עד היום עם מצלמות קומפקטיות , חושב על שדרוג

Amossi

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום ,
מאז ומעולם תמיד הייתי עם מצלמות קומפקטיות שהאחרונה בהן היא canon g5x שמשמשת אותי ב-4 שנים האחרונות ואני מאוד מרוצה ,
רוב השימושים שלי במצלמה הם בעעקר צילום סטילס וקצת וידאו בטיולים בחו"ל או בארץ , אני מצלם נופים או אנשים כמו רובנו.
לאחרונה יצא הדגם השני של המצלמה g5x mark ii וממש התאכזבתי כי הם הלכו על אובר קומפקטיות אז חשבתי על לשדרג מעט את החוויה , קראתי קצת על מצלמות mirrorless אז אני מחפש אולי מצלמת mirrorless אבל שתהיה יחסית קטנה ,
זה מה שחשוב לי :
איכות צילום טובה מתאימה לשדרוג כולל פלאש
איכות בנייה טובה
Evf
מסך מגע מפרקי
סוללה טובה
טעינת usb-c
וידאו 4k
יחסית קטנה וקומפקטית
חיבור מיקרופון
Wifi + bluetooth
לא חוויה מסובכת ומסרבלת

תקציב עד 3000 ש"ח .
תודה רבה לעוזרים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
טוב אני לא חושב ששכחת לרשום משהו ברשימה שלך - את הכל אתה רוצה.
לא כל הנקודות ברורות לי, לדגומא למה אתה צריך טעינת USB-C, לא נוח לטעון את המצלמה בצורה זו עדיף נוח יותר מטען חיצוני עם סוללה נוספות - זה לא טלפון

למה אתה צריך גם BT וגם WIFI - לאיזה שימוש?

יש דגם אחד שעולה לי בראש בתקציב שלך פוג'י X-T20 עם עדשת 15-45
איכות תמונה מעולה, עינית טובה, מסך מפרקי, וידאו 4K, יש לה פלאש וכן אפשרות לחבר אחד חיצוני, יש חיבור מיקרופון ויש WIFI, אני חושש שאין BT ואין טעינה דרך USB
מצלמה מצלמה מעולה במצב אוטמטי - אין שום מצלמה בתקציב הזה שמצלמת ברמה הזו אוטמטי טוב יותר, יש יכולת צילום מתקדת אם צריך, אבל יהיה צורך ללמוד זאת (לא מסובך, אבל כדי ללמוד זאת*

עדיף לקחת עם אחריות של היבואן הרשמי שמעוני
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=936587

האם זה יכול להתאים לך?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
לא כל הנקודות ברורות לי, לדגומא למה אתה צריך טעינת USB-C, לא נוח לטעון את המצלמה בצורה זו עדיף נוח יותר מטען חיצוני עם סוללה נוספות - זה לא טלפון

אצלי קיימת תמיכה, אם כי לא השתמשנו בזה, עדיף פשוט לצאת עם 2-3 סוללות.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
העיניין שאם יש סוללה נוספת אפשר לטעון אותה כאשר המצלמה בשימוש ומניסון שלי טעינת USB למצלמה היא איטית

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
אני מסכים, לכן עדיף להשקיע בסוללה ספייר או שתיים -- רק להזהר ולא לקנות זיוף ב-ebay

Amossi

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
טוב אני לא חושב ששכחת לרשום משהו ברשימה שלך - את הכל אתה רוצה.

למה אתה צריך גם BT וגם WIFI - לאיזה שימוש?

יש דגם אחד שעולה לי בראש בתקציב שלך פוג'י X-T20 עם עדשת 15-45
איכות תמונה מעולה, עינית טובה, מסך מפרקי, וידאו 4K, יש לה פלאש וכן אפשרות לחבר אחד חיצוני, יש חיבור מיקרופון ויש WIFI, אני חושש שאין BT ואין טעינה דרך USB
מצלמה מצלמה מעולה במצב אוטמטי - אין שום מצלמה בתקציב הזה שמצלמת ברמה הזו אוטמטי טוב יותר, יש יכולת צילום מתקדת אם צריך, אבל יהיה צורך ללמוד זאת (לא מסובך, אבל כדי ללמוד זאת*

עדיף לקחת עם אחריות של היבואן הרשמי שמעוני
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=936587

האם זה יכול להתאים לך?
היי , תודה רבה על המעננ ,
ראיתי את המצלמה והדגם שלה יחסית ישן (ינואר 2017)
ראיתי גם את ה-xt30 שהיא נראית כבר יותר מתקדמת ועונה לי על הרבה צרכים אבל יש בעיה אחת ששמתי לב היא שאין לה מסך flip לסלפי .
ה-bt רלוונטי לי לצורך ההיכולת להעביר תמונות / מדיה לסמארטפון , שמעתי שהוא גובר על wifi.
אם אני הולך על ה-xt30 מה העדשה הכי מומלצת לשימושים שלי ומה המחיר הכי טוב שאפשר להשיג?
כמו-כן האם יש במחיר של הxt30 חברה אחרת שהיא יותר מומלצת?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אם אתה רוצה מסך מפרקי מלא אתה צריך דגם פשוט יותר את ה x-t100 יש bt חיישן קצת פחות טוב, עדיין מעולה, פחות יכולות שליטה והוא גם זול יותר.

ה x-t30 בהחלט דגם טוב יותר, אבל יהיה יקר יותר עם עדשת קיט ה 15-45 (דרך אגב זו עדשה מוצלחת) זה כבר כ 4000 ש"ח מעבר לתקציב שלך.

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1023984

Amossi

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אם אתה רוצה מסך מפרקי מלא אתה צריך דגם פשוט יותר את ה x-t100 יש bt חיישן קצת פחות טוב, עדיין מעולה, פחות יכולות שליטה והוא גם זול יותר.

ה x-t30 בהחלט דגם טוב יותר, אבל יהיה יקר יותר עם עדשת קיט ה 15-45 (דרך אגב זו עדשה מוצלחת) זה כבר כ 4000 ש"ח מעבר לתקציב שלך.

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1023984

אני פחות מבין בעדשות האמת...סומך עליך
יש חברה אחרת שגם נותנת תמורה טובה למה שציינתי? , אני לרוב מצלם על אוטומט ולא מבין יותר מידי בפונקציות , 4000 שח זה מאוד יקר לי...מחפש משהו שנותן את רוב הפונקציות אבל סלפי זה מאוד חשוב לי...תודה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
תחשוב על זה - שקשה לחזיק מצלמה (כל מצלמה) ביד לעשות סלפי

אם מסך מפרקי חשוב לך לך על פוג'י X-T100 עם עדשת 15-45 היא גם זולה וגם מוציאה תמונות מעולות במצב אוטמטי

Amossi

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תחשוב על זה - שקשה לחזיק מצלמה (כל מצלמה) ביד לעשות סלפי

אם מסך מפרקי חשוב לך לך על פוג'י X-T100 עם עדשת 15-45 היא גם זולה וגם מוציאה תמונות מעולות במצב אוטמטי

תודה רבה , אקרא עליה.

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
אם התכונות החשובות של המצלמה זה צילומי סלפי והעברת צילומים למדיה החברתית אז יש יופי של טלפונים חכמים שיעשו את העבודה,בכלל לא רע וגם בתקציב הנתון.

לא סתם מקפידים לאמר לרכוש פה פוג'י באחריות של היבואן הרשמי. פוג'י,בניגוד לכל שאר המתחרים שלהם,מקפידים לעדכן קושחה של המצלמות שלהם ולא פעם,כמו במקרה של ה T-20,עדכוני קושחה באים מתכונות שימצאו ישר מהקופסא באחות העדכנית ב T-30. במילים אחרות ה T-20 היא ממש לא מצלמה עם קושחה ישנה (ובטח לא מ 2017) אלא מוצר עדכני שנתמך ותוחזק על ידי היצרן.

אף מצלמה לא ממש מוצלחת בלקבל החלטות טובות ונכונות כשהיא המצב אוטמטי אבל פה,שוב פעם,יש לפוג'י יתרון כי אפשר להגדיר,גם במצב פול אוטומטי,כמה מאפינים לתמונות שמקורם בעולם הפילם שפוג'י היו,ועדיין,שחקן מרכזי בהם.

בכל מקרה מה שלא ירכש כדאי לדעת איך להפעיל ולהיגמל משימוש בפול אוטו מוקדם ככל הניתן....

מנחם.

Amossi

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אם התכונות החשובות של המצלמה זה צילומי סלפי והעברת צילומים למדיה החברתית אז יש יופי של טלפונים חכמים שיעשו את העבודה,בכלל לא רע וגם בתקציב הנתון.

לא סתם מקפידים לאמר לרכוש פה פוג'י באחריות של היבואן הרשמי. פוג'י,בניגוד לכל שאר המתחרים שלהם,מקפידים לעדכן קושחה של המצלמות שלהם ולא פעם,כמו במקרה של ה T-20,עדכוני קושחה באים מתכונות שימצאו ישר מהקופסא באחות העדכנית ב T-30. במילים אחרות ה T-20 היא ממש לא מצלמה עם קושחה ישנה (ובטח לא מ 2017) אלא מוצר עדכני שנתמך ותוחזק על ידי היצרן.

אף מצלמה לא ממש מוצלחת בלקבל החלטות טובות ונכונות כשהיא המצב אוטמטי אבל פה,שוב פעם,יש לפוג'י יתרון כי אפשר להגדיר,גם במצב פול אוטומטי,כמה מאפינים לתמונות שמקורם בעולם הפילם שפוג'י היו,ועדיין,שחקן מרכזי בהם.

בכל מקרה מה שלא ירכש כדאי לדעת איך להפעיל ולהיגמל משימוש בפול אוטו מוקדם ככל הניתן....

מנחם.

שלום ,
הכוונה לא הייתה לסלפי לצורך העברה למדיה חברתית , ההיפך.
הכוונה היא לצילום עצמי של 2 אנשים (לדוגמא אני ובת זוגתי) מבלי לבקש מישהו לצלם...ואם אין לי מסך אז מאוד קשה לראות אם אנחנו בפריים. מקווה שכעת ברור יותר.
לכן ההתלבטות , בכל מקרה , המחירים של הקומפקטיות החדשות מאוד יקרות ולכן אולי t20 עם עדשה ייצא יותר משתלם...למרות שראיתי שה-t30 עולה עליה בכמה מונים.
האם כדאי לקנות t20/30 בארץ או בחול? מבחינת המחיר והאחריות...מה נותן לי אחריות של יבואן רשמי? עדכוני חומרה?

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
מקווה שכעת ברור יותר.

כן,בהחלט יותר ברור.

המחירים של הקומפקטיות החדשות מאוד יקרות ולכן אולי t20 עם עדשה ייצא יותר משתלם...למרות שראיתי שה-t30 עולה עליה בכמה מונים.

ההחלטה איזה דגם לקנות היא החלטה פרטית שכן מדובר בהוצאה מהחשבון הפרטי והשיקולים הם....פרטיים.

מכל מקום:העדת על עצמך כמי שמתכוון להשתמש במצב פול אוטו של המצלמה ובכזה אני לא רואה שום יתרון של ה T30 על ה T20. במקרה ותתקדם בשימושים ובהנחה ועיקר ההתקדמות היא בצילומי סטילס או אז... ל T30 במעמד הקנייה היום אין יתרון כי יהיה עדיף להשתמש בכסף לרכישת עדשות וציוד נלווה וגם ל"שרוף" אותו בדלק או ברטיסי טיסה לצילומים מענינים בלוקישנים מענינינם. זה משהו הרבה יותר חשוב ורציני לעשות עם המעות מאשר לשלם עבור ה T30 כבר מחר בבוקר ולצלם במצב פול אוטו ולגלות,עוד כמה חודשים,שאתה רוצה ויכול להתקדם אבל המעות אזלו על הגוף והעדשה שכבר אצלך ביד .... :(

האם כדאי לקנות t20/30 בארץ או בחול? מבחינת המחיר והאחריות...מה נותן לי אחריות של יבואן רשמי? עדכוני חומרה?

על מצלמות וגם על עדשות אין מכס ושיעור המס נמוך מאוד,וכן:גם ל"חו"ל" המדובר הם מיובאות וגם שם יש מיסים. לא יודע לגבי הגוף של ה T20 אבל בטוח לגבי עדשות שכן מחירן בישראל שווה ערך ואפילו זול יותר מאשר בחו"ל. היבואן הרשמי הוא זה שמבטיח עדכוני תוכנה\קושחה וגם השקט הנפשי הנדרש למקרה של תקלה במצלמה ו/או בעדשה. יוצא איפה שגם אם על פניו תמצא (למשל באמזון) הצעה שבשקלים תהייה זולה מרכישה בארץ המאמץ איננו שווה את ההפרש במחיר.
חשוב לציין שלא בדקתי את זה לא באמזון ולא בשום מקום אחר מניסיון עם ציוד של קנון (שאני,מן הסתם לקוח שלהם),גם המצלמות וגם והעדשות היו זולות יותר לרכישה בישראל ובשקלים מאשר ביבוא מחו"ל לא משנה מאיזה אמזון...וכן: גם מארץ יש יבוא מקביל שלא פעם מוזיל את עלות הרכישה אבל לא בטוח שמוזיל את עלות הדאגה במקרה ומשהו קורה. שוב: לא יודע ספציפית לגבי פוג'י יודע לגבי קנון שהמקבילי הזול עלול להיות יקר ואפילו יקר מאוד אם משהו מסתבך ומתקלקל. מניח שהעקרון נשמר כי הוא קורה גם סוני וגם בניקון אז כנראה שזו התנהגות השוק.

שורה תחתונה: גם אם יש הפרש כלשהו במחיר חו"ל עדיף לקנות בארץ וחובה לקנות מהיבואן הרשמי שבמקרה של פוג'י זה חיוני לעניין העדכונים.

מנחם

Amossi

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כן,בהחלט יותר ברור.

ההחלטה איזה דגם לקנות היא החלטה פרטית שכן מדובר בהוצאה מהחשבון הפרטי והשיקולים הם....פרטיים.

מכל מקום:העדת על עצמך כמי שמתכוון להשתמש במצב פול אוטו של המצלמה ובכזה אני לא רואה שום יתרון של ה T30 על ה T20. במקרה ותתקדם בשימושים ובהנחה ועיקר ההתקדמות היא בצילומי סטילס או אז... ל T30 במעמד הקנייה היום אין יתרון כי יהיה עדיף להשתמש בכסף לרכישת עדשות וציוד נלווה וגם ל"שרוף" אותו בדלק או ברטיסי טיסה לצילומים מענינים בלוקישנים מענינינם. זה משהו הרבה יותר חשוב ורציני לעשות עם המעות מאשר לשלם עבור ה T30 כבר מחר בבוקר ולצלם במצב פול אוטו ולגלות,עוד כמה חודשים,שאתה רוצה ויכול להתקדם אבל המעות אזלו על הגוף והעדשה שכבר אצלך ביד .... :(

על מצלמות וגם על עדשות אין מכס ושיעור המס נמוך מאוד,וכן:גם ל"חו"ל" המדובר הם מיובאות וגם שם יש מיסים. לא יודע לגבי הגוף של ה T20 אבל בטוח לגבי עדשות שכן מחירן בישראל שווה ערך ואפילו זול יותר מאשר בחו"ל. היבואן הרשמי הוא זה שמבטיח עדכוני תוכנה\קושחה וגם השקט הנפשי הנדרש למקרה של תקלה במצלמה ו/או בעדשה. יוצא איפה שגם אם על פניו תמצא (למשל באמזון) הצעה שבשקלים תהייה זולה מרכישה בארץ המאמץ איננו שווה את ההפרש במחיר.
חשוב לציין שלא בדקתי את זה לא באמזון ולא בשום מקום אחר מניסיון עם ציוד של קנון (שאני,מן הסתם לקוח שלהם),גם המצלמות וגם והעדשות היו זולות יותר לרכישה בישראל ובשקלים מאשר ביבוא מחו"ל לא משנה מאיזה אמזון...וכן: גם מארץ יש יבוא מקביל שלא פעם מוזיל את עלות הרכישה אבל לא בטוח שמוזיל את עלות הדאגה במקרה ומשהו קורה. שוב: לא יודע ספציפית לגבי פוג'י יודע לגבי קנון שהמקבילי הזול עלול להיות יקר ואפילו יקר מאוד אם משהו מסתבך ומתקלקל. מניח שהעקרון נשמר כי הוא קורה גם סוני וגם בניקון אז כנראה שזו התנהגות השוק.

שורה תחתונה: גם אם יש הפרש כלשהו במחיר חו"ל עדיף לקנות בארץ וחובה לקנות מהיבואן הרשמי שבמקרה של פוג'י זה חיוני לעניין העדכונים.

מנחם
תודה ,
מה ההבדל בין עדשות 15-45 ל-18-55?
הייתי שמח לצאת מהמצב "אוטומטי" וכן להפיק תמונות טובות יותר . אני מעדיף לקנות עדשה אחת שתעשה לי את מירב העבודה בצורה הטובה ביותר , השימושים שלי הם כפי שרשמתי למעלה ואני לא צלם חובב אלא לשימוש פרטי בלבד.
מה המחיר הטוב ביותר בארץ למצלמות t20/30? דרך זאפ? דרך היבואן הרשמי זה יותר זול?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
על הנייר ה X-T30 נראת טובה יותר
https://mirrorlesscomparison.com/preview/fuji-xt20-vs-xt30/

חיישן חדש יותר, יותר נקודות פוקוס, ועד מספר יכולות, במציאות ההבדל באיכות התמונה ממש קטן וההבדל במחיר לא קטן - אני מבין את הרצון לרכוש דגם חדש יותר, אבל בניגוד לטלפונים ההבדל בין דגם חדש לדגם קודם במצלמות הוא פחות חשוב.
להסיר ספק אם יש את התקציב אז בפרוש ה X-T30 טובה יותר.

בצילום ניתן להתקדם בתקציב עוד ולקבל מצלמות טובות יש מצלמות ללא מראה שעולות יותר מ 10000 דולר (גם לפוגי), מה אני מנסה להגיד עבור הצרכים שלך ה X-20 היא הרבה מעבר למה שאתה צריך ויותר מכך לדעתי ה X-T100 תספק לך את כל מה שאצה רוצה וגם יותר מזה בהרבה פחות כסף - ברור שה X-T20 טובה יותר ובטח שה X-30 אפילו יותר, אבל רוב היכולות שלהן לא יהיו חושבות עבורך.

כך שאתה יכול להיות רגוע ולרכוש את הX-T100 עם מסך מפרקי שיאפשר לך צילום עצמי

https://mirrorlesscomparison.com/wp-content/uploads/2018/10/fujifilm-xt100-vs-xt20-7.jpg

בהקשר של נוחות צילום וצילום אוטמטי - אחד היתרונות הגדולים של פוג'י זה שהיא מוציאה תמונות במצב אוטמטי (כולל עיבוד במצלמה) ברמה מאוד מאוד גבוהה, בעצם הם עושים זאת הכי טוב בשוק היום.

לפוגי יש מספר עדשות 15-45 וה 16-50 הן עדשות קיט (כלומר הן מגיעות בחבילה עם המצלמה), כך שניתו לקלבל אותן עם המצלמה במחיר טוב, ה 15-45 היא חדשה יותר (לא תמיד חדש זה טוב יותר, לפעמים זו גרסה של הורדת עליות), אבל לא אומר שהיא טובה יותר (הן באותה רמה - שהיא לא רעה כלל). עדשת 18-55 F2.8-4 זו כבר עדשה טובה יותר, אבל כבדה יותר ויקרה יותר - דרך אגב יש גם עדשות יותר יקרות.

כמובן ששיפור בעדשה משפר משמעותית את איכות התמונה וגם כאן צריך להחליט מה התקציב וגם כאן אני חושב לא צריך לקפוץ וסט עם עדשת קיט יספק אותך מעל הראש.

Amossi

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
על הנייר ה X-T30 נראת טובה יותר
https://mirrorlesscomparison.com/preview/fuji-xt20-vs-xt30/

חיישן חדש יותר, יותר נקודות פוקוס, ועד מספר יכולות, במציאות ההבדל באיכות התמונה ממש קטן וההבדל במחיר לא קטן - אני מבין את הרצון לרכוש דגם חדש יותר, אבל בניגוד לטלפונים ההבדל בין דגם חדש לדגם קודם במצלמות הוא פחות חשוב.
להסיר ספק אם יש את התקציב אז בפרוש ה X-T30 טובה יותר.

בצילום ניתן להתקדם בתקציב עוד ולקבל מצלמות טובות יש מצלמות ללא מראה שעולות יותר מ 10000 דולר (גם לפוגי), מה אני מנסה להגיד עבור הצרכים שלך ה X-20 היא הרבה מעבר למה שאתה צריך ויותר מכך לדעתי ה X-T100 תספק לך את כל מה שאצה רוצה וגם יותר מזה בהרבה פחות כסף - ברור שה X-T20 טובה יותר ובטח שה X-30 אפילו יותר, אבל רוב היכולות שלהן לא יהיו חושבות עבורך.

כך שאתה יכול להיות רגוע ולרכוש את הX-T100 עם מסך מפרקי שיאפשר לך צילום עצמי

https://mirrorlesscomparison.com/wp-content/uploads/2018/10/fujifilm-xt100-vs-xt20-7.jpg

בהקשר של נוחות צילום וצילום אוטמטי - אחד היתרונות הגדולים של פוג'י זה שהיא מוציאה תמונות במצב אוטמטי (כולל עיבוד במצלמה) ברמה מאוד מאוד גבוהה, בעצם הם עושים זאת הכי טוב בשוק היום.

לפוגי יש מספר עדשות 15-45 וה 16-50 הן עדשות קיט (כלומר הן מגיעות בחבילה עם המצלמה), כך שניתו לקלבל אותן עם המצלמה במחיר טוב, ה 15-45 היא חדשה יותר (לא תמיד חדש זה טוב יותר, לפעמים זו גרסה של הורדת עליות), אבל לא אומר שהיא טובה יותר (הן באותה רמה - שהיא לא רעה כלל). עדשת 18-55 F2.8-4 זו כבר עדשה טובה יותר, אבל כבדה יותר ויקרה יותר - דרך אגב יש גם עדשות יותר יקרות.

כמובן ששיפור בעדשה משפר משמעותית את איכות התמונה וגם כאן צריך להחליט מה התקציב וגם כאן אני חושב לא צריך לקפוץ וסט עם עדשת קיט יספק אותך מעל הראש.

תודה
אני אעשה שיעורי בית

Amossi

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
יש חנויות במרכז שאפשר להתנסות במצלמות עם עדשות לפני הרכישה? לדוגמת fuji או אחרות ?
אני נוטה לכיוון 15-45 או 18-55 ומסתבר שהקומפקטית שלי g5x הייתה 25-100 אז הייתי מעוניין לנסות ...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אתה יכול לנסות לדבר עם היבואן של פוג'י - שמעוני הם נמצאים לא רחוק מקניון אילון.

Amossi

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור