פוקוס עדשה

Ale4ko

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אהלך יש לי עדשה 70-200
לאחרונה שמתי לב לבעיה שתמונות יוצאות לי לא מפוקסות עם פוקוס אחורי/קדמי
ביצעתי focus micro adjustment דרך המצלמה לשני הטווחים 70mm ו200mm
את שני הטווחים הכפלתי ותיקנתי פוקוס דרך ההגדרות של המצלמה אבל כשאני מצלם לדוגמא על 70mm על מרחק אחר שהוא לא 1.75 מטר מהמטרה הפוקוס מאבד את האיפוס ושוב נוצר פוקוס קדמי/אחורי
זה תקין או שזה מעיד על בעיה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
איזה דגם של מצלמה ואיזה דגם של עדשה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
תמיד אפשר לשלוח את המצלמה והעדשה לבדיקה, אבל לא הייתי ממהר לפתוח עדשה לפני שבאמת חייבים.
הייתה לי עדשת וטמרון 70-200 F2.8 עבור ניקון והיא הייתה אחד העדשות הזום הטובות שהיו לי.
במקומך הייתי עושה תיקוני עדשה אחד עם צמצם פתוח שיהיה קל לראות את מיקום הפוקוס, כיול כפול משנה את הכיול הקודם.
ורואה אם היא מספקת לך פוקוס טוב בטווחים שאתה משתמש איתה

Ale4ko

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תמיד אפשר לשלוח את המצלמה והעדשה לבדיקה, אבל לא הייתי ממהר לפתוח עדשה לפני שבאמת חייבים.
הייתה לי עדשת וטמרון 70-200 F2.8 עבור ניקון והיא הייתה אחד העדשות הזום הטובות שהיו לי.
במקומך הייתי עושה תיקוני עדשה אחד עם צמצם פתוח שיהיה קל לראות את מיקום הפוקוס, כיול כפול משנה את הכיול הקודם.
ורואה אם היא מספקת לך פוקוס טוב בטווחים שאתה משתמש איתה
תודה רבה, אבל השאלה שלי היא אם לדוגמא נצא מנקודת הנחה שעשיתי כיול לעדשה על 200mm מ5 מטר ואז תמונה שניהעל 200mm אני לוקח מ2.5 מטר ובתמונה הזאתי נוצר לי שוב פוקוס אחורי ובעוד תמונה מ7.5 מטר נוצר לי פוקוס קדמי הגיוני שדבר כזה קורה?
(הסטייה עצמה לא גדולה מאוד אבל עדיין היא קיימת)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
תודה רבה, אבל השאלה שלי היא אם לדוגמא נצא מנקודת הנחה שעשיתי כיול לעדשה על 200mm מ5 מטר ואז תמונה שניהעל 200mm אני לוקח מ2.5 מטר ובתמונה הזאתי נוצר לי שוב פוקוס אחורי ובעוד תמונה מ7.5 מטר נוצר לי פוקוס קדמי הגיוני שדבר כזה קורה?
(הסטייה עצמה לא גדולה מאוד אבל עדיין היא קיימת)

זה לא תקין, זוכר שהייתה לנו בעיה עם 7D, ודי מהר מכרנו אותה.
אבל כשעברנו ל-5Dmk3 זה נפתר בגדול, אם כי צילמנו עם 24-70.

יכול להיות שיש לך עין חדה וזה מצוין, כי יש פה מומחה שמצלם עם jpeg ועוד כמה שטוענים כי מצלמה זה לא חשוב :מבולבל:

איך המצלמה מתפקדת עם עדשות אחרות, בפרט עם עדשות Canon?

תנסה לאפס את הכיול שלך, יכול להיות שזה רק החמיר

Ale4ko

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
זה לא תקין, זוכר שהייתה לנו בעיה עם 7D, ודי מהר מכרנו אותה.
אבל כשעברנו ל-5Dmk3 זה נפתר בגדול, אם כי צילמנו עם 24-70.

יכול להיות שיש לך עין חדה וזה מצוין, כי יש פה מומחה שמצלם עם jpeg ועוד כמה שטוענים כי מצלמה זה לא חשוב :מבולבל:

איך המצלמה מתפקדת עם עדשות אחרות, בפרט עם עדשות Canon?

תנסה לאפס את הכיול שלך, יכול להיות שזה רק החמיר
כל עדשה אחרת שיש לי בין אם זה פריימים כמו 85ממ ו50ממ וזום כמו 24-70 אני לא רואה בריחות פוקוס במרחקים שונים מהנושא המצולם אבל גם יש מצב שאני שם לב לבעיה הזאת רק בגלל גודל הזום 200mm...
אנסה על מצלמה אחרת היום כשאגיע הביתה ואעדכן

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור