ובכן, אדם שמתעסק בעניין יום אחד מגיע להחלטה:אני צריך מיקסר.

• פותח הנושא AXL
  • פורסם בתאריך

AXL

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ובכן, אני אשמח מאוד תמליצו על מיקסרים, בעלי 20 ערוצים+, אקוולייזר בסיסי. תקציב לא ממש מוגבל מכיוון שזוהי רכישה קבוצתית. תודה מראש כמובן.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אתה לא ברור ידידי.

אתה צריך מקסר לצורך הקלטה? להגברות חוץ? שיעמוד במקום קבוע?

כמה שלוחות אתה צריך שיהיו בו?
כמה גרופים?
שנאי חיצוני בא בחשבון?
מזה תקציב לא מוגבל? {mydas ב-85 אלף דולר מתאים?}
למה דווקא 20 ערוצים? עדיף כבר ללכת על 24 על 4 גרופים ו-6 שלוחות.
ה-20 ערוצים הם עם 3 שלוחות ו-2 גרופים.
האם הקונסולה תחובר למחשב?
האם המגברים שלך הם עם פרוססור?

אני קצת מפוצץ אותך בשאלות מפני שציוד מיקצועי לא קונים לפי תקציב אלה לפי צורך, לא כולם יודעים מה הם צריכים לכן עולות שאלות מכוונות .

AXL

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
העניין הוא שאני לא מבין מספיק במיקסינג בשביל לענות לך על השאלות האלה.
בוא נגיד ככה, יש למגברים, ראשים מצויינים, תקציב לא מוגבל אומר:עד 25 אלף שקל. שאני מניח שזה לא מעט.
ואני מניח שהמגברים עם פרוססור. המיקסר יגיע למצב של תנועה הרבה, הוא לצורכי הופעות. ככה 5 מוניטורים, 10-5 בוקסות, מיקרופונים(3 לכל היותר) וראשי מגברים(4 יספקו את הסחורה) שהבוקסות שלהם לא יתחברו למיקסר כמובן. יכול להיות שנוסיף בעתיד יחידה להגברת תופים שתופסת בעצם עוד ערוץ. אבל אני מניח ש20-30 ערוצים יספיקו לכל היותר.
העניין הוא שאני אובד עיצות... חברי עבר קורס לעניינים האלה בעבר, והוא יצליח לתפעל מה שצריך. העניין הוא שהוא לא מתמצא בציוד.

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
נראה לי קונסולה דיגיטלית עם שליטה על יותר מערוץ אחד לכל פיידר ככה שגם תקבל ניידות וגם יחסית הן פשוטות לתפעול .
איפה חבר שלך עשה קורס? אם הוא עשה קורס בגרא , אז יושב שם (אני מקווה שעדיין) איש יקר בשם עדי פלטינוב שזה כל עבודות בערך הוא מכיר כמעט כל ציוד על פני הכדור הכחול שלנו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
העניין הוא שאני לא מבין מספיק במיקסינג בשביל לענות לך על השאלות האלה.
בוא נגיד ככה, יש למגברים, ראשים מצויינים, תקציב לא מוגבל אומר:עד 25 אלף שקל. שאני מניח שזה לא מעט.
ואני מניח שהמגברים עם פרוססור. המיקסר יגיע למצב של תנועה הרבה, הוא לצורכי הופעות. ככה 5 מוניטורים, 10-5 בוקסות, מיקרופונים(3 לכל היותר) וראשי מגברים(4 יספקו את הסחורה) שהבוקסות שלהם לא יתחברו למיקסר כמובן. יכול להיות שנוסיף בעתיד יחידה להגברת תופים שתופסת בעצם עוד ערוץ. אבל אני מניח ש20-30 ערוצים יספיקו לכל היותר.
העניין הוא שאני אובד עיצות... חברי עבר קורס לעניינים האלה בעבר, והוא יצליח לתפעל מה שצריך. העניין הוא שהוא לא מתמצא בציוד.

ידידי.

אם אתה הולך לפתוח חברת הגברה אז הצלצה שלי היא לעבוד באחת כזו לפניכן. זה לא עובד כמו שאתה חושב ובטח לא בצורה שאתה סופר את הערוצים שאתה זקוק להם.

בוא נעשה סדר בעיניינים.

שליחות מוניטור ואפקטים. כתבת שאתה תשתמש ב-4-5 מוניטורים זה אומר 5 שליחות כבר תפוסות לך. אפקט יקח לך עוד שלוחה זה אומר 6 ואתה כבר גמרת את השלוחות. כלומר אתה צריך מקסר עם 6 שלוחות מינימום. פחות מזה תוותר על מוניטור או על אפקט. {בתקווה שאתה תשתמש באפקט אחד}.

ערוצים. כתבת שתופים יקחו לך עוד ערוץ - לא נכון. תופים יקחו לך מספר ערוצים {5 מינימום}
ולמה? מצילות הייאט זה מיקרופון אחד, סנר מיקרופון שני {רצוי 57 של שור} תוף הסנר הוא עוד ערוץ {רצוי עם מעט ריוורב} טמטמים זה עוד מיקרופון אחד {למקרה שלא תשים מיקרופון לכל טמטם}, ואובר הד זה קונדנסור אחד {מיקרופון שטח שקולט את שלל המצילות}.

אז בנוגע לערוצים אמרנו שיש 5 לתופים, 3 מיקרופונים, 4 ראשי מגברים, אם יש קלידן אז זה עוד 2 ערוצים {יד ימין ויד שמאל}. כבר אנחנו ב-14 ערוצים וזה כאשר חסכת בתופים.

כלומר אתה שוב גבולי.

אורי ידידי.

מיקסרים דיגיטלים אינם מתאימים כל כך לניידות ויש להם נטיה להישתגע מהר, אני ממליץ על מיקסר אנלוגי בריא. תבדוק אפשרות לרכוש מיקסר 24 על 4 גרופים ו-8 שליחות של "אלן אנד היט" הוא בתקציב שלך {שהוא מכובד מאוד} והוא נחשב לאחד המיקסרים הטובים שיש.

ספר לנו קצת - האם אתה פותח חברת הגברה? האם אתה בעל להקה מעניינת? ומדוע לא לקחת חברת הגברה שתלווה אתכם במקום ללכת להשקיע סכומים וכאבי ראש?

בכל מקרה שיהיה בהצלחה מכל הלב!(Y)

AXL

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ידידי.

אם אתה הולך לפתוח חברת הגברה אז הצלצה שלי היא לעבוד באחת כזו לפניכן. זה לא עובד כמו שאתה חושב ובטח לא בצורה שאתה סופר את הערוצים שאתה זקוק להם.

בוא נעשה סדר בעיניינים.

שליחות מוניטור ואפקטים. כתבת שאתה תשתמש ב-4-5 מוניטורים זה אומר 5 שליחות כבר תפוסות לך. אפקט יקח לך עוד שלוחה זה אומר 6 ואתה כבר גמרת את השלוחות. כלומר אתה צריך מקסר עם 6 שלוחות מינימום. פחות מזה תוותר על מוניטור או על אפקט. {בתקווה שאתה תשתמש באפקט אחד}.

ערוצים. כתבת שתופים יקחו לך עוד ערוץ - לא נכון. תופים יקחו לך מספר ערוצים {5 מינימום}
ולמה? מצילות הייאט זה מיקרופון אחד, סנר מיקרופון שני {רצוי 57 של שור} תוף הסנר הוא עוד ערוץ {רצוי עם מעט ריוורב} טמטמים זה עוד מיקרופון אחד {למקרה שלא תשים מיקרופון לכל טמטם}, ואובר הד זה קונדנסור אחד {מיקרופון שטח שקולט את שלל המצילות}.

אז בנוגע לערוצים אמרנו שיש 5 לתופים, 3 מיקרופונים, 4 ראשי מגברים, אם יש קלידן אז זה עוד 2 ערוצים {יד ימין ויד שמאל}. כבר אנחנו ב-14 ערוצים וזה כאשר חסכת בתופים.

כלומר אתה שוב גבולי.

אורי ידידי.

מיקסרים דיגיטלים אינם מתאימים כל כך לניידות ויש להם נטיה להישתגע מהר, אני ממליץ על מיקסר אנלוגי בריא. תבדוק אפשרות לרכוש מיקסר 24 על 4 גרופים ו-8 שליחות של "אלן אנד היט" הוא בתקציב שלך {שהוא מכובד מאוד} והוא נחשב לאחד המיקסרים הטובים שיש.

ספר לנו קצת - האם אתה פותח חברת הגברה? האם אתה בעל להקה מעניינת? ומדוע לא לקחת חברת הגברה שתלווה אתכם במקום ללכת להשקיע סכומים וכאבי ראש?

בכל מקרה שיהיה בהצלחה מכל הלב!(Y)
העניין עם התופים הוא שהתכוונתי לחבר את כל המיקרופונים עם מפצל לשלוחה אחת... אתה מבין? מכיוון שלא מדובר בהקלטה, אין לי צורך להוריד ווליום ולהגבייה לחלקים במערכת. וכמובן מדובר בקצת יותר מ5 מיקרופונים. מכיוון שלכל מצילה ויש 4(היי האט, צ'יינה, רייד, קראש) מיקרופון משלה, מיקרופון לסנייר, שתיים לטמטמים, בס מוניטור ופלור טום. זה יוצא 8 מיקרופונים בערך פלוס מינוס.
בקשר לשאלתך ידידי, אני סולן בלהקה בתחילת דרכה... יכול להיות שאם אתה אדם מסצינת המטאל שמעת את השם שלנו. "The Order of the Black Temple"...
מדובר בטראש מטאל משולב בהאבי מטאל, עם השפעות מהארדקור פאנק.
בקיצור משהו עצבני וקיצוני. מכיוון שאנו רוצים להתחיל להופיע גם מחוץ למועדונים אנחנו מתחילים לאסוף לאט לאט ציוד...
תודה רבה לך מקרב לב. באמת, אני מודה לך מאוד.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני ממש לא מהסצנה הזו.

אתה בטח מכיר את ה-אקסטרים פסטיבל {אני הגברתי אותו}.

לא הבנתי את הקטע של המפצל לשלוחה אחת , אני אישית לא ניתקלתי בטכנאי סאונד שלקח 8 ערוצים וחיבר לערוץ אחד, לדעתי אתה מתכוון ל"גרופ" {קבוצת ערוצים הנשלטת מזחלן אחד} . זה לא משנה אם זו הקלטה או הופעה חיה, אם התופים משתמשים ב-8 מיקרופונים אתה חייב 8 ערוצים ואז רק אתה שולח לגרופ על ידי לחיצה על הבורר בצידו הימני של זחלן העוצמה של כל מיקרופון. {ככה כל מיקסר עם גרופים בנוי}.

המויטור לעומת זאת הוא שלוחה ניפרדת לתופים שכמובן אינך יכול לשלוח אליו את המצילות {סכנת פידבק בגלל רגישות הקונדנסור}.

מה שאני מציע הוא מיקסר 24 ערוצים על 4 גרופים ולפחות 6 שלוחות מוניטור או אפקטים {תשתמש בהם למה שאתה רוצה}.

מה שאני מציע הוא לגשת לחניות העוסקות בתחום {פרוטאץ' = שמוליק מזוז} ולשמוע מספר הצעות מחיר.

אגב - עם איזו הגברה אתם משתמשים כרגע?
איזה רמקולים?
איזה מגברים?
איזה פרוססור?
האם אתם משתמשים בקומפרסורים לשירה ולכלים? {חובה בסיגנון המוסיקה שלכם}.ואם כן איזה וכמה ערוצים לכל קומפרסור?

איזה אקולייזרים? איזה מוניטורים?

אני אוכל ממש להדריך אותך על מנת שתעשו בחירה טובה ונכונה, עולם מערכות ה-PRO הוא קצת בעייתי, צריך לדעת ממי לקנות וממי להיתרחק, צריך לדעת איזה רמקול מתאים לך ולא מבחינת צליל אלה מבחינת אמינות, עמידות, עוצמה. הצליל תלוי רק בפרוססור או בקרוס החיצוני.

בקיצור - זה קצת יותר מסורבל מאשר לקנות מיקסר רמקולים ומוניטורים ולהתחיל להופיע.

יותר מזה - כמה הופעות סגורות יש לכם והאם משתלם לכם לרכוש ציוד הגברה {תשאלו את עצמכם}. או לעומת זאת להשכיר הגברה מחברה מסודרת שיכולה לספק לכם מערכות הגברה שאני בספק אם תוכלו לרכוש.

תבין שמערכת הגברה פרטית דורשת מספר תוספות שאתה לא ציינת.
1- מחסן.
2- רכב מסחרי גדול.
3- אחזקה שוטפת ולא זולה כלל.
4- טכנאי סאונד.
5- ביטוחים.
7- עובדי במה ומרכיבים.

בקיצור - להקה + ציוד הגברה זה ממש לא מצליח ביחד, מנסיון ידידי!

גילוי נאות - אני בעל חברת הגברה ותאורה.

AXL

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אתה קצת מדבר איתי סינית, אני מוזיקאי(הטיפש שבחבורה (; חחח). בקשר לציוד, אני יכול לציין לך את האפקטים שלנו לגיטרות, ראשי המגברים והגיטרות עצמן (כולל בס כמובן), לזה אתה מתכוון? ברגע זה אנחנו עובדים בחדר חזרות נתנייתי מאוד מאוד נחשב, ככה שלא יצא לנו לעסוק יותר מדי בלהשתמש בציוד מהמועט שלנו.
אתה מתכוון שלהשכיר ציוד מחברת הגברה כל הופעה ישתלם לנו הרבה יותר מרכישת ציוד?
אבל תראה, זה גם יוצר תלות כלשהי... למרות העניין של התלות זה עדיין משתלם לנו?

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כן חבר - חברת הגברה היא הרבה יותר משתלמת מרכישה.
אין היום אומן או להקה בארץ שמחזיקה ציוד פרטי.

אם אתה מאיזור נתניה אשמח להפנות אותך לחבר טוב ובעל חברת הגברה רצינית שילווה אתכם בכל הופעה, אין דבר כזה לדפוק ברז, ואין תלות. אלה אנשים רציניים שמתפרנסים מזה ושמם חשוב להם מאוד!

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אתה קצת מדבר איתי סינית, אני מוזיקאי(הטיפש שבחבורה (; חחח). בקשר לציוד, אני יכול לציין לך את האפקטים שלנו לגיטרות, ראשי המגברים והגיטרות עצמן (כולל בס כמובן), לזה אתה מתכוון? ברגע זה אנחנו עובדים בחדר חזרות נתנייתי מאוד מאוד נחשב, ככה שלא יצא לנו לעסוק יותר מדי בלהשתמש בציוד מהמועט שלנו.
אתה מתכוון שלהשכיר ציוד מחברת הגברה כל הופעה ישתלם לנו הרבה יותר מרכישת ציוד?
אבל תראה, זה גם יוצר תלות כלשהי... למרות העניין של התלות זה עדיין משתלם לנו?

ציוד להרמת הופעה זה כמה עשרות אם לא מאות אלפי שקלים.
כמה הופעות כבר אתה מופיע בשנה? 30? 40? , תעשה חישוב כמה אתה משלם בערב.
וכמה יעלה לך ציוד(שלא נדבר סאונדמן וכלמיני) ותראה למה עדיף.
וזה בלי תיקונים, ורכב, וכו..

AXL

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אוקי. תודה רבה לכם. :)
ואשמח לקבל מספר טלפון של הבחור.
אני אפנה אליו כשאצטרך.
בסוף לא יצא כלום וסתם בלבלתי לכם את השכל.
אני מתנצל מאוד. ותודה רבה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ממש לא בלבלת ת'שכל , דווקה נחמד לי לייעץ על PRO מידי פעם ואני תמיד שמח לסייע.

שלחתי לך בפרטי מספר טלפון של חבר קרוב ואמין מאוד מחדרה, הוא עובד בכל הארץ ויש לו יופי של ציוד.

שיהיה בהצלחה ואתה יכול לשאול מה שתרצה מתי שתרצה - הפורום עומד לשירותך.

AXL

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ממש לא בלבלת ת'שכל , דווקה נחמד לי לייעץ על PRO מידי פעם ואני תמיד שמח לסייע.

שלחתי לך בפרטי מספר טלפון של חבר קרוב ואמין מאוד מחדרה, הוא עובד בכל הארץ ויש לו יופי של ציוד.

שיהיה בהצלחה ואתה יכול לשאול מה שתרצה מתי שתרצה - הפורום עומד לשירותך.
שוב תודה. :)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור