מחירי רמקולים בארץ לעומת חו"ל

יניב_76

חבר אתר
מעורבות
6
נקודות
3
מישהו יכול להסביר כאן למה חלק מהרמקולים עולים בארץ בלי שום פרופורציות לחו"ל?
למה רמקול מדפי פוקל 906 עולה בארץ 6,400, לעומת 1,000 דולר בארה"ב או 800 פאונד באנגליה?
למה יקר יותר ב 70%?
למה B&w 706 עולה בארץ 9,900 ש"ח, לעומת 1,100 פאונד (5,000 ש"ח!) או 1,800 דולר (6,500 ש"ח)?
אין שום תירוץ לזה.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
שמעת פעם על המושג חזירות?
עושק?
זו בערך שיטת העבודה של היבואן הישראלי.

ALMA69

חבר מתחיל
מעורבות
7
נקודות
3
יש יבואנים שלא הפנימו שבלחיצת כפתור אפשר
להשוות מחיר של מוצר בכל מקום על פני הגלובוס

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
70 אחוז זה עוד טוב.
יש יבואן שמתמחר רמקולים, פי 2 מריטייל חול.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
ישראל יקרה בהשוואה לרבות ממדינות אירופה וארה"ב בהמון תחומים, ובמיוחד דיור, מזון ותחבורה - הבסיס לחיי היום-יום של כולנו.
מאוד יקר לחיות כאן!
לפני כחודשיים הייתי בצרפת- מחירי המזון, חומרי ניקוי וטואלטיקה זולים בחמישים אחוז ויותר (!!) מבארץ.
גבינות, נקניקים, בשר, פסטה, יין, שתייה קלה בסופר, חצי מחיר ומטה מישראל!! מרתיח.
לארה"ב אני מגיע לא מעט, המחירים שם ללא שום השוואה, כמעט הכל יותר זול, ומשמעותית - ממוצרי צריכה, תחבורה, דלק, ועד לדיור ומיסים ( ואת ניו יורק אני מוציא מהמשוואה כי היא באמת מרכז העולם, למרות שתל אביב דוהרת אחריה בעלויות המחייה) .
כך או כך, ישראל יקרה בטירוף, הרבה הודות למדיניות ממשלתית שדופקת את האזרחים.

לגבי אודיו, אתה צודק, אבל רק חלקית. יש יבואנים שמתמחרים מאוד הוגן, לפעמים יותר זול מחו"ל (!).
אני מציע לך לדלג על היבואנים שמתחמחרים גבוה, יש היצע לא פחות טוב, הרבה פעמים טוב יותר, אצל היבואנים שאותם חשוב לחזק. לך לבדוק, ואם תהייה רציני ותתקדם לקראת רכישה, מאוד תופתע לטובה.
בהצלחה. (ורד)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
אני נוסע לא מעט גם כן, ואני חושב שישראל בין המדינות הזולות. בין אם זה קניות, אוכל, תחבורה, שלא נדבר על איכות חיים גבוה בארץ (חינוך נגיש, רפואה זולה ואיכותית)

לגבי מחירים, אפשר לקנות את B&W במחירי חו"ל, חפש חנויות נורמליות

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
שאלה זו נשאלת מפעם לפעם ושוב ושוב אותם תשובות מין הסתם.
לשאול צריך לא את חברים בפורום אלה רשות המיסוי החזירי.
מעבר לכך בוא לא נשכח שמחיר נבנה לא רק במחיר קנייה+הובלה+ביטוח+מע"מ ומכס, יש גם תוסף של תחזוקה של משרד (שכר דירה אצלינו גבוהה מאוד - ומי אמור לשלם?), רווח של יבואן (קטן או גדול - זה כבר סיפור אחר ושייך לשיקולים של אותו היבואן).
אבל רציתי להגיד עוד דבר קטן - לרוב המקרים מחירים לאחרונה מתומחרים כ"מחיר חו"ל + מע"מ " - מחיר חו"ל כולם יכולים ככה או אחרת לקבל מאינטרנט. אך מכיוון שסכום אחוזי ממוצר יקר (מטבע הדברים וע"פ חוקי מתמטיקה הבסיסים) יותר גבוהה ע"פ אנחנו מקבלים מחיר סופי מעצבן:)
אבל יחד עם זאות ברוב המקרים ניתן להשיג הנחה יפה ולהתקרב למחיר חו"ל נטו גם עם מחיר התחלתי ממש נראה לא שפוי.
כמו רוב החברים גם אני לא שמח לצפות במחירים הקיימים אך זה מה שיש לנו.
ואף אחד לא ביטל אופציה יבוא אישי - שאלה עד כמה אתה באמת תקבל מחיר שפוי? וכמה התעסקות?

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
אני נוסע לא מעט גם כן, ואני חושב שישראל בין המדינות הזולות. בין אם זה קניות, אוכל, תחבורה, שלא נדבר על איכות חיים גבוה בארץ (חינוך נגיש, רפואה זולה ואיכותית)

מיכאל, אני יכול להסכים עם רוב מה שאמרתה מלבד קטע של מחירי עבור האוכל ומוצרי צריכה - חזרתי בשבת מצרפת - באמת - אנחנו די נראים מדינה מסכינה בקטע של אוכל - איזה מגוון מוצרים! איזה איכות! - אנחנו לא שם כלל וגם לא מתקרבים לכיוון.
ומחירים הרבה יותר נוחים משלנו, בוא נגיד לרוב המוחלט.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
מיכאל, אני יכול להסכים עם רוב מה שאמרתה מלבד קטע של מחירי עבור האוכל ומוצרי צריכה - חזרתי בשבת מצרפת - באמת - אנחנו די נראים מדינה מסכינה בקטע של אוכל - איזה מגוון מוצרים! איזה איכות! - אנחנו לא שם כלל וגם לא מתקרבים לכיוון.
ומחירים הרבה יותר נוחים משלנו, בוא נגיד לרוב המוחלט.

תלוי מה אתה אוכל :)
פירות וירוקות זולים יותר כאן.
שוקולד, בשר, נקניקים, יין מן הסתם שם.
מי שאוכל הרבה בשר אדום, הרבה אוכל מוכן, שימורים, גבינות וכו - ישראל יקרה בהחלט, כי זה יבוא

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
תלוי מה אתה אוכל :)
פירות וירוקות זולים יותר כאן.
שוקולד, בשר, נקניקים, יין מם הסתם שם.
מי שאוכל הרבה בשר אדום, הרבה אוכל מוכן, שימורים, גבינות וכו - ישראל יקרה בהחלט, כי זה יבוא
פרות וירקות לאחרונה אצלינו ממש התקרבו למחיר האירופה לצערי ואיכות גרוע מאוד ואם באה לך איכות - אתה משלם יותר... וחבל ולא ברור (למרות שברור - כול דבר טוב - מיוצא לאירופה...), על תשכח מחיר מופרז לחלוטין של הדגים :)

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113

ישראל בין המדינות הזולות? לאן אתה נוסע - סקנדינביה שוויץ (שמניסיון זולה במקצת מישראל).
ארנונה על דירת 85 מטרים במרכז מדריד - 50 יורו לחודש.
גן ילדים פרטי מהשעה 7 - 16 - 350 יורו (שעה נוספת תחושב ע"פ 2ץ5 יורו לשעה עד 19:00)
בירה בבית מלון 5 כוכבים 3 יורו ל 400 מ"מ (בחוץ יורו וחצי)
ירקות, פירות, מוצרי חלב, בשר, פסטה, לחם בין רבע לחצי המחיר בארץ.
רכב משפחתי - 14,000 יורו בארץ מעל 120,000
דלק, זול יותר מהארץ.

איפה בדיוק אירופה או ארה"ב יקרות מהארץ ?

נערך לאחרונה ב:

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
באמת צריך לשאול לאיפה בדיוק נוסע החבר הנכבד כשאלה הם ממצאיו.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
תחבורה???? זול????
130 אחוזי מיסוי על כלי רכב. יש עוד מקום כזה בכדור הארץ?

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
שאלה זו נשאלת מפעם לפעם ושוב ושוב אותם תשובות מין הסתם.
לשאול צריך לא את חברים בפורום אלה רשות המיסוי החזירי.
מעבר לכך בוא לא נשכח שמחיר נבנה לא רק במחיר קנייה+הובלה+ביטוח+מע"מ ומכס, יש גם תוסף של תחזוקה של משרד (שכר דירה אצלינו גבוהה מאוד - ומי אמור לשלם?), רווח של יבואן (קטן או גדול - זה כבר סיפור אחר ושייך לשיקולים של אותו היבואן).
אבל רציתי להגיד עוד דבר קטן - לרוב המקרים מחירים לאחרונה מתומחרים כ"מחיר חו"ל + מע"מ " - מחיר חו"ל כולם יכולים ככה או אחרת לקבל מאינטרנט. אך מכיוון שסכום אחוזי ממוצר יקר (מטבע הדברים וע"פ חוקי מתמטיקה הבסיסים) יותר גבוהה ע"פ אנחנו מקבלים מחיר סופי מעצבן:)
אבל יחד עם זאות ברוב המקרים ניתן להשיג הנחה יפה ולהתקרב למחיר חו"ל נטו גם עם מחיר התחלתי ממש נראה לא שפוי.
כמו רוב החברים גם אני לא שמח לצפות במחירים הקיימים אך זה מה שיש לנו.
ואף אחד לא ביטל אופציה יבוא אישי - שאלה עד כמה אתה באמת תקבל מחיר שפוי? וכמה התעסקות?
רשות המיסוי לא קובעת מיסים..אלא הממשלה..
בהרבה תחומים בארץ יש מיסים כבדים, אבל דווקא באודיו אין מיסי יבוא בכלל !!
פרט למע״מ שיש על כל עסקה ויש בכל מדינה.
אין שום סיבה לנוסחה המופרכת של מחיר חו״ל + מע״מ ובטח ובטח שלא יותר מזה !
כאשר יבואן מזמין מוצר מחו״ל הוא לא משלם את המע״מ שם אלא קונה במחיר חו״ל פחות המע״מ ואז משלם את המע״מ כאן. אין דום הצדקה לגלגל את זה על הלקוח ועל יותר מזה בכלל שלא נדבר.
לרוב יבואנים קונים את המוצר בחצי מהמחיר הסופי (יש יצרנים שלא מסכימים להכפלת מחיר הזו ולכן לא מיוצגים בארץ כמו בנצ׳מרק למשל ועוד) ללקוח כך שיש מספיק מרווח להכניס את מחיר המשלוח בפנים וכמה גרושים של טיפול המכס במשלוח.
בוא נזכור ש״מחיר חו״ל״ הוא ריטייל וגם שם מתמקחים וקונים בפחות מ״מחיר חו״ל״ בד״כ.
בקיצור אין הצדקה למחירים המופרכים שפותח הפוסט הביא ואין הצדקה לשלם שקל נוסף על מחירים שמעבר ״למחירי חו״ל״ .
כמו שכתבו לפני, יש כמה יבואנים שהבינו את זה ומשתדלים לעמוד בזה וצריך לקנות מהם ולחזק אותם, יש מספיק היצע.
אם רוצים לייבא לבד זה ממש לא סיפור עשיתי את זה לא פעם, לא צריך דוקטורט בשביל זה..צריך למצוא עסקה זולה שם ואז גם מחיר המשלוח מתקזז.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
יבואנים חזירים בראש ובראשונה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
תחבורה???? זול????
130 אחוזי מיסוי על כלי רכב. יש עוד מקום כזה בכדור הארץ?

התכוונתי לרכבות ותחבורה ציבורית.

מיסוי על הרכב לא מעניין אותי ספציפית כי אני קונה רכב פעם ב-5 שנים,
חוץ מזה אם התמזל מזלך ויש לך תקציב לרכב חשמלי מפונפן כמו audi e-tron אז תשלם 10% בלבד

אני אישית דווקא בעד למסות את הצריכה, ואף לעלות את המע"מ לרמה אירופאית כי ככה אפשר לגבות כסף מכל מיני ...

mmhifi

אוהב את התחום
מעורבות
11
נקודות
18
רמקול Martin Logan Electromotion, מחיר חו"ל 1995$, היו מוכרים בארץ ב- 11,000 ש"ח... אבל עכשיו ב- TOP AUDIO הם 18,000 ש"ח.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
ישראל בין המדינות הזולות? לאן אתה נוסע - סקנדינביה שוויץ (שמניסיון זולה במקצת מישראל).
ארנונה על דירת 85 מטרים במרכז מדריד - 50 יורו לחודש.
גן ילדים פרטי מהשעה 7 - 16 - 350 יורו (שעה נוספת תחושב ע"פ 2ץ5 יורו לשעה עד 19:00)
בירה בבית מלון 5 כוכבים 3 יורו ל 400 מ"מ (בחוץ יורו וחצי)
ירקות, פירות, מוצרי חלב, בשר, פסטה, לחם בין רבע לחצי המחיר בארץ.
רכב משפחתי - 14,000 יורו בארץ מעל 120,000
דלק, זול יותר מהארץ.

איפה בדיוק אירופה או ארה"ב יקרות מהארץ ?

הכי טוב לעשות cherry picking

אני יודע מה מחיר הגנים בארה"ב וקנדה, זה רחוק ממה שכתבת.

ירוקות, קוטג', לחם אני קונה כל הזמן כשאני בחו"ל, עגלת הקניות שלי בשופרסל זולה יותר או דומה למקומות איכותיים באירופה. זולה משמעותית מקנדה, זולה מאוסטרליה, זולה מניו זילנד, שוויץ. ארה"ב בכלל אוכל חרא אז לא מעניין להשוות.

אולי אתה צודק לגבי מדריד, אני לא יודע

ARIMAR

עוסק בתחום
מעורבות
121
נקודות
43
ספרד , סנט פטרסבורג(לא איזה כפר נידח) , קליפורניה
יכול להעיד בוודאות שמחירי המזון שם בין שליש לרבע מאשר בארץ
אבל אנחנו עם מטומטם - על 10 אג' במחיר הקוטג' יצאנו לרחובות
על השוד במחירי הדלק לדוגמא ( הגניבה בתדלוק אחד יותר מקוטג' לכל החיים)
יושבים בשקט .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור