עזרה בשדרוג מצלמה

david123

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום, אני מחפש לשדרג את המצלמה שלי, יש לי כבר 6 שנים מצלמת Nikon D3200.
עם השנים שדרגתי עדשות מהקיט ל17-50 2.8 טמרון ו70-300 גם של טמרון. התמונות בסה"כ היו טובות ביום אך בלילה או בתאורה חלשה התמונות גרועות.
קניתי עדשת פריים 35 1.8 אך גם איתה קשה להגיע לתמונות מוצלחות בתאורה חלשה, אני לא משתמש בחצובה בכלל.
כשה ISO עולה מעל 1000 התמונות לרוב לא ניתנות לתיקון.
אני מחפש שידרוג לאיכות התמונה ולביצועים בתאורה נמוכה וללא חצובה.
חשבתי לשדרג אולי למצלמת FF אך בתקציב נמוך. ראיתי שהD610 נמכרת במחיר של 3800 ש"ח, האם היא מצלמה שכדאי לי לשדרג אליה? או שכדאי לעבור אולי למצלמות Mirrorless ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עדשת ה 17-50 שלך לא תתאים למצלמת FF, אז המעבר ל FF הוא כואב יותר כספית ממה שציינת היות ויהיה צורך גם ברכישת עדשה נוספת.

מעבר ל FF הוא כיוון טוב, אבל כאמור יקר יותר ורוב העדשות יקרות יותר, האם אתה מוכן לכך?

מצלמות ללא מראה הן גם לא סיפור זול, ונראה שהכיוון הזה הוא העתיד של התחום, אבל שוב זה מצריך השקעה כספית.

החברה ששולטת בתחום המצלמות ללא מראה FF היא סוני וניתן למצוא דגמים שלה היד שנייה, אבל כל העדשות שלך לא יתאימו, האם זו אפשרות ?

david123

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי, תודה רבה על התגובה המהירה.
אני מתכוון למכור את מה שיש לי כרגע, אולי להשאיר את הmm35 1.8 , הבנתי שהיא עובדת לא רע בFF.
מבחינת תקציב אני יכול להתגמש גם לכיוון 6,000 בערך אז חשבתי לקנות עדשה 24-120 שהיא לא יקרה כל כך.
אני משתמש במצלמה בעיקר בטיולים ומדי פעם צילומי משפחה, ככה שאני מעדיף לא להחליף יותר מדי עדשות תוך כדי.
המצלמות של סוני יקרות מאד, וגם העדשות ,אם אלך לכיוון הזה אז אולי Fuji, אבל אני לא בטוח שהאיכות תמונה תספיק לי.
יש לי הרבה התלבטויות אם לעבור לFF או להשאר בDX, הבנתי שיש מצלמות DX טובות כמו D7500 וזה יתאים לעדשות שלי, אבל גם פה לא בטוח שיהיה שיפור בתמונות ובצילום בתאורה חלשה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מצלמות קרופ או DX כמו שניקון קוראות להן הן בעלות חיישן דומה מאוד עם שיפור קל בדגמים החדשים יותר בנואש ה ISO (שים לב הכוונה דגמים חדשים ולא דגמים בכירים יותר שהן בעלי איכות תמונה זהה לדגמים הזולים של אותה שנה)

מצלמות פוג'י לא ממש זולות ועם עדשה טובה לא יהיו פתרן הרבה יותר זול מול מצלמה ללא מראה כניסה של סוני יד שנייה.

מצלמות סוני A7III ביד שנייה עם עדשת סוני 24-105 F4 ביד שנייה יכול להיות פתרון מאוד מוצלח.

כחובב ניקון קשה היום להמליץ לך הניקון D610 כאשר העולם הולך לכיוון הללא מראה, ואני מקווה שאת מבין שעדשות נשארות איתנו וגוף מחליפים, כך שהיום אתה לפני פרשת דרכים שיכולה להיות של החלפת חברה, לא מאמין שתעשה זאת שוב בהמשך לכןף לא רץ להמליץ לך על DSLR כעת.

אם אתה מוכן להישאר עם DSLR אז זה כבר סיפור אחר

david123

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי,
לפי מה שבדקתי גם ביד 2 , סוני לא ממש זול, זה מעל התקציב שלי, הגוף בלבד נמכר לא פחות מ5000 . אני לא אוציא סכום כזה על יד שניה. והעדשות בכלל לא זולות.
לגבי לעבור למירורלס אני לא יודע, כי אין לי מושג באמת איזה דגם בתקציב נמוך ישיג תוצאות טובות יותר ממה שיש לי היום. אם יש בתקציב נמוך עם עדשה אשמח לעבור בגלל הגודל הקטן של המצלמות האלה.
הצילום הוא תחביב שלי ולא מקצוע, לכן אני מעדיף לא להשקיע יותר מדי. האם עדיף ללכת על מצלמהFF אחרת של ניקון כמו D750? או שהאם עדיף לי להשאר בDX ורק לשדרג את הגוף למשהו חדשני יותר כמו D5600 או D7500?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם אתה רוצה מצלמה שמסוגלת לצלם טוב יותר התאורה חלשה אתה צריך לעבור למצלמת FF שהיא יקרה והעדשות שלה יקרות.
אתה הולך ומחפש מצלמת FF זולה, אז ניקון קופצת לך היות והיא הדגם ה FF הזול ביותר וזו בכלל מצלמה מאוד ישנה. נכון יש דגמים חדשים ומתקדמים יותר כמו ניקון D750 שהיא דגם מוצלח, אבל גם דגם ישן.

בכל מקרה יש לקחת בחשבון שעדשה טובה עבור מצלמת FF גם היא לא סיפור זול, אז יש כאן דילמה, ובאמת אין חי תשובה טובה עבורך.

אם הרצון של לשדרוג מצלמה לקבל יכולות טובות יותר בתאורה חלשה, אני לא חושב שיש לי קיצור דרך עבורך.

מעבר למצלמה בפורט do חדשה יותר יכולה לשפר את יכולות המצלמה בגלל חיישן חדש יותר ומעבד תמונה טוב יותר, אבל אל תצפה לקפיצת מדרגה. כך הוא הנושא עם מצלמות של ניקון או של פוג׳י או סוני. האם השיפור הזה בנושא הזה יספק אותך זו שאלה חשובה.
יותר מאוחר אני יכול לספק לך דוגמאות לתמונות ממצלמות שונות בנושא

david123

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה, אשמח לראות תמונות.
חשוב לי שאוכל לצלם טוב יותר גם בתאורה חלשה. לדעתי אמנם D610 וD750 ישנות אבל מבחינת הביצועים זה לא משנה אם הדגם יצא לפני 6 שנים, כי מה כבר יהיה שונה, זו הייתה מצלמת high end ב 2013 ומבחינתי השדרוג מD3200 הוא גדול.
החסרון היחיד שנראה לי פה הוא מחיר העדשות והגודל שלהם. לכן חשבתי על 24-120 שהיא יחסית עדשה קטנה וזולה לFF כי ללכת על 24-70 גם הרבה כסף וגם משקל גדול יותר.
האם אתה מכיר את יכולות העדשה הזו?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עדשת 24-120 F4 היא עדשה לא רעה
אפשרות נוספת היא עדשת טמרון 24-70 F2.8 עבור ניקון - זו עדשה מעולה במחיר יחסית שפוי ל FF

david123

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי תודה,
האמת לא רואה הרבה הבדלים בתמונות, הISO טוב מאד בכולם. האם זה זהה לתנאים ממש קשים כמו לצלם בטיול בעיר כלשהי משעות הערב? שם תמיד נתקלתי בבעיה , כי בצילום ללא חצובה אני לא יורד מ1/60 ואז הISO קופץ למקסימום.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אני לא "איש" של ניקון אבל כמה הערות - ואני מקווה בונות.

אחת הבעיות בצילום בתאורה חלשה היא זמני החשיפה. לרובינו,אם לא לכולנו,קשה להחזיק מצלמה ועדשה מחוץ לטווח הטבעי של שיווי המשקל של הגוף האנושי וכל זה בלי לרעוד. וכשרועדים,וגם קצת,בתמונות זה בא מיד לידי בטוי.

ויש לי כמה שעות ניסיון במה שאני מדבר עליו בפסיקתא דלעיל.

נכון חיישן FF משפר רת כמות האור ועל אותה עדשה יתן שיפור אבל,במקרה דנן,רוב העדשות לא יתאימו לתבריג ה FF של ניקון אז לא בטוח שזו התרופה.

אם מהגרים מניקון לחסרות מראה אני האחרון בתור שלא ימליץ ללכת למצלמות של סוני - אבל אצל סוני ב FF יש שתי תובנות חשובות:
1. הגוף עצמו ממש ממש לא זול.
2. דווקא לתבריג של סוני בחסרות המראה FF יש היצע גדול של עדשול צד ג (בעיקר סיגמה) במחירים שפויים ובאיכויות יוצאות מגדר הרגיל.

אני לא חושב שגוף אחר (ולא משנה הטיפולוגיה) או עדשות אחרות יביאו לתוצאה הרצויה והייתי ממליץ לחשוב בכיוון הבא:

בשלב ראשון לסט הקיים להוסיף חצובה ואם זה נראה מגביל (בתנועה וכו) אז ללכת לכיוון של מונופוד. מונופוד טוב איננו יקר עסק של בסביבות 400 ש,ח והוא בהחלט עוזר ליצב את המצלמה כשזמן החשיפה עולה. והיצוב הזה יתן תמונות טובות יותר.
אה כן: ובמחיר הזה המונופודים מוסיפים מעט מאוד למשקל הנישא...

אחר כך (עם המונופוד ו/או החצובה) לשקול לעבור לגוף DX מתקדם יותר כי אם אני לא טועה אז: גוף מתקדם יותר (כמו למשל ה D7200) גם נותן יותר אפשרויות תפעול שיעזרו להוציא תמונות טובות יותר וגם החיישן שלו זה אותו החיישן שבסוני ואין לי אלא לומר עליו את ההלל.

מנחם

david123

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי,
לא מאמין שארצה לצלם עם מונופוד או חצובה, כי זה מסורבל בשבילי בטיול. לפי מה שאתה אומר אם אני יצטרך מונופוד או חצובה בכל מקרה גם עם FF אז חבל לי להשקיע במעבר לזה.
כבר אולי עדיף לי לקנות מצלמה מתקדמת מירורלס ברמה של הDX ואני ירויח גם משקל קטן יותר וגם אותה איכות. מה שהבנתי גם שיש גימבל בחלק מהמירורלס אז אולי אוכל לצלם גם ללא חצובה.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
משהו קצת לא מובן לי.

אתה מדבר על טיולים ועל תמונות שאינן משביעות רצון ולהבנתי אילו שאינן משביעות רצון צולמו בתנאי תאורה ירודים. הבנתי נכון?

כי בד"כ טיול זה בשעות היום ולשעות היום יש בעיות אחרות שגורמות לתמונה להיות לא טובה או מטושטשת או עם טווח דינאמי נמוך - וכל זה לא קשור לגוף ולעדשות זה כן קשור לטכניקת צלום ובחירת פרמטרים (ISO מהירות תריס וגודל צמצם) מתאימים לתנאי השטח/תאורה ולקומפוזיציה שרוצים.

ההתיחסות שלי לחצובה/מונופוד הוא רק באותם מקרים שצריך חשיפה ארוכה ואז ליציבות יש יתרון וגם חשיבות.

אם מדברים על תמונות קלוקלות בתנאי תאורה נמוכה אני (והדגש הוא על הניסיון האישי שלי) לא מכיר גוף/עדשה וצלם שברגע שחשוך וצריך זמני חשיפה ארוכים יצליחו ליצר תמונה טובה וברורה בלי אמצעי ייצוב.

אמצעי יצוב יכול להתחלק לשלושה:

שניים,שכבר דיברנו עליהם,זה חצובה או מונופוד והשלישי,שלא דיברנו אודותיו,זה לסגל טכניקות צילום שבהן הגוף משמש כאמצעי ייצוב ומאפשר צילום בתנאי תאורה ירודים ובזמני חשיפה ארוכים - יחסית.

כך או כך,ושוב מהניסיון שלי,אני לא חושב שגוף אחר,טיפולוגיה אחרת או עדשה אחרת הם באמת הפתרון - הפיתרון,מניסיוני,נעוץ בשימוש במה שיש עם יכולת ליצב את המצלמה וגם להתאים את הפרמטרים (שהזכרתי לעיל) גם לתנאי התאורה,גם ליכולות של הגוף ובעיקר בתוך המגבלות של העדשה שבה משתמשים.

...

מנחם

Avner

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
תשמע אני רוצה קצת להרוס אבל ממקום טוב,

שום מעבר לFF לא ישפר לך משמעותית את איכות התמונה בתנאי אור חלשים או חשוכים
עדיין תמונות יצאו מגורענות ככל שתעלה ב ISO
כשאתה אומר שב ISO1000 התמונות לא ניתנות לתיקון אני מניח שזה עניין של טשטוש
כלומר זמן חשיפה ארוך כשהמצלמה לא מיוצבת
המלצה פלש או חצובה או גם וגם
הפלש יקצר את זמן החשיפה והחצובה תשמור את המצלמה יציבה

לגבי העדשות ככל שהצמצם פתוח יותר כך נכנס יותר אור ותוכל לצלם בתנאים פחות טובים מבחינת תאורה.
1.8 לא רע בכלל אבל 1.4 או 1.2 יותר טובים כמובן שתהיה השפעה מבחינת עלות.

לגבי העדשות - אם העדשות שלך הם DX הם לא יתאימו ל FF
לגבי פוג'י אין להם מצלמות FF כולם גם ה GFX100 היא מצלמת קרופ כך שFF הוא לא הפתרון לבעיה שאתה מתאר

david123

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שמע, אני בטוח לא צלם מקצועי, אני רק לומד את התחום כתחביב, בטוח יש לי מה ללמוד בצילום בתנאי תאורה פחותים. בטוח גם שהמצלמה הזו לא עוזרת לי להוציא טווח דינמי טוב בחלק משעות היום ובלילה. ב6 שנים שיצא לי לצלם עם הD3200 לא הצלחתי להבין את הנוסחה לתמונות טובות במקומות סגורים או בשעות הערב והלילה ללא חצובה. עד לפני שנתיים רוב הטיולים צילמתי על אוטומט עם עדשת קיט , אחרי זה החלטתי יותר לנסות להתמקצע וללמוד לעבוד באופן ידני.
ביום יחסית אני מצלם בסדר בגלל שאני לא יורד ממהירות של 1/125. ניסיתי עם עדשה 35 1.8 אבל גם איתה מאד קשה לא לחרוג מISO גרעיני.
ראיתי אנשים עם מצלמת FF או DX מתקדמות יותר שמוציאים תמונות מהממות. חשבתי לשדרג גוף ואולי גם עדשות כדי להגיע לתוצאות טובות יותר , מבאס לחזור מטיול הביתה ולראות שהרבה תמונות שנראו טוב במסך המצלמה מאד מטושטשות או מגורענות בנסך גדול.
מה אתה ממליץ לי לעשות?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני ממליץ לקחת קורס צילום

david123

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הסיבה שחשבתי על מעבר לFF היא ששם אוכל להגיע לISO גבוהה בלי לפגוע באיכות התמונה וכך אוכל להגיע למהירות תריס יותר גבוהה בתנאי תאורה חלשים. האם אני טועה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מה אתה הולך לצלם שאתה צריך ISO גבוהה ?

david123

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כמו שאמרתי, המצלמה היא בעיקר לטיולים בעולם, לכל יום יש ערב, ואם אתה בעיר כמו פריז למשל תרצה לצלם את הרחובות ומקומות מסוימים כמו הלובר בלילה, אז שם אני צריך להגיע לתוצאות טובות בלי לעצור יותר מדקה לצלם, לכן חצובה לא באה בחשבון ואני נאלץ להגביר ISO

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בשביל כך לא הייתי רץ לרכוש מצלמת FF
ניקון הולכים להוציא מצלמה ללא מראה חדשה Z50 ממש ממש בקרוב שיכולה אולי להתאים לך - אבל עבור העדשות שלך יהיה צורך במתאם.

אופציה של פוג'י יכולה להיות X-T20 עם עדשת 18-55 F2.8-4 סט מעולה, דגם קצת ישן, החדש X-T30 יהיה קצת יותר יקר.

לסוני גם יש מצלמות ללא מראה כמו A6300 והדגם החדש יותר A6400, אבל עדשה טובה תיהיה יקרה כמו עשת סוני 18-105 F4

תמונה ה ISO 6400
ניקון D750
https://www.imaging-resource.com/PRODS/nikon-d750/FULLRES/D750INBI06400.HTM

A6300
https://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a6300/FULLRES/A6300INBI06400.HTM

A6400
https://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a6400/FULLRES/A6400INBI006400.HTM

פוג'י X-T30
https://www.imaging-resource.com/PRODS/fuji-x-t30/FULLRES/XT30INBI06400.HTM

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור