רשמים מביקור אצל yeuda27

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
באחד הערבים השבוע, הזדמנתי לביתו של @yeuda27, יחד עם חבר הפורום רונן גולן.
האמת, שהגעתי ישר מיום עבודה עמוס מאוד לבית משפחתו של יהודה, בחור די צעיר (במונחים של הפורום....) וללא שום ציפיות.
לא יודע למה, אבל משום מה חשבתי שמדובר במישהו שמתחיל את דרכו האודיופילית והציוד שלו בהתאמה. אמרתי לעצמי wtf, הוא הזמין כל כך יפה אז ניתן גיחה על הדרך.
הגעתי. מצאתי בחור מקסים ואוהב מוזיקה אמיתי אשר אירח אותנו בטוב טעם ורוחב לב.
לאחר שאכלנו ושתינו, נכנסנו לחדר האזנה היעודי.
חדר קטן. 8-9 מ״ר במבט חטוף. סט אפ ממש לא עמוס, מקור אחד מבוסס סטרימינג בלבד!, מגבר משולב אחד ושני רמקולים.
מה כבר יכול להיות?
יאללה שים משהו.
על הטרק הראשון הבנתי את גודל טיפשותי והנחת המוצא המאוד שגויה שעימה הגעתי.
זה היה פשוט מהמם!!!
אני, שממוקד ב99 אחוז במוזיקה אנלוגית, הייתי בשוק איך סטרימר יכול להוציא כאלה ביצועים: מפורטים, מרגשים, במה, עומק, גודל. מדהים.
למרות קוטן החדר וקוטן המערכת, המוסיקה מאוד גדולה ועוטפת וגם לאחר הרבה זמן, לא מעייפת.
כמה מיתוסים שהין לי בראש התנפצו באותו ערב, בעיקר לגבי רמקולים קרמיים (שאני אישית פחות חובב) ומזרים מדיה בתור מקור ראשי.
שמענו הכל מכל כל, פופ ורוק וג׳אז וקלאסי והמערכת החזיקה את כל הסגנונות כמו גדולה מלאונרד כהן ופטרישיה ברבר, לגוסטב מאהלר ואנטון ברוקנר. הכל נשמע לאוזניי הערלות, פצצה.
הגדולה של המערכת של יהודה זה שילוב יוצא דופן בין הרמקול הקרמי למקור המנורתי. התוצאה הסופית היא פשוט קסם.
מצאתי את עצמי מקנא בכיוון הסאונד הזה שהוא די רחוק מהכיוון של הסאונד אצלי בבית והזמן עבר בלי להרגיש.
ליהודה יש משנה סדורה בכל הקשור להקמת סטאפ אודיופילי. הוא מתחיל בנקיון ובשקט של המערכת, דבר אשר מתבטא אצלו בהשקעה גדולה בכבילה ובחשמל ומשם הוא ממשיך לרמקול, למקור ולהגברה. בעצם הכבילה היא הרכיב היקר ביותר במערכת. את התוצאות שומעים היטב.
יש איזון מאוד מדויק בין האנליטיות והמהירות של הרמקול הקרמי לגוון החמים הנובע מהמקור והתוצאה היא סאונד מאוד מדויק מצד אחד, ו״רומנטי״ מצד שני. אני מאוד אהבתי.
תודה יהודה על האירוח ועל החויה ועל כך שלימדת אותי משהו חדש.
אה, נכון, לא עשיתי רשימת מכולת של הציוד...
אז אני לא זוכר בדיוק דגמים ונתונים אבל ממה שאני זוכר, הרמקולים הם מרטן מיילס, ההגברה משולב של לימה, המקור מורכב משני חלקים של למפיזיטור, דאק מנורתי וסטרימר עוצמתי.
כבילה רצינית של נורדוסט.
קיצר, מגניב לגמרי.
חזרתי הביתה מאוחר מהרהר על הניג׳וז שבהחלפת תקליטים כל 20 דקות, נקיונות, פצפוצים ושאר מרעין בישין אנלוגיים.
יום אחרי, כבר נרגעתי ושמתי תקליט אצלי במערכת וכמו שאומרים בארץ נהדרת: הכל טיוב...
אז מה אני אומר, אין ״נחלה״ אחת. יש כמה דרכים שונות להגיע לאותה תוצאה: קסם וכיף ומוזיקה שנחרטת בנשמה.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
יהודה
בחור מקסים.
וכמו שהוא כך גם ה SETUP שבנה לתפארת.
טרם שמעתי אבל אני !בטוח! שלא פחות מ - מעולה!

נהניתי לקרא.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מצטרף למילים החמות של @DavidGil , יהודה או @yeuda27 כפי דהוא מכונה בפורום איש מקסים, צנוע ונעים הליכות.
הסטאפ שיהודה הרכיב בביתו מאוזן עם חיבור מוצלח מאוד בין כל הרכיבים השונים.
המערכת מסוגלת לנגן את כל הסגנונות, הסאונד מפורט ומזמין, רחוק מלהיות אנליטי אבל לא מחסיר פרט ולו הקטן ביותר. המגבלה היחידה, גודל החדר שאינו מאפשר למספר רב של אנשים להנות מהקסם שהסטאפ מפיק.

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
דויד, כמה שהמערכת הזו נשמעה לך מדהימה היא בעצם מדהימה פי שניים, כל הטוב הזה מתקיים בחדר שרובו קירות גבס, למעשה המערכת כולה עטופה בקירות גבס ורק הקיר שמאחורי המאזין הוא לא גבס. איך יהודה הצליח להוציא תוצאה כזו בחדר הזה אין לי מושג אבל יש לבחור כישרון בלבנות מערכת והוא יודע מה הוא רוצה/עושה. המערכת הנ"ל תשמע פי כמה יותר טוב בחדר "נורמלי" כזה עם קירות בלוקים, חלל גדול יותר וטיפול אקוסטי מפנק. אני שמעתי אותה עוד לפני הסטרימר החדש של למפיזטור והסאונד פשוט הדהים אותי למרות בעיות אקוסטיות קטנות. הרזולוציה של הסאונד מדהימה, שומעים את המרקם של הכלים והשירה באופן יוצא דופן והשקט שמה מאפשר לשמוע כל ניואנס במוסיקה ובנוסף לכל יש את החמימות הקסומה הזו.
היידה יהודה

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
דויד, כמה שהמערכת הזו נשמעה לך מדהימה היא בעצם מדהימה פי שניים, כל הטוב הזה מתקיים בחדר שרובו קירות גבס, למעשה המערכת כולה עטופה בקירות גבס ורק הקיר שמאחורי המאזין הוא לא גבס. איך יהודה הצליח להוציא תוצאה כזו בחדר הזה אין לי מושג אבל יש לבחור כישרון בלבנות מערכת והוא יודע מה הוא רוצה/עושה. המערכת הנ"ל תשמע פי כמה יותר טוב בחדר "נורמלי" כזה עם קירות בלוקים, חלל גדול יותר וטיפול אקוסטי מפנק. אני שמעתי אותה עוד לפני הסטרימר החדש של למפיזטור והסאונד פשוט הדהים אותי למרות בעיות אקוסטיות קטנות. הרזולוציה של הסאונד מדהימה, שומעים את המרקם של הכלים והשירה באופן יוצא דופן והשקט שמה מאפשר לשמוע כל ניואנס במוסיקה ובנוסף לכל יש את החמימות הקסומה הזו.
היידה יהודה
במבי, לא חולק על דבריך בנוגע לאקוסטיקה אבל למיטב נסיוני, לאקוסטיקה דרכים משלה והיא גברת די חמקמקה.
כך שאין לדעת עד שלא מנסים וקירות גבס זה לא בהכרח תמיד בעיה.

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
מנסיוני שאני מניח שקטן משלך, גבס תמיד מהווה בעיה בתדרים הנמוכים. הוא פשוט נותן להם לברוח ולא מחזיר אותם לחדר. בכדי לקבל נמוכים טובים עם גבס צריך עבודה מאוד קשה ומזל.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
צריך עבודה מאוד קשה ומזל.
סיכמת בצורה מאוד יפה את כל התורה כולה של הפאקינג אודיופיליה הזאתי ואולי אפילו של החיים עצמם :eek:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,586
נקודות
113
יהודה איש מקסים.לא יצא לי לשמוע את הסט למרות נסיונות כושלים בחודשיים האחרונים למפגש.
סט אפ חכם ולתפארת.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
יהודה איש מקסים.לא יצא לי לשמוע את הסט למרות נסיונות כושלים בחודשיים האחרונים למפגש.
סט אפ חכם ולתפארת.
אני מאוד מסכים איתך לגבי החכם.
לא רציתי לומר את זה קודם ואני מקווה שחס וחלילה לא פוגע, אבל הסטאפ של יהודה, למרות השונות הגדולה בקומפוננטים, הזכיר לי במשהו את הכיוון של הסטאפ שלך.

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
סחטיין יהודה!
הסופרלטיבים והפירגונים שהרעיפו עליך החברה, הביאו אותי לחשוב שכדאי לי להחיש ולממש את הזמנתך.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
יופי של פוסט!
כייף לקרוא על שילוב של אדם מקסים שיודע איך להרכיב מערכת משובחת.
אפשר פרטים על דגמי הלמפזיטור?

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
היי דוד , ראיתי שכתבת פוסט מקביל לשלי , מעניין מאד מה שכתבת , ואני בסך הכל מסכים עם החוויה שלך
מעבר לזה , היה לי תענוג להכיר אותך ..

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
יפה! ראיתי למפיזטורים "בפועל" בפעם הראשונה בתערוכה - דברים מרשימים ומוציאים צליל מעוד יפה.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
היי דוד , ראיתי שכתבת פוסט מקביל לשלי , מעניין מאד מה שכתבת , ואני בסך הכל מסכים עם החוויה שלך
מעבר לזה , היה לי תענוג להכיר אותך ..
אכן. היה כיף להכיר גם אותך רונן.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
תודה על השיתוף :בעד:
שמח שיש חברה צעירים בתחביב המטורף שלנו.
תמונות רבאק תמונות ? ;)

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
תודה על השיתוף :בעד:
שמח שיש חברה צעירים בתחביב המטורף שלנו.
תמונות רבאק תמונות ? ;)
צודק.
@yeuda27 בחיאת, שים כמה תמונות.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
למרות החשכה נראה יפה (ורד)

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
למרות החשכה נראה יפה (ורד)

בבקשה פיני

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור