אקוסטיקה איך להוסיף כמה db למערכת בלי להוסיף דבר

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
לפני כ 25 שנה , כאנשים לא היו רועדים הביצים ממבחנים עיוורים , כמו היום, בצעתי עשרות בדיקות עיוורות לאודיופילים של התקופה ההיא.

אף אחד אף פעם לא שמע הבדל לא במגבר, לא בכבל, לא ב CD ולא בכלום !!!

כמובן שאני לא מבצע בדיקות סתם כך ולפני הבדיקה בדקתי שאכן אין הבדלים ב FR בין 2 המכשירים ושהעיוותים הם מתחת ל 0.1 %

נמר מכיר היטב את אחד מ"הנופלים" שנפל אצלי במספר בדיקות- איש עם אג'נדת חשמל מטורפת.

מר TakeOne- אף אחד אף פעם !!!
ראינו איך התקפלת בהתערבות עם נמר.
עשיתי בדיקות עיוורות ובחיים לא נפלתי ושוב, בדיקה עיוורת היא בדיקה לא נכונה ולא מעידה על כלום. תחייה עם מערכת ואחרי שבוע תשנמך את כבל החשמל פתאום הסאונד הופך לשטוח ומקולקל.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
כוונתו היא לא בדיוק ככוונתך.
בהינתן 2 מגברים "גיבורים" כהגדרתו, שיכולים להתמודד עם רמקולים עם רגישות נמוכה וירידה (נניח) עד 2 אוהם, לא יהיו הבדלים בין מגברים שנמדדו בדיוק אותו הדבר, הן מבחינת העומס, העיוות, ה-FR השטוח מ20 עד 20 ועוד כמה פרמטרים.

שים לב. הוא לא טען שאין הבדלים בין מגברים באופן כוללני.
הבנתי את טענתו, נראה לך הגיוני שבהינתן רמקולים כאלה או אחרים אפשר לרכוש מגבר אך ורק ע״פ הנתונים ולקבל תוצאה זהה?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
כשמישהו אומר לך: "רוברט, נסה לעשות החלפה ולשמוע באוזניים שלך, מה יש לך להפסיד?", ואתה מצידך משיב לו: "נסה לעשות מבחן עיוור, מה יש לך להפסיד?" אתם לא מדברים את אותה השפה ולא מכוונים לאותה מטרה.

מתנוש, נדמה לי שסיפרתי לך זאת כבר בעבר, אני אדם עם דמיון מפותח מפה ועד לסטרטוספירה, אני יכול לדמיין הכל מהכול - שירת מלאכים, בנות ים מנגנות בקסילופון , ונגינת צ'לו של גב' שרה נתניהו בטקס קבלת הפנים לשגריר הסודני......

.......ובדיוק בגלל שאני מכיר את המגבלה הזו אצלי אני בוחן ציוד אודיו רק על עיוור - As simple as that

אהה, ועוד משהו, כמעט שכחתי, אני חושב שהעניין הזה הוא לא רק נחלתי שלי ;)

נערך לאחרונה ב:

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
הבנתי את טענתו, נראה לך הגיוני שבהינתן רמקולים כאלה או אחרים אפשר לרכוש מגבר אך ורק ע״פ הנתונים ולקבל תוצאה זהה?
אמנם אני כותב טרי, אך אני כבר למעלה מעשרים שנה בתחביב, מהימים המופרעים של תפוז ו-IOL.

מצד אחד, אני יכול להבין אותו ואת הטיעונים שלו. מצד שני, האוזן היא שקובעת, למרות שהיא מוטה פסיכולוגית לעיתים.

לדעתי, האמת נמצאת איפה-שהוא באמצע.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
.......ובדיוק בגלל שאני מכיר את המגבלה הזו אצלי אני בוחן ציוד אודיו רק על עיוור - As simple as that

מצוין! את זה אני דווקא מאוד מעריך.
אבל זה רק מדגיש את המשפטים הסתמיים- שרלטניים שלך, על העדר הבדלים לכאורה, לגבי ציוד שלא יצא לך לבדוק, בטח לא על עיוור. יש פער עצום בין הבטחון שאתה מנסה להפגין כאן, לבין חוסר ההתנסות והנסיון שיש לך. הניחושים שלך לא נשמעים אמינים.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מצוין! את זה אני דווקא מאוד מעריך.
אבל זה רק מדגיש את המשפטים הסתמיים- שרלטניים שלך, על העדר הבדלים לכאורה, לגבי ציוד שלא יצא לך לבדוק, בטח לא על עיוור. יש פער עצום בין הבטחון שאתה מנסה להפגין כאן, לבין חוסר ההתנסות והנסיון שיש לך. הניחושים שלך לא נשמעים אמינים.
מר TakeOne, אתה קורא בכלל את התגובות שלי אליך ? אתה מוכן להתייחס בבקשה למה שכתבתי לך בפוסט 98 #

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
האוזן היא שקובעת, למרות שהיא מוטה פסיכולוגית לעיתים.
.
אז מה? גם כשבחרת את אשתך/הרכב שלך/ העבודה שלך - היית מוטה פסיכולוגית.
איפה הבעיה פה?

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
מר TakeOne, אתה קורא בכלל את התגובות שלי אליך ? אתה מוכן להתייחס בבקשה למה שכתבתי לך בפוסט 98 #

מר רוברט,
קורא גם קורא. אתה מאוד מקפיד לכתוב לי דברים שאינם קשורים למה שכתבתי, או שאלתי אותך. מנסה להסיט את הדיון לנושא אחר. סוג של התחמקות.
אני בסך הכל ביקשתי דוגמאות להשוואות שעשית, כשקבעת כך וכך לגבי מגברים שאין בינהם הבדלים.

כתבת בתגובה המון דברים שאינם שייכים ולא הבאת אף דוגמא שביקשתי. קוראים לזה להתחמק.

אני חושב שמיצינו.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
אז מה? גם כשבחרת את אשתך/הרכב שלך/ העבודה שלך - היית מוטה פסיכולוגית.
איפה הבעיה פה?
לטענתו, כשאתה רוכש מוצר "היי-אנד", אתה משלם על הרבה מאוד על מיתוג, אורות כחולים ומארז מפוצץ - כשהתחליף אמור לעלות עשירית ואתה לא תזהה הבדלים בשמע.
העניין שהקורלציה בין פרארי לסובארו זה לא כמו מגבר שעולה 100K ונמדד זהה לחלוטין למגבר שעולה 10K.
שמי לא רוברט, אך מהשנים הרבות שאני שורף על התחביב ומכיר את המחנות, זו דעתו.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
לטענתו, כשאתה רוכש מוצר "היי-אנד", אתה משלם על הרבה מאוד על מיתוג, אורות כחולים ומארז מפוצץ - כשהתחליף אמור לעלות עשירית ואתה לא תזהה הבדלים בשמע.
העניין שהקורלציה בין פרארי לסובארו זה לא כמו מגבר שעולה 100K ונמדד זהה לחלוטין למגבר שעולה 10K.
תאמין לי שאני מכיר את דעתו על בוריה.
אתה טועה בניסוח הדעות השונות:
אני טוען שאני שומע הבדלים בין מגברים שנמדדים זהה.
הוא טוען שטכנית אני לא יכול לשמוע הבדלים בין מגברים שנמדדים זהה.
ואני משיב לטענה זו, שטכנית, זה מענין לי את הת&ת מה טכנית אני יכול או לא יכול לשמוע.
טוב, מיציתי (עד הפעם הבאה...)

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
יש חברות שמתמחרות גבוה מוצרים שלא שווים את המחיר ולא נשמעים מדהים, לא מאוד מפורטים, במה לא מוגדרת, לא מהירים לא נעימים לאוזן, חורים בתדרים מסויימים וכו׳. יש חברות שהתמחור שלהם מפתיע לטובה ויש גם חברות מאוד יקרות שאמנם אתה משלם על מיתוג אבל אתה מקבל מוצר שנשמע מדהים ומצליח בכל פרמטר להיות מעולה, יש כאלה והם יקרים!

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
כמו דויד גם אני מרגיש שמיציתי ואני הולך לשמוע מוזיקה במערכת היקרה שלי שם אני יכול להסתכל על המותג ולהנות מהמוזיקה...

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
תאמין לי שאני מכיר את דעתו על בוריה.
אתה טועה בניסוח הדעות השונות:
אני טוען שאני שומע הבדלים בין מגברים שנמדדים זהה.
הוא טוען שטכנית אני לא יכול לשמוע הבדלים בין מגברים שנמדדים זהה.
ואני משיב לטענה זו, שטכנית, זה מענין לי את הת&ת מה טכנית אני יכול או לא יכול לשמוע.
טוב, מיציתי (עד הפעם הבאה...)
נו, ואיך מוודאים שאתה או כל אודיופיל אחר אכן שומעים את ההבדל ולא מדמיינים אותו ?

האם האינטגריטי שלך יכול להגיד " אני לא מושפע משום גורם חיצוני" ואני בטוח בתוצאות הבדיקה הבעצם ויזואלית שבצעתי ולא השמיעתית נטו?

אבל בעצם אני יודע מה תהיה התשובה שלך.....אתה תגיד : " מה אתה מפריע לי להינות ? " ......ואתה צודק.....בעצב רב אבל אתה צודק.

עבמים....מפלצת מלוך נס, מי אני שאגיד למיליון אנשים שראו במו עיניהם תופעות אלו ואף מוכנים להישבע על זה במה להאמין.

נערך לאחרונה ב:

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
נו, ואיך מוודאים שאתה או כל אודיופיל אחר אכן שומעים את ההבדל ולא מדמיינים אותו ?

האם האינטגריטי שלך יכול להגיד " אני לא מושפע משום גורם חיצוני" ואני בטוח בתוצאות הבדיקה הבעצם ויזואלית שבצעתי ולא השמיעתית נטו שבצעתי?
יו רוברט אתה חופרררר
מה לא היה ברור במילותיי העדינות דלעיל????
המבחן שאתה מציע לא מעניין אותי כהוא זה.
מדמיין, חולם, מחרטט, שומע, לא שומע, נתונים, סקופ.
תן להנות למען השם!

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
מקווה שאני לא מאחר למסיבה.
בתור אדם לכאורה "הגיוני", שנוכח לא פעם בהבדלים באודיו היכן שלא אמורים להיות (כבלים, מגברים מתוכננים כהלכה, דאק וכו'), היו לי כל מיני השערות איך אפשר לפשר בין ההיגיון לבין מה שאני שומע.
ההשערה שהכי התחברתי אליה, היא שהמדידות אינן מודדות את מה שהאוזן שלנו שומעת. ז"א משהו במבחני המדידות לא חופף לאופן שבו אנחנו שומעים.

ואז במקרה קראתי את זה
http://www.itsonlyaudio.com/audio-hardware/wm8741_vs_ess9023/

סתם השוואה בין שני דאקים, שבו הדאק שנמדד טוב יותר נשמע פחות טוב. הכותב לא הסתפק כמוני בהשערות, אלא המשיך וראה, שהדאק שנמדד טוב, נמדד טוב בגל של סינוס נקי, אבל כשקיבל אות יותר מורכב הוא התחיל לעוות בטירוף. ז"א המדידה הפשוטה של עיוות של גל סינוס נקי, לא מספרת את כל הסיפור.

כל זאת מתעצם עוד יותר, אם לוקחים בחשבון שחלק מהמתכננים עושים בדיוק זאת, מתכננים רכיבים שימדדו טוב בגלים של סינוסים נקיים, ולא באותות מורכבים יותר.

זו רק דוגמה להבדל בין מה שמודדים לבין מה ששומעים, אבל היא לגמרי סידרה לי את הראש. רוברט ומחנהו יכולים עד מחר להגיד שכל המגברים שנמדדים זהה גם נשמעים זהה, אבל הם צריכים גם להוכיח שהם מדדו אותם נכון, ז"א בהתאם למה שאנחנו שומעים.

נערך לאחרונה ב:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
לכל השאר: תרשו לי לסנגר על רוברט כי באיזשהו מקום הוא צודק בכך שמהות או אופן ההגברה לא השתנה קונספטואלית, דהיינו מקור מתח, קבל, טרנזיסטור\שפופרת.
מה שכן השתנה זה טיובם של הרכיבים: טרנזיסטורים מדוייקים וחזקים יותר עם פחות רעש עצמי, זוכר את הגרמניום של פעם רוברט? קבלים עם ESR משופר, דיודות וגבישים עם מיתוג קרוב לשלמות שאפילו ממציא ה'שוטקי' קיבל פרס נובל על כך, אז תבינו אותו קצת.

לרוברט: כשעברתי לאזור הדימדומים של התחביב בניתי מגבר אוזניות שהיווה פלטה להשוואה בין רכיבים. רוב החלקים היו בסוקטים איכותיים כך שהיה ניתן להחליף במהירות בלי להזיק למעגל עם המלחם ואני חייב להגיד לך, תן לי את הקרדיט, שמצאתי הבדלים שמיעים בין קבלים זהים לחלוטין מבחינת ספקס של יצרנים שונים, בין נגדים ועוד, וכן נתתי המון זמן לברייק אין. על טופולגיה פורצת דרך יש הרבה מאמרים לגבי השפעתם הסביבתית על המעגל וכו'

אז בואו נסכים שלא להסכים. רוברט, אומרים שאין דבר כזה פרסומת רעה אז המשך עם הפוסטים המיוחדים שלך זה גורם לתנועתיות מבורכת.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לכל השאר: תרשו לי לסנגר על רוברט כי באיזשהו מקום הוא צודק בכך שמהות או אופן ההגברה לא השתנה קונספטואלית, דהיינו מקור מתח, קבל, טרנזיסטור\שפופרת.

גם במטוסים כלום לא השתנה. תא טייס, כנפיים ומנוע.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
גם במטוסים כלום לא השתנה. תא טייס, כנפיים ומנוע.

סתם דוגמא, לפני 40 שנה היה קונקורד ניתן היה להגיע מלונדון לניו יורק ב-4 שעות בשנת 2019 אתה יכול גם להגיע ב-4 שעות מלונדון לניו יורק אולם רק על "כנפי הדמיון".

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
סתם דוגמא, לפני 40 שנה היה קונקורד ניתן היה להגיע מלונדון לניו יורק ב-4 שעות בשנת 2019 אתה יכול גם להגיע ב-4 שעות מלונדון לניו יורק אולם רק על "כנפי הדמיון".

אבל באיזו נוחות ניתן להגיע היום, אל תשווה את הקונקורד הצר לדרימליינר או איירבאס חדישים, מלבד מהירות (שהתקבעה בשל הצורך בחיסכון בדלק ותחזוקה) אין דבר שלא שופר בחווית הטיסה בהשוואה לעשורים הקודמים.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אבל באיזו נוחות ניתן להגיע היום, אל תשווה את הקונקורד הצר לדרימליינר או איירבאס חדישים, מלבד מהירות (שהתקבעה בשל הצורך בחיסכון בדלק ותחזוקה) אין דבר שלא שופר בחווית הטיסה בהשוואה לעשורים הקודמים.
נכון מאוד:בעד:.... וכמו בכל דבר בחיים יש אספקטים לכאן ולכאן...... אגב המרווח לרגלים קטן בהרבה ביחס למטוסים של פעם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור