות

"שניצל" יקר, רוב תודות.
* הדברים שדורשים טיפול הם כמובן לטעמי בלבד, אבל כנראה שלטעמם של משתמשים נוספים,
כי עדכוני התכנה אמורים לגעת גם בהם. מדובר בסך הכל בענייני נוחות קטנים, לא יותר.

*לא חיברתי NAS, אבל ככל הידוע לי עופר חיבר אחד די עמוס.

* כן, המכשיר ROON REDY.

* לגבי ההשוואה מול מחשב סופר מושקע כמו שאתה מתאר, לא יודע. לא ערכתי השוואה כזאת.
מכל מקום, כתבתי כבר בפוסט הקודם, ואצטט:
"אני לא פריק מחשבים וגם לא מעניין אותי להיות כזה.
אני אוהב מוזיקה, ומשאיר למומחים לייצר לי מכשיר שיודע להפיק מוזיקה.
מתברר שהם יודעים לעשות את זה מצוין."
ולגבי השיקולים של עופר אם להביא סטייטמנט או לא, מה אני יודע מה עובר לו בראש או בכיס?

נוריאל

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
זה ברור אבל מאחר ורוב הציוד הוחלף וגם החלל, עדיין פחות ברור מה התרומה של המכשיר הספציפי כי היו המון משתנים, ולא המון קבועים ומשתנה אחד (המקור).

נכון, אבל אוזניים מנוסות, כמו שלך או שלי, מסוגלות אחרי הכל לעשות הפרדה כלשהי בין הרכיבים ולקבל "רמז או כיוון".

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
כמו מכשירים עם Spotify Ready

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
נכון, אבל אוזניים מנוסות, כמו שלך או שלי, מסוגלות אחרי הכל לעשות הפרדה כלשהי בין הרכיבים ולקבל "רמז או כיוון".
יכול להיות שישנם הבדלי סאונד אבל רק לפי זיכרון זה מאוד קשה לדעת כמה אם בכלל.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,488
נקודות
113
בקיצור - השאלה ,מה לעזאזל הופך את האינושקה לכל כך טוב יחסית לכל כך הרבה מכשירים ומשפר את איכות הריפ או הסטרימינג , שמענו את זה גם מבעלי "מלקו " למפיזטור ועוד מלא

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
??

אפשר להתקין roon כמו בכל מחשב, אבל roon ready זאת סרטיפיקציה של החברה
אצלי הוא נרכש לטובת הריפינג מכיוון שיש לי סטרימר דאק כבר שהוא Roon Ready.
אחכ הבנתי שאוכל להיפרד מהנוק שלי ששימש עד כה כ-Roon Core בלבד מכיוון שהאיונוס יודע להיות כזה.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
הסתכלת בקישור ששלחתי?

ברור

נוריאל

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
בקיצור - השאלה ,מה לעזאזל הופך את האינושקה לכל כך טוב יחסית לכל כך הרבה מכשירים ומשפר את איכות הריפ או הסטרימינג , שמענו את זה גם מבעלי "מלקו " למפיזטור ועוד מלא

לא יודע, אבל סביר להניח שהעובדה שהחברה עוסקת רק בשרתים ולא גם בשרתים תורמת משהו לעניין.

מכל מקום, שרת כזה או אחר או מחשב כזה או אחר, העובדה שאין בהם מנועים וצירים מסבירה כנראה
את השקט העמוק והרקע הצלול של המכשירים היותר טובים בפורמט הזה.
פתאום, כשחוזרים לרגע לשמוע טרנספורט (וכל פורמט אחר עם מנוע וציר),
גם אם הוא מצוין, הוא נשמע "רועש".

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור