מחירי רמקולים בארץ לעומת חו"ל

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
עזוב 18:) ראיתי וטעמתי גבינות בוטיק ישראלי ב35 למאה.... - טעים כן - אבל בצרפת איכות זו עולה שליש.... מאלה מחיר לצרפתי יעני הגנה על יצרנים מקומיים אבל ברגע זה מחיר עולה מעל גבינה מצרפת... - חחח אין לי מה לומר....

אני לא חסיד של גבינות צרפתיות.
את פרמיזן אני מכיר טוב, כל פעם שאני באיטליה אני מביא כמה קילו, לי ולחברים.
אז יש כל מיני סוגים, וגם בסופר אתה יכול לקנות פרמיזן של 60 חודש ב-40 יורו לקילו ויותר.

עזוב גבינה.

מקרונים - העוגיה זאת. עולה בין יורו 1 במקום זול ל-2 יורו בממוצע וגם יותר.
אני קונה בחנות של מיקי שמו, הכי טעים ויותר זול (אם כי הוא העלה מחירים לאחרונה)

היינו בפרובנס בחופשה לפני שנה ... בין היקרות. כלומר, זה לא יותר יקר מישראל, מקום הזה שמור רק לשוויץ ובמידה פחותה לניו יורק. אבל זול זה לא.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
אז יש כל מיני סוגים, וגם בסופר אתה יכול לקנות פרמיזן של 60 חודש ב-40 יורו לקילו ויותר.

עזוב גבינה.

היינו בפרובנס בחופשה לפני שנה ... בין היקרות. כלומר, זה לא יותר יקר מישראל, מקום הזה שמור רק לשוויץ ובמידה פחותה לניו יורק. אבל זול זה לא.
מקרונים - זה מותג וגימיק טעים לתיירים:) לכן לא נכניס ולא נערבב אותם עם עדבניות:)
חחחח ת׳אמת - מכין אותם לבד ויוצא לא פחות טוב :) אמה מה ... מחיר לקמח שקדים... זה דופק...:) חחחחחח חוזרים למחירים...

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
מקרונים - זה מותג וגימיק טעים לתיירים:) לכן לא נכניס ולא נערבב אותם עם עדבניות:)
חחחח ת׳אמת - מכין אותם לבד ויוצא לא פחות טוב :) אמה מה ... מחיר לקמח שקדים... זה דופק...:) חחחחחח חוזרים למחירים...
אם אתה מצליח לסדר לי פתרון טכני איך אני מפסיק לקבל נוטיפיקציות במייל על פוסטים חדשים רק בשרשור הזה שלצערי גם אני הגבתי בו, אני קונה לך במתנה קילו מקרונים מייד אין פראנס.
:שתוי:

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
מה קשור פרמג'יאנו יקרה של 5 שנים? קח את הבסיסית ותשווה. כאן 10 שח ל 100 גרם, שם בבריטניה חצי. אתה בעצמך מביא.
למה לעזוב גבינה, עדיף לדבר על מקרונים? לחם, בשר, חלב, גבינה, משחת שיניים, קורנפלקס, שוקולד. גונבים אותנו.

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63

עזוב גבינה.

מיכאל אתה בעצמך כותב שרק שווייץ וניו יורק יקרות מישראל, אז מה הויכוח בעצם? ;)

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
אם אתה מצליח לסדר לי פתרון טכני איך אני מפסיק לקבל נוטיפיקציות במייל על פוסטים חדשים רק בשרשור הזה שלצערי גם אני הגבתי בו, אני קונה לך במתנה קילו מקרונים מייד אין פראנס.
תקנה לנמר הוא אבא של המקום:)

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
עדות ממקור ראשון: ארה"ב, גן עדן לרווקים או נשואים ללא ילדים אבל לבעלי משפחות ...
גם אם יש לך ביטוח בריאות פרטי, דרך חברה "שווה", שהוא מושא לקנאה של רוב האמריקנים:
* טיפול פוריות 18,000$ (ילד שני "רק" 15,000$ .. הלך מהר).
* משפחה עם שלושה ילדים: ביטוח בריאות "סביר פלוס" : כ 2,250$ חודשי.
* מישהו רוצה לגור במחוז good school district? קרי שגלאי המתכות בשער ביה"ס לא יצפצף כל יום? שיכין 3,000$ שכ"ד, או כ 650,000$ בית (ת'כלס כמו בארץ). רק מה, שיתכונן למיסוי מקומי פי חמש (בהשוואה לארנונה עבור דירה שעולה 2.5 מליון ש"ח במרכז הארץ).
* מעדיף לשלם רק 1,500$ שכ"ד, סבבה, אבל נא להכין כ 1,200$ ביה"ס פרטי עבור כל ילד. ככה זה: או שהכסף יוצא על דיור, או שהוא יוצא על חינוך.
לא פלא שהם אשכרה לא מביאים ילדים..

כל השאר זול מאוד מאוד: אוכל, רכב, תחב"צ, אלקטרוניקה, חופשות, טיסות ..

כל המחירים נכונים לצפון ניו ג'רזי (למעשה כל "עוטף ניו יורק"), ישנם מקומות עם עלות מחייה שונה. אין לי מושג כמה עולה לחיות בקנדה.
השכר הממוצע השנתי בארה"ב הוא כ 60,000$, לזוג עובדים בלי ילדים, זה מספיק כדי לחיות כמו סולטנים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
ספר על מחירי נדל"ן בקנדה (עלו פי 3), או לונדון או ניו יורק.
ואם אתה חושב שישראל היא לא בדיוק ניו יורק, אז כל יהודון חושב אחרת.
נדל"ן זאת אחלה מכבסה של כסף שחור

ישראל נכנסת לרשימה של 20 מדינות העולם מבחינת יוקר נדל"ן, אבל לא בין היקרות.
צריך לדייק

ישראל היא מדינה יקרה, אבל אל תשווה למדינות אחרות סתם.

מיכאל, השאלה מה איכות החיים ושאר ירקות עבור הציבור באותן ארצות. אתה מבין שמטר מרובע באם המושבות מול בית קברות או איזור תעשייה עולה כמו מטר מרובע בערים "קצת" יותר נחשקות.

יש מספר סיבות שיהודים מגיעים לכאן ולמעט הלבנת כספים, דבר שהצטמצם במקצת מאז חובת הדיווח של הבנקים וצמצום היכולת לשימוש במזומנים (זה הזמן להפוך לעו"ד וליהנות מההחרגה בחוק על עסקאות מזומן) כל הסיבות ברוכות.
בפעם הראשונה מזה 2500 שנים (חורבן בית ראשון) יש יותר יהודים הגרים בארץ מאשר בתפוצות, סיבה קטנה לחייך ולפרגן למדינה :)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
מיכאל אתה בעצמך כותב שרק שווייץ וניו יורק יקרות מישראל, אז מה הויכוח בעצם? ;)

בתור תייר.
התכוונתי למסעדות ובילויים, לתחבורה - רכבות, רכבל, סירות, תחזוקה של רכב פרטי, חניות, דלק, מלונות, אטרקציות - ישראל בין היקרות.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
מצטער - אבל 30% מעל מחיר חו״ל - זה דווקא חזירות לדעתי... כמעט כולם היום מתחישרים למחיר חו״ל + מע״מ ועוד יש מצב של הנחה.
אני מאמין שאלו יקרנים שציינתה ובדיע שמחיר חו״ל היום די ידוע יכולים להגיע איתך למחיר שהתכוונתה אליו- אבל אתה חייב מה שניקרה לשים כסף ולהיות רציני ולא להגיע לבירור מחיר - אלה להיות סגור על המוצר - ניסיתה פעם איתם?
אגב פוקאל נראה לי בדיוק נכנס לנוסחה שלך חו״ל ועוד 30% (אצלי ככה יצאה) - תנסה...
.
אני באמת שלא מבין מה אתה רוצה.
אולי היבואן המקומי מקבל מחיר גבוה מהריטייל בחו"ל עקב השוק המצומצם?
איך אתה בכלל יודע מה ההסכם שלו מול היצרן?
אז כמו שכבר אמרתי, אם אתה טוען שזו חזירות, תייבא לעצמך או שתפתח תיק במס הכנסה ותייבא משטחים של רמקולים.
לגבי פוקאל - אתה טועה לחלוטין.
יצא לי לשוחח עם היבואן בתערוכה, המחירים כמו מחירי חו"ל ואפילו פחות, ברגע שאתה מראה רצינות.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
אז כמו שכבר אמרתי, אם אתה טוען שזו חזירות, תייבא לעצמך או שתפתח תיק במס הכנסה ותייבא משטחים של רמקולים.
יצא לי לשוחח עם היבואן בתערוכה, המחירים כמו מחירי חו"ל ואפילו פחות, ברגע שאתה מראה רצינות.
אני לא רוצה שום דבר:) הכול טוב לי:)
ולגבי פוקאל - בהצלחה לקבל מחיר חו״ל לרמות הגבוהות - כול אחד אם המזל שלו אומנם...
שבת שלום

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
אתה יודע מה? עילתה כאן ניקודה חשובה מאוד בעניי:
כתבתה ״מראה רצינות״ - זה בדיוק זה מה שאני קורה לזה חזירות! מה זה הדבר הזה ״להראות רצינות״?!!
לא רוצה שום דבר להראות - אני רוצה להגיע לחנות ולקבל מחיר זה הוא (ומחיר נורמאלי בלי 30 ושום דבר - איך אומרים? כן, מחיר חו״ל) אין דבר כזה בעולם (חוץ מארצינו הנפלאה) שמחירים משתנים למקום למקום ו/או מעקבות מיקוח ו״הראת רצינות״ (מלבד איזה מבצעים למיניהם).
יש מחיר ובזה נגבר - מתאים לך? אתה מסוגל? קח - לא? ביי ביי לשבוע הבאה שיהיה לך.
נכון, נכתב כאן לא פעם אחד - בארץ זה ספורט ישראלי ובלי וויכוח אתה פרייר.
לא יודע על מה דיברתה עם רוני בתערוכה, אך אני רכשתי, ומעבר לזה אני חושב שזה הכי הכי הוראת רצינות- רק מה- לא פגשתי בדרך מחיר חו״ל:) כנראה הלך בדרך אחרת מר מחיר חו״ל.
בוא נראה מה יגידו לך על מחיר מאסטרו אוטופייה - ואזי נדבר.
ולגבי ההסכמים - אני לא יודע לא איש עסקים אך לא נראה לי שהסכמים מול הארץ ובאירופה שונים - אף חנות לא מחזיקה מלאי כמעט בעולם היי אנד - זה לא סביר כי עלול להיות הפסד כי הכול משתנה ואין תורים כמו בחנות אפל ביום יציאתגרסה החדשה, לכן יצרן רק אשמח שפונים עליו ומנסים למכור ציוד שלו, אזי למה לו לעשות חיים קשים? זה לא מס פרודקשין שנמכרים סטוקים ומשלחים - זה היי אנד - מכירה ליחידים ובהרבה מקרים גם יצור לפי הזמנה. לכן, 30 מעל - זה... :)

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
בזמן שאתם בודקים מחיר של עגבניות בניו זילנד, נמר עושה כסף.
לא חושב שתהיה לו סבלנות לשטויות שלי.

כנס להגדרות בפרופיל ותשנה הגדרה.

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
עדות ממקור ראשון: ארה"ב, גן עדן לרווקים או נשואים ללא ילדים אבל לבעלי משפחות ...
גם אם יש לך ביטוח בריאות פרטי, דרך חברה "שווה", שהוא מושא לקנאה של רוב האמריקנים:
* טיפול פוריות 18,000$ (ילד שני "רק" 15,000$ .. הלך מהר).
* משפחה עם שלושה ילדים: ביטוח בריאות "סביר פלוס" : כ 2,250$ חודשי.
* מישהו רוצה לגור במחוז good school district? קרי שגלאי המתכות בשער ביה"ס לא יצפצף כל יום? שיכין 3,000$ שכ"ד, או כ 650,000$ בית (ת'כלס כמו בארץ). רק מה, שיתכונן למיסוי מקומי פי חמש (בהשוואה לארנונה עבור דירה שעולה 2.5 מליון ש"ח במרכז הארץ).
* מעדיף לשלם רק 1,500$ שכ"ד, סבבה, אבל נא להכין כ 1,200$ ביה"ס פרטי עבור כל ילד. ככה זה: או שהכסף יוצא על דיור, או שהוא יוצא על חינוך.
לא פלא שהם אשכרה לא מביאים ילדים..

כל השאר זול מאוד מאוד: אוכל, רכב, תחב"צ, אלקטרוניקה, חופשות, טיסות ..

כל המחירים נכונים לצפון ניו ג'רזי (למעשה כל "עוטף ניו יורק"), ישנם מקומות עם עלות מחייה שונה. אין לי מושג כמה עולה לחיות בקנדה.
השכר הממוצע השנתי בארה"ב הוא כ 60,000$, לזוג עובדים בלי ילדים, זה מספיק כדי לחיות כמו סולטנים.

60,000$ לא ממש מספיק לחיות כמו סולטנים באיזור הזה, אבל אפשר להסתדר.
אם כבר הבאת נתונים אז שיהיו רלוונטיים לעלויות בניו ג'רסי..
Average Household Income in New Jersey(state) : $105,917
105,000 דולר זו הכנסה ביתית ממוצעת ביו ג'רסי וזה לוקח בחשבון גם אנשים שלא עובדים.. !
הכנסה ביתית ממוצעת לשני אנשים עובדים במדינת ניו ג'רסי גבוהה יותר, כ 120,000$ לשנה.
בארץ אגב הכנסה ביתית ממוצעת היא 65,000 דולר, אבל זה לא ממש רלוונטי להשוות את ניו ג'רסי לארץ,
צריך להשוות את כל ארה"ב.
שכר חציוני אגב שהוא השכר המעניין להשוואה (שחצי מתושבי אותה מדינה מרוויחים פחות ממנו וחצי מעל)
בארה"ב 47,000$ לשנה
בארץ 25,000$ לשנה, כן זה קצת עצוב ביחס לרמת המחירים כאן, חצי מהעובדים במדינה מרוויחים על משרה מלאה פחות מ 7500 שח בחודש.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
בתור תייר.
התכוונתי למסעדות ובילויים, לתחבורה - רכבות, רכבל, סירות, תחזוקה של רכב פרטי, חניות, דלק, מלונות, אטרקציות - ישראל בין היקרות.

אחי שנולד בלונדון מתחרפן מהמתחרים בארץ כל פעם שהוא מגיע לביקור, תמיד שואל אותי איך לעזאזל חיים כאן.
מצד שני, אחותי עשתה עליה מבריטניה לפני עשור ולא תחליף את ישראל בשום מקום.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
אחי שנולד בלונדון מתחרפן מהמתחרים בארץ כל פעם שהוא מגיע לביקור, תמיד שואל אותי איך לעזאזל חיים כאן.
מצד שני, אחותי עשתה עליה מבריטניה לפני עשור ולא תחליף את ישראל בשום מקום.
בסופו של דבר :
Хорошо там, где нас нет...
וואללה , לא יודע איך נכון לתרגם את זה לעברית ספרותית - אנסה ישר: טוב במקומות שבהם אנו איננו...
יתקנו אותי החכמים:)

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
אתה יודע מה? עילתה כאן ניקודה חשובה מאוד בעניי:
כתבתה ״מראה רצינות״ - זה בדיוק זה מה שאני קורה לזה חזירות! מה זה הדבר הזה ״להראות רצינות״?!!
לא רוצה שום דבר להראות - אני רוצה להגיע לחנות ולקבל מחיר זה הוא (ומחיר נורמאלי בלי 30 ושום דבר - איך אומרים? כן, מחיר חו״ל) אין דבר כזה בעולם (חוץ מארצינו הנפלאה) שמחירים משתנים למקום למקום ו/או מעקבות מיקוח ו״הראת רצינות״ (מלבד איזה מבצעים למיניהם).
יש מחיר ובזה נגבר - מתאים לך? אתה מסוגל? קח - לא? ביי ביי לשבוע הבאה שיהיה לך.
נכון, נכתב כאן לא פעם אחד - בארץ זה ספורט ישראלי ובלי וויכוח אתה פרייר.
כל זמן שתרבות הבזאר הטורקי קיימת פה ושולטת פה , אז זו ציפיה בלתי סבירה שמחיר נקוב הוא גם מחיר סופי.
ארז

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
60,000$ לא ממש מספיק לחיות כמו סולטנים באיזור הזה, אבל אפשר להסתדר.
אם כבר הבאת נתונים אז שיהיו רלוונטיים לעלויות בניו ג'רסי..
Average Household Income in New Jersey(state) : $105,917
105,000 דולר זו הכנסה ביתית ממוצעת ביו ג'רסי וזה לוקח בחשבון גם אנשים שלא עובדים.. !
הכנסה ביתית ממוצעת לשני אנשים עובדים במדינת ניו ג'רסי גבוהה יותר, כ 120,000$ לשנה.
בארץ אגב הכנסה ביתית ממוצעת היא 65,000 דולר, אבל זה לא ממש רלוונטי להשוות את ניו ג'רסי לארץ,
צריך להשוות את כל ארה"ב.
שכר חציוני אגב שהוא השכר המעניין להשוואה (שחצי מתושבי אותה מדינה מרוויחים פחות ממנו וחצי מעל)
בארה"ב 47,000$ לשנה
בארץ 25,000$ לשנה, כן זה קצת עצוב ביחס לרמת המחירים כאן, חצי מהעובדים במדינה מרוויחים על משרה מלאה פחות מ 7500 שח בחודש.

אחשלו, לפעמים צריך לקרוא לאט, להימנע מתיקוני שווא.
נכתב שהשכר הממוצע זה 60,000, כלומר ל"זוג עובדים" זה 120,000. למרות שלא גיגלתי לפני. אני כותב מה שאני זוכר. כמו כן, נכתב שאני לא יודע מה קורה בשאר המקומות. האמן לי שלא פשוט לגדל משפחה שם, אם אתה רוצה סטנדרד של הארץ: ילד שלא ידקר, לא יסתמם, יעשה בגרות + תואר.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
כל זמן שתרבות הבזאר הטורקי קיימת פה ושולטת פה , אז זו ציפיה בלתי סבירה שמחיר נקוב הוא גם מחיר סופי.
ארז

זה פשוט לא נכון. בארה"ב נהוגה (מאוד) שיטת תמחור שנקראת MAP ר"ת של Minimum Advertised Pricing. בשיטה זו, היצרנים דורשים מהמשווקים לפרסם מחיר מינימלי עבור המוצר. הם לא כופים למכור במחיר הזה. מאוד נהוג להגיע לעסק ולשאול what's your best price ולהתקדם. אמריקנים עושים זאת כל הזמן, זה חלק מקובל בתרבות ובכלכלה. אפילו בחנויות online מקובל לשלוח מייל לחנות, להביע עניין ולהציע מחיר.

הסיבה לנוהג, היא לא להידמות לבזאר טורקי, אלא להגן על החנויות המקומיות ( mom and pop stores) ורשתות קטנות יותר, כדי שלא יעופו מהשוק באמצעות קרב מחירים שרק הענקים שורדים. ואפילו שומר על שוק היד 2 של המוצר.

לא אתפלא, אם כמה סוחרים בארץ, מחוייבים מהיצרן לפרסם רמת מחיר מסויימת, מבלי להתערב במחיר הסגירה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור