האמת על ויניל - ויניל לעומת דיגיטלי?

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אבל הוא ציין שזה תקליט חדש, שכנראה מכיל אינפורמציה מאחד המאסטרים הדיגטליים המאוחרים שיצאו לאלבום- כך שההשוואה היא די רלוונטית.
ומה אתה, כמי שמוכר גם וגם חושב?

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,063
נקודות
113

אם אתה שומע לרב מוזיקה מודרנית , תשקיע הכל בדיגיטל (שמבחינתי זה 40-50K לפחות),
ומכסימום שים פטיפון נחמד לכמה תקליטים טובים כי זה כיף ומהנה מבלי להיכנס לאנליטיקה.
אם אתה שומע מנעד גדול יותר של שנים, וחשובה לך המוסיקה מה50-70 /
אם יש לך אוסף תקליטים איכותיים גדול- אסור לפספס את האנלוג בכל מחיר.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
למה הוא צריך לחשוב?
לא מספיק לשמוע?
חשבת פעם על הרעיון שאולי לא רק המקור המשמיע הוא רלוונטי אלא אולי גם המכשיר הקולט? משמע האוזן?
אולי לכל אחד מאיתנו פיזיולוגיה אינדיבידואלית שמשפיעה על ההעדפה, גם בסוגייה הזאת? מה שטוב לאחד לא יהיה טוב לשני ואין אמת אבסולוטית.
כל מה שקורה בין אפרכסת האוזן החיצונית ועד המוח, כולל, הוא תעלומה די גדולה.
ובמילים אחרות - שמעת אהבת שילמת, שמעת לא אהבת נסעת הלאה.
לא צריך לכתוב על זה תיזה.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
נוחות, הוצאות, כמעט אפס התעסקות ותחזוקה, בזה הדיגיטלי לוקח בגדול. נאמנות למקור/סאונד נטו האנלוגי לא רואה דיגיטל ממטר, לא משנה כמה הנגן או הסטרימר יהיו מפורטים, דינמיים וכדומה, תמיד הציוד האנלוגי אפילו בקטגוריית מחיר יותר נמוכה יהיה עדיף.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
. נאמנות למקור/סאונד נטו האנלוגי לא רואה דיגיטל ממטר.

תעשה השוואה בהזדמנות בסולו פסנתר אנלוג מול דיגיטאל, תתרכז ביבבה של הפסנתר באנלוג (בגלל ה- Wow & Flutter , חוסר מרכוז החור והגליות של התקליט שיוצרים אפקט דופלר )

......וכן, הפסנתר נשמע הרבה יותר עשיר והרמוני באנלוג - זוהי תוספת נעימה מאוד שאין בינה והמציאות מאומה.

פסנתר במציאות נשמע קר, חד, ותוקפני (גם כשמנגנים עליו בעדינות יחסית)......וכן, אני יודע שיש פסנתרים עם צליל תוקפני וכאלה שהם יותר עדינים ורכים אבל בגדול הפסנתר הוא "כלי קר ותוקפני" שחושף את כל תחלואי "העושר וההרמוניות האנלוגית המזוייפת".

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תעשה השוואה בהזדמנות בסולו פסנתר אנלוג מול דיגיטאל, תתרכז ביבבה של הפסנתר באנלוג (בגלל ה- Wow & Flutter , חוסר מרכוז החור והגליות של התקליט שיוצרים אפקט דופלר )

......וכן, הפסנתר נשמע הרבה יותר עשיר והרמוני באנלוג - זוהי תוספת נעימה מאוד שאין בינה והמציאות מאומה.

פסנתר במציאות נשמע קר, חד, ותוקפני (גם כשמנגנים עליו בעדינות יחסית)......וכן, אני יודע שיש פסנתרים עם צליל תוקפני וכאלה שהם יותר עדינים ורכים אבל בגדול הפסנתר הוא "כלי קר ותוקפני" שחושף את כל תחלואי "העושר וההרמוניות האנלוגית המזוייפת".

זה מה שקורה כשמשתמשים באנלוג מעאפן. תבוא תשמע אצלי גראד פיאנו באנלוג, כשתחזור לדיגיטל תבין שעד היום שמעת אורגנית.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
הנה דוגמה לאלבום מוקלט מדהים ונתונים טכניים של ההקלטה, המרה של האלבום הזה לויניל פשוט תוריד מאיכות ההקלטה, העותק הראשון ממכבש הדפוס יהיה פחות טוב מהאחרון לעומת זאת, כל מי שמוריד מהאתר בפורמט ההקלטה ויש לו ממיר טוב ישמע באיכות המקסימלית האפשרית...
1A059F26-954F-4E51-9A9A-A39AE6289D2F.png
7B96207A-B0EA-41E4-80FB-2E87702CE786.png

תמונות מצורפות

• 7B96207A-B0EA-41E4-80FB-2E87702CE786.png
    7B96207A-B0EA-41E4-80FB-2E87702CE786.png
    KB 197 · צפיות: 276
  • 1A059F26-954F-4E51-9A9A-A39AE6289D2F.png
    1A059F26-954F-4E51-9A9A-A39AE6289D2F.png
    KB 625.4 · צפיות: 302

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
פה ושם יהיו הקלטות ישנות שהוקלטו אנלוגית והודפסו כראוי שישמעו על מערכת כמו של נמר wow ואז אתה תגיד יו איזה יופי האנלגי. כמובן שצריך כדי שזה ייקרה שהתקליט עצמו יהיה איכותי במיוחד שמיועד לשוק מצומצם של אודיופילים, רוב ההדפסות היום הן לא כאלה ולא מתקרבות לזה. ברוב המקרים האחרים בהקלטות מודרניות טובות השחזור הדיגיטלי נשמע פשוט יותר נאמן למציאות, יותר נעים לאוזן, עם יותר אוויר בין הכלים עם פירוט שאנלוגי לא מסוגל בכלל להתקרב אליו.
אבל זה וויכוח אינסופי שמי שהשקיע הרבה כסף על מכשירים יקרים ומדיות יקרות (גם אנלוגי וגם דיגיטלי) לא יוכל להסכים בצדקתו של השני.
לפחות אנחנו יכולים להסכים שהדיגיטלי הרבה יותר נוח וחסכוני במקום.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
זה מה שקורה כשמשתמשים באנלוג מעאפן. תבוא תשמע אצלי גראד פיאנו באנלוג, כשתחזור לדיגיטל תבין שעד היום שמעת אורגנית.

כבר יותר זול לרכוש DAC חדש של MSB.
בחייך, אם כדי לשמוע אנלוג כמו שצריך צריך להוציא רבע מהסכום של הסטאפ האנלוגי שלך אז חבל"ז.
דעתי, בהרבה פחות מעלות הסטאפ האנלוגי שלך ניתן לשמוע מדהים ובשני הפורמטים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כבר יותר זול לרכוש DAC חדש של MSB.
בחייך, אם כדי לשמוע אנלוג כמו שצריך צריך להוציא רבע מהסכום של הסטאפ האנלוגי שלך אז חבל"ז.
דעתי, בהרבה פחות מעלות הסטאפ האנלוגי שלך ניתן לשמוע מדהים ובשני הפורמטים.

אמרתי שצריך את הסט שלי? גם עם הפטיפון שלך פסנתר באנלוכ נשמע טוב יותר ומציאותי יותר מאשר בדיגיטל.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אמרתי שצריך את הסט שלי? גם עם הפטיפון שלך פסנתר באנלוכ נשמע טוב יותר ומציאותי יותר מאשר בדיגיטל.
לא אם הוא הוקלט בדיגיטל והומר לאנלוג.
יש היום דאקים של כמה חברות שמשחזרים כמו שצריך...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא אם הוא הוקלט בדיגיטל והומר לאנלוג.
יש היום דאקים של כמה חברות שמשחזרים כמו שצריך...

ברור. הם עולים כמו דירה ועדיין אין להם את הבמה של האנלוג. אחד הבודדים שאני יכול ממש לחיות איתו זה ה-dac של נגרה מסדרת קלאסיק.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
ברור. הם עולים כמו דירה ועדיין אין להם את הבמה של האנלוג. אחד הבודדים שאני יכול ממש לחיות איתו זה ה-dac של נגרה מסדרת קלאסיק.
אם אפשר להמיר הקלטה דיגיטלית לויניל אפשר להמיר אותה (ודי בקלות ובזול) לאנלוג זהה למה שתקבל אחרי שהכנת תבנית להדפסת הויניל (לקר קוראים לזה?), לקבל את אותה במה ופירוט טוב יותר. הממירים היקרים באמת כמו סולושן או dcs עוד עושים אפסמפלינג ובדרך כלל מכילים יציאה אנלוגית עם שליטה בווליום ברמת פרה מהיקרים ביותר...

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
גם האנלוג של נמר וגם לפטיפון במיליון דולר, יש יחס אות לרעש של בקושי 60-70 dB, עוותים לאורך המסלול של כ- 2%, (שנובע בעיקר מקומפרסיה ), Wow & Flutter ורעש של הכנת פופקורן.

נעים, הרמוני, עשיר, מרשים? - כן , נאמן למקור? (*) - לא .

(*) נאמן למקור - נשמע כמו באולפן ההקלטות (להוציא את עניין הרמקולים וסביבת הנגינה)

נערך לאחרונה ב:

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
גם האנלוג של נמר וגם לפטיפון במיליון דולר, יש יחס אות לרעש של בקושי 60-70 dB, עוותים לאורך המסלול של כ- 2%, (שנובע בעיקר מקומפרסיה ) ורעש של הכנת פופקורן.

נעים, הרמוני, עשיר, מרשים? - כן , נאמן למקור? (*) - לא .

(*) נאמן למקור - נשמע כמו באולפן ההקלטות (להוציא את עניין הרמקולים)

יצא לך לשמוע את הסט אפ שלו?

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
יצא לי לשמוע סטאפים באותה רמה יותר מפעם אחת. גם בשבוע שעבר הייתי בבריסל ושמעתי שני סטאפים, אחד אנלוגי יקר להחריד ואחד דיגיטלי באותה רמה.
לא קשה לשכנע את המשוכנעים אבל הידיעה שהכיוון שבו הרכבתי את המערכת שלי וכמובן את ספרית המוזיקה הוא כיוון נכון רק התחזקה...

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
את שלו ספציפי לא, אבל שמעתי סטאפים אנלוגיים בכל הצבעים והמינים במשך כ 50 שנה (מאז גיל 10 בערך - גיל שבו התגבשה אצלי "המודעות האודיופילית" :))

ותקרא שוב את שכתבתי ואני מצטט מעצמי : "נעים, הרמוני, עשיר, מרשים? - כן " ......יש בעיה קטנטנה עם הנאמנות למקור.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
אפילו שלי מספיק, אני כבר שבוע עם פטיפון של Mofi Ultradeck לא יוצא מהחדר. בכל הקלטה שבדקתי עד כה התקליט הרג את הדיגיטל. זה פשוט נורא:D
אבל אם ההדפסה בתקליט מעפנה אני מעדיף את הדיגיטל ככה שכל מקרה לגופו. מול התקליטים האודיופילים כמו AP ושות' אני לא רואה איך הדיגיטל מצליח להתחרות וזה ממישהו שכמעט כל האוסף שלו מורכב מדיסקים וסטרימינג.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
את שלו ספציפי לא, אבל שמעתי סטאפים אנלוגיים בכל הצבעים והמינים במשך כ 50 שנה (מאז גיל 10 בערך - גיל שבו התגבשה אצלי "המודעות האודיופילית" :))

ותקרא שוב את שכתבתי ואני מצטט מעצמי : "נעים, הרמוני, עשיר, מרשים? - כן " ......יש בעיה קטנטנה עם הנאמנות למקור.

נאמנות למקור לא קיימת בדיגיטל בדיוק כמו שנס קפה זה לא קפה גם אם קוראים לו קפה גם אחרי 50 שנות ניסיון של טעימות קפה. אני רק 18 שנה התחביב הלא פשוט הזה ואני מתחרט שלא התחלתי עם אנלוג, נהנה מכל רגע.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
אפילו שלי מספיק, אני כבר שבוע עם פטיפון של Mofi Ultradeck לא יוצא מהחדר. בכל הקלטה שבדקתי עד כה התקליט הרג את הדיגיטל. זה פשוט נורא:D
אבל אם ההדפסה בתקליט מעפנה אני מעדיף את הדיגיטל ככה שכל מקרה לגופו. מול התקליטים האודיופילים כמו AP ושות' אני לא רואה איך הדיגיטל מצליח להתחרות וזה ממישהו שכמעט כל האוסף שלו מורכב מדיסקים וסטרימינג.

אין ספק בכלל שאיכות ההקלטה חשובה, בגלל זה אני משתדל לקנות תקליטים איכותיים, עסק לא זול בכלל אבל שווה כל שקל ששומעים את התוצאה הסופית.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור