מחירי רמקולים בארץ לעומת חו"ל

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
cyj atpar ksg,' fk nv amrhl zv kvfhr t,

יאללה מיכאל, עגבניות זולות יותר (השבוע), צלם לנו את מחיר הפלפלים, אגסים, אפרסק או אולי אבוקדו.
לא נעים לי לומר, אבל בגרמניה או בספרד היו מתביישים בסחורה הר"מ, תכלס גם אצל הירקן שלי בשוק צפון.

זה משהו אחר, איכות הפירות והירוקות בארץ זה רחוק ממה שמוכרים כאן.

אבל בארץ עמך מעמיס עגלה וחצי, ובאותה אוסטריה קונים שני תפוחים, בננה אחת וכו'.

עגבניות זה מצחיק, יש לי בנדוד שהיגר עם אשתו לקנדה לפני 17 שנה, ולאחר מכן הורים של אשתו. אז התירוץ שלהם היה מחיר היקר של עגבניות בארץ.

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
ולא נכנסתי בכלל למוצרים מיובאים תחת מונופולים. שים לב.
קורנפלקס קלוג'ז חבילה גדולה 10 שקלים. משחת שיניים קולגייט 4.5 שקלים.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
צודק, אבל מה לעשות שצריך לאכול עוד דברים חוץ מעגבניות :)
נמשיך. חלב שני ליטר 4.5 שקלים (אצלנו 10) . פילה עוף ב 22 שח לקילו. סלמון מעושן 11 שח למאה גרם. פילה סלמון ב 45 לקילן, לא הבנתי אם קפוא או לא.

אני יודע איזה מוצרים זולים יותר בחו"ל,
אפשר להכניס לכאן את תה,
פטל טרי ואוכמניות, שוקולד איכותי וכו'

יבוא בארץ יקר, יש קרטלים מועצת החלב, כשרות,

עדיין אני עומד שעה בקופה ועגלות עמוסות בכל טוב

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113

אני מסכים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אפשר להכניס לכאן את תה,

עגלות עמוסות הן מנטליות, בארץ כמות האוכל הנזרקת לזבל גבוה מהממוצע במערב.
לא פעם אני רואה אנשים עם עגלות עמוסות רוכשים מזון בתשלומים, כאילו שבשבוע הבא לא יצטרכו לרכוש מזון.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
צודק, אבל מה לעשות שצריך לאכול עוד דברים חוץ מעגבניות :)
נמשיך. חלב שני ליטר 4.5 שקלים (אצלנו 10) . פילה עוף ב 22 שח לקילו. סלמון מעושן 11 שח למאה גרם. פילה סלמון ב 45 לקילן, לא הבנתי אם קפוא או לא.
Allez les gilet jaunes!!!!

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
כן, רק לפני איזה שנה וחצי זה עלה במשך שנים על גבי שנים אם לא תמיד 25ש״ח ובמבצעים ירד ל18. אני יודע כי זה סוג היחיד של קורנפלקס שנכנס לבית שלי.

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
קפה לאוואצה בהשוואת סוגים זהים זול ב50% מהמחיר בארץ בחנויות קארפור באירופה.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
חברים, אם נשווה מחירים בארץ למחירים בסקנדינביה - אנחנו נרוויח הון:)
אספרסו קצר 24ש״ח....

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
בסקנדינביה שכר מינימום של 70% מהשכר הממוצע. זה גורם לכך שמוצרי עתירי עבודה ושירות כמו מסעדות וכו' יקרים מאוד, אך מצד שני השיוויון נוכח. נהגי אוטובוס הם אנשים רגילים ולא משרתים שמגיעים מפריפריה לא מוכרת. זו בחירה מודעת בסולם עדיפויות מסוים שמחירה בצידה, לא כמו אצלנו, קומץ יבואנים וחברות וקרטלים שחונקים אותנו.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
בסקנדינביה שכר מינימום של 70% מהשכר הממוצע. זה גורם לכך שמוצרי עתירי עבודה ושירות כמו מסעדות וכו' יקרים מאוד, אך מצד שני השיוויון נוכח. נהגי אוטובוס הם אנשים רגילים ולא משרתים שמגיעים מפריפריה לא מוכרת. זו בחירה מודעת בסולם עדיפויות מסוים שמחירה בצידה, לא כמו אצלנו, קומץ יבואנים וחברות וקרטלים שחונקים אותנו.
זה ברור שהכול עקב פרנסה גבוהה מכוונת שם, אבל אנחנו בהשוואות תמיד מסתלקים מצד הכיס שלנו ולא משנה לאיזה מדינה, כי גם מתפרנסים בארצות הברית במשרות מכובדות הרבה הרבה מעל מה שיש כאן... וזה חלק הכי מעצבן...
אבל מה, אולי באמת מספיק עם זה...

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
חברים, אם נשווה מחירים בארץ למחירים בסקנדינביה - אנחנו נרוויח הון:)
אספרסו קצר 24ש״ח....

פלא שבסקנדינביה אחוז המתאבדים גבוה ;)
השוואה נכונה תהיה כוח קניה ביחס למשכורת החציונית, האם גבוה או נמוכה מבארץ.

נערך לאחרונה ב:

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
הלוואי עלינו עשירת מרמת החיים
בסקנדינביה,חינוך,אוניברסיטה,
בריאות,שיניים,חינם!
משכורות של עובדים רגילים, מפעלים וכדומה
פי שלוש מכאן,דיור לקנייה או השכרה הרבה הרבה
יותר זול.
ומערכות סטריאו שזה הנושא,הלוואי עלינו המבחר המחירים והשירות.
חייתי שם מעל 10 שנים.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
השווה נכונה תהיה ביחס למשכורת החציונית, האם גבוה או נמוכה מבארץ.
זה השוואה נטו - אבל אנחנו צופים מצד הכיס שלנו:)

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
נו, אז סוכם שבארץ יותר יקר בתחומים רבים ?
מיצינו ?
ארז

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
תמשיך להשוות מחירי עגבניות עם קנדה וניו זילנד ולטפוח לעצמך על השכם.
כנס נא ל www.tesco.com ובכה על שישיית סטלה ב 20 שח, פרמג'אנו מקורית ב 4.5 שח למאה גרם, לחמניה בחצי שקל ולחם חיטה מלאה ב 3.5 שקלים, אחרי חיפוש של דקה.

אתמול קניתי ב'מגה' קשקבל 'שומרון' תוצרת הארץ ב18 ש" ח למאה גרם, טירוף.
תודה למונופולי החלב החזיריים ותודה גם לאוסם ויוניליוור שהקטינו את האריזות והמשקל והשאירו את המחיר הקודם, מה לעשות, הרווח הנקי שלהם ירד מכמה מיליארדים לכמה מיליארדים פחות אחד, עם דפוק שמתעסק כל הזמן עם הביבי שלו במקום לצאת לרחובות ולשרוף משאיות של התאגידים החזיריים האלה שדוחקים עוד ועוד עשירונים שלמים לחדלות פירעון.

נערך לאחרונה ב:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
השווה נכונה תהיה ביחס למשכורת החציונית, האם גבוה או נמוכה מבארץ.

הכי גבוה דווקא בניו זילנד עם שמי התכלת, הדשא הירוק והכבשים הפסטורליות ושם זה בגלל שגברים נשברים עקב מנטליות עתיקה של הילידים של "תהיה גבר" זה מתחבר לפוסט שלך של למה בארץ ממלאים עגלות עד להתפקע וזורקים חצי כי זו המנטליות המחורבנת שיש פה של 'מגיע לי' 'היינו בשואה ועכשיו יש לנו מלא אוכל' ו'שופוני יש לי משפחה גדולה כי אני אדם מצליח ואוהב אדם ואלוהים ויכול להרשות לעצמי לקנות הכול ובכמויות'
לא פלא שאנחנו תמיד במקומות הראשונים של שימוש וצריכת יתר של כל דבר על גבול הפתולוגיה, משימוש בסמארטפונים ועד קניות באינטרנט.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
אפשר להכניס לכאן את תה,

עגלות עמוסות כל טוב זה ענין יחסי ורלבנטי יותר לגודל הכיס, העיניים וכמובן אזור המגורים. בכל הנוגע למחירים, אז למעט פירות וירקות ( ענין עונתי בדרך כלל, גם פה גם שם ) אין מקום להשוואה בכל הנוגע ליוקר המחיה. רמת המחירים למרבית מוצרי הצריכה, שלא להזכיר תחבורה ונדלן ( סיפור אחר ועגום הרבה יותר ), גבוהה כאן משמעותית מאשר במרבית מדינות אירופה, צפון ודרום אמריקה, אסיה, אוסטרליה, בקיצור יו ניים איט. אז נכון שתחושת העושר בחלקים לא קטנים באוכלוסיה תפחה בעקבות צמיחה נאה בהכנסה וערך הנדלן שבבעלותה, אבל זה עדיין לא הופך את ישראל לזולה, לא באופן מוחלט גם לא יחסי.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
אתמול קניתי ב'מגה' קשקבל 'שומרון' תוצרת הארץ ב18 ש" ח למאה גרם, טירוף.
תודה למונופולי החלב החזיריים ותודה גם לאוסם ויוניליוור שהקטינו את האריזות והמשקל והשאירו את המחיר הקודם, מה לעשות, הרווח הנקי שלהם ירד מכמה מיליארדים לכמה מיליארדים פחות אחד, עם דפוק שמתעסק כל הזמן עם הביבי שלו במקום לצאת לרחובות ולשרוף משאיות של התאגידים החזיריים האלה שדוחקים עוד ועוד עשירונים שלמים לחדלות פירעון.
עזוב 18:) ראיתי וטעמתי גבינות בוטיק ישראלי ב35 למאה.... - טעים כן - אבל בצרפת איכות זו עולה שליש.... מאלה מחיר לצרפתי יעני הגנה על יצרנים מקומיים אבל ברגע זה מחיר עולה מעל גבינה מצרפת... - חחח אין לי מה לומר....

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
עגלות עמוסות כל טוב זה ענין יחסי ורלבנטי יותר לגודל הכיס, העיניים וכמובן אזור המגורים. בכל הנוגע למחירים, אז למעט פירות וירקות ( ענין עונתי בדרך כלל, גם פה גם שם ) אין מקום להשוואה בכל הנוגע ליוקר המחיה. רמת המחירים למרבית מוצרי הצריכה, שלא להזכיר תחבורה ונדלן ( סיפור אחר ועגום הרבה יותר ), גבוהה כאן משמעותית מאשר במרבית מדינות אירופה, צפון ודרום אמריקה, אסיה, אוסטרליה, בקיצור יו ניים איט. אז נכון שתחושת העושר בחלקים לא קטנים באוכלוסיה תפחה בעקבות צמיחה נאה בהכנסה וערך הנדלן שבבעלותה, אבל זה עדיין לא הופך את ישראל לזולה, לא באופן מוחלט גם לא יחסי.

ספר על מחירי נדל"ן בקנדה (עלו פי 3), או לונדון או ניו יורק.
ואם אתה חושב שישראל היא לא בדיוק ניו יורק, אז כל יהודון חושב אחרת.
נדל"ן זאת אחלה מכבסה של כסף שחור

ישראל נכנסת לרשימה של 20 מדינות העולם מבחינת יוקר נדל"ן, אבל לא בין היקרות.
צריך לדייק

ישראל היא מדינה יקרה, אבל אל תשווה למדינות אחרות סתם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור