אז מה המעבר שעשית במערכת?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רכשתי ציוד אצל ערן, וזה קרה לאחר שהאזנתי אצל מספר יבואנים לציוד שונה, ייאמר לזכותי שלפחות האזנתי לכול הציוד שרכשתי בסבבים האחרונים, משהו שלא תמיד ניתן היה לומר עלי, ובטח לא ניתן לומר עלייך, הרי לא האזנת למקור או לכבלים שברשותך לפני רכישתם (מסתבר שניתן להוציא מאות אלפי שקלים ולקבל רכישה מוצלחת מבלי להאזין לאלפי מוצרים, אם כך אני לא מבין למה אתה מלין עלי), מעבר לכך, למיטב זכרוני זה אינו עניין שאייל פור לא שש כלפיו.

כשרוכשים מוצרים אקזוטים, שיש מעט מאוד כאלה בעולם בכלל, אין דרך לשמוע אותם בבית. אבל כן ניתן לעשות את זה בצורה מלומדת. ואיך בדיוק? בשלבים. אבל אתה יודע, אחרי יותר מ-1500 ביקורות, אני כבר אמור לדעת מה טוב לי. וכששומעים את הסדרות למטה, עוד יותר קל.

אני לא מלין עלייך. חס וחלילה. אני פשוט חושב שאתה לא יכול להתווכח על נושא שמעולם לא התנסת בו בצורה מסודרת. וכשעושים את זה, מבלי שיש ידע מסודר מאחור, זה עלול לגרום לאנשים לפעול כפי שאתה פועל. ולמה חשוב לי להבהיר את זה? משום אני נגד הגישה של לרכוש מערכת שלמה. ורק משום שזה גורם לאנשים להגיב בדיוק כמו שאתה מגיב.

רוצה לדעת מה המערכת שלך באמת עושה? תתחיל לשמוע אותה בשלבים עם מוצרים אחרים (דומים, שונים), תתחיל לבחון אביזרי שיכוך (כן, כמו שגיא ועוד רבים עושים). ואז, רק אז, תוכל לדבר בביטחון הזה. כרגע, למרות שיש לך מערכת מכובדת שנשמעת מעולה (אין לי ספק) אבל אני בטוח, מזה בטוח? יודע! שהיא לא נשמעת במיטבה. זה מתחיל בבסיס אצלך שטעון שיפור (הקרדס הללו לא ברמה של המערכת שלך) ונגמר בחלל ואקוסטיקה, ואם אין לך קו חשמל יעודי למערכת זה גם כשל. ושוב - שתשמע את המערכת שלך אחרי מקצה שיפורים, אתה גם תבין את ההבדל בין מים במצב צבירה נוזלי לבין מים שהפכו לגז.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
גיא אתה משקיע/נתפס יותר מידי על החלקים הבסיסיים במערכת בהנחה שעם יש בסיס טוב אין צורך בעזרים משלימים וכמה הם כבר יכולים להשפיע על התוצאה הכללית ושוב לא מדובר על כבלים והגברה. נמר זרק לך שתלך לקאשי ותבין איזה עזרים יש בשוק ואיזה מהפכה הם יכולים לעשות לך במערכת יותר מהחלפת כבלים.
:בעד:

רק מי שהתנסה יודע שככל שהחלקים הבסיסיים(רמקול. מגבר, מקור, קדם הגברה) איכותיים יותר , כך השפעת האביזרים המשלימים יותר משמעותית.
ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
לא טענתי שלא ניתן לשפר אצלי את התוצאה, אבל ראשית אצטרך להרגיש שמשהו חסר לי, לשמחתי אני יכול להעיד שלא (גם בהשוואה לסט אפים יקרים פי כמה מהסט שלי).
.

זאת גישה מאוד נפוצה.

לחילופין, אם תיקח אביזר שיכוך איכותי לדוגמא , יש מצב שכאשר תוציא אותו תבין את ההשפעה שלו על הסאונד שעושה את ההבדל בין לשמוע טוב/בסדר לבין הרצון לשמוע עוד ועוד...

זה כל מה שמציעים לך - להתנסות.

אחרי שתשמע את ההבדל תוכל לגבש דיעה סוביקטיבית האם שווה את מחירו או לא.

ארז

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
ראשית אצטרך להרגיש שמשהו חסר לי, לשמחתי אני יכול להעיד שלא (גם בהשוואה לסט אפים יקרים פי כמה מהסט שלי).

פה בדיוק(!) קבור הכלב גיא.
אתה לא תדע שחסר לך משהו עד שלא תשמע אותו פתאום. אתה יכול להעריך או לשער מה ניתן לשפר באמצעות אביזר X או אביזר Y אבל עד שלא תתנסה לא באמת תדע ותבין את הדברים בדיוק. אז עכשיו אתה חושב שלא חסר לך כלום.
95% מהאודיופילים המצויים מרגישים ו/או חושבים כך בזמן הקצר לאחר רכישה או שדרוג משמעותי. סמוך עלי חבר, זה זמני. האוזן מתרגלת מהר מאוד. גם אני עם הרמקול הקודם שלי חשבתי שלא חסר לי כלום. עזוב, עם המערכת הקודמת חשבתי שלא חסר לי כלום. אז חשבתי... גם זה עבר. להיות ביקורתי כלפי הציוד שלך זה הקושי הכי גדול.

גיא, אל תהיה כל כך נחרץ. אביזרים משלימים איכותיים באמת עושים הרבה, הרבה מאוד למערכת והטובים באמת משפרים דברים ששום רכיב אחר לא משפר. קודם תנסה.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
לא רק :D
אבל אצלי לפחות, זה פחות קשור למה שאחרים שומעים או יש להם בבית
ויותר הגילוי שיש משהו שנשמע יותר טוב ואני יכול לשפר אצלי במערכת

FOMO זה לא הגילוי, זה המחשבה שלרכיב שקנית לאחר ששיגעת את היבואנים\מוכרי יד שניה יש תחליף יותר טוב שפיספסת ולא שמעת והיצרנים הוציאו דגם משופר לאחר שלושה חודשים...כל שלושה חודשים וגם buyer's remorse.

פה בדיוק(!) קבור הכלב גיא.
אתה לא תדע שחסר לך משהו עד שלא תשמע אותו פתאום. אתה יכול להעריך או לשער מה ניתן לשפר באמצעות אביזר X או אביזר Y אבל עד שלא תתנסה לא באמת תדע ותבין את הדברים בדיוק. אז עכשיו אתה חושב שלא חסר לך כלום.
95% מהאודיופילים המצויים מרגישים ו/או חושבים כך בזמן הקצר לאחר רכישה או שדרוג משמעותי. סמוך עלי חבר, זה זמני. האוזן מתרגלת מהר מאוד. גם אני עם הרמקול הקודם שלי חשבתי שלא חסר לי כלום. עזוב, עם המערכת הקודמת חשבתי שלא חסר לי כלום. אז חשבתי... גם זה עבר. להיות ביקורתי כלפי הציוד שלך זה הקושי הכי גדול.
.

יש לי דיסקים שמחמת מיאוס של שמיעת יתר או פיתוח זילזול בחומר לא שמעתי שנים ופתאום בא לי כן לשמוע, חשבתי שהיתה לי מערכת מעולה כששמעתי אותם בפעם האחרונה ושידעתי איך לשמוע וששמעתי אותם עכשיו התחוור לי איזה שיפור עשיתי עם עצמי ועם המערכת.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
@ארז_וחני @גיא

ראשית, תודה על העצות/הערות.
אם זאת הרשו לי להשיב לכם.
רובנו מבקרים האחד אצל השני, רובנו מחפשים או נחשפים לבאז הבא דרך רשתות חברתיות, אינטרנט, עיתונות מקצועית וכו... כשיגיע משהו שיעניין אותי אבחן אותו, ראשית במקום הימצאו כדי להבין מה השינוי הנגרם ואם יש כזה ורק אחרי שאחליט שהדבר שווה עבורי אדאג לבחינה בביתי.

כפי שרשמתי, נחשפתי לסטאפים שונים ויקרים, נכון להיום אף אחד מהם לא גרם לי להתרגשות/רצון שיוביל אותי לשלב ה Action במשפך השיווק.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
FOMO זה לא הגילוי, זה המחשבה שלרכיב שקנית לאחר ששיגעת את היבואנים\מוכרי יד שניה יש תחליף יותר טוב שפיספסת ולא שמעת והיצרנים הוציאו דגם משופר לאחר שלושה חודשים...כל שלושה חודשים וגם buyer's remorse.

יש לי דיסקים שמחמת מיאוס של שמיעת יתר או פיתוח זילזול בחומר לא שמעתי שנים ופתאום בא לי כן לשמוע, חשבתי שהיתה לי מערכת מעולה כששמעתי אותם בפעם האחרונה ושידעתי איך לשמוע וששמעתי אותם עכשיו התחוור לי איזה שיפור עשיתי עם עצמי ועם המערכת.

מכיר את התופעה הזו לטוב ולרע אך התשובה שלך לא ממש קשורה למה שאני כתבתי לך.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
@ארז_וחני @גיא

ראשית, תודה על העצות/הערות.
אם זאת הרשו לי להשיב לכם.
רובנו מבקרים האחד אצל השני, רובנו מחפשים או נחשפים לבאז הבא דרך רשתות חברתיות, אינטרנט, עיתונות מקצועית וכו... כשיגיע משהו שיעניין אותי אבחן אותו, ראשית במקום הימצאו כדי להבין מה השינוי הנגרם ואם יש כזה ורק אחרי שאחליט שהדבר שווה עבורי אדאג לבחינה בביתי.

כפי שרשמתי, נחשפתי לסטאפים שונים ויקרים, נכון להיום אף אחד מהם לא גרם לי להתרגשות/רצון שיוביל אותי לשלב ה Action במשפך השיווק.

לא הבנתי מתשובתך האם נחשפת לאביזרים האלה בפועל , האם התנסית בהם.
ארז

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לא הבנתי מתשובתך האם נחשפת לאביזרים האלה בפועל , האם התנסית בהם.
ארז

לחלק נחשפתי וחלק רכשתי - כבלי חשמל, כבלי רמקולים, אינטרקונקטים, מרימי כבלים, סטנד סופר מושקע עם מדף משיכוך מיוחד לפטיפון, פלטת גרניט לפטיפון, מפצלי חשמל ואף שקעים (שכבר שנה וחצי אני מתעצל להחליף)
נוצר רושם מוטעה שאני מתנגד לאביזרים, אולם בפועל הדברים רחוקים מכך. גישתי שמדובר באביזרים שנותנים "פיין טיונינג" ולא מהווים את המרכז, לכן אעדיף להשקיע את המירב ברמקולים ואלקטרוניקה.
כלומר, בין לעלות סדרה למעלה בין רמקלים/אלקטרוניקה ובין לעלות סדרה למעלה באביזר משלים אעדיף את הראשון.

נערך לאחרונה ב:

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
ניסיתי לא מעט מוצרים משלימים במהלך השנים.

שתי האגורות שלי:

1. מעדיף לא להשתמש בכבלי חשמל יותר מדי אודיופילים. הם במקרה הטוב סוג של אקוולייזר. במקרה הרע פילטר שברוב המקרים סותם. משתמש ברוב המקרים בפשוטים ב 5 שקלים.

מצד שני, אני משתמש בקונדישנר חשמל של בורמסטר. זה ה game changer של המערכת שלי.

2. ברוב המקרים מעדיף התוצאה עם הגומיות הפשוטות על כל מיני ספייקים, קפיצים וחצאי עיגול למיניהם.

3. מדפים, פלטות מבירץ' תחת הציוד מספיקות לי.

4. מחולל גלי שומן עשה אצלי הבדל עצום. הרבה יותר מהרבה משחקים יקרים.

5. במערכת עם שפופרות, השפופרת המתאימה עושה עבודה יותר משאר הסעיפים למעט אולי הקונדישנר שלי. היקרה ביותר עולה עשירית או פחות מכל מכבל אודיופילי נחשב או טוויק זה או אחר. אז בכלל שווה, אך החיפוש יכול להיות מייגע ולפעמים יקר.

נערך לאחרונה ב:

aviv007

אוהב את התחום
מעורבות
82
נקודות
28
4. מחולל גלי שומן עשה אצלי הבדל עצום. הרבה יותר מהרבה משחקים יקרים.

תוכל לפרט מעט על השינוי? כמו כן, לתת לינק למכשיר שקיים ברשותך?

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
יש לי rr777 של acoustic revive. היום יש כבר 888.

החדר מקבל מן שקט מטורף והמערכת זוכה ביותר משקל ועומק. הצלילים מרחפים. דעיכת הצליל יותר איטית.

יופי של טוויק. מוזמן לבוא ולהתרשם גם.

נערך לאחרונה ב:

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
לחלק נחשפתי וחלק רכשתי - כבלי חשמל, כבלי רמקולים, אינטרקונקטים

יקירי אלו לא אביזרים משלימים אלא רכיבים מרכזיים ביותר במערכת. אתה עדיין לא יורד לסוף העניין.
יאללה יאללה תבוא לביקור נדבר גם על זה ;)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נוצר רושם מוטעה שאני מתנגד לאביזרים, אולם בפועל הדברים רחוקים מכך. גישתי שמדובר באביזרים שנותנים "פיין טיונינג" ולא מהווים את המרכז, לכן אעדיף להשקיע את המירב ברמקולים ואלקטרוניקה.
כלומ, בין לעלות סדרה למעלה בין רמקלים/אלקטרוניקה ובין לעלות סדרה למעלה באביזר משלים אעדיף את הראשון.

אף אחד לא על כמה צריך להשקיע באביזרים מבחינת הכסף. אנחנו מדברים על חשיבותם. הפיין טיונינג הזה שאתה מדבר עליו הוא זה שהופך את המערכת שלך למשהו אחר. לא רק מים חמים אם כי שינוי שהופך נוזל לאדים.

מה שאני אומר הוא שבלי האביזרים המערכת תישאר מערכת. שימוש באביזרים (בחכמה) הם הקפיצה האמיתית.

yossie4

אוהב את התחום
מעורבות
177
נקודות
43
אוסיף את ה 50 סנט שלי לדיון....

אני חושב ששני הצדדים צודקים, ודי מסכימים אחד עם השני ואנסה לתרום לדיון כפי שאני רואה, חושב ומינסיוני האישי.
1) שלד הוא הבסיס לסאונד טוב. קרי, מקור, הגברה רמקולים (ואין ספק שהמקור הוא הבסיס, ללא מקור איכותי, התוצאה הסופית לעולם תהיה בינונית ולא משביעת רצון. איך אומרים עקרון "Garbage IN Garbage OUT").

בלי שלד טוב, איכותי, הכולל התאמה וסינרגיה בין הרכיבים וטעמו האישי של המאזין (ובהנחה שתנאי החדר סבירים), אזיי לא יעזור כלום, שזה לא נשמע טוב בבסיסו, כל העזרים המשלימים לא יהפכו סאונד לא טוב לסאונד טוב. עם זאת בהחלט יש בהם כדי להפוך ולשפר סאונד טוב למצויין. אף אחד לא טוען שמוצרים משלימים אין בהם כדי לשפר ולתרום לחוויה הכוללת.

2) כבלים, חשמל, שיכוך הנם הכרחיים ומהווים חלק מסך המערכת. אולם שוב, שהבסיס/שלד הוא לא טוב אזיי כל התוספות ("ממחלקה") זו לא יעזרו. במילים אחרות שהבסיס טוב, אזיי חשמל, כבלים וסטנד סביר ישפרו וייתנו תוצאה טובה יותר. כמובן שככל שיושקע יותר בגזרה זו, אזיי השיפור יגדל. וגם אז התוספת בשיפור תלך ותקטן (תפוקה שולית פוחתת...).. לא בהכרח מה שיקר/ממותג/"איכותי" ייתן תוצאה טובה יותר במערכת X. הדוגמא הבולטת לכך הנה בכבלי חשמל, לא בהכרח מה שיקר או ממותג בהכרח ישפר את הסאונד במערכת X.

3) מוצרים משלמים כהגדרתם, אכן תורמים לפיינטיונינג ולחוויה ההאזנה, אך כאן נדרש הרבה ניסיון, הכרות עם המערכת וזמן. לא כל רכיב משלים, בהכרח ישפיע לטובה/לרעה במערכת X. כל מקרה לגופו, מה שנכון במערכת אחת, בתנאי חדר מסוימים, לא נכון בהכרח למערכת אחרת. אך שוב, מדובר באותם תוספות שיש בהם כדי לרגש ולהביא את הסאונד והחוויה לאופטימום. או כפי שנמר ציין מ 99 מעלות ל 100. להוסיף את המשהו הנוסף שכולנו מייחלים לה, או לעיתים, המשהו הקטן שמפריע לנו ואנחנו לו יודעים להצביע עליו או להבין מה בדיוק חסר אך מודעים לכך שמשהו בסאונד מפריע ולא מושלם כפי שאנחנו מייחלים ורוצים. עם זאת, לדעתי הצנועה,כאשר הבסיס והכבלים/חשמל/סטנד לא מספיק איכותיים וטובים, בספק עם התוספת של המוצרים המשלימים "יתקנו" את החוויה.

מניסיוני, בניגוד לאצל גיא (hornless), תוספת של מחולל גלי שומאן, לא תרמה או לפחות לא השפיעה אצלי במערכת. אם כי אולי זה הזמן לבדוק בשנית לאור העובדה שהרכיבים השתנו/שודרגו בחלקם לאחרונה.

כמו כן, לא תמיד תוספת של מוצר משלים תורמת בהכרח, ברוב המקרים לא משפיעה (ולפעמים אף מזיקה). עם זאת, עם תוספת ראויה ומתאימה, אכן ניתן להגיע לקפיצה ותוספת בסאונד ששום רכיב לא ייתן, ומכן גם שמם מוצר ואביזרים משלימים. תוספת הכרחית להגיע למיצוי מקסימלי של המערכת. כפי שנמר ציין, הם מיועדים לעשות ולתרום במשהו ספציפי, לפעמים זה שינוי מורגש ולעיתים לא.

אני בטוח שרובנו שמעו מערכות מושקעות עם מוצרים משלימים שהיו סבירים, ומנגד שמענו מערכות "בסיסיות" אך מאוזנות ועם רכיבים איכותיים שנשמעו טוב הרבה יותר.

במילים אחרות, מוצר משלים יכול לתת את הקפיצה והערך המוסף שכולנו מחפשים, אך בשום פנים לא יהפוך סאונד רע/בינוני לסעונד מעולה. ושוב אף אחד לא טוען שמוצרים משלימים לא תורמים ומשפרים. גם תרומתם של מוצרים משלימים תורמת בצורה שונה בכל מערכת ואין כלל אחיד בנידון.

בלי להזכיר שמות, רובנו מכירים את היבואן שדוגל בפילוסופיה של קודם סינרגיה ואיכות הרכיבים ורק אח"כ, חשמל, כבלים איכותיים, סטנדים, ובסוף אביזרים משלימים (ומי שלא יודע על מי מדובר שיפנה אליי בפרטי). במילים אחרות שהשלד נשמע טוב, כל המסביב זו בשביל התוספת והשיפור השולי שכולנו רודפים אחריו. אך שמערכת נשמעת בבסיסה טוב, גם ללא חשמל וסטנד ואביזרים משלימים היא עדיין תרגש ותישמע מצויין. ושוב, כולנו מסכימים שעם התוספות מסאונד טוב מאד נקבל סאונד מצויין. אך כאשר הסאונד בבסיסו לא טוב אזיי כל מקצה השיפורים לא יעזור

לסיכום, אתן דוגמא מהחיים... שמחזקת (אני רוצה להאמין) את שני הצדדים.

בבחירה בין נתח סטייק טוב אך עם תוספות איכותיות, מידת עשייה טובה/מתאימה טיבול איכותי, התוצאה תהייה טובה וטעימה יותר מאשר בסטייק מנתח איכותי יותר, אך עם טיבול גרוע, מידת עשייה לא מתאימה ותוספות לא טעימים.
מנגד, כאשר נתח הסטייק בבסיסו גרוע, לא יעזור התוספות והטיבול. כי בבסיסו הנתח לא מספיק איכותי וטעים. ושוב אני בטוח שיהיו מי שיחלקו על כך ויעדיפו נתח איכותי בלי תוספות וזה עדיף על שיפור "נתח בינוני". מה נכון, מה טעים יותר אני חושב שזה סובייקטיבי כמו התחביב הנידון....

מיותר לציין, שהחוויה מנתח איכותי בתוספת טיבול ו"מוצרים" משלימים איכותיים יש בה כדי לגרום להנאה של הבדל בין עוד סטייק וארוחה טובה לבין חוויה שלא נשכח ויביא אותנו "לוואו" שכולנו מחכים ומצפים. אותה מעלה בודדת....

ובנימה אישית, לי יש בסיס טוב, כבלים וחשמל וסטנד סבירים וכמעט ללא מוצרים משלימים ולטעמי האישי (ולשמחתי כולל אישור חבריי מהתחום), הסאונד מספיק איכותי. להגיד שלא ניתן לשפר עם מוצרים משלימים, אשקר אם אגיד שלא, אבל שוב זה יגיע אחרי שקודם כל ארגיש שמשהו חסר ומפריע לי ואח"כ לאט לאט לאחר היכרות מעמיקה עם הציוד וניסוי וטעיה. האם אפשר לחיות ולהנות בלעדיהם, לדעתי כן. האם אני טוען שאין צורך או תרומה למוצר משלים ושאין מקום לשיפור, אז פה התשובה שלילית. אך זה יגיע אחרי שאהיה שלם עם התוצאה הבסיסית.

והכי חשוב לא לשכוח שכולנו נשאבנו לתחביב הזה, קודם כל מאהבתנו למוסיקה ואח"כ לציוד ולמחלת השדרוג..

וברגע שנשלים עם העובדה שתמיד יכול להיות יותר טוב, תמיד אפשר לשפר את הבסיס ואין לזה סוף, וברגע שנשלים עם עובדה זו, יקל עלינו המרדף אחרי הכי טוב , השיפור והשדרוג.

אני טוען שקודם כל בסיס טוב, אח"כ שדרוג המסביב (כבלים, חשמל, סטנד), ובסוף ע"מ להגיע לנחלה הכמעט הבלתי מושגת/מדומיינת יש מקום להתעסק עם מוצרים משלימים.

מקווה שתרמתי קצת לדיון המעניין. וזה בסדר עם כל החולקים על דעתי. ולמי שלא מסכים, מוזמן, חוויה מובטחת.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
מניסיוני, בניגוד לאצל גיא (hornless), תוספת של מחולל גלי שומאן, לא תרמה או לפחות לא השפיעה אצלי במערכת

האם אתה יכול לפרט מדוע לא עשה לך טוב במערכת מחולל השומאן?

yossie4

אוהב את התחום
מעורבות
177
נקודות
43
היי מושה,
לא טענתי שהמחולל עשה לי לא טוב, פשוט לא הרגשתי שיפור כלשהוא שיכולתי להבחין/לשמוע אצלי בחדר.

מאחר ולאחרונה חלו שינויים במערכת, (רכיבים, כבילה, שיכוך), אבדוק שוב ואהיה חכם יותרה האם מורגש השינוי והוא לטובה.

וזה שוב מחזיר אותנו לדיון הנוגע למוצר משלים, סבלנות , ניסוי וטעייה, ואין אמת מוחלטת אחת. מה שטוב במערכת x, לא בהכרח רלוונטי למערכת Y. אבל שזה זה, אין תחליף למוצר משלים ע״י החלפת רכיב אחר.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
היי מושה,
לא טענתי שהמחולל עשה לי לא טוב, פשוט לא הרגשתי שיפור כלשהוא שיכולתי להבחין/לשמוע אצלי בחדר.

מאחר ולאחרונה חלו שינויים במערכת, (רכיבים, כבילה, שיכוך), אבדוק שוב ואהיה חכם יותרה האם מורגש השינוי והוא לטובה.

וזה שוב מחזיר אותנו לדיון הנוגע למוצר משלים, סבלנות , ניסוי וטעייה, ואין אמת מוחלטת אחת. מה שטוב במערכת x, לא בהכרח רלוונטי למערכת Y. אבל שזה זה, אין תחליף למוצר משלים ע״י החלפת רכיב אחר.

תבדוק שוב המחולל עושה שינוי.
האם אתה אוהב את זה או לא, זה כבר ויכוח אחר.
תבדוק גם מיקום המחולל ובאיזה גובה שמת אותו. אני שמתי מחולל שומאן בקיר האחורי ולטעמי היה טוב יותר מקיר קידמי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור