האמת על ויניל - ויניל לעומת דיגיטלי?

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
מ 10 שנות נגינה בפסנתר (יש לי עדיין פסנתר בבית) ואיזה כמה אלפי/עשרות אלפי שעות האזנה לכלי.

הפטיש שמכה במייתרים בפסנתר - כמו מה זה נראה לך ? - מכונת ליטוף ? ;)

צפה בקובץ המצורף 44749
פסנתר מעפן יישמע פח - כמו כל כלי נגינה אחר (וכמו גם מערכת אודיו, אגב). Steinway שמעת (לא במערכת אודיו שלך)? לא מדובר בפטיש שמכה בברזל - פטישון מלבד נותן הקשה רגעית בקבוצת מיתרים אשר נמצאים בתיבת תהודה מתוחכמת (בית הפסנתר). תנודות המיתרים מעוררות תנודות המיתרים אחרים שתדירותם העצמית היא כפולה של תדירות המיתרים בהם מכישים. תיבת הפסנתר משלימה את העבודה. הידעת שבין כל כלי נגינה צליל הפסנתר הכי עשיר בהרמוניות?
גם אני למדתי נגינה בפסנתר, והיה לי פסנתר גרמני עתיק - כך שאל תספר לי על צליל קר, חד ותוקפני (אלא עם ניגנת באגרופים). לפי הודעותיך בפורומים, אני יכול לשער שהבעיה היא לא בפסנתר...
אין לי מושג מאיפה אתה מכיר אותי שהחלטת שיש לי עניין להשתייך ל-''אליטה אודיופילית''. אני יודע שכל תקליט של אנלוג פרודקשן ששמעתי אצלי במערכת נשמע טוב יותר מהדיגיטל והדבר חזר על עצמו גם במערכות של חברים. התיאור האחרון שהייתי נותן שזה נשמע ''קר, מלוקק ואנליטי''.
נשאר רק להשוות עם הקלטה טובה בתקליט ישן, במערכת טובה - כדי להבין על מה אני מדבר. אתמול, אחרי סאשן האזנה ארוך, שמתי במיוחד תקליט של AP כדי שוב להשוות - משעמם ולא מזמין לשמוע. יש לי מערכת דיגיטלית טובה, עם DAC מנורות (לא שומע אותה מזמן, אבל גם הפעלתי במיוחד כדי להשוות) - הצליל שלה מאד דומה ל-reissues מ-AP ושות' (ולא מתקרב אפילו לצליל של תקליטים ישנים).

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אף אחד לא מדבר על כח? נצמדים לדיגיטל vs אנלוג ושוכחים את הכלל הבסיסי שלשמוע כמו בחיים צריך מגבר חזק מאוד, הבעיה עם זה שמגברים חזקים מאוד במחיר שפוי מאבדים משהו מהעדינות והטוהר שיש בכלים אקוסטיים (לכן מגברי מנורות צנועים נשמעים כל כך קסום), אבל אני מתחיל לחשוד שחלק מהבעיה שאנשים מתארים כאן לגבי הפסנתר, ולא רק איתו, מתחילה עם ההגברה.

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
אף אחד לא מדבר על כח? נצמדים לדיגיטל vs אנלוג ושוכחים את הכלל הבסיסי שלשמוע כמו בחיים צריך מגבר חזק מאוד, הבעיה עם זה שמגברים חזקים מאוד במחיר שפוי מאבדים משהו מהעדינות והטוהר שיש בכלים אקוסטיים (לכן מגברי מנורות צנועים נשמעים כל כך קסום), אבל אני מתחיל לחשוד שחלק מהבעיה שאנשים מתארים כאן לגבי הפסנתר, ולא רק איתו, מתחילה עם ההגברה.

אני לא הבנתי את הקשר הכח של המגבר לאנלוג VS דיגיטל... אתה מחבר פטיפון לאותה שרשרת בדיוק ומקבל סאונד שונה.. הויכוח פה הוא על אותו "השוני".

אני עדיין חושב שהרבה יותר קריטי זה איך בוצעה ההקלטה (דיגיטל או אנלוג) מאשר איך שומעים אותה.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
gds, דובר כאן על פסנתר בחיים ולא "כמו בחיים". אף מערכת - ללא קשר לכח - לא תוכל לשחזר צליל חי.

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
אני מתחיל לחשוד שחלק מהבעיה שאנשים מתארים כאן לגבי הפסנתר, ולא רק איתו, מתחילה עם ההגברה.
:בעד:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
גם אני למדתי נגינה בפסנתר, והיה לי פסנתר גרמני עתיק - כך שאל תספר לי על צליל קר, חד ותוקפני (אלא עם ניגנת באגרופים). לפי הודעותיך בפורומים, אני יכול לשער שהבעיה היא לא בפסנתר...

.

שאלה לי אליך ברשותך, אם איזה רמקולים אתה שומע ?

הרמקולים שאני שומע איתם הם רמקולים פלאנריים בשם Apogee Mini Grand ,כפי שתארתי אותם בעבר הם תוקפניים מאוד בבס הגבוה ובמיד ובנוסף הם על ה"צד הקר של הסקאלה" מאחר ואין להם תיבה שתוסיף לצליל הרמוניות.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אני לא הבנתי את הקשר הכח של המגבר לאנלוג VS דיגיטל... אתה מחבר פטיפון לאותה שרשרת בדיוק ומקבל סאונד שונה.. הויכוח פה הוא על אותו "השוני".

אני עדיין חושב שהרבה יותר קריטי זה איך בוצעה ההקלטה (דיגיטל או אנלוג) מאשר איך שומעים אותה.

זה נכון אבל לא מחפה על חוסר הניסיון המשתמע מתשובתך. אם השרשרת סובלת מהגברה אימפוטנטית אין לך מה לערוך השוואה מלכתחילה.

gds, דובר כאן על פסנתר בחיים ולא "כמו בחיים". אף מערכת - ללא קשר לכח - לא תוכל לשחזר צליל חי.

אם אתה מדבר על הבדלים בין פסנתרים זה דבר אחד, אבל הדיון אם אני לא טועה מדבר על להגיע הכי קרוב לדבר האמתי וכאן נכנס אלמנט הכח-הגברה-עוצמה בתכל'ס SPL, הוסף לזה מקור עם שיחזור קרוב לאמתי ואתה כמעט שם לשמוע פסנתר (כמעט) כמו בחיים.

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
זה נכון אבל לא מחפה על חוסר הניסיון המשתמע מתשובתך. אם השרשרת סובלת מהגברה אימפוטנטית אין לך מה לערוך השוואה מלכתחילה.

זה שאני חסר נסיון זו עובדה ואני לא מתווכח איתה... נושא השרשור "ויניל לעומת דיגיטל" - ברור שהגברה קשורה!!
כמו שהרמקול, המיקום של הרמקול, החדר, החשמל, הכבלים... להמשיך??? כל אחד.. אבל ממש כל אחד המדברים האלה יכול "להפיל את השחזור" - פה דובר על הששואת מקור שכמובן לוקחים בחשבון שהמעררכת כמערכת (כולל המגבר) מתפקדת טוב.. לא הבנתי מה קשור פה החוסר נסיון שלי אבל סבבה;)

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
שאלה לי אליך ברשותך, אם איזה רמקולים אתה שומע ?
מה הקשר לרמקולים?
פסנתר במציאות נשמע קר, חד, ותוקפני (גם כשמנגנים עליו בעדינות יחסית)......
על זה הדיבור - במציאות... כיצד רמקול זה או אחר או דיגיטל/אנלוג משחזרים פסנתר - סיפור אחר, אם כי מהניסיון שלי (מוגבל כמובן - ולמי לא?) צליל הפסנתר בפטפון טוב הוא יותר עשיר מאשר במערכת דיגיטלית.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לא היינו בדיון הזה כבר עשרות פעמים (בכל פעם בקונסטלציה שונה) - זמן מבוזבז לנסות להוכיח איזה פורמט עדיף.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא היינו בדיון הזה כבר עשרות פעמים (בכל פעם בקונסטלציה שונה) - זמן מבוזבז לנסות להוכיח איזה פורמט עדיף.
על מה אתה רוצה לדבר במקום?
של מי הזמן המבוזבז?
אני דווקא לומד דברים חדשים בכל שירשור, כך שבשבילי לפחות, בפורום הזה - זה לא בזבוז זמן (בפורום אפיית עוגות, כנראה שכן)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
על מה אתה רוצה לדבר במקום?
של מי הזמן המבוזבז?
אני דווקא לומד דברים חדשים בכל שירשור, כך שבשבילי לפחות, בפורום הזה - זה לא בזבוז זמן (בפורום אפיית עוגות, כנראה שכן)

לך על זה יקירי, רק שתף אותנו מה למדת מהדיון הנ"ל שלא עלה באין ספור דיונים דומים.
אעשה לך סיכום, אף אחד מהצדדים לא ישנה את דעתו מה יותר טוב (וניל או דיגיטלי), הנה חסכתי לכבודו קריאה.

אגב פורום אפייה, שם מדובר במדע וכימיה מדויקים.

נערך לאחרונה ב:

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
אני אישית לא מתיימר להשוות בין אנלוג לדיגיטל, אבל כן משווה בין אנלוג לאנלוג - ישן מול חדש. אם במערכת של פלוני ההבדל לא בולט (לטובת הוויניל הישן) - יש בעיה במערכת, צריך לחשוב מה צריך לשפר או לשנות בה. זה סיכום נוסף.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לך על זה יקירי, רק שתף אותנו מה למדת מהדוק כאן שלא עלה באין ספור דיונים דומים.
אעשה לך סיכום, אף אחד מהצדדים לא ישנה את דעתו מה יותר טוב (וניל או דיגיטלי), הנה חסכתי לכבודו קריאה.

אגב פורום אפייה, שם מדובר במדע וכימיה די מדוייקים.
אני אחסוך ממך את מה שלמדתי בשירשור, ע"מ לא לחזור על דברים שאתה כבר יודע.
מה שכן, אני אציין בפניך שני דברים, שלמדתי במהלך שנים רבות בתחום.
1. תמיד לומדים משהו חדש בתחום הזה (כי יש בו המון משתנים)
2. היכולת לגהץ כרטיס אשראי ולרכוש מוצרים יקרים, לאו דווקא מביאה איתה גם ידע וניסיון.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אני אחסוך ממך את מה שלמדתי בשירשור, ע"מ לא לחזור על דברים שאתה כבר יודע.
מה שכן, אני אציין בפניך שני דברים, שלמדתי במהלך שנים רבות בתחום.
1. תמיד לומדים משהו חדש בתחום הזה (כי יש בו המון משתנים)
2. היכולת לגהץ כרטיס אשראי ולרכוש מוצרים יקרים, לאו דווקא מביאה איתה גם ידע וניסיון.

איי... למישהו כואב קצת, לא נורא יקירי תתגבר על הקנאה.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
נשאר רק להשוות עם הקלטה טובה בתקליט ישן, במערכת טובה - כדי להבין על מה אני מדבר. אתמול, אחרי סאשן האזנה ארוך, שמתי במיוחד תקליט של AP כדי שוב להשוות - משעמם ולא מזמין לשמוע. יש לי מערכת דיגיטלית טובה, עם DAC מנורות (לא שומע אותה מזמן, אבל גם הפעלתי במיוחד כדי להשוות) - הצליל שלה מאד דומה ל-reissues מ-AP ושות' (ולא מתקרב אפילו לצליל של תקליטים ישנים).
איזה דאק יש לך והאם הכוונה לדיסק לקובץ או לשירות הזרמה?

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
איזה דאק יש לך והאם הכוונה לדיסק לקובץ או לשירות הזרמה?
Audio Logic 34MXL + שלשה M2Tech (ממיר EVO, שעון, ספק סוללות). כבילה דיגיטלית מותאמת. מקור - מחשב עם שלל טוויקים, קבצי WAV בדיסק.

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
למה להגביל את עצמכם?
אני אוהב אנאלוג טוב וגם אוהב דיגיטל, כל אחד עם היתרונות והחיסרונות שלהם.
ואני לא רוצה מערכת דיגיטלית שנשמעת "אנלוגית" כי לא רוצה תחרות מי יותר טוב
כי שנייהם טובים

ברור לי שבשני התחומים השקעה כספית משמעותית ונכונה תביא את המדיה למיקסום שלה
העיניין הוא שמעט אנשים יכולים או רוצים להשקיע בשני התחומים ואז בוחרים בצד אחד

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור