הפסקות חשמל קצרים - מניעת נזקים

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
לאחרונה בית שלו (רב קומתי) סובל מהפסקות חשמל "בני רגע", כלומר יש הפסקת חשמל שניה, וככה כבר איזה חודשיים, לפעמים פעם ביום לפעמים פעמיים ולפעמים מספר שבועות זה לא קורה. אין קשר לדירה שלי כי זה קורה עבור כול הדירות, פנינו לח"ח - נעמר ייבדק במשך... נו אתם מבינים:)
דבר כזה די יכול לגרום נזק במיוחד לדיסקים קשיחים במחשב או NAS או סטירמר (אם כולל בתוכו אחד כזה).
לכן השאלה - מה לדעתכם/ניסיונכם הפתרון ללא פגיעה באיכות הסאונד, כלומר ברור שלשים UPS זה דבר כל לא בריא כי מכניס כמות "רעש" נוראי, גם אם זה ליד המחשב יש קרינה לא קטנה ודבר נמדד, אך אני מדבר יותר על הגנה למערכת סטריאו.
האם רגנרטור עושה עבודה זו? האם אולי קיים איזה UPS אודיאופילי?

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
לא ראיתי בעיניים אבל שמעתי על מישהו שיש לו גנרטור קטן שעובד על מנוע חשמלי במרפסת שמזין אך ורק את המערכת סטריאו. זו מערכת מאוד שקטה כי מה שמסובב את הגנרטור זה מנוע חשמלי ושניהם ללא פחמים, נראה לי שמערכת כזאת עם גלגל תנופה שמונע עצירה של הגנרטור כשיש הפסקה של שניה יכול להיות פתרון טוב. כמובן שמפעילים רק כששומעים מוזיקה...

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
הרגתה אותי:) עשיתה לי ת׳יום

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
NAS וכל ציוד מחשב אחר עם אינפורמציה שמורה חייב להיות מחובר ל-UPS

לגבי אודיו - אצלי כל ציוד מחובר לפילטר חשמל.

ההפסקות האלה הורגות את הסוללה של UPS, וגם מייצב/פילטר יכול להפגע. אבל ציוד שלך נשמר.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
NAS וכל ציוד מחשב אחר עם אינפורמציה שמורה חייב להיות מחובר ל-UPS

לגבי אודיו - אצלי כל ציוד מחובר לפילטר חשמל.

ההפסקות האלה הורגות את הסוללה של UPS, וגם מייצב/פילטר יכול להפגע. אבל ציוד שלך נשמר.
מיכאל - אם זה NAS שמרוחק מהמערכת - אתה צודק UPS יכול לעבוד.
אחרת יש סביב UPS "רעש" נוראי ובטח ישפיע לא לטובת הסאונד.
ואם כפי שציינתי סטרימר בעל כונן פנימי? UPS לא תחבר בגלל אותם הסיבות, לכן.... אולי רגנרטור אך זה גם יקר, גם מקום וגם יש מצב שישפיע לא לטעם המאזין (קראתי כמה מאמרים סביב נושא הזה) לכן...

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
רג'נרטור בעיני זה פתרון מעולה.
הבעיה היא לא בכיבוי בעת ההפסקת חשמל אלא כשהחשמל חוזר ואז יש קפיצה חדה במתח שיכולה לפגוע במכשירים. הרג'נרטור נותן להם להידלק חזרה ורק אתה בוחר מה להדליק.
חוץ מזה הוא מייצב את המתח באופן קבוע, כך שכל המכשירים מקבלים בדיוק את המתח שאתה קובע לא משנה מה הרשת מספקת וגם את ה thd הוא מוריד לרמה של 0.1% בערך מרמה של א2-3% בד"כ.
פעם הייתי מחכה לשעות המאוחרות בלילה כדי לשמוע מוסיקה כשהחשמל עם הכי פחות רעש, מאז שיש לי רג'נרטור אני מקבל את אותו שקט בכל שעה וזה תענוג.
ובונוס, אתה מתכנת בו את סדר הדלקת המכשירים ומדליק את כולם בלחיצת כפתור אחת מהשלט.
לרבים מאיתנו יש 10 מכשירים בסט-אפ ורק להדליק אותם ובסדר הנכון לפעמים חושבים חמש פעמים אם לשמוע מוסיקה.
רק זה שווה אותו.
מאוד מאוד ממליץ

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
יש לי רג'נרטור
איזה? מה ההספק שבו הוא תומך? מה המחיר?

נראה לי שלי תהייה בעייה עם שני מונובלוקים מנורתיים של 250W כל אחד... :)

עמיר

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
לPS AUDIO יש כמה אחד (12) האטרקטיבי וחדיש עולה כ5K כאן בטוח יותר :)

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
רג'נרטור בעיני זה פתרון מעולה.
הבעיה היא לא בכיבוי בעת ההפסקת חשמל אלא כשהחשמל חוזר ואז יש קפיצה חדה במתח שיכולה לפגוע במכשירים. הרג'נרטור נותן להם להידלק חזרה ורק אתה בוחר מה להדליק.
חוץ מזה הוא מייצב את המתח באופן קבוע, כך שכל המכשירים מקבלים בדיוק את המתח שאתה קובע לא משנה מה הרשת מספקת וגם את ה thd הוא מוריד לרמה של 0.1% בערך מרמה של א2-3% בד"כ.
פעם הייתי מחכה לשעות המאוחרות בלילה כדי לשמוע מוסיקה כשהחשמל עם הכי פחות רעש, מאז שיש לי רג'נרטור אני מקבל את אותו שקט בכל שעה וזה תענוג.
ובונוס, אתה מתכנת בו את סדר הדלקת המכשירים ומדליק את כולם בלחיצת כפתור אחת מהשלט.
לרבים מאיתנו יש 10 מכשירים בסט-אפ ורק להדליק אותם ובסדר הנכון לפעמים חושבים חמש פעמים אם לשמוע מוסיקה.
רק זה שווה אותו.
מאוד מאוד ממליץ
כלומר בכול מקרה רגנרטור לא עושה "המשכיות" הספקת החשמל בעת הפסקה של שניה, אלה מנתק הכול ומחזיר בעוד כמה דקות? יש לי כאלו למזגנים שקעים. אם זה ככה זה לא ממש פותר את הבעיה כי דיסק קשיח יכול להיפגע גם מהפסקה פתאומית, לכן... ממש מעצבן הדבר.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
האם המערכת חשופה לנזקים כאלה גם כשהיא כבוייה (והשקע בתקע), או רק כשהיא עובדת?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
מיכאל - אם זה NAS שמרוחק מהמערכת - אתה צודק UPS יכול לעבוד.
אחרת יש סביב UPS "רעש" נוראי ובטח ישפיע לא לטובת הסאונד.
ואם כפי שציינתי סטרימר בעל כונן פנימי? UPS לא תחבר בגלל אותם הסיבות, לכן.... אולי רגנרטור אך זה גם יקר, גם מקום וגם יש מצב שישפיע לא לטעם המאזין (קראתי כמה מאמרים סביב נושא הזה) לכן...

רצוי בכל מקרה להרחיק את ה-NAS מהמערכת, כי את הדיסקים צריך לקרר, וללא קשר אתה חייב UPS.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
אין לי NAS... :) ול-NAS אפשר להכניס דיסקים SSD שלא דורשים קירור במיוחד אך כמובן כמה שציוד מחשוב מרוחק מהטסריאו זה יותר טוב

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
איזה? מה ההספק שבו הוא תומך? מה המחיר?

נראה לי שלי תהייה בעייה עם שני מונובלוקים מנורתיים של 250W כל אחד... :)

עמיר
אתה לא צריך ריגנרטור.
אתה צריך כור גרעיני. תתעניין, אולי הרוסים מוכרים ישנים מפירוק.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
אין לי NAS... :) ול-NAS אפשר להכניס דיסקים SSD שלא דורשים קירור במיוחד אך כמובן כמה שציוד מחשוב מרוחק מהטסריאו זה יותר טוב

ברור שצריכים קירור, אולי טווח פעולה שלהם רחב יותר מבחינת טמפרטורה, אבל איזה קירור צריך.

ישנם NAS-ים יעודים למוזיקה - שקטים, עם קירור פאסיבי, אבל כאמור - אתה תגיד שזה יקר

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
תבוא עוד 10,000 שנה זה יתפרק.
מבטיח להגיע מיכאל וגם להעלות פוסט לפורום.

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
כלומר בכול מקרה רגנרטור לא עושה "המשכיות" הספקת החשמל בעת הפסקה של שניה, אלה מנתק הכול ומחזיר בעוד כמה דקות? יש לי כאלו למזגנים שקעים. אם זה ככה זה לא ממש פותר את הבעיה כי דיסק קשיח יכול להיפגע גם מהפסקה פתאומית, לכן... ממש מעצבן הדבר.
רג׳נרטור יגן לך על כל הציוד אודיו היקר, על הרד דיסק שעולה 1000-1500 שח בטח לא מגנים על ידי מכשיר שעולה מינימום 20k שח (מספיק לרוב הסט אפים) חוץ מאלו זוללי חשמל ממש שצריך להשקיע שם יותר.
הרד דיסק לדעתי צריך פשוט גיבוי. מקסימום יילך, קונים אחר ומעתיקים שוב לגיבוי.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
רג׳נרטור יגן לך על כל הציוד אודיו היקר, על הרד דיסק שעולה 1000-1500 שח בטח לא מגנים על ידי מכשיר שעולה מינימום 20k שח (מספיק לרוב הסט אפים) חוץ מאלו זוללי חשמל ממש שצריך להשקיע שם יותר.
הרד דיסק לדעתי צריך פשוט גיבוי. מקסימום יילך, קונים אחר ומעתיקים שוב לגיבוי.

אתה לא מגן עם רגנרטור - אתה צריך
- סוללה להרד דיסק
- מכשיר עם השעיה או sequencer למקרה של נפילות מתח. מגן ברקים הכי פשוט ב-100 ש"ח עושה את זה

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
מגן ברקים הכי פשוט ב-100 ש"ח עושה את זה
אבל יש לו השפעה לרעה על הסאונד?

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
אתה לא מגן עם רגנרטור - אתה צריך
- סוללה להרד דיסק
- מכשיר עם השעיה או sequencer למקרה של נפילות מתח. מגן ברקים הכי פשוט ב-100 ש"ח עושה את זה
כנראה לא ניסחתי ברור
לא כתבתי שהרגנרטור מגן, אלא שממילא זה לא הגיוני להגן על מכשיר שעולה 1000 שח עם רגנרטור שעולה 20k ויכול גם להגיע ל50k. אלא הוא מגן על כל רכיבי האודיו האחרים היקרים יותר
כתבתי שפשוט צריך לגבות באופן מלא ומקסימום אם הולך, קונים חדש.
אלא אם רוצים לשים מגן ברקים, שגם להבנתי פוגע בסאונד

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור