חדש באודיו זיפ - Trio Joubran בתקליט!

אודיו זיפ

עוסק בתחום
מעורבות
626
נקודות
113
Le trio joubran the long march vinyl lp אודיו זיפ.jpg

האלבום האחרון של טריו ג'ובראן - The Long March, שיצא לאור בשנה שעברה,
הגיע היום וזמין על גבי תקליט בהדפסה מוצלחת מאוד.

מחיר: 120 ש"ח

תמונות מצורפות

• Le trio joubran the long march vinyl lp אודיו זיפ.jpg
    Le trio joubran the long march vinyl lp אודיו זיפ.jpg
    KB 81.8 · צפיות: 406

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זו אולי הפעם הראשונה שאני רוכש תקליט שמעורב בו רוג׳ר ווטרס האנטישמי, (ימח שמו, שישרף בגהינום) כאשר קטע אחד מוקדש ל״פלשתינים״ המומצאים.

אז בכל זאת למה? משום שהמוסיקה שיש בתקליט הזה היא פשוט עילוי.

אז הדגש הוא לא על להביא את הדיון למקום הפוליטי (במקרה הזה אני דיקטטור נוראי שימחק כל תגובה פוליטית שנוגדת את דעתי) אם כי לכך שאפילו אנשים בעלי השקפות עולם כשלי מוכנים אשכרה לפתוח את הארנק ולשלם כסף עבור המוסיקה שיש שם.

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
מוסיקה היא מוסיקה באשר היא,
דעות פוליטיות של שונאי ישראל,
לא צריכה מאיתנו להפסיק/להחרים,
זמר / אומן אשר שונה בדעותיו הפוליטיות משלנו,
הפינק פלויד ימשיכו לנגן אצלי...

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
זו אולי הפעם הראשונה שאני רוכש תקליט שמעורב בו רוג׳ר ווטרס האנטישמי, (ימח שמו, שישרף בגהינום) כאשר קטע אחד מוקדש ל״פלשתינים״ המומצאים.

אז בכל זאת למה? משום שהמוסיקה שיש בתקליט הזה היא פשוט עילוי.

אז הדגש הוא לא על להביא את הדיון למקום הפוליטי (במקרה הזה אני דיקטטור נוראי שימחק כל תגובה פוליטית שנוגדת את דעתי) אם כי לכך שאפילו אנשים בעלי השקפות עולם כשלי מוכנים אשכרה לפתוח את הארנק ולשלם כסף עבור המוסיקה שיש שם.
אחלה תקליט
ווטרס ממש לא אנטישמי, אין לו שום דבר נגד יהודים.
(אגב אם כבר לדייק, אז גם הערבים מוצאם לכאורה מבני שם, ואנטישמיות מבחינה לשונית היא שנאה\אנטי לכל בני שם כולל הערבים).
ווטרס כן מתנגד חריף למדיניות ישראל ביחס לפלסתינים, מתנגד לגדר ההפרדה ולכיבוש והוא פעיל bds בולט.
מגיל צעיר הוא מאוד פעיל פוליטית, כבר בתור נער הוא היה יושב ראש תנועת הנוער של התנועה לפירוק נשק גרעיני בקיימברידג'.
זה הכי רחוק ממנו אנטישמיות, הוא שמאלן מובהק.
אבל מה זה משנה הוא גאון מוסיקלי וכתב את רוב המילים והלחנים ללהקה שבעיני רבים (וגם בעיני) היא החשובה אי פעם.
חבל שהוא לא הצליח ליישם בחיים שלו עצמם קצת יותר שלום ושלווה.
בגלל הסכסוך שלו עם חברי הפינק פלויד, מליוני מעריצים (כולל אותי) לא זכו לראות אותם מופיעים ביחד מעולם.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
מוסיקה היא מוסיקה באשר היא,
דעות פוליטיות של שונאי ישראל,
לא צריכה מאיתנו להפסיק/להחרים,
זמר / אומן אשר שונה בדעותיו הפוליטיות משלנו,
הפינק פלויד ימשיכו לנגן אצלי...
זה אך ורק עניין של טעם אבל לדעתי פינק פלויד הלהקה הכי אובר רייטד מאז ומעולם, משעממת, חוזרת על עצמה, לא מתוחכמת, מנגנים לא יותר מסבבה לא מרגשים וגם לא מחדשים. תקופה מסויימת ודי קצרה בחיים שלי שמעתי אותם אבל מהר מאוד הרגשתי שזה סתם בלון נפוח עם יחסי ציבור מצויינים והפקה מושקעת...

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
זה אך ורק עניין של טעם אבל לדעתי פינק פלויד הלהקה הכי אובר רייטד מאז ומעולם, משעממת, חוזרת על עצמה, לא מתוחכמת, מנגנים לא יותר מסבבה לא מרגשים וגם לא מחדשים. תקופה מסויימת ודי קצרה בחיים שלי שמעתי אותם אבל מהר מאוד הרגשתי שזה סתם בלון נפוח עם יחסי ציבור מצויינים והפקה מושקעת...

יחסי ציבור מוצלחים יכולים להיחשב כאומנות ;)

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
נו באמת..עד עכשיו עקבתי אחרי הבחירות שלך והערכתי אותן.
אי אפשר להתחיל אפילו למנות את החידושים הבלתי נגמרים שלהם בכל אספקט שקשור למוסיקה שלהם וההשפעה האדירה שלהם שתמשיך עוד מאות שנים.
זה מצחיק מה שכתבת..
להגיד על הפינק פלויד שהם חוזרים על עצמם, מה בין אומה גומה ל the wall? או בין soucer ל final cut ?
שהם משעממים, כן עלולים לשעמם את מעריצי אייל גולן ושות'.
כל מי שאני מכיר ובאמת מחובר למוסיקה מעריך את הפינק פלויד כולל מוזיקאים קלאסים מדופלמים.
אבל האמת זה דיון משעמם וכל כך לא מחובר למציאות..
מבטיח לך שגם הנינים של הנינים שלך עוד ישמעו פינק פלויד.
נדבר אז...

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
האזנתי הבוקר דרך Tidal, הפקה מצוינת.
לגבי ווטרס ודומיו, ישנה האנטישמיות הקלאסית כמו שאנו מכירים, וישנה האנטישמיות המודרנית (מאז שנות השיבעים של המאה ה 20) המגיעה מאידאולוגיות שמאל ואידאולוגיות פרוגרסיביות בעטיפה של מאבק פוליטי על זכויות לאום ואדם (שלמעשה לא קיימות בשום מדינה אחרת פרט לישראל), כשבפועל הדבר משמש כסות "לגיטימית" לאנטישמיות קלאסית במטרה לקעקע את הלגיטימיות של העם היהודי בזכות למדינה משלו.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
נו באמת..עד עכשיו עקבתי אחרי הבחירות שלך והערכתי אותן.
אי אפשר להתחיל אפילו למנות את החידושים הבלתי נגמרים שלהם בכל אספקט שקשור למוסיקה שלהם וההשפעה האדירה שלהם שתמשיך עוד מאות שנים.
זה מצחיק מה שכתבת..
להגיד על הפינק פלויד שהם חוזרים על עצמם, מה בין אומה גומה ל the wall? או בין soucer ל final cut ?
שהם משעממים, כן עלולים לשעמם את מעריצי אייל גולן ושות'.

כל מי שאני מכיר ובאמת מחובר למוסיקה מעריך את הפינק פלויד כולל מוזיקאים קלאסים מדופלמים.
אבל האמת זה דיון משעמם וכל כך לא מחובר למציאות..
מבטיח לך שגם הנינים של הנינים שלך עוד ישמעו פינק פלויד.
נדבר אז...
הדגשתי שזה עניין של טעם וכן, The Wall, Wish you were here ,Dark side, Final cut נשמעים לי חזרה על עצמם והכל ביחד נשמע כמו קינג קרימזון ועוד כמה להקות שעשו די אותו דבר באותה תקופה.
נכון, האלבומים עם סיד בארט שונים...

נערך לאחרונה ב:

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
יחסי ציבור מוצלחים יכולים להיחשב כאומנות ;)
גם אם יחסי ציבור מוצלחים יכולים להיחשב כאומנות (ואני לא בטוח שזה נכון) הם לא יכולים להיחשב כמוזיקה.

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
האזנתי הבוקר דרך Tidal, הפקה מצוינת.
לגבי ווטרס ודומיו, ישנה האנטישמיות הקלאסית כמו שאנו מכירים, וישנה האנטישמיות המודרנית (מאז שנות השיבעים של המאה ה 20) המגיעה מאידאולוגיות שמאל ואידאולוגיות פרוגרסיביות בעטיפה של מאבק פוליטי על זכויות לאום ואדם (שלמעשה לא קיימות בשום מדינה אחרת פרט לישראל), כשבפועל הדבר משמש כסות "לגיטימית" לאנטישמיות קלאסית במטרה לקעקע את הלגיטימיות של העם היהודי בזכות למדינה משלו.
אתה נשמע כמו דובר של הליכוד..
אין שום קשר בין זה לבין אנטישמיות !
הנסיון לקרוא לזה "אנטישמיות חדשה" נובע אך ורק מנסיון לעקוף את הקושי שבהתמודדות עם הטענות של אנשי ה bds דרך האשמתם באנטישמיות "חדשה" לכאורה.
ביניהם יש פלסתינים שנאבקים על הזכות שלהם להגדרה עצמית (מאבק צודק ולגיטימי גם אם סותר את האינטרסים שלנו) אנשי שמאל מובהקים שנלחמים נגד אי צדק בזירות רבות, כפי שהם תופסים אותו וגם אם ביניהם יש אנשים פרטיים שתפיסותיהם אנטישמיות, זה לא רלוונטי כי זה לא בסיס טענותיהם.
אנחנו צריכים להתמודד עם הטענות עצמן.
אין שום הבדל בין הלחץ שמעילים אנשי ה bds על ישראל בין הלחץ שהפעילו על דרום אפריקה בזמנו, (רק הלחץ שם היה הרבה יותר מסיבי וכלל הרבה יותר אמצעים).
שם הלבנים היו אלו שהופעל עליהם הלחץ, אז גם שם זו היתה אנטישמיות חדשה ??
הדרישה של ארגוני ה bds היא מאוד פשוטה, שישראל תכבד את החוק הבינלאומי ואת ההחלטות שהתקבלו בעניין הפלסתינים בעצרת הכללית של האו"ם.
אפשר להסכים לדרישתם ולדרך מאבקם או לא (אגב אני לא מסכים איתם ולא עם דרך המאבק שלהם) אבל עיוות של כוונותיהם לא מסייע להתמודד עם הטענות שלהן, הוא עושה ההיפך, מצייר אותנו כמטומטמים שלא מבינים את ההבדל בין אנטישמיות פסולה, לבין מאבק שמופעל כדי שמדינה תעמוד בהתחייבויותיה הבינלאומיות.

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
הדגשתי שזה עניין של טעם וכן, The Wall, Wish you were here ,Dark side, Final cut נשמעים לי חזרה על עצמם והכל ביחד נשמע כמו קינג קרימזון ועוד כמה להקות שעשו די אותו דבר באותה תקופה.
נכון, האלבומים עם סיד בארט שונים...
חח
חמודים קינג קרימזון, אבל היו מתים להתקרב למורכבות, לעומק, לעוצמה ולהתפתחות האדירה שמאפיינת את היצירה של הפינק פלויד. הם באמת קצת משעממים וחוזרים על עצמם..
אם יש דוגמא מובהקת ללהקה שלא חוזרת על עצמה זו פינק פלויד !
וזהו גם האיפיון של אמנים גדולים, כמו פיקאסו שלא הפסיק להתחדש והמציא את עצמו שוב ושוב, לעומת ג'קסון פולוק למשל עם הברקה חד פעמית של השפרצת צבע על הבד שעליה הוא חזר וחזר למוות כדי למכור עוד ציורים.
כל אלבום של הפינק פלויד הוא יהלום מלוטש "מסטר פיס" עם חידושים ושינויים משמעותיים לעומת האלבום הקודם.
(אגב, באומה גומה וסאוסר סיד ברט היה לא משמעותי מבחינת כתיבה, כתב שיר אחד בכל אלבום.)

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
חח
חמודים קינג קרימזון, אבל היו מתים להתקרב למורכבות, לעומק, לעוצמה ולהתפתחות האדירה שמאפיינת את היצירה של הפינק פלויד. הם באמת קצת משעממים וחוזרים על עצמם..
אם יש דוגמא מובהקת ללהקה שלא חוזרת על עצמה זו פינק פלויד !
וזהו גם האיפיון של אמנים גדולים, כמו פיקאסו שלא הפסיק להתחדש והמציא את עצמו שוב ושוב, לעומת ג'קסון פולוק למשל עם הברקה חד פעמית של השפרצת צבע על הבד שעליה הוא חזר וחזר למוות כדי למכור עוד ציורים.
כל אלבום של הפינק פלויד הוא יהלום מלוטש "מסטר פיס" עם חידושים ושינויים משמעותיים לעומת האלבום הקודם.
(אגב, באומה גומה וסאוסר סיד ברט היה לא משמעותי מבחינת כתיבה, כתב שיר אחד בכל אלבום.)
בוא נסכים לא להסכים...

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אתה נשמע כמו דובר של הליכוד..
אין שום קשר בין זה לבין אנטישמיות !
הנסיון לקרוא לזה "אנטישמיות חדשה" נובע אך ורק מנסיון לעקוף את הקושי שבהתמודדות עם הטענות של אנשי ה bds דרך האשמתם באנטישמיות "חדשה" לכאורה.
ביניהם יש פלסתינים שנאבקים על הזכות שלהם להגדרה עצמית (מאבק צודק ולגיטימי גם אם סותר את האינטרסים שלנו) אנשי שמאל מובהקים שנלחמים נגד אי צדק בזירות רבות, כפי שהם תופסים אותו וגם אם ביניהם יש אנשים פרטיים שתפיסותיהם אנטישמיות, זה לא רלוונטי כי זה לא בסיס טענותיהם.
אנחנו צריכים להתמודד עם הטענות עצמן.
אין שום הבדל בין הלחץ שמעילים אנשי ה bds על ישראל בין הלחץ שהפעילו על דרום אפריקה בזמנו, (רק הלחץ שם היה הרבה יותר מסיבי וכלל הרבה יותר אמצעים).
שם הלבנים היו אלו שהופעל עליהם הלחץ, אז גם שם זו היתה אנטישמיות חדשה ??
הדרישה של ארגוני ה bds היא מאוד פשוטה, שישראל תכבד את החוק הבינלאומי ואת ההחלטות שהתקבלו בעניין הפלסתינים בעצרת הכללית של האו"ם.
אפשר להסכים לדרישתם ולדרך מאבקם או לא (אגב אני לא מסכים איתם ולא עם דרך המאבק שלהם) אבל עיוות של כוונותיהם לא מסייע להתמודד עם הטענות שלהן, הוא עושה ההיפך, מצייר אותנו כמטומטמים שלא מבינים את ההבדל בין אנטישמיות פסולה, לבין מאבק שמופעל כדי שמדינה תעמוד בהתחייבויותיה הבינלאומיות.

רושמים פלסטינים ולא פלסתינים.

התנועות הלאומיות ערביות בארץ מתחילות לאחר 1920, כלומר רבע מאה לאחר הציונות, אש"פ הוקם ב 1964, הרבה לפני שישראל כבשה את הגדה או עזה ולא פעל בתחום ההגדרה העצמית תחת שלטון ירדן או מצרים.

נשיא צרפת הנוכחי עמנואל מקרון מגדיר אנטי ציוניות כאנטישמיות. ישנם לא מעט מחקרים אקדמיים בנושא האנטישמיות המודרנית, זו המגיעה מבית המדרש של תנועות שמאל ותנועות פרוגרסיביות (כמו ה BDS) שבחלק לא קטן מהמקרים ממומנת בידי מדינות ערב.

מכיוון שזהו פורום אודיופילי אין טעם להיגרר להמשיך את הוויכוח, לא נשכנע האחד את השני.

נערך לאחרונה ב:

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
רושמים פלסטינים ולא פלסתינים.

התנועות הלאומיות ערביות בארץ מתחילות לאחר 1920, כלומר רבע מאה לאחר הציונות, אש"פ הוקם ב 1964, הרבה לפני שישראל כבשה את הגדה או עזה ולא פעל בתחום ההגדרה העצמית תחת שלטון ירדן או מצרים.

נשיא צרפת הנוכחי עמנואל מקרון מגדיר אנטי ציוניות כאנטישמיות. ישנם לא מעט מחקרים אקדמיים בנושא האנטישמיות המודרנית, זו המגיעה מבית המדרש של תנועות שמאל ותנועות פרוגרסיביות (כמו ה BDS) שבחלק לא קטן מהמקרים ממומנת בידי מדינות ערב.

מכיוון שזהו פורום אודיופילי אין טעם להיגרר להמשיך את הוויכוח, לא נשכנע האחד את השני.
לא כתבתי על אני ציונות וגם לא אתה, כתבנו על המאבק של ה bds נגד המדיניות של ישראל ביחס לפלסתינים, האם זו אנטישמיות או לא.
אנטי ציונות זה עניין נפרד, גם הוא לא יכול להיות מסווג באופן אוטומטי כאנטישמיות, שכן שלילת הרעיון הציוני היא גם נחלתם של חרדים רבים שמתנגדים לרעיון הציוני ובוודאי לא ניתן להאשים אותם באנטישמיות.. הם רק מתנגדים לרעיון הציוני.
במאבק של הפלסתינים להגדרה עצמית, לגיטימי שיקבלו תמיכה ממדינות ערביות, זה לא נראה לי משהו שצריך התייחסות מיוחדת.
הכי טוב לכתוב פלשתינים, קשור לפלשת ולפלישתים.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
לא כתבתי על אני ציונות וגם לא אתה, כתבנו על המאבק של ה bds נגד המדיניות של ישראל ביחס לפלסתינים, האם זו אנטישמיות או לא.
אנטי ציונות זה עניין נפרד, גם הוא לא יכול להיות מסווג באופן אוטומטי כאנטישמיות, שכן שלילת הרעיון הציוני היא גם נחלתם של חרדים רבים שמתנגדים לרעיון הציוני ובוודאי לא ניתן להאשים אותם באנטישמיות.. הם רק מתנגדים לרעיון הציוני.
במאבק של הפלסתינים להגדרה עצמית, לגיטימי שיקבלו תמיכה ממדינות ערביות, זה לא נראה לי משהו שצריך התייחסות מיוחדת.
לא שאינך יודע אך להשכלה כללית:
"מקור השם פלסטין בשמה היווני-רומי של ארץ ישראל. הסופרים היוונים בעת העתיקה נהגו לכנות את התחום הסובב את שפלת פלשת (אזור החוף הכולל את אשקלון ואת עזה) בשם "פלשתינֵה" (Palestinē). לאחר דיכוי מרד בר-כוכבא במאה ה-2 לספירה על ידי הרומאים, ובמסגרת צעדי הענישה ביהודים המורדים, הוחלף שמה של "פרובינקית יוּדֶאָה" ("יהודה" בלטינית) לסוריה-פלשתינהלטינית Palæstina). לרוב השתמשו בשם המקוצר "פלשׂתינה" ככינוי למחוז מנהלי זה. עם התפצלות האימפריה הרומית, קיבלה הממלכה הרומית המזרחית, היא האימפריה הביזנטית, את השליטה על המחוז והשאירה את שמו על כנו. בתקופה הביזנטית חולקה הארץ למחוזות פלשתינה פרימה, פלשתינה סקונדה ופלשתינה טרטיה."
ובקיצור כולנו כאן "פלשתינאים" ציונים!!!!

eldo

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
כנופיית הרצח הערבו-ג'יהאדו-איסלאמו-נאצית קשורה לפלשתים (עם קדום ששכן לפני אלפי שנים באזור מישור החוף הדרומי) כמו שאנחנו קשורים למאורים מניו-זילנד. אם לא הרבה פחות מכך.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לא שאינך יודע אך להשכלה כללית:
"מקור השם פלסטין בשמה היווני-רומי של ארץ ישראל. הסופרים היוונים בעת העתיקה נהגו לכנות את התחום הסובב את שפלת פלשת (אזור החוף הכולל את אשקלון ואת עזה) בשם "פלשתינֵה" (Palestinē). לאחר דיכוי מרד בר-כוכבא במאה ה-2 לספירה על ידי הרומאים, ובמסגרת צעדי הענישה ביהודים המורדים, הוחלף שמה של "פרובינקית יוּדֶאָה" ("יהודה" בלטינית) לסוריה-פלשתינהלטינית Palæstina). לרוב השתמשו בשם המקוצר "פלשׂתינה" ככינוי למחוז מנהלי זה. עם התפצלות האימפריה הרומית, קיבלה הממלכה הרומית המזרחית, היא האימפריה הביזנטית, את השליטה על המחוז והשאירה את שמו על כנו. בתקופה הביזנטית חולקה הארץ למחוזות פלשתינה פרימה, פלשתינה סקונדה ופלשתינה טרטיה."
ובקיצור כולנו כאן "פלשתינאים" ציונים!!!!

תודה על השיעור בהיסטוריה, ארחיב מעבר לידוע (מקור מתוך העין השביעית), השימוש בעברית בשם "פלשתינה" לא יוחד כלל לערביי הארץ ולא לתנועתם הלאומית. נהפוך הוא: במידה שהשם לא התייחס לכלל תושבי הארץ הוא הדגיש דוקא את תושביו היהודים.
לדוגמא: מתנדבי היישוב לצבא הבריטי במלחמת העולם השנייה נקראו "פלשתינאים", לעומת זאת פלסטין הוא עניין אחר. אם "פלשתינה" הוא גלגול לעברית של מושג לועזי מערבי, "פלסטין" הוא מושג ערבי המעוגן בהוויה הערבית, ולפיכך יש לשעתקו לפי כללי התעתיק מערבית: בסמ"ך ובטי"ת, וכמובן בפ"א רפויה.

בקיצור גם להמציא שם לעם מומצא צריך לדעת ;)

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור