המלצה לעדשה

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
היי
אשמח להמלצה לעדשת מיקרו לצלמת ניקון D-5100 לצילום תקריבים.
תודה

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
תודה כרמי
התכונתי למיקרו לא מאקרו

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
מה לגבי nikon af-S NIKOR 28-300mm

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
תודה כרמי
התכונתי למיקרו לא מאקרו

אני מקווה שאתה מתכוון לעדשות מאקרו לצלם דברים קטנים מאוד (רוב העולם קורא לעדשות האלו עדשות מאקרו ולא מיקרו)

בבקשה ביקרות על עדשת ניקון 60 ממ מיקרו - מעניין הוא לא ממליץ על העדשה לצילום מיקרו והוא גם מסביר למה

The Nikon 60mm AF-S Micro-Nikkor works splendidly as a normal and macro lens on FX and film cameras, and as a short telephoto and macro on DX digital cameras.

60mm lenses aren't a great idea for serious macro use because you have to get the front of the lens closer than 2 inches (48mm) from your subject at the closest focus distance. Unless you're duplicating slides, you'll get in the way of your own light. Get a 105mm for serious macro use.

"Micro" is Nikon's word for macro. I'll use the two words interchangeably throughout this review.

כאמור אני לא מבין גדול בתחום, אבל בקישור שסיפקתי יש מספר עדשות שנחשבות המובילות בכך - אתה יכול לבדוק קישורים נוספים ולראות את אתן עדשות מככבות שוב.

עדשת ניקון 28-300 היא עדשה ותיקה של ניקון לא ממש זולה ולא ממש טובה, היא בטח לא עדשת מיקרו או מאקרו - אישית לא ממליץ עליה

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
אני לא מתמצא העדשות עבור מצלמות של ניקון אבל...:הינה כמה אמות מידה בקשר להגדרה של עדשת מאקרו.

1. עדשות לצילומי מאקרו,כלומר:צילום של עצמים קטנים מאוד ממרחק קצר מאוד והגדלתם,מסומנות על ידי היצרנים ככאלה. יהיה כתוב על העדשה עדשת מאקרו Macro.

2. חוץ מזה שיצוין בפירוש שמדובר בעדשת מאקרו יצוין יחס ההגדלה. עדשות מאקרו מעולות יהיו עם יחס הגדלה של 1:1 כלומר האוביקש יופיע על הסנסור של המצלמה בגודלו הטבעי/מקורי. ישנן עדשות מאקרו שחורגות מהכלל הזה והן מגדילות ביחס של 1:2 כלומר כל ס"מ של ג'וק במציאות יהיה 2 ס"מ על החיישן של המצלמה.

3. יחסי ההגדלה הם לפי מצלמות בטיפולוגיה של פול פריים אבל זה לא מה שבאמת חשוב.

4. לעדשות המאקרו הטובות (וגם היקרות) יהיה מפתח צמצם (F4 וולטובות באמת F2.8) לכל מפתח העדשה או במילים אחרות F סטופ קבוע.

5. עדשות המאקרו הטובות,וגם היקרות,הן למעשה,עדשות פריים כלומר טווח ה"זום" שלהן קבוע ויהיה,בדרך כלל,בערכים של 35,90,100 ו150 מ"מ,כאשר טווח ה 90-100 מ"מ מחזיק את שכיות החמדה של עדשות המאקרו של היצרנים השונים,אני מניח גם אלה של ניקון עצמה.

6. ההמלצה שלי,ועקב טוב בקרקע להשוות אליו עדשות מאקרו של היצרנים השונים,היא הטמרון 90 מ"מ 2.8 מאקרו 1:1 USD DI VC והעלות כ- 2300 ש"ח .

הינה פה מחירה בישראל --> https://www.zap.co.il/model.aspx?mo...mi2rhqq6fg4wivrlttch3_zaczeaayaiaaegk__vd_bwe

7. לא תמיד יש לעדשות המאקרו מיצב תמונה - לקחת את זה בחשבון.

8. בניגוד למה שנוטים לחשוב אפשר לצלם צילומי מאקרו ללא עזרת חצובה אבל,כאמור,לטובות שבהן אין מיצב מובנה וזה רעיון לא רע בכלל להעזר חצובה ולמטיבי הלכת,גם בפלאש חיצוני.....

מנחם.

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
תודה רבה כרמי ומנחם על העצות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור