כיסוי בד/גריל לרמקולים

zariel

חבר משקיען
מעורבות
717
נקודות
113
אני לא איש אקוסטיקה,
אבל תוהה האם כיסוי הבד,
שנועד למנוע כניסת אבק,
לא פוגם משהו בסאונד נטו,
האם לפי דעתכם ונסיונכם,
כיסוי הבד בחזית הרמקול,
לא מוריד באיכות השמע,
הרי תמיד אומרים המומחים,
כל מה שנמצא בינך לבין הרמקול,
אמור להיות "שטח סטרילי",
נקי מכל ציוד,
האומנם ?

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
לכל הרמקולים שהיו לי עם גרילים תמיד הורדתי אותם בשמיעה קריטית
(פרט לקרמים שבאים עם ״גריל מתכת מגן״)
וזה ברוב המקרים גם כוונת המשורר

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
689
נקודות
113
לכל הרמקולים שהיו לי עם גרילים תמיד הורדתי אותם בשמיעה קריטית
(פרט לקרמים שבאים עם ״גריל מתכת מגן״)
וזה ברוב המקרים גם כוונת המשורר
כנ"ל

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
הגריל הוא למעשה סוג של בד אקוסטי דק וקליל
אבל הוא פוגם וחצי בצליל כי למעשה יש כיסוי על הרמקול...

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
תלוי בתכנון הרמקול. הרבה שנים גם הייתי משוכנע שגרילים פוגמים, והסרתי אותם מהיום הראשון בו הרמקולים האחרונים שלי נכנסו הבייתה לפני 11 שנים. לפני שנתיים הרכבתי את הגרילים מתוך סקרנות – השיפור היה ניכר. הצליל הפסיק להיות צורם, פרישת הכלים המרחב נהייתה יותר מדויקת, ובמה גדלה באופן משמעותי לרוחב. יש לציין שברמקולים שלי הגרילים לא מכסים טוויטרים (להם יש גרילים נפרדים שלא ניתנים להסרה). אהבתי במיוחד שבמה איבדה גבולות מוגדרים. קודם שמעתי בבירור איפה הבמה מתחילה ואיפה נגמרת, כיום הגבולות "מתמוססים" בהדרגה, וזה נותן תחושה של במה ענקית.

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
906
נקודות
113
לי יש את GBL-L26 עם סטנד מותאם
ואני לא חושב בכלל להסיר את הגריל כי האחיינים
שלי באים אלנו מידי פעם ומדובר ב 4 שובבים
ואני מראה להם בחדר עבודה שלי סרטים לילדים
וגם החדר יחסית קטן אז זה מלחיץ אותי קצת להשאיר
ללא גריל ועוד דבר אני מעדיף שהרמקולים ישארו
מוגנים אני רק אמרתי את דעתי ;)

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
ה cloth grille הוא מאין EQ "קליל" לפי *טעם המאזין* שנובע בדרכ מ-איכות ההקלטה, עוצמת ה SPL שמאזינים.
ישנם רמקולים שתיבות האלמנטים מופרדים טוטלית בתכנון הרמקולים, ולכל חלק יש את ה cloth grille שלו.
לצורך העניין יש לי רמקולים, חלק המיד העליון בעל cloth grille משלו, חלק ה המיד התחתון + טוויטר עם cloth grille משלו, וחלק תיבת הבאס עם כאמור משל עצמו.
טיב ההקלטה, טעם אישי ומצב רוח, משפיעים בהחלט על שיקול הורדת הגרילים.
בד"כ אני מאזין כאשר כל הגרילים נמצאים, אך מידי פעם אני נהנה לשחק עם זה.
למשל הוצאת הגריל של החלק העליון, מעט נותן הדגשה קלילה למיד היי, תחושה של סאונד פתוח יותר ועשיר עוד יותר.
או הורדת הגריל של המיד התחתון והטוויטר, מעניק תחושת רזולוציה "גבוהה" יותר.
בד"כ גריל הבאס אצלי מכוסה.
השינוי לכאן או לכאן מודגש ומורגש יותר בתחום הביניים ומעלה.
זה מאוד תלוי כפי שרשמתי בהקלטה והמצב רוח.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
מבחינתי לשים גריל , זה כמו לשים שמיכה על הרמקול. מי שאוהב לשמוע כך זה סבבה לגמרי.

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
תלוי בתכנון הרמקול. הרבה שנים גם הייתי משוכנע שגרילים פוגמים, והסרתי אותם מהיום הראשון בו הרמקולים האחרונים שלי נכנסו הבייתה לפני 11 שנים. לפני שנתיים הרכבתי את הגרילים מתוך סקרנות – השיפור היה ניכר. הצליל הפסיק להיות צורם, פרישת הכלים המרחב נהייתה יותר מדויקת, ובמה גדלה באופן משמעותי לרוחב. יש לציין שברמקולים שלי הגרילים לא מכסים טוויטרים (להם יש גרילים נפרדים שלא ניתנים להסרה). אהבתי במיוחד שבמה איבדה גבולות מוגדרים. קודם שמעתי בבירור איפה הבמה מתחילה ואיפה נגמרת, כיום הגבולות "מתמוססים" בהדרגה, וזה נותן תחושה של במה ענקית.

כלומר 9 שנים שמעת צליל צורם... :rolleyes:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
מבחינתי לשים גריל , זה כמו לשים שמיכה על הרמקול. מי שאוהב לשמוע כך זה סבבה לגמרי.

מאוד תלוי משה
אין באודיו...אקסיומות...כפי שרשמתי מאוד תלוי בפרמטרים למיניהם.
סוג המערכת/רמקולים ובעיקר מצב רוח לניסוי ותהייה ורצון לחוות את ההקלטה לפי הטעם/קריז באותו הרגע.;)

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
כלומר 9 שנים שמעת צליל צורם... :rolleyes:
לא צורם ברמה בלתי אפשרית - אבל כן, הצליל היה חד :(... מה לא עשיתי כדי לרכך אותו - הפתרון, הסתבר, היה על פני השטח.
אל תהיה פסקני, הרי לא נחשפת לכל המערכות שבעולם, נכון ;)?

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
מאוד תלוי משה
אין באודיו...אקסיומות...כפי שרשמתי מאוד תלוי בפרמטרים למיניהם.
סוג המערכת/רמקולים ובעיקר מצב רוח לניסוי ותהייה ורצון לחוות את ההקלטה לפי הטעם/קריז באותו הרגע.;)

אני מסכים שכל אחד יעשה שימוש בגריל כרצונו. אני חושב שהגריל "מסתיר "אינפורמציה שיוצאת מהרמקול.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
אל תהיה פסקני, הרי לא נחשפת לכל המערכות שבעולם, נכון ;)?
לא היה לי זמן לשמוע את כל המערכות בעולם, אבל עדיין לא נתקלתי בגריל שפותח את הסאונד.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
לא היה לי זמן לשמוע את כל המערכות בעולם, אבל עדיין לא נתקלתי בגריל שפותח את הסאונד.
לפתוח סאונד (לעשות אותו אוורירי יותר) ולפתוח במה - שני דברים שונים לחלוטין. אווריריות (ambiance) - זה תחום הטוויטר, ואצלי, כאמור, גריל לא מכסה אותו. רוצה לבוא ולוודא שכל מקרה לגופו ;)?

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
לפני שנתיים הרכבתי את הגרילים מתוך סקרנות – השיפור היה ניכר. הצליל הפסיק להיות צורם
מוזר.
כי 'צורם', לפחות כפי שזה נתפס אצלי, נובע מהגבוהים.
אבל אצלך, לא היה שינוי בטוויטר הרי.

מועדים לשמחה.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
מוזר.
כי 'צורם', לפחות כפי שזה נתפס אצלי, נובע מהגבוהים.
אבל אצלך, לא היה שינוי בטוויטר הרי.
אצלי החלוקה בין מיד לטוויטר באזור 4000 הרץ (אפילו קצת פחות עד כמה שאני זוכר). הצרימה הייתה בארך בתחום 1000 - 2000 הרץ, כלומר בתחום ה-mid.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
לפתוח סאונד (לעשות אותו אוורירי יותר) ולפתוח במה - שני דברים שונים לחלוטין. אווריריות (ambiance) - זה תחום הטוויטר, ואצלי, כאמור, גריל לא מכסה אותו. רוצה לבוא ולוודא שכל מקרה לגופו ;)?

יש לי רעיון/המלצה. אולי כדאי לשים על האוזניים בד אקוסטי זה יכול לתת במה יוצאת דופן!

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
אני לא מתכוון להיכנס לוויכוחים נוסח "האם כבלים משפיעים" עם כל החכמולוגים. לפני שכותבים שתיות, כדאי לחשוב לרגע: למה יש רמקולים שמיוצרים בלי גרילים, ויש כאלה שמסופקים עמם. כנראה שחלק מהיצרנים מטומטמים ושכחו להתייעץ איתך... אם יש מישהו שמעדיף סאונד מצלצל - זכותו, כפי שיש אנשים שאוהבים מיד נפוח או באס בומי. בסופו של דבר , זה ענין של טעם, אבל מכאן ועד להסקת מסקנות לגבי הצליל הנכון - מרחק תהומי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור