נדוש , נדוש אבל כל פעם מפתיעה מחדש כבלים כבלים.....

mikis_37

חבר אתר
מעורבות
10
נקודות
8
דבר אחד זה להצהיר "אני לא שומע הבדלים", ודבר שני זה לקבוע שאם שמעתי הבדלים בכבל חשמל, אז מדובר באפקט פסיכולוגי או בשל קניית דעת כתוצאה מפרסום ושיווק.
אני יכול לומר בוודאות שאין לי עדיין שום טיפול בחשמל בבית (לא שקע, חוטים, מפצל אודיו וכד'), וגם במערכת סופר צנועה עם כבל שוקו של חברת אודיו באלף ש"ח אני חש בהבדל.
עד כדי כך שלא מעט נגנים שעברו אצלי (בסביבות 1500 פאונד), לא היו נשארים אם הייתי חייב להשתמש בכבל המקורי שלהם.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זהו שכאן בפורום זה בדיוק הפוך
הרבה זמן לא היתה תגובה כאן של טכנוקרטים
כולם דוכאו ביד רמה
אם כבר מישהו כאן אומר שהוא לא שומע הבדלים מיד מתנפלים עליו
אפשר לסגור את הדיון הזה אחת ולתמיד שנכבד אחד את השני

שכל אחד יקבל את השני ויאמין שהוא שומע/לא שומע

אגב בכל פורום אודיופילים בעולם הויכוח הזה קיים כלומר לא מדובר על ״מטומטם״ אחד שקנה כבל יקר או ״חרש״ אחד שלא שומע הבדלים - יש שתי קבוצות ושמתי לב גם בפורומים בחו״ל שזה הולך לפי מה שכל אחד מאמין (אם הוא טכני או לא)

מזכיר לי סדרת ניסויים שעשו פעם בפיזיקה לנסות להוכיח האם האור הוא גל או חלקיקים
אלו שהאמינו שזה חלקיקים ראו זאת בניסוי שלהם כחלקיקים ואלו שהאמינו שזה גל ראו בניסוי שלהם גל
בכלל בתחום הפיזיקה המודרנית יש המון תופעות שאין להן הסבר
נוסיף גם את השפעת הכבלים/מתאמים/משככים
לא חייבים להבין הכל בחיים

בהחלט דוכאו ביד רמה. אני האחראי הישיר לכך, ואני שמח שזה כל כך בולט.

ועכשיו אעשה סדר בעניין. אם מישהו שואל האם יש הבדלים בין כבלים, אין לי בעיה עם דיון. כשמישהו מדווח על ההתרשמות שלו מהכבלים ומתאר את השינוי, לא אסכים שיתפתח דיון הנוגע בהאם יש או אין הבדלים. וזה בדיוק מה שקרה כאן. מי שמתאר הבדלים שומע אותם, והמחיר הוא, ששלשום עברתי מבחן כזה בעצמי. ההעדפות שלי היו עקביות.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
היי, היי.....אין אצלך "הזדמנות שניה" ? .......קרא את הפוסט שלי למעלה #83 הכולל את:
"המדריך התמציתי" למצטרף החדש, הטכנוקרטי, לפורום "דו ערוצי" .
בזבוז זמן. ממש מיותר.
עייפנו מסטודנטים מתלהבים עם אפס ניסיון מעשי שיצטטו את מה שהמרצה שלהם אמר....
הרי לא חידש שום דבר וגם לא יחדש לנו שום דבר.

אם הייתה בו טיפה של צניעות ורצון אמיתי אז היה עושה חיפוש קצר ומגלה שנכתבו כבר אלפי מילים בנושא אז מה יש לו לחדש לנו ?
כלום.
ארז

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
292
נקודות
63
לעניות דעתי ההבדלים ישמעו ברורים יותר ככל שהמערכת רגישה יותר, דהיינו ככל שהמערכת איכותית יותר.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
בהחלט דוכאו ביד רמה. אני האחראי הישיר לכך, ואני שמח שזה כל כך בולט.

ועכשיו אעשה סדר בעניין. אם מישהו שואל האם יש הבדלים בין כבלים, אין לי בעיה עם דיון. כשמישהו מדווח על ההתרשמות שלו מהכבלים ומתאר את השינוי, לא אסכים שיתפתח דיון הנוגע בהאם יש או אין הבדלים. וזה בדיוק מה שקרה כאן. מי שמתאר הבדלים שומע אותם, והמחיר הוא, ששלשום עברתי מבחן כזה בעצמי. ההעדפות שלי היו עקביות.
שמעתי שאהבת במהלר את ה"טלוס" שלי , בחור רציני רן , מאוד מעריך את השמיעה שלך , לי הביא מערכת קרה , אחרי 10 דקות רציתי ללכת , מזל עשה קפה , בסוף התחמם המגבר !

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
ועכשיו אעשה סדר בעניין. אם מישהו שואל האם יש הבדלים בין כבלים, אין לי בעיה עם דיון. כשמישהו מדווח על ההתרשמות שלו מהכבלים ומתאר את השינוי, לא אסכים שיתפתח דיון הנוגע בהאם יש או אין הבדלים.

הבורדו מקובל, הגיוני וזו גם התנהלות פורום נימוסית ותקינה.
נמר, תוכל לעמוד במילה שלך בנוגע לכחול ? - באומרך "אין לי בעיה עם דיון"

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
אחרי זמן קצר שוכחים את השידרוג ומחפשים את הכבל הבא לכן לא קונה כלום בנתיים

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
20200108_192847.jpg
נמר ואלדר אכן עברו מבחן עיוור לגמרי, של מספר כבלי רמקולים. התוצאות היו מעניינות.

זה היה למעשה פרק ב' למבחנים העיוורים, לאחר שהם "נאלצו" לעבור מבחן עיוור למגברים.

הנה טיזר קטן...

אני בהחלט אכתוב על כך בימים הקרובים.

רן

תמונות מצורפות

• 20200108_192847.jpg
    20200108_192847.jpg
    KB 60.8 · צפיות: 260

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
IMG-20200425-WA0009.jpg
והנה עוד טיזר קטן...:)

רן

תמונות מצורפות

• IMG-20200425-WA0009.jpg
    IMG-20200425-WA0009.jpg
    KB 107.3 · צפיות: 284

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אחרי זמן קצר שוכחים את השידרוג ומחפשים את הכבל הבא לכן לא קונה כלום בנתיים
זאת לא סיבה לא לשדרג, להיפך...

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113

בכבלים לרמקולים אפילו "טכנוקרט רשע" ;) כמוני אומר שיתכנו הבדלים מדידים שאכן יכולים להשמע באוזן האנושית.

מבצעים FR ומחליטים אם ההבדלים הם בטווח השמיעה של האוזן האנושית באם לאו.

.....ואם אני אומר שלא שומעים (כי ההבדלים ב FR בין הכבלים הם מתחת לסף השמיעה האנושית) אני רוצה לראות את האודיופיל שכן שומע.

נערך לאחרונה ב:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
אין מנוס.
ציוד/setup מתחלף בעקבותיו גם כבילה.
נדיר שמצאתי שכבל שהיה פצצה על שילוב X יהיה פצצה על שילוב ב...יכול להיות...אבל מהניסיון שלי קלוש.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שמעתי שאהבת במהלר את ה"טלוס" שלי , בחור רציני רן , מאוד מעריך את השמיעה שלך , לי הביא מערכת קרה , אחרי 10 דקות רציתי ללכת , מזל עשה קפה , בסוף התחמם המגבר !

כן. הכבל ניגן מעולה בקלאסי. אני קיבלתי מערכת אש. ההבדלים היו מוחלטים. ובשביל הלא מאמינים שפה, לא ידעתי מה מנגן. כמה לא ידעתי? הוא החליף (או לא החליף) ואני חיכיתי מחוץ לסלון.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הבורדו מקובל, הגיוני וזו גם התנהלות פורום נימוסית ותקינה.
נמר, תוכל לעמוד במילה שלך בנוגע לכחול ? - באומרך "אין לי בעיה עם דיון"

תלוי במצב הרוח שלי.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
בכבלים לרמקולים אפילו "טכנוקרט רשע" ;) כמוני אומר שיתכנו הבדלים מדידים שאכן יכולים להשמע באוזן האנושית.

וואלה ?
ייתכנו הבדלים מדידים בכבלים לרמקולים ?
ובשאר סוגי הכבלים (חשמל, אינטרקונקט) לא ייתכנו הבדלים מדידים ?
אם לא אז למה אתה מתעקש למדוד אותם ?....
הרי בגלל ההתעקשות הזאת התפוצץ אותו מבחן עיוור , בגלל שרצית למדוד את האינטרקונקט כאשר "לא ייתכן הבדל מדיד...".

אם אתה מקבל שיתכנו הבדלים מדידים גם באינטרקונקטים או בכבלי חשמל אז אתה לא אמור לשלול לגמרי את האפשרות שהם שמיעים ומובחנים.
אם אתה לא מקבל שיתכנו הבדלים מדידים באינטרקונקטים או בכבלי חשמל אז הדרישה שלך למדוד אותם איננה נחוצה ואיננה עקבית.
ארז

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
וואלה ?
ייתכנו הבדלים מדידים בכבלים לרמקולים ?
ובשאר סוגי הכבלים (חשמל, אינטרקונקט) לא ייתכנו הבדלים מדידים ?
אם לא אז למה אתה מתעקש למדוד אותם ?....
הרי בגלל ההתעקשות הזאת התפוצץ אותו מבחן עיוור , בגלל שרצית למדוד את האינטרקונקט כאשר "לא ייתכן הבדל מדיד...".

אם אתה מקבל שיתכנו הבדלים מדידים גם באינטרקונקטים או בכבלי חשמל אז אתה לא אמור לשלול לגמרי את האפשרות שהם שמיעים ומובחנים.
אם אתה לא מקבל שיתכנו הבדלים מדידים באינטרקונקטים או בכבלי חשמל אז הדרישה שלך למדוד אותם איננה נחוצה ואיננה עקבית.
ארז
כפרון, אתה נמצא כאן בפורום ומודע למה שקורה כאן ?....... אני רציתי למדוד כבל חשמל ?....... אני רציתי למדוד רק אינטרקונקטים לפני BT........נמר לא הסכים לבדיקה כפי שאני רציתי והבדיקה לא התקיימה.......וזהו.

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
כפרון, אתה נמצא כאן בפורום ? אני רציתי למדוד כבל חשמל ? אני רציתי למדוד רק אינטרקונקטים לפני BT.

למה ?
אתה כותב שהבדלים מדידים ייתכנו בכבלי רמקולים.
האם ייתכנו גם באינטרקונקטים ?
ארז

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
כן. הכבל ניגן מעולה בקלאסי. אני קיבלתי מערכת אש. ההבדלים היו מוחלטים. ובשביל הלא מאמינים שפה, לא ידעתי מה מנגן. כמה לא ידעתי? הוא החליף (או לא החליף) ואני חיכיתי מחוץ לסלון.
אני מאשר , יצא החוצה , ולמרות הכל הבחין באחוז גבוה בין הכבלים , ואפילו מתי לא החליפו בכלל , האמת ,אני אפילו לא מתחיל דבר כזה !אבל מוכרח לומר משהו שישמע משונה , מחזיק הכבל ביד ולפי כמות המתכת יודע הכוון שלו , הקלים מהירים ורזולטיבים ,הכבדים יותר איטיים ושמנמנים , נשמע אדיוטי , והנה אמרתי !

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
למה ?
אתה כותב שהבדלים מדידים ייתכנו בכבלי רמקולים.
האם ייתכנו גם באינטרקונקטים ?
ארז
אם הם "מהונדסים" או עם מוליכים בעובי של חצי שערה אז כן ......וכמובן שבמקרה זה אין עניין בבדיקה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור