ניקוי תקליטים

vinylbest

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
8
היי,
אשמח לכמה עצות מהמומחים פה בנוגע לניקוי תקליטים.
קיבלתי לאחרונה אוסף תקליטים שווה במיוחד מחבר שנשמר דיי במצב טוב, אך הבאסה? התקליטים מאובקים רצח:(.
כדי לנסות פתור את הבעיה, קניתי את הדבר היחיד שמצאתי באינטרנט שמתאים לתקציב שלי, Disco Antistat של Knosti, שראיתי עליו דיי הרבה המלצות באינטרנט.
למרות שפעלתי לפי ההוראות, לצערי לא הרגשתי שקיבלתי תוצאה נורמאלית.
למישהו יצא להתנסות בנושא של "מכונות" ידניות ויכול לעזור להבין את העניין עד הסוף? אפשר לומר אני מרגיש קצת פראייר מהתוצאה;)
חתימה טובה!

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
לי יש disco antistat והיא ניקתה לי את התקליטים מצוין באופן ששירג לגמרי את ההאזנה. (הבעיה היחידה שלפעמים מרטיבה את התוית), אולי לא הפעלת משהו טוב. יותר מזה זה מכונות יקרות עם שואב.

vinylbest

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
8
לי יש disco antistat והיא ניקתה לי את התקליטים מצוין באופן ששירג לגמרי את ההאזנה. (הבעיה היחידה שלפעמים מרטיבה את התוית), אולי לא הפעלת משהו טוב. יותר מזה זה מכונות יקרות עם שואב.
אז אשמח לדעת מה תהליך העבודה שלך, אני יודע שהוא מאוד פשוט חח.
הכנסתי את נוזל הניקוי שקיבלתי ביחד עם המכונה עד שהגיע לקו העליון של המברשות, וסובבתי 3 סיבובים לימין 3 לשמאל (יש גם איזה משוגע אחד שאומר שכדאי לסובב 2.5 דקות לכל צד), אחרי פשוט שמתי לייבוש.
מהתסכלות עם מנורה התקליטים עדיין נראה מאוד מאובקים ומה שגם נשמע מאוד ומורגש על המחט.:(
בקיצור, אפשר לשאול מה תהליך העבודה שלך?
תודה רבה:בעד::מאזין:

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
לי יש disco antistat והיא ניקתה לי את התקליטים מצוין באופן ששירג לגמרי את ההאזנה. (הבעיה היחידה שלפעמים מרטיבה את התוית), אולי לא הפעלת משהו טוב.
המתקן הזה מסיר רק שכבת לכלוך על פני התקליט ויכול לשפר אולי צליל התקליט שמכוסה בשכה עבה של לכלוך. מטרת מכונת ניקוי - להוציא לכלוך משבילי התקליט (זה מה שמביא לשיפור אמיתי), Knosti לא יכולה לעשות זאת ולכן היא אחיזת עיניים. המכונה שעליה כתב carmi@ תעשה את העבודה מצוין - רק שמחירה לא לכל כיס. באמצע יש גם מכונות וקום שגם יעשו את העבודה: Pro-Ject, Okki-Nokki ,Nitty-Gritty (יבואנים אודיוזיפ, אודיופריק, קודו אודיו). גם לא זולות, יש טעם לרכוש אם מדובר באוסף תקליטים גדול. אם אוסף קטן, כדאי למצוא מישהו שינקה תקליטים בתשלום (ראיתי כאן בלוחות שמישהו מציע את השירות).

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
"לא זול" זה הגדרה חדשה של האנדרסטייטמנט. יותר זול לקנות מחדש את כל התקליטים שאתה רוצה לנקות.
אתה אופטימי - כמה תקליטים טובים תוכל לקנות בסכום זה כשתקלית טוב עולה 20-30 יורו? חוץ מזה, את התקליטים שתקנה מחדש גם צריך לנקות (אפילו אם הם במצב NM)... אבל אם לא לקנות תקליטים שנמנצאו במזבלה, מכונת וקום גם תעשה את העבודה בשליש מחיר (ואפילו פחות).

vinylbest

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
8
המתקן הזה מסיר רק שכבת לכלוך על פני התקליט ויכול לשפר אולי צליל התקליט שמכוסה בשכה עבה של לכלוך. מטרת מכונת ניקוי - להוציא לכלוך משבילי התקליט (זה מה שמביא לשיפור אמיתי), Knosti לא יכולה לעשות זאת ולכן היא אחיזת עיניים. המכונה שעליה כתב carmi@ תעשה את העבודה מצוין - רק שמחירה לא לכל כיס. באמצע יש גם מכונות וקום שגם יעשו את העבודה: Pro-Ject, Okki-Nokki ,Nitty-Gritty (יבואנים אודיוזיפ, אודיופריק, קודו אודיו). גם לא זולות, יש טעם לרכוש אם מדובר באוסף תקליטים גדול. אם אוסף קטן, כדאי למצוא מישהו שינקה תקליטים בתשלום (ראיתי כאן בלוחות שמישהו מציע את השירות).
כבר קניתי את ה"מכונה" יש משהו אפקטיבי אמיתי לעשות איתה או שחייב להשיג פיתרון שמבוסס שאיבה?
ראיתי שקיים המוצר הזה:
אז חשבתי לאלתר אותו עם צינור שמכוסה במיקרו פייבר ומחובר לשואב אבק + פטיפון מקולק בתור סטנד.
יכול לעשות את העבודה?
(
)

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
הדבר היחיד האפקטיבי שמכונה ללא שאיבה עושה - זה נזק לתקליט. לכלוך בחריצי תקליט נרטב ואח"כ מתייבש ומתקשה, כעת להוציא אותו אפשר במכונה אולטרסונית (או במכונת שאיבה - יותר קשה, תוך שימוש בהשריה באנזימים יעודיים). האילתור עליו אתה מדבר הוא יותר טוב מכלום. מיקרופייבר לא מתאים, צריך סוג של לבד עדין. תיזהר לא לסרוט את התקליט תוך החזקת הצינור ביד.

vinylbest

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
8
הדבר היחיד האפקטיבי שמכונה ללא שאיבה עושה - זה נזק לתקליט. לכלוך בחריצי תקליט נרטב ואח"כ מתייבש ומתקשה.
חחח לא משנה מה אני מנסה בתחום הזה, בסוף מסתבר שהוא עקום למדי...
יש משהו בתקציב שמומלץ להשתמש בו? אני מדבר על עד איזה 300-400 שח.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
תנסה לאלתר מתקן שתיארת. יש כאלה מוכנים, אבל לא אעז להמליץ עליהם כי אין לי ניסיון איתם.
חחח לא משנה מה אני מנסה בתחום הזה, בסוף מסתבר שהוא עקום למדי...
אז למ שלא תשאל לפני שאתה קונה (או עושה) משהו בתחום זה ;)?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מכונה בתגובה הראשונה עושה עבודה נהדרת, רק שהיא לא מיבשת את התקליטים. מכונות כמו אוקי נוקי ואחרות עשות זאת באותה רמה רק עם שאיבה וניקוי.
מכונה אולטרה סונית זה כבר חיה אחרת ויש אפשרות לבנות מכונה כזו לבד בעלות לא ממש יקרה, אבל עדיין נשאר נושא יבוש התקליטים.
יש כאן הרבה חובבים שיסבירו לך היטב גם איזה סוג מים וחומר ניקוי צריך כדי לנקות תקליטים בצורה נכונה.
כמו בהרבה תחומים גם כאן יש פתרונות יקרים וטובים ויש פתרונות זולים יותר צריך לבחור פתרון שמתאים לך בתקציב ולא לקפוץ מעבר לכך ואני מבטיח לך שמה שלא תבחר יהיה מי שיגיד שזה לא פתרון מספק.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
מכונה בתגובה הראשונה עושה עבודה נהדרת, רק שהיא לא מיבשת את התקליטים.
צער לי אלי, זה אומר שאתה לא מבין את תהליך ניקוי התקליט. זה לא עניין של ייבוש אלא הוצאת לכלוך מחריצי התקליט. בלי זה לא עשית כלום.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
ראיתי רבים שממליצים על זה אז חשבתי שזה בסדר.
לרבים האלה יש סטאפים ותקליטים זולים, כך שלא ממש משנה כיצד הם מנקים תקליטים - בכל מקרה סאונד יהיה בינוני מינוס. אמנם יש גם כאלה שלא מבינים מה הם עושים (מכיר כמה ...). כתבת שיש לך "אוסף תקליטים שווה במיוחד", לכן אתה צריך לעשות מאמץ על כדי לא להרוס את התקליטים. אני לא יודע איזה פטפון יש לך - אבל מאותה הסיבה תקנה קרטרידג' הכי טוב שתוכל להרשות לעצמך, ותבקש להתקין אותו ממי שיודע לעשות זאת טוב.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
צער לי אלי, זה אומר שאתה לא מבין את תהליך ניקוי התקליט. זה לא עניין של ייבוש אלא הוצאת לכלוך מחריצי התקליט. בלי זה לא עשית כלום.

בו נגיד שהייתי מופתע אם לא היית עונה לי :)

vinylbest

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
8
לרבים האלה יש סטאפים ותקליטים זולים, כך שלא ממש משנה כיצד הם מנקים תקליטים - בכל מקרה סאונד יהיה בינוני מינוס. אמנם יש גם כאלה שלא מבינים מה הם עושים (מכיר כמה ...). כתבת שיש לך "אוסף תקליטים שווה במיוחד", לכן אתה צריך לעשות מאמץ על כדי לא להרוס את התקליטים. אני לא יודע איזה פטפון יש לך - אבל מאותה הסיבה תקנה קרטרידג' הכי טוב שתוכל להרשות לעצמך, ותבקש להתקין אותו ממי שיודע לעשות זאת טוב.
מודה לך מאוד ויטלי!
אשמח לשאול גם את דעתך על משקולות לפטיפון...כמה זה חשוב והאם משקולות בפחות מ-100 שקל מאליאקספרס שוות משהו.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
מודה לך מאוד ויטלי!
אשמח לשאול גם את דעתך על משקולות לפטיפון...כמה זה חשוב והאם משקולות בפחות מ-100 שקל מאליאקספרס שוות משהו.
התשובה על השאלה שלך אינה פשוטה ולא חד משמעית. למשקולת יש 3 תפקידים:
1. להצמיד תקליט לפלאטר על מנת שפיזור המיקרו ויברציות של תקליט על ידי הפלאטר יהיה יותר אפקטיבי,
2. קלאמפ (משקולת) טוב בעצמו מפזר מיקרו ויברציות של תקליט.
כל אלה (1,2) משפרים את הרזולוציה ואת ניקיון הסאונד.
3. תפקיד נוסף - הגדלת התמדה של הפלאטר (כי מסתו הכוללת גדלה) וכתוצאה מכך שיפור ה"אווריריות" של צליל. זה יותר רלוונטי לפלאטרים קלים (1 - 3 ק"ג).
המסה האופטימלית של המשקולת תלויה במסת הפלאטר, בחומר ממנו הוא עשוי ובמאט. צריך לבדוק בדרך ניסוי וטעיה. יש אפילו קלאמפים שמורכבים ממספר משקולות ומסתם ניתנת לשינוי. יש לקחת בחשבון גם שמשקולת גורמת לעומס יתר על מיסב הפלאטר, לכן לא צריך להפריז עם מסת המשקולת (אפשר לשאול את יצרן הפטפון מהי המסה המקסימלית המותרת). מסת המשקולת מהקישור שלך אינה גדולה אבל לא ידוע עד כמה היא תתאים לפטפון שלך.
האם משקולת נחוצה? תלוי בפטפון, במאט (אם יש לפטפון) ובמערכת שלך. אם יש לך מערכת ברמה גבוהה, עם רזולוציה גבוהה, יתכן שמשקולת תהיה נחוצה, ובמקרה הזה רצוי שהיא תהיה באיכות טובה יותר - ראה סעיף 2. למערכת ברמת ביניים הקלאמפ באיכות של עלי אקספרס יכול להתאים (אבל שוב, אתה לא יודע, האם המסה שלו תתאים). ויתכן גם שמשקלות תזיק במקום לשפר - תלוי במאט, במיוחד אם המאט שלך הוא רב שכבתי. הקיצר... ויניל זה המון כאב ראש (אב בסוף גם הנאה צרופה :)).

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
ערב טוב.

העצה הכי טובה לטעמי, נכתבה לעיל :
כדאי למצוא מישהו שינקה תקליטים בתשלום (ראיתי כאן בלוחות שמישהו מציע את השירות).
אדרבה, ככל שאתה בא עם יותר תקליטים, המחיר יורד (פר תקליט).
לצערי לא זוכר את שם הבחור.

שבוע טוב.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור