רסיבר קולנוע ביתי ימהה RX-A1080 במבחן

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
719
נקודות
113

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ביקורת מעולה על מוצר מצוין.
תודה איציק.

השאלה היא מה המשמעות של אי תמיכה בתשעה ערוצים כחסרון כאשר ברוב המוחלט של הבתים זו גם ככה לא אופציה.
הרי גם 7.1 זה אפשרי רק בסלונים שיש מרחק בין מספק בין איזור הישיבה לקיר אחורי.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
ביקורת מעולה על מוצר מצוין.
תודה איציק.

השאלה היא מה המשמעות של אי תמיכה בתשעה ערוצים כחסרון כאשר ברוב המוחלט של הבתים זו גם ככה לא אופציה.
הרי גם 7.1 זה אפשרי רק בסלונים שיש מרחק בין מספק בין איזור הישיבה לקיר אחורי.

לפני שאנחנו מתחילים לפנטז על מערכת שמע בתצורה של 7.1 ערוצים אנחנו זקוקים לחלל מתאים למערכת בתצורה של 7.1 ערוצים, משמע שהמרחק בין ספת הישיבה לקיר האחורי תהיה במרווח של 1.5 מטר במינימום. כשהנתון קיים הדרך סלולה לבניית מערכת בתצורה של 7.1 ערוצים בתוספת ארבע רמקולי אטמוס 7.1.4 ערוצים.

מרבית הסלונים בישראל ספת הישיבה היא צמודת קיר, משמע שאין מצב לבניית מערכת שמע של 7.1 ערוצים!! ולכן כשיש ברשותנו רסיבר בעל 9 ערוצי הגברה היא מאפשרת לנו בניית מערכת שמע בתצורה של 5.1 בתוספת ארבע רמקולי אטמוס בתצורה של 5.1.4 ערוצים שיניבו תוצאה טובה יותר משמעותית מדחיסת רמקולים מיותרים לחלל האזנה לא מותאם.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לפני שאנחנו מתחילים לפנטז על מערכת שמע בתצורה של 7.1 ערוצים אנחנו זקוקים לחלל מתאים למערכת בתצורה של 7.1 ערוצים, משמע שהמרחק בין ספת הישיבה לקיר האחורי תהיה במרווח של 1.5 מטר במינימום. כשהנתון קיים הדרך סלולה לבניית מערכת בתצורה של 7.1 ערוצים בתוספת ארבע רמקולי אטמוס 7.1.4 ערוצים.

מרבית הסלונים בישראל ספת הישיבה היא צמודת קיר, משמע שאין מצב לבניית מערכת שמע של 7.1 ערוצים!! ולכן כשיש ברשותנו רסיבר בעל 9 ערוצי הגברה היא מאפשרת לנו בניית מערכת שמע בתצורה של 5.1 בתוספת ארבע רמקולי אטמוס בתצורה של 5.1.4 ערוצים שיניבו תוצאה טובה יותר משמעותית מדחיסת רמקולים מיותרים לחלל האזנה לא מותאם.

הבנתי. זה אומר שעדיין ה-9 ערוצים זה דבר נחוץ. תודה על התשובה.

niguy

אוהב את התחום
מעורבות
8
נקודות
8
סקירה מעולה,תודה רבה.
הבנתי מהביקורת שניתן להנות מפורמט אטמוס גם ללא רמקולי תקרה.
האם אפשר להנות ממנו גם מתצורה של 5.1 או שהמינימום זה 7.1?
או במילים אחרות, אני אשמע הבדל בין פורמט אטמוס ל DTS-HD בתצורה של 5.1?

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
סקירה מעולה,תודה רבה.
הבנתי מהביקורת שניתן להנות מפורמט אטמוס גם ללא רמקולי תקרה.
האם אפשר להנות ממנו גם מתצורה של 5.1 או שהמינימום זה 7.1?
או במילים אחרות, אני אשמע הבדל בין פורמט אטמוס ל DTS-HD בתצורה של 5.1?

אכן, 7.1 מפענח את פורמט האטמוס המצוין.
קיים הבדל עצום בין פורמט אטמוס לבין DTS HD.

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
הי איציק
לגבי שמיעת סרט ב מפענח 7.1,
מה זה אומר ?
שיש הפרדה ל 7 ערוצים ,
וכל ערוץ מקבל אות שונה מרעהו,
כלומר אני שומע מכל ערוץ אפקט אחר,
או,שיש כפילות ,נניח שזוג רמקולים מפיקים את אותו הסאונד ?
מעבר לכך,אחלה סקירה,
חן חן.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
1. DTS HD MASTER יכול להגיע עד 7.1 ערוצים מוקלטים.
2. DTS MASTER:X נתמך החל מ 5.1 (סטנדרטי).
3. DTS Neural:X מצב DSP מעובד אולפן מבית DTS בו ניתן להשמיש כל רמקול קיים במערכת החל מ-2.0 רמקולים ועד ל-7.2.4 רמקולים.
4. Dolby TrueHD יכול להגיע עד 7.1 ערוצים מוקלטים.
5. Dolby Atmos מצריך מינימום תצורת 7.1 רמקולים או 5.1.2 רמקולים.
6. Dolby Surround מצב DSP מעובד אולפן מבית Dolby בו ניתן להשמיש כל רמקול קיים במערכת החל מ-2.0 רמקולים ועד ל-7.2.4 רמקולים.

במידה וההקלטה מגיעה כ-DTS X או Dolby Atmos, ובמידה והמערכת כוללת את מינימום הדרישות הנ"ל שפורטו, יהיה ניתן להנות מהפורמטים הנ"ל, במידה והסרט מוקלט Dolby TrueHD או DTS Master והמערכת תומכת בפורמטים הנ"ל, זה מה שתשמע.
לא ניתן להפוך DTS HD Master מוקלט ל- DTS master: X מוקלט,
כן יהיה ניתן לקחת נניח כפי שצויין בסעיף 3 ו-6 כל פורמט קיים (עד 7.1 מוקלט) ולהלביש עליו מצב DSP מעובד כפי שנכתב אשר יוצר אשליה מאוד חכמה ומאוד יעילה לפורמט ה-3D (במידה וקיימים 2 או 4 תיקרתיים ו/או רמקולי presence קדמיים/אחוריים ו/א שימוש ב-BACK גם כאשר ההקלטה היא 5.1 נניח, בקיצור כל רמקול הקיים במערכת).

• אם ה-SETUP הוא 5.1 סטנדרטי, במידה ומפעילים מצבי DSP הנ"ל, התוצאה יכולה להרגיש למאזין כתומאה עשירה ומרשימה יותר, ובמידה וההקלטה היא DTS:X, מצבים אילו לא יהיו פעילים, המערכת תנגן את הפורמט המוקלט, פורמט ה-ATMOS "ישונמך" ל-TrueHD.
  • אם ה-SETUP הוא 7.1 סטנדרטי (עם אחוריים backים), במידה ומפעילים מצבי DSP הנ"ל, במידה וקיימים Backים וההקטלטה היא 5.1 נטו, מצב זה יאפשר ל-Backים לפעול ובאופן מאוד משכנע!, כמו כן פורמט ה-DTS:X יתנגן על 7.1 רמקולים/ערוצים וכנ"ל פורמט ה-Atmos.
  • אם ה-SETUP הוא 5.1.2 ו.או 5.1.4 עם תוספת של רמקולי אפקט תיקרתיים או מוגבהים, מידה ומפעילים מצבי DSP הנ"ל,מצב זה יאפשר ל-רמקולי האפקט להיות פעילים גם כאשר ההקלטה היא 2.0 ומעלה!
  • אם ה-SETUP הוא 7.1.2 ו.או 7.1.4 עם תוספת של רמקולי אפקט תיקרתיים או מוגבהים ו/או אחוריים, במידה ומפעילים מצבי DSP הנ"ל,מצב זה יאפשר ל-רמקולי האפקט ואחוריים להיות פעילים גם כאשר ההקלטה היא 2.0 ומעלה!

נערך לאחרונה ב:

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
461
נקודות
83
ברסיברים ימאהה מס'1. ציון 10.
ועכשיו שאלה לאיתיי: היה לך אנטם 720 הכי גבוה, היית חוזר לאנטם אחרי הימאהה? (תשובה ב כן/לא).

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
הי איציק
לגבי שמיעת סרט ב מפענח 7.1,
מה זה אומר ?
שיש הפרדה ל 7 ערוצים ,
וכל ערוץ מקבל אות שונה מרעהו,
כלומר אני שומע מכל ערוץ אפקט אחר,
או,שיש כפילות ,נניח שזוג רמקולים מפיקים את אותו הסאונד ?
מעבר לכך,אחלה סקירה,
חן חן.

במידה והסרט מוקלט ב-7.1 אתה אמור לקבל אפקט מכל רמקול בנפרד.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
עריכה

נערך לאחרונה ב:

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
היי משה

יכול לומר שה 720 בסה"כ תפקד טוב אצלי, מערכת הכיול תפקדה לאחר התאמתה לחלל והרמקולים וטעם המאזין, לקח לי הרבה זמן (לא מעט סשנים של כיול והגדרות) ו-אנרגיה בשביל להביא את המערכת למקום נכון מבחינתי, מאמין שהתוצאות דברו בפני עצמן.
חברת anthem הרגישה ומרגישה (לי)עד היום כ "cut the bullshit" אנחנו פה בשביל לעשות את העבודה תכלס.

הכיול, הגדרות ומסקנות:

הימאהה ידע לטפל היטב בסאב, גם EQ לאחר שעברתי עליו פזית ובחנתי את תוצאותיו ראיתי לנכון לאחר ניסוי שהימאהה בהחלט שיחק אותה עם הסאב ונשמע מעולה עם ניהול הבאס שהוגדר.
מעט "שיפרתי" את תגובת הסנטר והסראוונדים (אבל ממש בקטנה, הימאהה גם פה עשה בסה"כ עבודה מעולה).

לסיכום:
!עובדתית!,
הגעתי לתוצאה טובה מאוד *בהרבה פחות* זמן "מסך" ואנרגיה עם ה-3080 מאשר עם האנטם 720 (שניהם כפרוססור בלבד), אך גם המערכת השתנתה ברובה המכריע, אז פה אני בהחלט מסתייג ומסכם זאת רק כתוצאה מוגמרת "סופית" הנשמעת במצב נתון.
אצל ימאהה "תיקתקתי" יחסית.

סיכום נוסף:
בסה"כ אני מבסוט! מאוד.

.

איתי

שמחתי לראות שהגעת למסקנה שגם רסיבר מיינסטרים יכול להתאים לך, ואין שום סיבה לזלזל בחברות הללו.

מאחל לך הנאה מרובה מהרכישה החדשה.(ורד)

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
נערך לאחרונה ב:

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
איציק לא מדוייק ופשוט לא נכון.
אשמח להבא שלא תכניס לי מילים לפה, תודה.

תקרא שוב את מסקנותיי בהודעה קודמת.
מעבר ליתרונות מסויימים במיוחד עם נוחות הממשק שמצאתי באנטם 720 ויתרון קביעת Cross מדוייק יותר,
בקונסטלציה עם מערכת הכיול הקודמת (ARC2),
אכן הימאהה 3080 עושה עבודה יעילה יותר ב-overall. וכן אני מוצא את ה-3080 כפרוססור מועדף.
אכן מצב ה-DSP החדש ומערכת הכיול הנוחה בהחלט מביאים לתוצאה חוויתית יותר.

יחד עם זאת ה-SETUP שלי, עבר שדרוג דיי עצבני.

לאנטם יש מערכת כיול חדשה/דור 3 בשם Genesis מציע לקרא עליה!
מניסיון של חבר, התוצאה טובה משמעותית מהדור הקודם.

על כן אני לא יכול לענות בוודאות מה עדיף תכלס, ראה תשובתי ל - moshem74

באשר ל:"מאחל לך הנאה מרובה מהרכישה החדשה." שאחלת לי

תודה רבה:שתוי:
ושוב אחלה סקירה.

באיזו תצורה נמצא הסטאפ אצלך כרגע.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
איציק רשמת תגובה לא נעימה על האנטם וערכת אותה,
ועל כן תגובתי הייתה בנושא, ערכת וערכתי גם כן.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
ועדין לשאלתי, באיזה תצורת רמקולים אתה עובד כיום?

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
ערוך

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
האמת היא שכתבת לפני פחות מחודשיים טענה שאנטם זה ליגה אחרת מכל מה שהמתחרים מציעים.
ולכן, איציק טען את טענתו (וערך על מנת שלא ישתמע כאילו הוא תוקף אותך). דהיינו, תמיד יש מה ללמוד ולא כדאי לצאת בהצהרות כאלה.

אני שמח שעברת ל-5.1. זה יותר נכון בחלל שלך.

ולמה אתה מתכוון ״לא קונבנציונלית״? (סקרנת אותי).

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור