מבחן: סאב לקולנוע ומוסיקה SVS PB-16 ULTRA

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

yuria

אוהב את התחום
מעורבות
23
נקודות
18
התכוונתי לגודל הבהמתי....

Yasmart

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
ה 16 אולטרה סאב לגמרי לא רע ואף מפתיע לטובה (אישית פחות התחברתי לקודמיו, מצאתי אותם תמיד בינוניים למדי, אך למחירם המועט מאוד היו בהחלט סבירים והיו),
האזנתי ל16 (גם ה-PB וגם ה-SB) בלא מעט סשנים מזדמנים,
חוויתי גם בסאטאפ מסויים בחדר ייעודי ומושקע מאוד בתכנונו, זוג 16 PB (אחד ממוקם מקדימה והשני ממוקם מאחור באלכסון).

למחירו 2500$ מחיר ריטייל רשמי, לא חושב שיש טוב ממנו.

יש רבים וטובים ממנו, לדוגמא:
http://jtrspeakers.com/captivator-2400.html

ועוד דוגמא:
https://www.powersoundaudio.com/products/V3611
ואלו, להבדיל, מוצרים תוצרת ארצות הברית מרמת הבורג!

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יופי של סקירה איציק מושקעת כתמיד המשך כך
שמעתי את הסאב בפעולה ולטעמי ה- KLIPSCH R-115SW נותן תחושה של יותר כוח ועוצמה בקולנוע ביתי.
הגימור בלאק פיאנו מדהים חבל של- 115 אין גימור כזה זה היה סוגר לי את הפינה עם הרמקולים שלי.
מבחינת מחיר יש פה בעיית תמחור גדולה לטעמי לקבל את ה- 115 בשליש מחיר נוקאאוט אדיר לטובת ה- KLIPSCH

מכיר את הסאב הזה. הקליפטש. היה אצלי בבית. גם מכיר את ה-svs הזה. להשוות בניהם זה כמו להשוות את אורן חזן לאלברט איינשטיין. שניהם אנשים בעלי השפעה. אבל אורן חזן (הקליפטש) הוא סתם כוחני בעוד איינשטיין (ה-svs) היה אדם עם המון כוח.

ה-svs הוא סאב מאוד אינטלגנטי. הכוונה היא שהוא עושה בס נכון יותר. הקליפטש 15 הוא סאב חזק ואלים. אבל אין בו שום דבר שהופך אותו למשהו שמקשיבים לו ואומרים ״וואו, יש בו המון איכות״.

נכון. אני לא איש של קולנוע. אבל בסאונד, יוצא ככה, אני מאוד מבין. גם יודע לנתח לא רע את מה שאני שומע.
אם הייתי צריך להמליץ למישהו על אחד מהם. לא הייתי חושב פעמיים ועושה מהקליפטש 15 שולחן קפה לעומת ה-svs הנסקר.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
ה pb2000 שהוזכר, טוב משמעותית מה קליפש 115, לא צריך להרחיק לכת לדגל של svs.
הקליפש 115 אגרסיבי ומנופח.
שמעתי אותו בסאטאפ של 1 של 2 ושל 4, בשום מצב לא קבלתי באס ראוי אלא כאב ראש.

zaviv

אוהב את התחום
מעורבות
23
נקודות
8
מכיר את הסאב הזה. הקליפטש. היה אצלי בבית. גם מכיר את ה-svs הזה. להשוות בניהם זה כמו להשוות את אורן חזן לאלברט איינשטיין. שניהם אנשים בעלי השפעה. אבל אורן חזן (הקליפטש) הוא סתם כוחני בעוד איינשטיין (ה-svs) היה אדם עם המון כוח.

ה-svs הוא סאב מאוד אינטלגנטי. הכוונה היא שהוא עושה בס נכון יותר. הקליפטש 15 הוא סאב חזק ואלים. אבל אין בו שום דבר שהופך אותו למשהו שמקשיבים לו ואומרים ״וואו, יש בו המון איכות״.

נכון. אני לא איש של קולנוע. אבל בסאונד, יוצא ככה, אני מאוד מבין. גם יודע לנתח לא רע את מה שאני שומע.
אם הייתי צריך להמליץ למישהו על אחד מהם. לא הייתי חושב פעמיים ועושה מהקליפטש 15 שולחן קפה לעומת ה-svs הנסקר.

נמר היקר לפני שאתה עושה שולחן קפה מה- 15 בוא תסביר לי מה הוא יותר טוב בקולנוע ביתי לאור העובדה שאתה לא איש של קולנוע ביתי.
אני בעליו של 115 ושמעתי את ה- SVS בקטעים שאני מכיר ולדעתי לא ראיתי שום הצדקה כלכלית לשים עוד 8 אש"ח זוהי דעתי והיא לא תשתנה.
בוא נשים במחיר של יחידת SVS אחת שלישייה של 115 ואז נראה בקולנוע ביתי את אורן חזן אוכל את איינשטיין כולל התפוחים.
שבת שלום

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר היקר לפני שאתה עושה שולחן קפה מה- 15 בוא תסביר לי מה הוא יותר טוב בקולנוע ביתי לאור העובדה שאתה לא איש של קולנוע ביתי.
אני בעליו של 115 ושמעתי את ה- SVS בקטעים שאני מכיר ולדעתי לא ראיתי שום הצדקה כלכלית לשים עוד 8 אש"ח זוהי דעתי והיא לא תשתנה.
בוא נשים במחיר של יחידת SVS אחת שלישייה של 115 ואז נראה בקולנוע ביתי את אורן חזן אוכל את איינשטיין כולל התפוחים.
שבת שלום

אני לא איש של קולנוע ביתי. אבל אני שומע ומבין סאונד בסטנדרטים כאלה שמכיר את הזול ועד ליקר. עברו אצלי כמה וכמה סאבים. בניהם ג'י אל, מוראל, שני b&w, קליפטש, פרדיים סרבו 15 ששרת אותי נאמנה מספר שנים, rel, סקנסוניק, וולודיין 18 דור קודם. וגם svs. בנוסף, נמצא אצלי סאב (שאינני יכול לדבר עליו כרגע). דהיינו, יצא לי לשמוע כמה סאבים בחיי על קטעים מאתגרים ומורכבים יותר מסרט אקשן. שם נדרש איזון, דיוק, יכולת להתאושש, מהירות, דינמיקה במיקרו ובמקרו. הקליפטש הוא אולי החזק ביותר מבחינת כמות, אך ברמת איכות הצליל הוא פחות איכותי מכמה וכמה ששמעתי שהם מה לעשות, יקרים יותר. אז שמעתי שלושה סאבים של קליפטש. למעט רפרנס 12, שהוא לטעמי המוזיקלי ביותר, מעולם לא הצלחתי לשמוע מהם תווים. וכשאני רוצה לשמוע בס, אני לא מחפש רק תדר, אני מחפש תווים.

כך אגב, היה לי גם עם סרווין ווגה. מלא כוח - אפס באלגנטיות.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
מסכים עם נמר.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
461
נקודות
83
לפי דעתי: הסאבים של קליפש דומים מאוד לסרווין ווגה/מחסני חשמל, הכל טוב ויפה, זה לא הייאנד, יותר boombox.

נערך לאחרונה ב:

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
אהבתי את הסקירה,
תודה איציק.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
יצא לי להיות ב3 חנויות מוכרות ומתמחות באיזור
המרכז בחודש האחרון,ובשלושתם הציעו לי סאבים של svs מטרייד,ויש לא מעט ביד 2 למכירה.
נראה לי קצת מוזר שהם מוצאים למכירה לאחר חודש חודשיים,אם הם כאלה מעולים..

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
● יש הייפ סביב החברה הנ"ל, על כן הם נפוצים הרבה יותר, ניתן למצא סאבים מחברה זו אצל מרבית החובבנים והמתחילים (שהם רב רובם של הקהל לקולנוע ביתי בסיסי פלוס).
● מכיוון שמדובר בסאבים יחסית זולים (החל מ500$ ועד לבכיר ביותר 2500$ (הסאב הנסקר), משתמשים נוטים לשדרג את הקיים לסדרה/דגם גבוה יותר, תוספת יחסית מזערית...של 500-1000$ לסדרה או שתי סדרות ויותר מעל.

סה"כ סאבים לגמרי לא רעים למחירם.
לדעתי וטעמי האישי בלבד ולאחר ששמעתי כל דגם קיים שיש לחברה הזו להציע, רק סדרת ultra16 (הסאב הנסקר) ובעצם שני הדגמים 16 ultra pb/sb ראויים כסאבים טובים...כל הדגמים מתחת בינוניים למדי בביצועיהם אך עדיין מהווים אלטרנטיבה גבוהה יותר בהשוואה לקליפש/סרווין וגה/פולק ועוד...

dtshd

אוהב את התחום
מעורבות
19
נקודות
8
קודם כל תודה על הסקירה ועל הזמן שלקח להשלים אותה.

רגע לפני שהופכים את אורן חזן לשולחן קפה, רק נזכיר שכותב הביקורת הנוכחית איציק העריך מאוד את הדגם הקודם klipsch sw115 ,שמאז קליפש החליפו אותו ב R-115 . לפי מה שטען הוא היה פנומנלי ומדהים, ציטוט שלו.

https://www.hometheater.co.il/vt182326.html

tzachi1980

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
1
כבעליו הגאה של הקליפש R 115 קשה לי להבין את ההשמצות של המומחים עליו.סאב מצוין שנותן תמורה מצויינת למחיר.לא רק אני חושב ככה, מסתבר שמרבית הסוקרים באתרים מחו"ל בדעה שלי...

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
צחי אל תתרגש,כשממסים לדחוף מוצר
מסויים,השאר לא שווה,בערך כמו
בפוליטיקה,וכאן בפורום נראה לי שרוב החברים הם סוחרים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
צחי אל תתרגש,כשממסים לדחוף מוצר
מסויים,השאר לא שווה,בערך כמו
בפוליטיקה,וכאן בפורום נראה לי שרוב החברים הם סוחרים.

מה שאתה עושה כרגע הוא מפרק כל אפשרות אמיתית לדיון עינייני על אודיו. אם יש התנגדות - זה סוחר שרוצה להפיל מותג, אם יש פרגון - זה סוחר שרוצה לשבח מוצר.

הייתי אומר שקראתי הרבה תגובות רדודות (שלא נאמר ארסיות) וזו, במיוחד לאור העובדה שזה אתר שמדבר על מוצרים לטוב ולרע, זו התגובה הכי דבילית (ברמה הלוגית) שקראתי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
קודם כל תודה על הסקירה ועל הזמן שלקח להשלים אותה.

רגע לפני שהופכים את אורן חזן לשולחן קפה, רק נזכיר שכותב הביקורת הנוכחית איציק העריך מאוד את הדגם הקודם klipsch sw115 ,שמאז קליפש החליפו אותו ב R-115 . לפי מה שטען הוא היה פנומנלי ומדהים, ציטוט שלו.

https://www.hometheater.co.il/vt182326.html

אני נוטה להסכים עם איציק ברוב המוחלט של הפעמים. רכשתי רסיבר בהמלצתו - בחירה נפלאה, בחרתי מסך בהמלצתו - בחירה נפלאה - בחרתי רמקולים סטלייטים בהמלצתו - מבסוט אש. את מערכת הקולנוע שלי הוא מיקם לי בבית. אבל על נושא אחד אנחנו חלוקים. כיצד התחום הנמוך צריך להשמע במערכת. הרגלי ההאזנה של איציק שונים משלי בתכלית. איציק אוהב הרבה רזרבות - אני מסתפק בהרבה פחות. איציק לא יחיה דקה עם סאב שלא יפיל אותו ברמת האימפקט - אני מגדיר אימפקט אחרת ממנו. בכל הנוגע לסאבים וכיצד הם צריכים להתנהג במערכת, תהיה ביננו מחלוקת.

אני לא טוען שהקליפטש הוא סאב לא טוב. ה-115 שלהם הוא תמורה נהדרת לכסף. למה? כי הוא עולה אלפים בודדים. אם היה עולה כמו ה-svs הייתי מגדיר אותו כסאב בינוני מינוס. וכשמשווים אותו לזה, אז הוא ישר ניכנס אצלי למקום הזה של השוואה. ובהשוואה, מה לעשות, הקליפטש 115 לא באותה כיתה.

sts1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לכל מי שמחפש סאב שיודע לנגן סרטים וגם מוסיקה שיקנה JL AUDIO ווקליסטים כמו גים מוריסון ואדי וודר ולא משנה לאיזה רמקולים המערכת מחוברת נשמעים פתאום עם נוכחות ועוצמה בבדיקות שעשינו אני וחבר אודיופיל מדופלם הJL היו המוסיקליים ביותר הSVS עם כל ההייפ סביבם לא באותו הליגה סאבים ממוצעים לחלוטין

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
461
נקודות
83
ה jlים לא סוחבים, הם יורדים נמוך מאוד עדינים ו"מוסיקליים" , יש להם בס מרחף כזה שנותן לך תחושה שזה נמצא שם איפשהו, הם לא מתערבים יותר מידיי ואי אפשר לעלות איתם בתדר יותר מידיי כי הם נכנסים לעיוות למרות הנתונים של מגבר 2000 אר-אמ-אס שכשלמעשה זה( מגבר דיגיטלי של 1000 על אלמנט של 4 אום) ואין בהם שום פאנציות, בכל אופן לאניות דעתי jl מתאימים יותר לסטריאו, ברב ערוץ באותו כסף עדיף פי 100, 2 יח' של svs16, מסמן וי ועובר הלאה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור