מחפש מצלמה ראשונה לאדם ללא ניסיון

אביתר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי לכם!
אני רוצה להתחיל לצלם עם מצלמה יותר טובה מאשר הפלאפון. אני אוהב בעיקר לצלם אנשים, את בת הזוג שלי, אנשים על רקע של נוף וכד׳. יש לי גם רצון לצלם בלילה את השמיים והכוכבים, אין לי משוג אם זה מצריך דברים נוספים...
אני מגיע בעיקר מפלאפון וניסיון לצלם צילומי עומק וכד׳ (למען האמת לא רעים בכלל עם השיאמי מי a1), לכן אני מניח שכל מצלמה תעשה עבודה יותר טובה. התקציב שלי זה 1500-2000 ש״ח מקסימום, אני לא רוצה לבזבז על זה יותר מזה כי אני בעיקר אגדיר זאת כתחביב. אני כבר תקופה מחפש ביד 2 אבל לא מצאתי מצלמות ששווה להסתכל עליהם, ישנות מידי או אנשים שדורשים סכומים לא הגיוניים. שקלתי לנסות לקנות את הtx100 של פוג׳י אבל אני מתלבט אם זה לא רעיון יותר טוב לקנות מאמזון לדוגמה. זה נכון שהמחיר עצמו מגיע לאותו הדבר פחות או יותר בארץ, אבל באמזון אני מצליח למצוא דילים עם המון תוספות למצלמה, ככה שאני עדיין שוקל את העניין. מה דעתכם? על מה הייתם ממליצים? כמובן שאשמח לקנות מהארץ עם אחריות וכד׳ אבל אני פתוח להצעות! תודה!!

אביתר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי, אשמח ממש לעזרה!
כרגע מתלבט בין המצלמות האלה, כנראה שלא אמצא משהו שווה ביד 2

Fujifilm X-T100 + 15-45 PZ Lens

Price – 2090

Nikon D3400 18-55mm Kit

Price – 1715

Nikon D3500 Kit 18-55 AF-P VR

Price – 1766

Nikon D5300 Kit 18-55 VR

Price – 2005

אני יודע שלא כולם אותה הרמה, אבל לקחתי בכוונה מנעד יחסית רחב של מצלמות. יש מועדפת מבין כולן? עקרונית מדובר בצילום תמונות כמעט בלבד, לא קונה אותה בשביל סרטונים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כול מצלמות הניקון זה אותו דגם רק שה D5300 זה הדגם הישן יותר וה D5500 זה החדש יותר וה D5400 בין לבין, עדשת 18-55 זו עדשת הקיט שהיא ממש לא משהו בניקון.
בכל מקרה לא הייתי רוכש מצלמה כמו ניקון שהיא DSLR כעת שהעולם הולך לכיוון המצלמות ללא מראה כמו הפוג׳י עבורך.

יש לקחת בחשבון שברכישה בחול אין לך אחריות ארץ, נכון לאמזון אחריות טובה רק שיהיה צורך לשלוח לחול לקבלת האחריות. מעבר לכך בדרך כלל דיילים זה עם תוספות לא ברמה טובה, אבל צריך לבדוק כל דייל בפני עצמו.

שרוכשים.פוג׳י בארץ כדי לרכוש עם אחריות של שמעוני היבואן הרשמי, ועדשת הקיט של המצלמה בהחלט לא רעה בכלל ויכולה להיות פתרון מומלץ עבורך, יותר מכך פוג׳י ידועה המצלמה שמוציאה תמונות הכי טובות מהמצלמה במצב אוטומטי ללא צורך לעיבוד לאחר הצילום

אביתר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כול מצלמות הניקון זה אותו דגם רק שה D5300 זה הדגם הישן יותר וה D5500 זה החדש יותר וה D5400 בין לבין, עדשת 18-55 זו עדשת הקיט שהיא ממש לא משהו בניקון.
בכל מקרה לא הייתי רוכש מצלמה כמו ניקון שהיא DSLR כעת שהעולם הולך לכיוון המצלמות ללא מראה כמו הפוג׳י עבורך.

יש לקחת בחשבון שברכישה בחול אין לך אחריות ארץ, נכון לאמזון אחריות טובה רק שיהיה צורך לשלוח לחול לקבלת האחריות. מעבר לכך בדרך כלל דיילים זה עם תוספות לא ברמה טובה, אבל צריך לבדוק כל דייל בפני עצמו.

שרוכשים.פוג׳י בארץ כדי לרכוש עם אחריות של שמעוני היבואן הרשמי, ועדשת הקיט של המצלמה בהחלט לא רעה בכלל ויכולה להיות פתרון מומלץ עבורך, יותר מכך פוג׳י ידועה המצלמה שמוציאה תמונות הכי טובות מהמצלמה במצב אוטומטי ללא צורך לעיבוד לאחר הצילום

היי לך, תודה על התשובה!
בתור מצלמה ראשונה עדיין היית ממליץ ללכת על הפוג׳י? אני מקבל המון פידבק מאנשים שכדאי בעיקר ניקון כיוון שיש להם מגוון עצום של עדשות במחיר הגיוני יותר. נוסף על כך, הבנתי שהפוג׳י בתור מצלמה להתקדם איתה, לא מדהימה. בעוד שהניקון d3500 (לדוגמה כמובן), נותנת לי הרבה יותר אפשרויות. אני לא רוצה להחליף את המצלמה בזמן הקרוב, זו הסיבה להתלבטות שלי.
אשמח אם תוכל להתייחס להודעה הנוסף שכתבתי מעליך :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם אתה הולך להתקדם בנושא וחושב לרכוש עוד עדשות נוספות, אז באמת זה משנה את הבחירה.

בכל מקרה מצלמת ניקון היא סוג חייה שאני חושש שלא תתאים לך בגלל שהיא DSLR שכל העלום הולך לכיוון מצלמות ללא מראה וגם ניקון הולכת לכיוון הזה. ניקון הולכת להוציא בקרוב מספר מצלמות ללא מראה זולות שיכולות להיות שיתאימו עבור צלם שרוצה להתקדם.

אבל לפי מה שהבנתי זה לא הכיוון שלך, או שאני מפספס

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש מצלמות טובות. יותר עם עינית, אבל מצלמות טובות יותר לא באות עם זום גדול, האם זה חובה, אז יש מספר מצלמות סופר זום עם עינית בסיסית, אבל לדעתי הן מצלמות לא מוצלחות, בגלל שסופר זום פוגם באיכות התמונה

אביתר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אם אתה הולך להתקדם בנושא וחושב לרכוש עוד עדשות נוספות, אז באמת זה משנה את הבחירה.

בכל מקרה מצלמת ניקון היא סוג חייה שאני חושש שלא תתאים לך בגלל שהיא DSLR שכל העלום הולך לכיוון מצלמות ללא מראה וגם ניקון הולכת לכיוון הזה. ניקון הולכת להוציא בקרוב מספר מצלמות ללא מראה זולות שיכולות להיות שיתאימו עבור צלם שרוצה להתקדם.

אבל לפי מה שהבנתי זה לא הכיוון שלך, או שאני מפספס
אז כרגע אני אפילו יותר מבולבל.
שורה תחתונה אני רוצה מצלמה כדי לפתח תחביב של צילום. אני אוהב לצלם את בת הזוג שלי, את האחיינית, צילום של כל הגוף או פורטרייט. נוסף על כך אני רוצה ליהיות מסוגל לצלם נופים או לצלם בלילה. אני לא הולך ליהיות צלם מקצועי או משהו בסגנון. נטו פעם בשבוע ללכת לעשות צילומים של נופים בארץ ומידי פעם במהלך השבוע לעשות בבית צילומים.
אני כן אשמח לא להוציא יותר מ1500-2000 ש"ח. *אם* אקנה עוד עדשות זה ממש ממש לא עכשיו אלא בעוד הרבה זמן (עדיין, רוצה את האופציה להתקדם אם ארצה). אני מחפש סט/קיט שיתן לי מענה מיידי לצלם מתחיל. מקווה שנתתי את כל הפרטים הרלוונטים.
על מה היית ממליץ?

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
אני בניגוד לכרמי סבור שאף שהעתיד הוא ככל הנראה במצלמה ללא מראה וכתוצאה מכך רבים מוכרים את עדשות ה- DSLR
נפתח לנו, לחובבים , חלון הזדמנויות בלתי רגיל לרכוש עדשות מעולות(יד שניה) למצלמות DSLR, שלרבים מאיתנו לא היו בהישג יד עד לפני מספר מועט של שנים.
זה עדיין לא אומר שתקציב של 1500-2000 ש"ח יספיק אבל אם ניתן להשיג היום עדשה
של NIKKOR 17-55/F2.8G בכ- 3000 ש"ח מבחינתי שכל העולם ינוע לחסרות מראה....
חג שמח

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כאשר רוכשים מצלמה של חברה מסוימת בעצם קובעים לעצמנו מה הכיוון של ההתקדמות בעתיד. היות ולכל חברה עד את העדשות והציוד המשלים שמתאים רק עבורה. כך שאנחנו מתחילים לאגור ציוד קשה לנו לאחר מכן לעבור לחברה אחרת, היות ויש לנו ציוד שלא יתאים לחברה אחרת.

הרבה צלמים אומרים שמחליפים גוף יותר פעמים מאשר מחליפים עדשות, היות ועדשות טובות באמת יקרות, ולא מתישנות. קצב השינויים בעדשות הינו איטי יותר מאשר בגופי המצלמה. כך שיש לנו מספר עדשות אנחנו הולכים ומחליפים לאחר מכן גוף למתקדם יותר שיאפשר לנו לנצל טוב ייתר את יכולות הצילום.

כך שרכישת גוף היא בעצם התחלה של הכיוון, ויש לקחת בחשבון שקשה למצוא גוף ברמת כניסה שישאר איתנו לארוך שנים.

סט של מצלמה כמו ניקון D3500 עם עדשת סיגמא 17-50 F2.8 בכ 30000₪ הוא באמת סט מעולה שיכול להתאים לנו. עם מצלמה טובה ועדשה נהדרת, אבל אז נשאירים עם סט DSLR,

מצד שני גם מצלמת כניסה של פוג׳י ה X-T100 היא לא גוף מדהים שהייתי חושב להתקדם איתו והייתי הוליך על גוף מתקדם יותר כמו פוג׳י X-T20 עם עדשת 18-55 F2.8-4 ב 3500₪ או אפילו דגם מתקדם יותר X-T30 עם עדשת הקיט בזול יותר וחושב על עדשות מתקדמות בעתיד.
למה כן פוג׳י: איכות תמונה מעולה, והדגם הזה עם בעל מערכת פוקוס טובה ואפשר להתקדם איתו עם עדשות הטובות מאוד של פוג׳י.
למה לא: מגוון העדשות אומנם טוב, אבל לא זול ולא רחב כמו מגוון העדשות דל חברות אחרות. וכן צריך ללמוד לעבוד עם הראש של פוג׳י.

יש גם אופציה של מצלמות סוני, אבל גופי סוני החדשים לא זולים לגופים לא נוחים לשימוש מתרגם והעדשות לא זולות.

אם אפשר להמתין כמה חודשים אז ניקון הולכת להוציא כמה מצלמות ללא מראה ברמה המחיר שאפשר לחשוב עליו, אבל זה כאמור לא כעת.

כן, אני יודע שמצד אחד אני מספק הרבה מידע, אבל מצד שני אני לא עושה לך חיים קלים בבחירה, היות ובאמת אין לי כאן פתרון אחד נכון.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור