מחיר גבוה לסרוור/סטרימר - למה?

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
היי חברים!
לא מצליח להבין למה מחירים של מכשירי סרוור/סטרימר הינו כזה גבוהה.

נכון יש באותם חברות דגמים יותר זולים אך שאלתי דווקא על מכשירים שעולים ממש יקר (הכול יחסי כמובן) נגיד בין 5K-7K $ וללא דאק מובנה (לדוגמא דברים בולטים, קחו את הדגמי הגדל שלהם (סליחה עם שכחתי איזה מה שהוא) Aurender, Auralic, Lumin, Emm, Melco, Playback Design Syrah וכו' )

מה מייקר אותם? על מה הכסף?

סרוור סה"כ סוג של מחשב המשדר אות דיגיטאלי של קובץ לדאק , יש מכשירים עם דיסק מובנה וללא, כולם מתחברים לרשת, כלומר מבחינת איכות החומר הכול תלוי מאיפה משדרים ובאיזה איכות ורזולוציה הקבצים, שזה אומר שאין שום השפעה של מכשיר עצמו.
תכלס פונקציונלית כול סרוורים/סטרימרים הם זהים, אזי למה מחיר כזה גבוהה?

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
כי אנשים מוכנים לשלם. זה הכל.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
כי אנשים מוכנים לשלם. זה הכל.
מוכנים זה עניין אחר אולי , מסוגלים -זה הקטע - בכול מקום סכום של 5-7 - זה סכום גדול למדי (לא ניקח בחשבון איזה מליונרים שלא אכפת להם מה יש העיקר שם ומראה)

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28

סרוור סה"כ סוג של מחשב המשדר אות דיגיטאלי של קובץ לדאק , יש מכשירים עם דיסק מובנה וללא, כולם מתחברים לרשת, כלומר מבחינת איכות החומר הכול תלוי מאיפה משדרים ובאיזה איכות ורזולוציה הקבצים, שזה אומר שאין שום השפעה של מכשיר עצמו.

לא מסכים איתך... אין משהו שהסאונד עובר דרכו שלא משפיע על הסאונד.. למקור (לא רק הממיר אלא סטרימר או טרנספורט) יש חשיבות רבה! וזה למה אנשים משלמים...

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
לא מסכים איתך... אין משהו שהסאונד עובר דרכו שלא משפיע על הסאונד.. למקור (לא רק הממיר אלא סטרימר או טרנספורט) יש חשיבות רבה! וזה למה אנשים משלמים...
לא דיברתי על השפעה של המכשיר, ברור שיהיו שוני בסאונד למיניהם, אך לא מדבר על זה.
על איזה שוק ואוכלוסיי חברות עובדים שמייצרים מכשירים כאלה יקרים?
האם הפרש בסאונד כזה גבוהה שמצדיק תשלום של 6.5K?
לתפיסתי אם כבר סאונד - אזי דאק מי שאחראי וסרוור מגיש (אפשר להבין מהמילה עצמה)

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
מכיוון שיש לא מעט יצרנים והיום זה תחום ממש מתפתח במהירות הטיל - לא חושב שיש תורים לקחת מכשירים יקרים כאלו. גם מכשיר של 2.5K זה לא פרוטות וגם לא בטוח שיש תור.
יותר מזה אני סתם חיפשתי איזה חוות דעת על מכשירים למיניהם - אין, חוץ מאיזה כמה סקרים במגזינים שבטח גם הוזמנו ע"י יצרנים - תגובות של משתמשים לא ממש, גם בפורומים שונים ברחבי העולם.

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28

"האם הפרש בסאונד כזה גבוהה שמצדיק תשלום של 6.5K?" - את זה אפשר לומר על כל רכיב בשרשרת..

"לתפיסתי אם כבר סאונד - אזי דאק מי שאחראי וסרוור מגיש" זה לא נכון לדעתי. שים טרנספורט טוב מול DVD מעפן, ותבין שאותו "מגיש" מאוד קריטי.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
"האם הפרש בסאונד כזה גבוהה שמצדיק תשלום של 6.5K?" - את זה אפשר לומר על כל רכיב בשרשרת..

"לתפיסתי אם כבר סאונד - אזי דאק מי שאחראי וסרוור מגיש" זה לא נכון לדעתי. שים טרנספורט טוב מול DVD מעפן, ותבין שאותו "מגיש" מאוד קריטי.
ברור שלכול דבר בשרשרת יש השפעה, אך מדובר במכשירים די יקרים, לא הייתי אומר ש2.5K מחיר של מכשיר מעפן... וטראנספורט הוא מעט מכשיר יותר מורכב מהסרוור סזה מחשב, כן, מחשב מבוסס על בורד כול שהוא מוכן ופרוצסור של אינטל לרוב, לא איזה טכנולוגיה מיוחדת והמצאה של אותו יצרן.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
האמת שגם אני שאלתי את זה אבל השוואות שעשיתי העלו פערים היסטריים. אני לא יודע מה החלק של הסטרימר כי שמעתי סטרימר דאק משולב אבל יש הבדלים ברורים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
גינאדי, לדעתי אין טעם לעסוק או להתמקד במחירים, יש אלטרנטיבות בכל פלח וסגמנט. באותה מידה ניתן לשאול שאלה זהה על כל ציוד אודיו אחר שעולה כמו חצי רכב.

מי שיכול ורוצה לשלם על מוצר יקר יעשה זאת, מעבר לביצועים (הימור שלי, לרוב אבל לא תמיד טובים יותר מציוד זול) רובם נראים ומגומרים כמו ציוד שאפשר להעמיד בסלון או בחדר יעודי.

תבין, מי שיש לו כסף לא יעמיד squeezbox גם הביצועים יהיו זהים למזרים מדיה של emm או חברת על אחרת.
רוצה מזרים (נטול DAC) הנראה טוב גם ליד ציוד אודיו יוקרתי, קח מק מיני או את Nucleus של roon והנה לך מזרים מדיה אסטטי וטוב, גם אם לא נראה כמו emm חדש.

נערך לאחרונה ב:

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
היי חברים!
לא מצליח להבין למה מחירים של מכשירי סרוור/סטרימר הינו כזה גבוהה.

נכון יש באותם חברות דגמים יותר זולים אך שאלתי דווקא על מכשירים שעולים ממש יקר (הכול יחסי כמובן) נגיד בין 5K-7K $ וללא דאק מובנה (לדוגמא דברים בולטים, קחו את הדגמי הגדל שלהם (סליחה עם שכחתי איזה מה שהוא) Aurender, Auralic, Lumin, Emm, Melco, Playback Design Syrah וכו' )

כמו שכתבת מדובר במחשב! אם תבנה אותו נכון עם דגש על ספק הכח תוזיל עלויות ותקבל תוצאה טובה. יש מכשירים שהמפתחים שלהם השקיעו המון כסף באפליקציה ועל כן יקרים אבל roon על מחשב שבנית נכון זו האפליקציה!

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
סטרימר משפיע משמעותית על הסאונד.
אם זה שווה - כנראה ל 99.99% מהאנשים בעולם זה ממש לא שווה.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
האמת שגם אני שאלתי את זה אבל השוואות שעשיתי העלו פערים היסטריים. אני לא יודע מה החלק של הסטרימר כי שמעתי סטרימר דאק משולב אבל יש הבדלים ברורים.

ברור שיש הבדלים.
ברור שיש כאלה שנשמעים יותר טוב מאחרים.
ברור שהמקור חשוב מאוד מאוד מאוד.
אבל זו לא השאלה שנשאלה.

השאלה היא מדוע דאק וסטרימר, שלא אמורים להיות פסגת פיתוחי ההי טק, או המיקרו מכניקה, עולים כמו שהם עולים?
השאלה הזו כבר נטחנה כאן עד דק.
ואני אומר שהסיבה הראשונה היא בגלל שיש מי שמוכנים לשלם. כל דאק מעולה שיש בשוק, יכול היה להמכר גם בחצי מחיר, ועדיין כל מי שבשרשרת היה מרוויח.

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
יש הבדלים ברורים בין סטרימרים...
תבדוק בעצמך

ה״בעיה״ של מחשב מול סטרימר היא שאין דרך לדעת איך מחשב שתבנה יישמע
כי יש הרבה דברים שישפיעו על הסאונד כולל התוכנות המותקנות, ספק ואחרים
לעומתו הסטרימר כמוצר מוגמר ניתן לקחת הביתה לחבר,לשמוע ולבדוק

וזה יתרון גדול למי שרוצה לשמוע לפני לקנות

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
ברור שלכול דבר בשרשרת יש השפעה, אך מדובר במכשירים די יקרים, לא הייתי אומר ש2.5K מחיר של מכשיר מעפן... וטראנספורט הוא מעט מכשיר יותר מורכב מהסרוור סזה מחשב, כן, מחשב מבוסס על בורד כול שהוא מוכן ופרוצסור של אינטל לרוב, לא איזה טכנולוגיה מיוחדת והמצאה של אותו יצרן.

אתה לא בקי בפרטים (אולי בגלל זה אה שואל)

א. 2.5K זה כן מחשב מעפן. מחשב אודיו שלי DIY עלה לי כ-4000$, וזה רק מחשב ללא רשתות, NAS וכו'

ב. סטרימר לרוב מכיל חומרה של אותו יצרן, בדרך כלל ספקי כוח, לוחות בקרה, כרטיסי אודיו, ובחלק מן המקרים גם תוכנה

ג. למה סטרימר זה יקר? כי זה עובר תהליך רגיל של יצרן-מפיץ-דילר, בניגוד לחלקי מחשב. לרןב יצרן סטרימרים קונה רכיבי מחשב כמעט באותו מחיר שאני קונה באמזון, כי הייצור שלהם קטן מאוד. הכרתי את היצרן של Lumin עוד כשהוא מכר ישירות. מחיר היה 2500$. ברגע שהתחיל לעבוד עם מפיצים, מחיר נהיה 7000$

ד. חלקי מחשב לאודיו - רוב הדברים מזמינים מחו"ל, כי אין פה לא לוחות אם מתאים ולא מעבדים. וגם לא מארזים ולא ספקים.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אתה לא בקי בפרטים (אולי בגלל זה אה שואל)

א. 2.5K זה כן מחשב מעפן. מחשב אודיו שלי DIY עלה לי כ-4000$, וזה רק מחשב ללא רשתות, NAS וכו'

ב. סטרימר לרוב מכיל חומרה של אותו יצרן, בדרך כלל ספקי כוח, לוחות בקרה, כרטיסי אודיו, ובחלק מן המקרים גם תוכנה

ג. למה סטרימר זה יקר? כי זה עובר תהליך רגיל של יצרן-מפיץ-דילר, בניגוד לחלקי מחשב. לרןב יצרן סטרימרים קונה רכיבי מחשב כמעט באותו מחיר שאני קונה באמזון, כי הייצור שלהם קטן מאוד. הכרתי את היצרן של Lumin עוד כשהוא מכר ישירות. מחיר היה 2500$. ברגע שהתחיל לעבוד עם מפיצים, מחיר נהיה 7000$

ד. חלקי מחשב לאודיו - רוב הדברים מזמינים מחו"ל, כי אין פה לא לוחות אם מתאים ולא מעבדים. וגם לא מארזים ולא ספקים.

מיכאל, הדברים שרשמת נכונים, אבל בסוף היום יש סטרימרים מבוססי אנדרואיד שנמכרים בשקל וחצי (תקבל יופי של עודף מ 100$).
מעבר לשרשרת הפצה ולקוחות שמוכנים לשלם אין באמת משהו מאחורי הטכנולוגיה.
לא מזמן פורסם כאן על מכשיר All in One ב 100K, תמצא תמונות של ה"בפנוכו", שני ספקים טראודריאלים קטנים, מגירה שקוראת CD ו3 לוחות מודפסים שווים למחיר רכב - ברמת התמחור התחום הזה יצא מפרופורציה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
מיכאל, הדברים שרשמת נכונים, אבל בסוף היום יש סטרימרים מבוססי אנדרואיד שנמכרים בשקל וחצי (תקבל יופי של עודף מ 100$).
מעבר לשרשרת הפצה ולקוחות שמוכנים לשלם אין באמת משהו מאחורי הטכנולוגיה.
לא מזמן פורסם כאן על מכשיר All in One ב 100K, תמצא תמונות של ה"בפנוכו", שני ספקים טראודריאלים קטנים, מגירה שקוראת CD ו3 לוחות מודפסים שווים למחיר רכב - ברמת התמחור התחום הזה יצא מפרופורציה.

נכון, אפשר גם להשמיש את raspberry pi כסטרימר בכמה דולרים, ואפילו לשדך לו ספק כוח לינארי.

יש איזה בחור שמוכר מחשב בשם Baetis, קיבל את כל הפרסים הפשריים, בנוי פשוט מרכיבי stock מלבד יציאה SPDIF שמישהו מייצר עבורו. על מה ולמה, אין לי מושג. אפילו לא יכול להגיד שזה "כמו שלי", כי מחשב שלי טוב יותר :)
https://www.baetisaudio.com/index.php

אבל עדיין אני נתקל במוצרים שפה ושם יש משהו proprietary, נגיד אותו aurender או weiss.
כמובן שלא נקבל את זה במחיר מחשב, זה בלתי אפשרי.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
נכון, אפשר גם להשמיש את raspberry pi כסטרימר בכמה דולרים, ואפילו לשדך לו ספק כוח לינארי.

יש איזה בחור שמוכר מחשב בשם Baetis, קיבל את כל הפרסים הפשריים, בנוי פשוט מרכיבי stock מלבד יציאה SPDIF שמישהו מייצר עבורו. על מה ולמה, אין לי מושג. אפילו לא יכול להגיד שזה "כמו שלי", כי מחשב שלי טוב יותר :)
https://www.baetisaudio.com/index.php

אבל עדיין אני נתקל במוצרים שפה ושם יש משהו proprietary, נגיד אותו aurender או weiss.
כמובן שלא נקבל את זה במחיר מחשב, זה בלתי אפשרי.

אנחנו מסכימים :בעד:

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
ע"פ רוב, המשאבים שיש לחברה המייצרת חומרת מחשב "סטנדרטית", הם בשלושה סדרי גודל מעל כל חברת אודיו. וככל שחברת האודיו יותר אקזוטית, כך האמירה הזו מקבלת משנה תוקף. אני לא מכליל חברות כמו אונקיו, ימהה וכיוצ"ב.
לכן, פר אותה חומרה, המחשבה שחברה של 20 עובדים תכתוב דרייבר יותר 'מוסיקלי' ליציאה אופטית, ממיקרוסופט, אינטל, אפל, MSI, GIGABYTE , ASUS ועוד, נראית לא סבירה. כנ"ל כמובן לגבי כרטיסי קול: M-AUDIO , RME , AZUNTECH וכו.

בעברי, עבדתי בחברה שיצרה סטרימרים, החברה עסקה במשימות לא פשוטות כמו לכתוב דרייבר מיוחד לרייד כדי לסדר את הסטרייפים בצורה שהקבצים ייקראו יעיל יותר, לשכתב את מחסנית ה TCP ו UDP כדי לייעל את השליחה ועוד דברים מהסוג הזה. זה היה מאוד מורכב, מאוד יקר, ודרש גב כלכלי רציני.

קשה לקבוע מה העבודה הפרופרייטרי שנעשית אצל יצרן קטן: בד"כ מדובר בשימוש בדרייבר קוד פתוח, קצת קונפיגורציה וקוסמטיקה. אחרים ייקחו כלי לבניית הפצות לינוקס ויבנו הפצה 'רזה'. זה כמובן יכול להגיע לכתיבה מסיבית של מערכת 100% ייעודית. אולי אםילו יכינו קרנל קאסטום.

על כל פנים, כמו תמיד, מבחן האוזן של הלקוח הוא זה שקובע אם ההשקעה מצדיקה.
כמו שאני רואה את זה, ככל שהממיר יותר טוב, הצורך בסטרימר 'אכזרי' פוחת. ממירים רציניים, גם יסננו את כל הרעשים החשמליים, וגם יקחו את כל המידע מהסטרימר, יכניסו לבאפר, ויבנו את הסיגנל האנלוגי עם שעון משלהם, אפילו שיטת\קצב דגימה משלהם. יעני המתכננים של הממיר לא סומכים על אף אחד.

נערך לאחרונה ב:

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
תודה חברים!
אכן מבחן האוזן הכי נכון וטוב וקובע - בעיה - שלרוב אין אפשרות כזאת (כנה״ל לרכיבי שרשרת אחרים) :)
מה דעתכם איזה סכום (שפוי) קדאי להוציא לקבלת תוצאה טובה - אם כמו שצויין לפני 2.5k זה ״מעפן״ - מאיפה מתחיל מוצר הטוב?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור