כבלים - מבחן תאורטי

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
כי אני רגיש
סתם...
למדתי המון מידע של אחרים באנטרנט.

אני מאמין שאנשים כותבים מאמרים ומשקעים מזמנם כי הם רוצים לתרום בחזרה מהידע שלהם. זה משמח לקרוא תגובות ודעות שונות של אנשים על מאמר שאתה כותב .

לדעתי זה נושא מאוד חשוב בתחום שלנו והבנה וישום של הרעיון יכולים לקדם את כולם.

אני לא יודע הכול, אבל אם אני פותח דלת ואנשים כמוך וכמו aman ממלאים את החלל עם ידע נוסף לי באופן אישי זה גורם סיפוק.

נערך לאחרונה ב:

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
אני לא יכול לתרום כלום, אין לי שמץ מושג בתחום דנן.
גם אתה, אין לך חצי מושג, מי קורא אותך ומה ההשלכות קדימה ...
וכמה אנשים נעזרו (או יעזרו) בדבריך, וגם יישמו בפועל.
יש לך ידע (ואתה זולתני), תכתוב ותפיץ, אפילו אם אתה יחיד.
מה גם, נצל את הידע לטובתך. אפילו אם אין הרבה מצדדים.

Aman101

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
אהלן לני,
לפאזה יש השפעה, אך לא כתבתי שהיא הגורם הדומיננטי בסאונד.
אני מסכים שכאשר THD נמוך וכאשר השפעה בין תדרים היא מינימלית הרי שהפרשי הפאזה יהיו הרבה יותר מורגשים.

הנקודה שניסיתי להעביר היא שעל מנת לבסס את הניסוי יש לבצע מספר שלבים:
1. מה הפרש הפאזה המינימלי אותו הצלחת לשמוע בין 200 ל800?
2. למדוד את פונקציית התמסורת/פאזה של המערכת בשני סוגי הכבלים.
כל עוד הפרש שני עקומי הפאזה קטן מהפאזה המינימלית בה הצלחת להבחין הרי שלא הוכחת את טענת ה 200/800.

מערכת אידאלית היא למעשה 0 פאזה או השהייה קבועה בכל התדרים.
פאזה לינארית מתייחס לפאזה שתדרים שונים צוברים כאשר הם עוברים את אותו המרחק.

לדוגמא, כאשר נשדר שני גלים בתדרים שונים למרחק של מטר (בהזנחת הפסדי האוויר) הרי שהם יגיעו יחד. אך הפאזה שכל אחד יצבור תהיה בעלת אופי לינארי (2*pi*f*time).

מקווה שעניתי

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
בשוודיה קראתי שמסבסדים תיקוני מכשירי חשמל כדי שאנשים יביאו לתיקון ולא יזרקו אותם. זה הכיוון הראוי במצב הכדור שלנו.
לא סתם גרטה הגיעה משם.
כאן אין כסף לזה, הכל הולך לטילים ופצצות.

בשוודיה יש 25% מע"מ, פלוס כמה הנחות על אוכל וכיוצ"ב. קוראים לזה מס רגרסיבי. אני משוכנע שאתה יודע מה זה. רק אומר..

כשבן אדם הרוויח 67 מיליארד בשנה הקודמת

הוא לא "הרוויח" 67 מליארד, אלא ששווי מניות אמאזון שבבעלותו עלו השנה. היו גם כמה וכמה ימים השנה שהוא "הפסיד" מליארד דולר ביום.

DYI:
נא להפנים: היום הטכנולוגיה זולה, וזמן האנשים יקר. מי שמיצר תוכנה ושרותי אינטרנט (גוגל? פייסבוק? מייקרוסופט? שמעת עליהם? ) אין למוצריו בכלל חומרי גלם, אלא בעיקר RND ותמיכה. מסקנה: הם אמורים לחלק מוצריהם בחינם? נסה לבקש מהם.

אתה יכול לרכוש חומרי גלם ב 1500$ ולבנות רמקול ש"קפיטליסט" ימכור לך ב 15,000$. אני מאמין בך, בלי ציניות, בחיי, אלא שהמתמתיקה הזו עובדת אך ורק אם הזמן שלך שווה אפס. ואני בטוח שהוא לא. אם הזמן שלך שווה 50$ לשעה, והשקעת 100 שעות של סה"כ עבודה, אז אתה כבר מושקע ב 5,000$ מעבר לחומרי הגלם.
כעת ידידי, אם אתה מתכוון לענות שאתה בונה רמקול על ב 10 שעות עבודה, אז חבל על השחתת המילים של שנינו.

Aman101

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
הבעיות מתחילות כאשר מעבר גלים בתווך גורם לצבירת פאזה שאינה לינארית (כלומר השהייה שונה בין תדרים).

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
אהלן לני,
לפאזה יש השפעה, אך לא כתבתי שהיא הגורם הדומיננטי בסאונד.
אני מסכים שכאשר THD נמוך וכאשר השפעה בין תדרים היא מינימלית הרי שהפרשי הפאזה יהיו הרבה יותר מורגשים.

הנקודה שניסיתי להעביר היא שעל מנת לבסס את הניסוי יש לבצע מספר שלבים:
1. מה הפרש הפאזה המינימלי אותו הצלחת לשמוע בין 200 ל800?
2. למדוד את פונקציית התמסורת/פאזה של המערכת בשני סוגי הכבלים.
כל עוד הפרש שני עקומי הפאזה קטן מהפאזה המינימלית בה הצלחת להבחין הרי שלא הוכחת את טענת ה 200/800.

מערכת אידאלית היא למעשה 0 פאזה או השהייה קבועה בכל התדרים.
פאזה לינארית מתייחס לפאזה שתדרים שונים צוברים כאשר הם עוברים את אותו המרחק.

לדוגמא, כאשר נשדר שני גלים בתדרים שונים למרחק של מטר (בהזנחת הפסדי האוויר) הרי שהם יגיעו יחד. אך הפאזה שכל אחד יצבור תהיה בעלת אופי לינארי (2*pi*f*time).

מקווה שעניתי

Aman

היה לי קשה מאוד למצוא הבדלים כאשר שמעתי כול מקטע עם שינוי פאזה בנפרד.
לכן חיברתי את המקטעים ולכן אני לא יכול להבדיל בפאזה המינימלית שאני מסוגל לשמוע.

זו סימולציה של שני כבלים.
לא החלפתי בין כבלים.
השמעתי מקטע קצר בן 5 שניות שכול שניה היא חיבור של הסינוסים 200 ו 800 עם פאזה אחרת.
בהמשך אני אבצע ניסוי עם כבלים .

מסכים לגמרי עם החלק האחרון

Aman101

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
ליאור, DIY לא בא לפתור בעיה כלכלית כי אם להסב לך הנאה.

לני, אני מתכוון שתשמע את ה200 ו 800 ביחד אך עם הפרשי פאזה שונים, בדומה לקטע 5 שניות שיצרת.
לצורך העניין תצטרך להכניס שקט בין מקטע למקטע אחרת תהיה לך קפיצה חזקה באות המשודר (בזמן שתעבור מפאזה אחת לשניה).

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
לני, ניסוי תאורטי נחמד. רק דבר אחד לא ברור לי. איך כבל גורם להזזת מופע (פזה). זה לא באמת קורה בעולם האמיתי. תנסה עם כבל (יכול להיות הכי פושטי אפילו שקל למטר) אם זה קורה (ושיהיה כבל בלי "גיבנת" של יצרן שטיפל בו עם רכיבים נוספים בפנים) .

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
בשוודיה יש 25% מע"מ, פלוס כמה הנחות על אוכל וכיוצ"ב. קוראים לזה מס רגרסיבי. אני משוכנע שאתה יודע מה זה. רק אומר..

הוא לא "הרוויח" 67 מליארד, אלא ששווי מניות אמאזון שבבעלותו עלו השנה. היו גם כמה וכמה ימים השנה שהוא "הפסיד" מליארד דולר ביום.

DYI:
נא להפנים: היום הטכנולוגיה זולה, וזמן האנשים יקר. מי שמיצר תוכנה ושרותי אינטרנט (גוגל? פייסבוק? מייקרוסופט? שמעת עליהם? ) אין למוצריו בכלל חומרי גלם, אלא בעיקר RND ותמיכה. מסקנה: הם אמורים לחלק מוצריהם בחינם? נסה לבקש מהם.

אתה יכול לרכוש חומרי גלם ב 1500$ ולבנות רמקול ש"קפיטליסט" ימכור לך ב 15,000$. אני מאמין בך, בלי ציניות, בחיי, אלא שהמתמתיקה הזו עובדת אך ורק אם הזמן שלך שווה אפס. ואני בטוח שהוא לא. אם הזמן שלך שווה 50$ לשעה, והשקעת 100 שעות של סה"כ עבודה, אז אתה כבר מושקע ב 5,000$ מעבר לחומרי הגלם.
כעת ידידי, אם אתה מתכוון לענות שאתה בונה רמקול על ב 10 שעות עבודה, אז חבל על השחתת המילים של שנינו.

Diy

השירותים של פייסבוק וגוגל בחינם

DYI:

במתמטיקה הזו לא שווה לך לעשות שום דבר.
לא לנקות את הבית כי מנקה עולה 60 שח
ולא ללמד את הילדים כי מורה פרטי עולה 100 שח
ולא לבשל כי ארוחה במסעדה עולה 200

אתה לא עושה בחירה בין עבודה ל diy .
זמן על חשבון הטלויזיה או סתם כשמשעמם בשבת...

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
לני, ניסוי תאורטי נחמד. רק דבר אחד לא ברור לי. איך כבל גורם להזזת מופע (פזה). זה לא באמת קורה בעולם האמיתי. תנסה עם כבל (יכול להיות הכי פושטי אפילו שקל למטר) אם זה קורה (ושיהיה כבל בלי "גיבנת" של יצרן שטיפל בו עם רכיבים נוספים בפנים) .

כול חומר משפיע על האמפליטודה והפאזה של גל.
אפילו אויר.
ואפילו כבל.
העניין הוא ששינוי הקטן בפאזה שנגרם מהכבל , מתפשט החוצה מהרמקול ומתחזק בגלל התהבכיות בחדר

נערך לאחרונה ב:

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
Diy

השירותים של פייסבוק וגוגל בחינם

אתה רציני? אז אני מבקש החזר מגוגל עבור 5,000$ (כל חודש) שהחברה שלי משלמת להם עבור שרותי ענן.

אני מבקש גם החזר עבור 2,500 ש"ח בחודש בקמפיין adwords שאני מנהל עבור העסק של חמי וחמותי.

הבן: המוצר העקרי של גוגל זה רשת פרסום הכי אפקטיבית שיש, שמבוססת על מתן שרותים "בחינם" להמונים, ומכירת המידע המפולח למפרסמים. שום דבר אחר. (את רעיון הענן הם "השאילו" מאמאזון).
כנ"ל פייסבוק: המוצר שלהם (מה שמשלם משכורות), הינה רשת פרסום סופר אפקטיבית, שמגיעה לרוב העולם. הם מרוויחים ממנה עשרות מלארדים. ה"חינם" (עליק) זה להמונים שמנדבים את המידע האינטימי שלהם תמורת הזכות לפרסם תמונות מהברית של בן הדוד שלהם.

Diy

במתמטיקה הזו לא שווה לך לעשות שום דבר.
לא לנקות את הבית כי מנקה עולה 60 שח
ולא ללמד את הילדים כי מורה פרטי עולה 100 שח
ולא לבשל כי ארוחה במסעדה עולה 200

אתה לא עושה בחירה בין עבודה ל diy .
זמן על חשבון הטלויזיה או סתם כשמשעמם בשבת...

שלילי חזק. זה רק מוכיח כמה DYI אינו פקטור בדיון עלות מוצרים צריכה.
הזמן הרלוונטי הוא של מי שבונה ומתכנן רמקולים למחייתו. הוא לא עובד בחינם, כיוון שאז הוא לא ייצר כלום.
מבחינתו 1,500$ עבור חומרי גלם זו ההתחלה שבהתחלה כיוון שהזמן שלו לא שווה לאפס, לעומת DYI שזו כל ההוצאה.

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
אתה רציני? אז אני מבקש החזר מגוגל עבור 5,000$ (כל חודש) שהחברה שלי משלמת להם עבור שרותי ענן.

אני מבקש גם החזר עבור 2,500 ש"ח בחודש בקמפיין adwords שאני מנהל עבור העסק של חמי וחמותי.

הבן: המוצר העקרי של גוגל זה רשת פרסום הכי אפקטיבית שיש, שמבוססת על מתן שרותים "בחינם" להמונים, ומכירת המידע המפולח למפרסמים. שום דבר אחר. (את רעיון הענן הם "השאילו" מאמאזון).
כנ"ל פייסבוק: המוצר שלהם (מה שמשלם משכורות), הינה רשת פרסום סופר אפקטיבית, שמגיעה לרוב העולם. הם מרוויחים ממנה עשרות מלארדים. ה"חינם" (עליק) זה להמונים שמנדבים את המידע האינטימי שלהם תמורת הזכות לפרסם תמונות מהברית של בן הדוד שלהם.

שלילי חזק. זה רק מוכיח כמה DYI אינו פקטור בדיון עלות מוצרים צריכה.
הזמן הרלוונטי הוא של מי שבונה ומתכנן רמקולים למחייתו. הוא לא עובד בחינם, כיוון שאז הוא לא ייצר כלום.
מבחינתו 1,500$ עבור חומרי גלם זו ההתחלה שבהתחלה כיוון שהזמן שלו לא שווה לאפס, לעומת DYI שזו כל ההוצאה.

5000$ לא לתוכנה , לחומרה. מה לעשות חוות שרתים עולה כסף.

אתה לא משלם להם על חיפוש בגוגל.

אתה משלם 2500 על שרות פרסום. ג' יפית הייתה מוסיפה עוד כמה אפסים בשביל השיווק בטלויזיה.

ובכול זאת יש מיליארד משתמשים לפייסבוק וגוגל. שרותים בחינם על חשבון מידע ופרטיות.

אתה מעדיף את הימים הטובים שבהם היינו צריכים לקפוץ לספריה הקרובה בשביל למצוא מדריך לשפת c או שאתה מוכן לשלם במחיר הפרטיות שלך ולחפש בגוגל....

לא הבנתי את הטענה האחרונה שלך על diy.

נערך לאחרונה ב:

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
ידידי, ענן זה לא תחליף hosting. אתה כנראה לא מצוי בעניינים אז בוא נניח לזה.
כנ"ל לגבי הפרסום, עזוב. זה השחתת זמנינו.

ננסה שוב לגבי DYI:
מה היא העבודה: מו"פ, בנייה, צביעה, תיקון תקלות וטעויות וכו...
כשאתה בונה בעצמך משהו, עלות העבודה לא רלוונטית.
כשאתה בונה משהו על מנת למכור אותו, ואתה מעוניין להתפרנס מזה, עלות העבודה היא ההוצאה העקרית.
אם יבוא מישהו ויטען שלפוקאל לוקח עשירית מהזמן שנדמה לי שלוקח להם על מנת ליצור את האוטופיה המהממים מהם נהנתי בתערוכה, אז אין ביכולתי לסתור את הטענה. אני לא עובד שם.
כפי שזה נראה לי, בכל מוצר כזה, עלות כח האדם מגמדת את עלות חומרי הגלם, וזה מספק הסבר מניח את הדעת בנוגע לעלות הסופית.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור