מחירי רמקולים בארץ לעומת חו"ל

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
אגב, לא מזמן רכשתי נעלי ספורט לילדה שלי מ ASOS וחשבתי שהנה , רכשתי במחיר חו״ל , ואז מאחר והם עלו מעל 75$ נאלצתי לשלם עמילות מכס ומע״מ בסך 200 שח , ככה שאין חיה כזו להתאזן עם מחירי חו״ל בשום ענף .

אממה , באמת אנני מבין על מה כל המהומה.

אני קראתי את מה שכתבת, ושוב פעם...
אני מבין שלא כולם פה בוגרי תואר ראשון במתמטיקה, אבל בכל זאת לא מבין את הלוגיקה שלך :)

למכור במחיר חו"ל מתייחס ליבואן, שקונה מהיצרן ב-50% הנחה לפחות.

אף אחד לא מצפה מהצרכן הסופי שקונה במחירי ריטייל מלא לקבל מחירי חו"ל, זה בלתי אפשרי

מה שכן אפשרי זה מן הסתם לקנות זול יותר מהארץ. זאת כנראה הסיבה שקנית ב-ASOS, לא?

אפרופו, אני קונה נעלה ספורט באמזון, אתה לא משלם שם שום עמלות חוץ ממע"מ (שאם הייתי קונה בניו יורק הייתי משלם גם כן). אני רץ עם mizuno, בניו יורק הן עולות כ-140-170 דולר, באמזון באזור 110$. עם משלוח ומע"מ יוצא לי כמעט מחיר ניו יורק.

לני

חבר משקיען
מעורבות
268
נקודות
63
אגב , אתמול במקרה החלפתי ברחובות מגן מסך בחנות גלאספון ברח הרצל , והוא גבה 20 שח כולל ההדבקה.
לדעתי הימים של 100 שח למגן מסך חלפו מהעולם ...

נחמד לא פי 15 פי 4;)

לני

חבר משקיען
מעורבות
268
נקודות
63
אני קראתי את מה שכתבת, ושוב פעם...
אני מבין שלא כולם פה בוגרי תואר ראשון במתמטיקה, אבל בכל זאת לא מבין את הלוגיקה שלך :)

למכור במחיר חו"ל מתייחס ליבואן, שקונה מהיצרן ב-50% הנחה לפחות.

אף אחד לא מצפה מהצרכן הסופי שקונה במחירי ריטייל מלא לקבל מחירי חו"ל, זה בלתי אפשרי

מה שכן אפשרי זה מן הסתם לקנות זול יותר מהארץ. זאת כנראה הסיבה שקנית ב-ASOS, לא?

אפרופו, אני קונה נעלה ספורט באמזון, אתה לא משלם שם שום עמלות חוץ ממע"מ (שאם הייתי קונה בניו יורק הייתי משלם גם כן). אני רץ עם mizuno, בניו יורק הן עולות כ-140-170 דולר, באמזון באזור 110$. עם משלוח ומע"מ יוצא לי כמעט מחיר ניו יורק.

איך אמזון מסוגלים לכופף להם את היד ?
מסכן העמלן....

יניב_76

חבר אתר
מעורבות
6
נקודות
3
היי לני

אם תיקח כדוגמא את : ארמה אודיו, אודיופריק, ביגי סאונד, קודו אודיו, אורק, אודיו זיפ, מאסטרו אודיו , סאבו אודיו, אודיו בליס , אי אל אודיו , אודיוקווסט ,ואור אודיו , תגלה שלא מעכשיו , אלא כבר שנים רבות, כל היבואנים הללו מוכרים לאנשים רציניים גם בפחות מזה , אז הכל בסדר , ולעניות דעתי כל השירשור הזה למי שמכיר ועשה עסק עם היבואנים הנ״ל , פשוט מיותר .

אז אני פתחתי את השירשור, ואני עדיין עומד מאחוריו. אני לא מכיר אותך אישית, אבל הבנתי מהתגובות כאן שאכן אתה מהצדיקים (בלי שום מרכאות. מתכוון לזה!) שמוכרים במחירים שפויים.
אני שוב כותב (וכתבתי בעבר) שאני לא מצפה למחירי חו"ל. 30% מעל חו"ל נשמע לי סביר. באמת.
אבל הבעיה היא שכמעט כל המותגים שנמכרים אצלך ובחנויות שכתבת כאן הם מותגים קטנים ופחות ידועים. זה לא אומר שהמוצר פחות טוב, הוא פשוט פחות ידוע.
אבל מישהו כמוני, שלא מכוון לסופר הי אנד סטריאו, אלא למערכת סטריאו כיפיית במחיר שבחו"ל עולה 2,500 דולר, צריך לשלם כאן 70% יותר.
היבואנים של המותגים הגדולים, כמו B&W, Focal, ProAc וכו', דורשים מחירים חסרי הגיון.
אלו לא מותגים שמוכרים כמה יחידות בחודש, אלא הרבה הרבה יותר.
פיוז מוכרים Musical fidelity m3si ב 30% מעל חו"ל, כי הם היבואנים והם לא חזירים.
אבל את B&W הם נאלצים למכור ב 70%.

אין מה להשוות בין המותגים והיקף המכירות שהחנויות שכתבת מייבאות לבין היקף המסחר של היבואנים הגדולים. וממש לא נראה לי שהם פושטים רגל.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
....
ולא רק שמוכרים במחירים מעולים, עוד מדגימים לך שלא תיפול חס וחלילה ותקנה על עיוור ישר מהרשת, ועל הדרך נותנים לך גם טרייד, תשלומים , שירות ואחריות , ככה שהיתי מצפה ממך ומהקוראים פה להלל ולשבח
את היבואנים כאן ולא ההפך.

לכן כל הכותרת המפוצצת של פותח השירשור בטלה בשישים בתחום ענף הסטריאו הי אנד ש 90% ממנו מיובא עיי יבואנים קטנים ומתייחסת ליבואני ענק שמפאת הוצאות ענק , ומכירה לדילרים שהם למעשה המוכרים לצרכן הסופי, ואין להם ברירה אלא למכור מעל למחירי חו״ל וזה מובן בהחלט , ושכל אחד יעשה את החשבון שלו.
.
אז אני פתחתי את השירשור, ואני עדיין עומד מאחוריו. אני לא מכיר אותך אישית, אבל הבנתי מהתגובות כאן שאכן אתה מהצדיקים (בלי שום מרכאות. מתכוון לזה!) שמוכרים במחירים שפויים.
אני שוב כותב (וכתבתי בעבר) שאני לא מצפה למחירי חו"ל. 30% מעל חו"ל נשמע לי סביר. באמת.
אבל הבעיה היא שכמעט כל המותגים שנמכרים אצלך ובחנויות שכתבת כאן הם מותגים קטנים ופחות ידועים. זה לא אומר שהמוצר פחות טוב, הוא פשוט פחות ידוע.
אבל מישהו כמוני, שלא מכוון לסופר הי אנד סטריאו, אלא למערכת סטריאו כיפיית במחיר שבחו"ל עולה 2,500 דולר, צריך לשלם כאן 70% יותר.
היבואנים של המותגים הגדולים, כמו B&W, Focal, ProAc וכו', דורשים מחירים חסרי הגיון.
אלו לא מותגים שמוכרים כמה יחידות בחודש, אלא הרבה הרבה יותר.
פיוז מוכרים Musical fidelity m3si ב 30% מעל חו"ל, כי הם היבואנים והם לא חזירים.
אבל את B&W הם נאלצים למכור ב 70%.

אין מה להשוות בין המותגים והיקף המכירות שהחנויות שכתבת מייבאות לבין היקף המסחר של היבואנים הגדולים. וממש לא נראה לי שהם פושטים רגל.
מצטער - אבל 30% מעל מחיר חו״ל - זה דווקא חזירות לדעתי... כמעט כולם היום מתחישרים למחיר חו״ל + מע״מ ועוד יש מצב של הנחה.
אני מאמין שאלו יקרנים שציינתה ובדיע שמחיר חו״ל היום די ידוע יכולים להגיע איתך למחיר שהתכוונתה אליו- אבל אתה חייב מה שניקרה לשים כסף ולהיות רציני ולא להגיע לבירור מחיר - אלה להיות סגור על המוצר - ניסיתה פעם איתם?
אגב פוקאל נראה לי בדיוק נכנס לנוסחה שלך חו״ל ועוד 30% (אצלי ככה יצאה) - תנסה...
.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
חשוב להזכיר שיש מנהג ישראלי ידוע , שנלקח מתרבות הבאזר הטורקי, ואני מתכוון להתמקחות.
כל עוד הלקוח הישראלי ידרוש הנחה ומחיר מיוחד בשבילו (כי הוא הרי לקוח "מיוחד"), אז המחירים המוצגים אשר עליהן מתלוננים, יהיו תמיד גבוהים יותר , כדי שיהיה אפשר לעשות הרגשה טובה ללקוח עם הנחה מסוימת.
ארז

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
איך אמזון מסוגלים לכופף להם את היד ?
מסכן העמלן....

הם הגישו בג"צ לאחרונה

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
יש הבדל אם הפער בין המחיר שקנה על המחיר שמכר הוא לגבי מותר בעלות של 500 ש"ח או מוצר בעלות של 50000 ש"ח.
אני בהחלט רואה הגיון שיבואן המוכר בכמויות קטנות ירוויח 250 ש"ח על מוצר שעולה 500 ש"ח (שוב - כמובן כשמדובר במוצרים שהם לא MASS MARKET)

מי פה קונה כבל ב 500ש"ח ? עדיין לא עונה על שאלתי כי אף אחד לא יודע כמה היבואנים משלמים על מוצר יקר.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
מי פה קונה כבל ב 500ש"ח ? עדיין לא עונה על שאלתי כי אף אחד לא יודע כמה היבואנים משלמים על מוצר יקר.
מה זה משנה כמה יבואן משלם בכלל? מבחינתי שקל שישלם.
אם מחיר מסתדר - יופי, לא - שלום!:)
ב"כ כולנו יודעים מחיר חו"ל RRP או תקראו איך שבאה לזה, אם מחיר של יבואן זהה או + מע"מ ומקובל עליך - תקנה או לא תקנה? זאות השאלה :)

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
689
נקודות
113
היי לני
אין דבר כזה מחיר בחו״ל בשום ענף , אם זה טלויזיה , תקליט, מכונת כביסה, מזון , רכב, חלקי חילוף לרכב, טיטולים, וכו
לא עולה בארץ כמו בחו״ל , פשוט אין חיה כזו , כך שאנני יודע על מה אתה מדבר , באמת שאנני יודע , ואשמח לדוגמאות.
אגב, לא מזמן רכשתי נעלי ספורט לילדה שלי מ ASOS וחשבתי שהנה , רכשתי במחיר חו״ל , ואז מאחר והם עלו מעל 75$ נאלצתי לשלם עמילות מכס ומע״מ בסך 200 שח , ככה שאין חיה כזו להתאזן עם מחירי חו״ל בשום ענף .

אממה , באמת אנני מבין על מה כל המהומה

אגלה לך את הסוד שגרם לענף סטריאו הי אנד להימכר במחירי חו״ל.
הסוד הזה שאינו סוד כלל, נוצר מכיוון יבואני הסטריאו הי אנד , שרובם ( ואני לא מדבר על יבואני הענק ) מפעילים עסק עם הוצאות קטנות
מאד , ללא עובדים , רכבים , מחסנים ,אולמות תצוגה ,ופקידות , וזאת בגלל העובדה שמדובר בענף מינאטורי ולא מסחרי עם לקוחות בודדים בחודש , המאפשר קיום עסק כזה , ובנוסף מדובר במכירה ישירה מהיבואן לצרכן ,ומפאת החיסכון הענק הזה בהוצאות עסק, נוצרה האפשרות למכור ציוד הי אנד במחירי חו״ל ועוד עם הנחות וטרייד אין , דבר שלא יכול לקרות בכל ענף מסחרי אחר.
אתה כל כך צודק שהייתי נועל את בשרשור הזה
ולא רק שמוכרים במחירים מעולים, עוד מדגימים לך שלא תיפול חס וחלילה ותקנה על עיוור ישר מהרשת, ועל הדרך נותנים לך גם טרייד, תשלומים , שירות ואחריות , ככה שהיתי מצפה ממך ומהקוראים פה להלל ולשבח
את היבואנים כאן ולא ההפך.

לכן כל הכותרת המפוצצת של פותח השירשור בטלה בשישים בתחום ענף הסטריאו הי אנד ש 90% ממנו מיובא עיי יבואנים קטנים ומתייחסת ליבואני ענק שמפאת הוצאות ענק , ומכירה לדילרים שהם למעשה המוכרים לצרכן הסופי, ואין להם ברירה אלא למכור מעל למחירי חו״ל וזה מובן בהחלט , ושכל אחד יעשה את החשבון שלו.

אם תיקח כדוגמא את : ארמה אודיו, אודיופריק, ביגי סאונד, קודו אודיו, אורק, אודיו זיפ, מאסטרו אודיו , סאבו אודיו, אודיו בליס , אי אל אודיו , אודיוקווסט ,ואור אודיו , תגלה שלא מעכשיו , אלא כבר שנים רבות, כל היבואנים הללו מוכרים לאנשים רציניים גם בפחות מזה , אז הכל בסדר , ולעניות דעתי כל השירשור הזה למי שמכיר ועשה עסק עם היבואנים הנ״ל , פשוט מיותר .
כל מילה הסלע ובנימה אופטימית זו,
הייתי נועל את השרשור הזה

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
מה כל הזמן אוכל אותך לדעת כמה מרוויחים היבואנים? לא עניינך!
אתה יכול להחליט אם אתה רוכש מוצר במחיר שהיבואן ביקש ממך או לא, במסגרת משא ומתן אתה יכול גם להציע מחיר ותנאי תשלום אותם אתה מוכן לשלם ואז היבואן יחליט אם לקבל את ההצעה שלך.
אבל הנבירה הזאת בפורום לדעת כמה עולה ליבואן היא קנטרנית לא לעניין וממש לא הוגנת מכיוון שאין לך שום יכולת לדעת מה השיקולים שלו בקביעת המחיר, כל אחד עושה מה שטוב בישבילו כך אתה כשאתה מחליט לרכוש מוצר וכך גם היבואן.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
מה כל הזמן אוכל אותך לדעת כמה מרוויחים היבואנים? לא עניינך!
אתה יכול להחליט אם אתה רוכש מוצר במחיר שהיבואן ביקש ממך או לא, במסגרת משא ומתן אתה יכול גם להציע מחיר ותנאי תשלום אותם אתה מוכן לשלם ואז היבואן יחליט אם לקבל את ההצעה שלך.
אבל הנבירה הזאת בפורום לדעת כמה עולה ליבואן היא קנטרנית לא לעניין וממש לא הוגנת מכיוון שאין לך שום יכולת לדעת מה השיקולים שלו בקביעת המחיר, כל אחד עושה מה שטוב בישבילו כך אתה כשאתה מחליט לרכוש מוצר וכך גם היבואן.

הנה דוגמה לעוד אחד עם בעיות הבנה.
מה שאני כתבתי זה שעד שאף אחד לא ידע באמת כמה עולה ליבואן מכשיר מסוים, כי אלו נתונים סודיים, אי אפשר לעשות לו חשבון רק להשוותו לחו"ל ולכן אי אפשר לבוא אל יבואן בטענות באופן גורף, מה שכן עם הפיכתנו לכפר גלובלי אפשר לבוא בטענה כלשהיא.
מה שאני מתלונן עליו כל הזמן ואפילו גאה בכך זה תמחור של מכשירים שבקושי יש בהם רכיבים או פיתוח וחוץ מדיגיטל הם די לואו-טק וברור לגמרי ששם מ*****ם אותנו בתרוץ כמו שנתת "מי שרוצה ישלם", איכס על כאלה ועל כאלה שמסכימים עם כך.

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
עוד לא נגמר...
וחבל שכך...

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
לא התאפקתי - ביקשתי מחבר לצלם בסופר של מונריאל...צפה בקובץ המצורף 46435

היני של היום משופרסל.
3.90 ש"ח לקילוגרם

כמו שאומר חבר לי - שלא יבלבלו אותכם עם העובדות :)

IMG_20191107_183836 (1).jpg

תמונות מצורפות

• IMG_20191107_183836 (1).jpg
    IMG_20191107_183836 (1).jpg
    KB 267.1 · צפיות: 211

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
תמשיך להשוות מחירי עגבניות עם קנדה וניו זילנד ולטפוח לעצמך על השכם.
כנס נא ל www.tesco.com ובכה על שישיית סטלה ב 20 שח, פרמג'אנו מקורית ב 4.5 שח למאה גרם, לחמניה בחצי שקל ולחם חיטה מלאה ב 3.5 שקלים, אחרי חיפוש של דקה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
תמשיך להשוות מחירי עגבניות עם קנדה וניו זילנד ולטפוח לעצמך על השכם.
כנס נא ל www.tesco.com ובכה על שישיית סטלה ב 20 שח, פרמג'אנו מקורית ב 4.5 שח למאה גרם, לחמניה בחצי שקל ולחם חיטה מלאה ב 3.5 שקלים, אחרי חיפוש של דקה.

ובמקסיקו אני זוכר בירה קורונה כ-2 שקלים.

מחיר סטלה לצערי לא נכנס לסל של יוקר מחיה, כמו גם פרמיזן (יש כל מיני, גם ב-40 יורו לקילו באיטליה)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
יאללה מיכאל, עגבניות זולות יותר (השבוע), צלם לנו את מחיר הפלפלים, אגסים, אפרסק או אולי אבוקדו.
לא נעים לי לומר, אבל בגרמניה או בספרד היו מתביישים בסחורה הר"מ, תכלס גם אצל הירקן שלי בשוק צפון.

אגב, דירת 3 חדרי שינה קו ראשון לים בוולנסיה או מלאגה תשאיר לך עודף מ 250,000 יורו, מחיר של חדר בפ"ת עם קו ראשון לאחד מבתי הקברות באזור אם המושבות.

נערך לאחרונה ב:

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
ובמקסיקו אני זוכר בירה קורונה כ-2 שקלים.

מחיר סטלה לצערי לא נכנס לסל של יוקר מחיה, כמו גם פרמיזן (יש כל מיני, גם ב-40 יורו לקילו באיטליה)
צודק, אבל מה לעשות שצריך לאכול עוד דברים חוץ מעגבניות :)
נמשיך. חלב שני ליטר 4.5 שקלים (אצלנו 10) . פילה עוף ב 22 שח לקילו. סלמון מעושן 11 שח למאה גרם. פילה סלמון ב 45 לקילן, לא הבנתי אם קפוא או לא.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור