לבחור רמקול קשה יותר מאשה

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
קשים הם חייו של אודיופיל ממוצע. ב- 80% מהזמן הפנוי שלו הוא עסוק בחיפוש אחר אמצעי שמע ושוחק את עור סוליות נעליו ואת עור התוף בחיפוש אחר הרמקולים האולטימטיביים שיתאימו לציוד המשובח שלו, ואת יתר הזמן הוא מבזבז בשיחות וצ'אטים והחלפת רשמים על מזרימי מוסיקה ותקליטים וכבלים וכל מיני המצאות ותגליות ומסחטות ממון אחרות.
וכמו שאנו יודעים ולעולם לא נודה - למירוץ הזה אין סוף ותמיד ימצא עוד משהו שנערוג אליו ויטריד את המחשבות ואת האישה.
לשמיעת מוסיקה וליהנות מהעמל - כבר לא נותר זמן ואם כבר תמצא שעה קלה פנויה - מיד נזעקים בני הבית ומצווים - להנמיך!
אז ככה אני מבלה את העשורים האחרונים מגיל 10 כשחיברתי פטיפון פיליפס לרדיו מנורות מאותה התוצרת ועבור דרך מערכת קטנה של טושיבה שקניתי בתיכון מעבודה בכל החופשות ולאחר מכן בעזרת אחי בניתי מגבר קיט של shab ורמקולים עם דרייברים גרמניים ... ובצבא חסכתי את המשכורת של חצי שנה בקבע וקניתי bose 901 ומגבר סנסוי G7500 .... טוב לא צריך להלאות אתכם בכל ההיסטוריה ונגיע לעיקר: אני מחפש כבר כמה חודשים רמקולים טובים. ולא שאין לי כאלה. הרמקולים הנוכחיים הם
נ פ ל א י ם . מדובר ב-spendor d7 ומיותר להרחיב את הדיבור עליהם. אני נהנה מהם מאוד. אבל הם לא כלכך מתאימים למגבר ( מקינטוש 7200). הבעיה היחידה היא כשמנוגנת מוסיקה עם הרבה כלים או מוסיקה במקצבים מהירים - הרמקולים לא עומדים בעומס וקצת מאבדים את הצליל. וכל זאת למרות שמדובר ברמקול עם שלשה דרייברים מעולים מיד ובס 7 אינץ וקרוסאובר מהטובים שיש.
אחרי תערוכת האודיו digitown הנפלאה ומרחיבת האופקים שהתקיימה החודש בכפר המכביה בניצוחו של נמר לוי ואחרי ששחקתי כמה סוליות והורדתי כוסות וויסקי במאורות שמע מזמינות, נשארתי עם שלושה רמקולים שנשמעו באזני הכי טוב וגם עברו את מבחן הבד הכי קשה הלא הוא מבחן האישה שמה שמעניין אותה הוא העיצוב הצבע והגודל (כמובן...) ואלה הם:

DeVore 096 Orangutan
Focal sopra 2
Spendor d9.2

לכל אחד מהם יתרונות שונים וברור הדבר שאין שום דבר מושלם. כולם נשמעים מצויין. מוסיקליים במידה ראויה ומתאימים לציוד.
ל DeVore שני דרייברים - וופר 10 אינץ וטוויטר. השניים האחרים די דומים במבנה עם ארבעה דרייברים:
שני וופרים 7 אינץ וטוויטר
ל - SPENDOR מיד 7 אינץ
לעומת FOCAL 6.5
טווח התדרים של כולם ברמה גבוהה והנצילות גם טובה 94 ל De vore ו - 90 בשניים האחרים.

הבחירה באמת קשה ואני מתעלם בשלב זה מה מהפרש המחירים שהוא משמעותי. (הפוקל 60K הדבור 45K הספנדור 35K הכל לפני הנחות - פלוס מינוס וט.ל.ח.).

הנכון הוא לשמוע אותם עם הציוד שלי מקינטוש 7200 הנ"ל 200w כל צד. מקורות: סטרימר moon של simaudio פטיפון triangel art concerto אבל אף אחד לא מוכן להביא את הרמקולים לזכרון יעקב...
מישהו כבר אמר לי שמדובר בדילמה של מפונקים אבל הוא בדיוק החליף את הווילסון הישנים שלו במג'יקו...
אז זה המצב כעת ואשמח לשמוע את חוות דעתכם ואת בחירתכם המנומקת וגם המלצות על רמקולים מתאימים אחרים.

נערך לאחרונה ב:

עידו_ט

חבר אתר
מעורבות
9
נקודות
8
אם אתה לא מתעקש על חדש בכל מקרה , נסה לשמוע את ה-ISOPHON CASSIANO שמוצע למכירה כאן בלוח (גם שמעתי הרבה דברים טובים על המוכר ויצא לי לדבר איתו לפני שקניתי זוג כזה בעצמי) . נמצא כמשומש בטווח הנמוך של התקציב שלך (כחדש - עולה מעל 70K) וגם , לפחות לטעמי, רמקול יפה שיעבור את "מבחן האשה" .

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
ק
הנכון הוא לשמוע אותם עם הציוד שלי מקינטוש 7200 הנ"ל 200w כל צד. מקורות: סטרימר moon של simaudio פטיפון triangel art concerto אבל אף אחד לא מוכן להביא את הרמקולים לזכרון יעקב....

לדעתי, הבעיה היא לא הרמקולים שלך...

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
איפה הבעיה??

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
לא מצאתי טוב יותר

מה קנית קודם?
הרמקול או המגבר?

תראה מה שאני מציע לך זה לפנות לסאונדקוואסט שהוא יבואן של הרמקול, לא יודע אם יש לו בתצוגה את הדגם שלך אבל אם יש תאזין למוסיקה שאתה שומע בד"כ עם מגבר שיש לו ותראה אם התופעה
שאתה חווה חוזרת גם אצלו. אם לא- הבעיה לא ברמקול..

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
יש כאן בעיה מורכבת

כמו בכל אחד שמרכיב סט פרובלמטי זה מתחיל בזה שהוא
רוכש מגבר מחנות X על סמך האזנה לסט שאין לו.
אחכ הוא רוכש מקור מחנות Y (ממני במקרה)על סמך האזנה לסט שאין לו .
אחכ הוא רוכש רמקולים מטרייד אין (גם ממני במקרה) על סמך סט אפ שאין לו בעקבות ״עסקה״ מצויינת ביד 2 .
כבלים מפה ומשם , ואז מגיעים הביתה מחברים את תלכיד הרולטה הרוסית ונאדה , לא טוב .

וכעת בגלל הבית והסלון הגדול מאד , הוא מחפש רמקולים שיתאימו לחלל הענק ,ושגם יתחברו
לסט אפ הנוכחי לשביעות רצונו. והנה הוא שמע שלשה רמקולים שהגיעו לגמר , ויכול להיות שאחרים גם היו מתאימים אולם מחסום האישה/ עיצוב בסלון הכתיב את השלשה הללו וכעת נישאר לשמוע אותם ולהחליט על אחד מהם או למעשה לא על אף אחד מהם כי זה שהם עברו את מחסום האישה והעיצוב ,זה עוד לא אומר שהם יעברו את ההתאמה לאוזן .

אני עוד לא שמעתי על אודיופיל שחיבר 3 מכשירים ורמקולים מ 3 חנויות שונות והיתה לו תוצאה וסינרגיה כפי שציפה.
מה גם שזה בעייתי ברמה לוגיסטית וכדאית לבקש האזנה בבית של רמקולים רצפתיים גדולים בצפון הארץ מכמה יבואנים
גם בכסף על סמך אוליי זה יתאים.

מצד פותח הפוסט זה מובן שירצה לשמוע בביתו ובחלל ש ה 100 מטר סלון שיש לו .

לא מצאתי טוב יותר

גם הקטע הזה לא ברור , כי זה נירכש על סמך סט אפ שלא דומה למה שיש לו כעת .

מאחר והסט אפ של המגבר והסטרימר ממיר כבר קיים , וזה סרט ארוך ומייגע לביצוע שיארך חודשים אם בכלל
לשמוע את 3 המועמדים אצלו בבית , אני מציע ללכת עם המגבר והמקור לשמוע התאמה .
ואחכ על סמך זה לקבל החלטה.

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
מה קנית קודם?
הרמקול או המגבר?

תראה מה שאני מציע לך זה לפנות לסאונדקוואסט שהוא יבואן של הרמקול, לא יודע אם יש לו בתצוגה את הדגם שלך אבל אם יש תאזין למוסיקה שאתה שומע בד"כ עם מגבר שיש לו ותראה אם התופעה
שאתה חווה חוזרת גם אצלו. אם לא- הבעיה לא ברמקול..

זה בוצע מזמן

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
תודה על התגובות המלומדות, אבל אתם מפספסים את העיקר. הצליל הנוכחי של הסט הוא נפלא, כפי שכתבתי.
הסלון שלי אמנם גדול והאקוסטיקה לא הכי אבל למרות כל אלה הסאונד מעולה.
כמובן שאין סט מושלם וכל אחד רוצה לשפר.
כרגע החלק הפחות טוב(לא מדובר בלא טוב! אלא רק פחות טוב משאר התכונות) הוא בהתמודדות עם עומס. נראה לי שהרמקולים צריכים שידרוג.
קיבלתי בהערכה את ההמלצה לגאודר. אבדוק אותם בקרוב ואשמח לקבל עוד הצעות.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
רק האוזן שלך צריכה לקבוע אבל אם אתה שואל הנה דעתי-
לא שמעתי מזה הרבה זמן רמקולים כ''כ טובים כמו הרמקולים של דבור. יסלח לי אמיר שהוא גם היבואן של גאודר אבל כששמעתי את הקאזיאנו מול כל רמקול של דבור העדפתי את הדבורים על אף שהוא יקר מהם בהרבה.
לא שמעתי את ה-d9 אבל הפוקאלים ככ שונים מדבור שלא ברור לי איך אהבת את שניהם.
אני מציע לך לקחת את ההגברה שלך ולשמוע את הרמקולים שביניהם אתה מתלבט.
כדי לבלבל אותך עוד קצת - אם כבר אתה נמתח ל-60 אני מציע לך לשמוע את הדבור איקס.
ברגע שאעבור לחדר גדול יותר זה הרמקול הבא שלי.

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
מוסיקה עמוסה ומרובת כלים דורשת מגבר מהיר ורמקול עם דרייברים מהירים וגם רצוי לפחות 3 דרייברים.(הדבור 96 לא יתאים בכלל למשימה הגם שאני מאוד אוהב את הצליל שלו, גם כי עם שני דרייברים זה לא אידיאלי למשימה שאתה מייעד להם וגם כי הוא גם נבנה למגברים מעוטי הספק)
הרמקולים והמגבר שלך נהדרים אבל שניהם לא מצטיינים בפרמטרים של מהירות והרמקולים האלו גם לא מתאימים לחלל בגודל כזה.
הספנדור הם רמקולים שהחלק החזק שלהם הוא איזון, טבעיות וצליל מתון שלא גונב את ההצגה מהמוסיקה.
לא מהירות ודינמיות מתפרצת.
כ״ל גם המגבר. חתימת הצליל החמימה שלו, נפח הצליל והעיצוב הייחודי הם המעלות המובהקות של המקינטוש ושוב, לא מהירות ודינמיות
אבל, בכל זאת ובהתחשב במגבלה שלךלשמוע בבית רמקולים אחרים ועל סמך התיאור של ארמה, לפני הכל הייתי מביא יועץ אקוסטיקה ולא רץ לשדרג רמקולים. קודם כל כדאי לטפל בחלל מבחינה אקוסטית באופן אפילו מינימלי, שיהיה מוסכם בבית, יש גם פתרונות אלגנטים ואחרי השידרוג תן את המגע האקוסטי הסופי.
אבל שלום בית לפני הכל..לא שווה אפילו ויכוח אחד בשביל איזה שיפורצ׳יק בצליל.
אגב המלצות על רמקולים מהירים ועם יכולות דינמיות, מרטן וטידל, דגם בהתאם למחיר, אבל צריך להתחבר לצליל שלהם ולחבר אותם למגבר שיש לו גם את התכונות האלו..

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
חבר פוגש חבר שנראה מרוצה שמח וטוב לב ,שואל אותו מה עובר עליך ?
צ׳מע , הייתה לי חצי שעה פנויה הלכתי לרופאה שלי צעירה ויפה והסברתי לה שצומחות
לי עוד שתי ביצים.
בוא נבדוק אמרה והזיזה רבע שעה את הקיימות שמאלה ימינה למעלה למטה לראות איפה יש צמיחה של זוג ביצים נוסף.
אין לך שום בעייה ושחררה אותי .
לך על זה אם יש לך זמן פנוי .

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
במקומך הייתי בוחר ברמקול מהשלושה, וסוגר עם המוכר שלו תשלום עמלה (אלף שח עגול?) עבור זה שיבוא ויתקין את הרמקול אצלך ואולי ישאיר אותו קצת זמן או לא.
ככה אתה מראה רצינות ומכסה לו פחות או יותר על ההוצאות. אם מצא חן בעיניך תקנה והוא יקזז את התשלום, ואם לא, יצאת בזול ומהר מההרפתקה.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
460
נקודות
83
תשקיע במקומות אחרים לא ברמקול.
זה הכל בראש תנסה להתנתק מזה, תעסיק את עצמך בתחביבים אחרים, אתה תלך לזרוק עכשיו 20 בשביל לעבור מדגם 7 ל 9, הספנדור 7 לא יתאימו אז הספנדור 9 כן !
אנשים פה בונים על עמלות, קבעו כבר אלף שקל תשאיר לו על החשבון, חיים בסרטים.
אגב, מספר האלמנטים ברמקולים לא קשור לכלום.
בכל אופן עלה והצלח בדרכך.

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
זה הכל בראש תנסה להתנתק מזה, תעסיק את עצמך בתחביבים אחרים, אתה תלך לזרוק עכשיו 20 בשביל לעבור מדגם 7 ל 9, הספנדור 7 לא יתאימו אז הספנדור 9 כן !
אתה פוסל בזלזול מה שכולם אמרו ומציע הצעה לא רלוונטית.״תעסיק את עצמך בתחביבים אחרים״
למה ?
או שתשתתף בדיון או אל תשתתף, מה שכתבת לא תורם, רק מעכיר אווירה ומוציא את הכיף.
ואגב, מספר אלמנטים קשור להרבה דברים.
לא מתוך שעמום חברות על שמעסיקות צוותי מחקר ופיתוח מעולים, שמות שלושה וארבעה דרייברים ברמקול ומסבכות את הקרוסאובר ואת תכנון הרמקול, כל זה עולה הרבה כסף, אז אפילו לא צריך להבין באודיו בכדי לדעת שצריכות להיות לזה סיבות.
יש גם יתרונות לדרייבר אחד ללא קרוסאובר בכלל, אבל הם לא האספקטים שפותח השרשור אמר שהוא רוצה לשפר בסט-אפ
לפחות אל תטעה אחרים.

נערך לאחרונה ב:

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63

משה לא שמת לב אנחנו לא בפורום "בריאות נפשית מאז ולתמיד" גם לא בפורום "יש לי זמן ובא לי לעשות דברים מועילים". זה אודיופילים אנונימיים כאן.

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
מנסיון עם ה d7. נראה לי שהבעיה יותר בהגברה (יש לי נסיון עם 7270 ו 2205 שזה מספיק דומה).

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מוסיקה עמוסה ומרובת כלים דורשת מגבר מהיר ורמקול עם דרייברים מהירים וגם רצוי לפחות 3 דרייברים.(הדבור 96 לא יתאים בכלל למשימה הגם שאני מאוד אוהב את הצליל שלו, גם כי עם שני דרייברים זה לא אידיאלי למשימה שאתה מייעד להם וגם כי הוא גם נבנה למגברים מעוטי הספק)
הרמקולים והמגבר שלך נהדרים אבל שניהם לא מצטיינים בפרמטרים של מהירות והרמקולים האלו גם לא מתאימים לחלל בגודל כזה.
הספנדור הם רמקולים שהחלק החזק שלהם הוא איזון, טבעיות וצליל מתון שלא גונב את ההצגה מהמוסיקה.
לא מהירות ודינמיות מתפרצת.
כ״ל גם המגבר. חתימת הצליל החמימה שלו, נפח הצליל והעיצוב הייחודי הם המעלות המובהקות של המקינטוש ושוב, לא מהירות ודינמיות
אבל, בכל זאת ובהתחשב במגבלה שלךלשמוע בבית רמקולים אחרים ועל סמך התיאור של ארמה, לפני הכל הייתי מביא יועץ אקוסטיקה ולא רץ לשדרג רמקולים. קודם כל כדאי לטפל בחלל מבחינה אקוסטית באופן אפילו מינימלי, שיהיה מוסכם בבית, יש גם פתרונות אלגנטים ואחרי השידרוג תן את המגע האקוסטי הסופי.
אבל שלום בית לפני הכל..לא שווה אפילו ויכוח אחד בשביל איזה שיפורצ׳יק בצליל.
אגב המלצות על רמקולים מהירים ועם יכולות דינמיות, מרטן וטידל, דגם בהתאם למחיר, אבל צריך להתחבר לצליל שלהם ולחבר אותם למגבר שיש לו גם את התכונות האלו..
אם כבר, רמקול מהיר רצוי שיהיו בו כמה שפחות דרייברים. לא שאין רמקולים מהירים עם שלושה דרייברים או יותר, אבל אין כללים בנושא ככל שמדובר במהירות הרמקול.

אריה

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
שלום אפי וברוך הבא!
מכל התגובות שנכתבו כאן אני מקבל את דבריו של אמיר כעיינית ביותר ולו מהסיבה שהוא היחיד שמכיר את ההיסטוריה ויותר חשוב את החלל שלך. ולא פחות חשוב מדובר ביבואן מהותיקים בארץ.
שמע, אני מכיר את הרמקול שלך לא רע. אני כלל לא בטוח שהרמקולים הם הבעיה.
אני גם לא בטוח שאתה מזהה ומאבחן נכון את הבעיה.
אם אכן מדובר על חלל של 100 מ״ר הבעיות הם אחרות. תוסיף לזה תמהיל רכיבים שנרכשו בלי בדיקת התאמה אחד לשני (ע״פ התיאור של אמיר) והרי לך מסלול מהיר לאי שביעות רצון.
אני מציע לך ראשית להיעזר במשהו בזיהוי ובאבחון נכון של הבעיה. מהתרשמות ראשונית מהמידע כאן לי זה נשמע יותר כמו בעיות אקוסטיקה וחלל ויתכן גם פקטורים נוספים שלא עלו כאן כמו למשל אופן וצורת העמדה בחלל.
לטפל בנושא האקוסטי צריך 2 בעלי מקצוע:
הראשון מהנדס אקוסטיקה טוב
והשני הוא לא אחר מאתה עצמך. טיפול אקוסטי שעובר את האישה זו משימה לא פשוטה ואתה תצטרך כאן לתת עבודה מרובת סבלנות ואפשרויות עד שימצא הפתרון המוצע שיאושר ע״י האישה.
אם בכל זאת מגרד לך, קח את המגבר והדאק שלך ולך אתם לשמוע את הרמקולים שאתה רוצה.
זה יגרום לך להכיר טוב יותר את המגבר שלך ועל הדרך תקבל מושג של התאמה בין רכיבים וחשיבות שלה.
אז אל תרוץ כל כך מהר להחליף רמקולים בעשרות אלפי שקלים. הd7 רמקול טוב.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור