ריבון טוויטר

• פותח הנושא Ls77
  • פורסם בתאריך

Ls77

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
היי,
אשמח להתייחסות בנושא ריבון טוויטר יתרונות
חסרונות.
נתקלתי בפורום שכן שאחד החברים גם כאן טוען
שהוא מתעלה על אחרים בכל אספקט .

נשאלות שתי שאלות -
1. אם הוא זול ככ ליצור , מדוע הוא לא נפוץ?
2 ריבון טוויטר x במוניטור אודיו גולד
הוא אותו הטוויטר ברמקול y אחר?
אחדד -
ריבון ישמע אותו דבר בכל רמקול?
איך אפשר לקבוע שהוא תמיד ישמע טוב?

תודה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
כתבתי שעלות יצור החומר של הממברנה בלבד היא 1/100 אגורה, בהשוואה לדוגמא לממברנה של טוויטר יהלום שעלות יצור הממברנה יכולה להגיע למאות ואולי אלפי דולרים.

לטוויטר ריבון בנוסף לעלות הממברנה צריכים להוסיף מסגרת, מגנטים ושנאי הפרדה שמביאים את מחיר החומר והעבודה לסביבות ה 50-100 דולר ליחידה (ללא פיתוח)

הטוויטר במוניטור אודיו, נדמה לי, הוא אלומניום מודבק על לוח קפטון (סוג של נייר צלופן חזק ועמיד בחום) בניגוד לטוויטר שאני מדבר עליו שהוא מאלומניום נקי- טוויטר זה הרבה יותר רגיש מהטוויטר במוניטור אודיו.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני איש מאוד טכנולוגי ומאוד אוהב לבדוק לחקור טכנולוגיה, אבל רמקולים אני קונה לפי תקציב ומה שנשמע לי טוב - לא מחפש רמקול כזה או אחר בגלל טכנולוגיה כזו או אחרת.

להסיר ספק היו לי בעבר שתי רמקולים עם טייטר ריבון ומאוד אהבתי את הרמקולים האלו, היום אין לי טייטר ריבון שאני אפילו אוהב יותר את הרמקולים שלי (בל קשר לטוויטר - פשוט רמקול טוב יותר)

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
מאזינים/רוכשים/נהנים/חיים עם רמקול
לא אלמנט או כל פרט אחר מ"החבילה השלמה".

שמעתי רמקולים עם "אלמנטים אקזוטיים", שגרמו לי לסתימה באוזניים.
ולא הייתי שם עליהם שקל.

אין חוקים.
יש טעם
יש העדפה
יש תוצאה מלאה כ-מכלול שלם!

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
טוויטר כמו כול אלמנט אחר לא מופרד מהרמקול כזה או אחר, לכן הם מנגנים יחד ואי אפשר לדעת האם אותו טוויטר ישמע זהה בכול רמקול כי כול רמקול הוא נשמע אחרת.
אבל כן יש סיגנון בטוויטרים מאותה טכנולוגיה שכן אפשר להבין בהזנה של רמקול אחד מה תהיה בערך הכיוון.
יחד אם זאות ניתן ״לטפל״ בצורה מסויימת ב״חברונות״ או להפך להדגיש ״יתרונות״ של טוויטר ורמקול כולו ע״י כבילה מתאימה, למשל אצלי רמקולים פוקאל אם טוויטר בריליאום שמידי פעם יכול לצרום את האוזן אך הצלחתי ״להרגיע״ אותו אם כבל אינטרקונקט והחלפת מגבר.

robo7

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
היי,
....אחדד -
אם אתה שומע את הריבון,
המתכנן לא עשה עבודה טובה.
דרייבר טוב בשילוב נכון "ישמע" טוב, גם אם הוא לא ריבון.
נח לשלב ריבון (מבחינת הקרוס) מפני שהאימפדנס בדרך כלל שטוח והרגישות גבוהה.
יתרונות: עיוותים נמוכים.
החסרונות: עלות, עיוותים הרמוניים גבוהים באזור המיד - צריך לחתוך בתדר גבוה יחסית.

(ורד)
R

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
היי,
אשמח להתייחסות בנושא ריבון טוויטר יתרונות
חסרונות.
נתקלתי בפורום שכן שאחד החברים גם כאן טוען
שהוא מתעלה על אחרים בכל אספקט .

נשאלות שתי שאלות -
1. אם הוא זול ככ ליצור , מדוע הוא לא נפוץ?
2 ריבון טוויטר x במוניטור אודיו גולד
הוא אותו הטוויטר ברמקול y אחר?
אחדד -

תודה

ראשית במסומן באדום - הבחור טועה. סקרתי כמה כאלה בחיי, חלקם היו טובים וחלקם פחות. הטויטר הטוב ביותר ששמעתי הוא הפלזמה ואחריו היהלום. שמעתי פעם אחת טויטר פלזמה באקפלה ושמעתי כמה וכמה רמקולים עם טויטר יהלום ועם זאת, שמעתי עשרות טויטרים ריבון ברמקולים כולל רמקולי ריבון מלאים.

הטכנולוגיה פחות חשובה. חשוב יותר הוא לדעת לעבוד איתה. לריבון יש יתרונות בכל שהוא קל מאוד. עם זאת הוא עשוי לשנות את ההתנהגות שלו בעקבות שינויים במזג האוויר (נשמע שונה בחדר חם לעומת קר) ומושפע מאוד מלחות. אי לכך, מי שגר על יד הים למשל, יסב נזק לטויטר באופן וודאי.

שנית. מפאת משקלו הוא מהיר מאוד. בחלק נכבד מהמקרים, כאשר יחידת המידבס אינה מהירה דיה, התחושה תהיה כאילו היחידה והטויטר לא מנגנים יחד. לכן, בתכנון לא נכון, טויטר הריבון יכול לפגוע ב״קצב״ של הצליל ביחס ליחידת המידבס.

לטויטר ריבון הרבה יתרונות וגם לא מעט חסרונות. באופן אישי לא מוצא סיבה להינעל על טופולוגיה ספציפית ברמקולים אלה אם כן היא מאוד יחודית באופיה. הריבון אינו יחודי באופיו ולכן אין מכנה משותף מוחלט בין הריבונים (להבדיל מיהלום, סופט דום, קרמי)

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
ראשית במסומן באדום - הבחור טועה. סקרתי כמה כאלה בחיי, חלקם היו טובים וחלקם פחות. הטויטר הטוב ביותר ששמעתי הוא הפלזמה ואחריו היהלום. שמעתי פעם אחת טויטר פלזמה באקפלה ושמעתי כמה וכמה רמקולים עם טויטר יהלום ועם זאת, שמעתי עשרות טויטרים ריבון ברמקולים כולל רמקולי ריבון מלאים.

הטכנולוגיה פחות חשובה. חשוב יותר הוא לדעת לעבוד איתה. לריבון יש יתרונות בכל שהוא קל מאוד. עם זאת הוא עשוי לשנות את ההתנהגות שלו בעקבות שינויים במזג האוויר (נשמע שונה בחדר חם לעומת קר) ומושפע מאוד מלחות. אי לכך, מי שגר על יד הים למשל, יסב נזק לטויטר באופן וודאי.

שנית. מפאת משקלו הוא מהיר מאוד. בחלק נכבד מהמקרים, כאשר יחידת המידבס אינה מהירה דיה, התחושה תהיה כאילו היחידה והטויטר לא מנגנים יחד. לכן, בתכנון לא נכון, טויטר הריבון יכול לפגוע ב״קצב״ של הצליל ביחס ליחידת המידבס.

לטויטר ריבון הרבה יתרונות וגם לא מעט חסרונות. באופן אישי לא מוצא סיבה להינעל על טופולוגיה ספציפית ברמקולים אלה אם כן היא מאוד יחודית באופיה. הריבון אינו יחודי באופיו ולכן אין מכנה משותף מוחלט בין הריבונים (להבדיל מיהלום, סופט דום, קרמי)
אני יודע שיש פה בפורום לעיתים אווירת "שלום עולמי".... יענו כל טכנולוגיה היא בסדר ביישום הנכון כל עוד זה נשמע טוב.

אז זהו שלא !!!......יש טכנולוגיות דפוקות, לדוגמא טוויטר בד, בכל אספקט טוויטר ריבון יותר איכותי מהבד נקודה וסוף.

אהה .....ואם יש משהו שאוהב את הצליל של טוויטר בד, בכבוד, תרבח ותסעד......מי אני שאגיד לו מה הוא אוהב ?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
וכבונוס לפורום אכתוב את דעתי על טוויטר ריבון ;)
-------------------------------------------------------------------------------------------------
טוויטר ריבון לדעתי הוא הטוויטר הטוב בעולם , נקודה סוף וסימן קריאה !!!

לא בד, לא טיטניום, לא בריליום לא יהלומים ולא אבנים טובות ....רק פיסת אלומניום אומללה כממברנה שעלות היצור שלה היא:

חומר: 1/100 אגורה
עבודה : 2 דקות של עובד לא מיומן במיוחד.

אם יזרקו מגובה 20 ס"מ את פיסת האלומניום על כף ידך הפתוחה ותהיה עם עיניים עצומות לא תדע מתי הממברנה פגשה את ידך,עד כדי כך המסה של הממברנה נמוכה.

הצליל של זמרת ששרה "אותיות שורקניות" יענו S -ים וכאלה ברמקול ריבון ישמע Tsccc לעומת Shhh ברמקול בד....איזו עדינות ואיזה אוויר יש לטוויטר זה.
אגב, טוויטרים ממתכות כמו טיטנים ובריליום נשמעים הרבה יותר טוב מוויטרים מבד (משי) - אל תתקרב לבד ....תלבש בד, תתכסה בלילה בשמיכה מבד וזהו......אל תשמע בד !!!

בזמנו (לפני כ-25 שנה ) בניתי עשרות דרייברים ריבון (דרייברים לא רמקולים) והשוותי אותו לכל הטוויטרים הנחשבים באותה תקופה ....לא בר השוואה.

אני יודע, אני יודע השתנו דברים ב -25 שנה האחרונות........עדיין......

נערך לאחרונה ב:

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
הטוויטר הקונבנציונאלי סופט דום הוא הנפוץ ביותר, ואיתו יש טוויטר קרמי ,יהלום, הורן, טיטאניום, וכו .
אין פה קטע של התעלות של אחד על השני כי אתה קונה רמקול שלם בו קיים טוויטר , ואם אהבת אותו זה לא משנה איזה דרייבר יש בו .

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
וכבונוס לפורום אכתוב את דעתי על טוויטר ריבון ;)
-------------------------------------------------------------------------------------------------
לא בד, לא טיטניום, לא בריליום לא יהלומים ולא אבנים טובות ....רק פיסת אלומניום אומללה כממברנה שעלות היצור שלה היא:

חומר: 1/100 אגורה
עבודה : 2 דקות של עובד לא מיומן במיוחד.

הערה: אני מדבר רק על הממברנה בלבד שהיא בעצם קובעת את רוב תכונות הצליל

אם יזרקו מגובה 20 ס"מ את פיסת האלומניום על כף ידך הפתוחה ותהיה עם עיניים עצומות לא תדע מתי הממברנה פגשה את ידך,עד כדי כך המסה של הממברנה נמוכה.

הצליל של זמרת ששרה "אותיות שורקניות" יענו S -ים וכאלה ברמקול ריבון ישמע Tsccc לעומת Shhh ברמקול בד....איזו עדינות ואיזה אוויר יש לטוויטר זה.
אגב, טוויטרים ממתכות כמו טיטנים ובריליום נשמעים הרבה יותר טוב מוויטרים מבד (משי) - אל תתקרב לבד ....תלבש בד, תתכסה בלילה בשמיכה מבד וזהו......אל תשמע בד !!!

בזמנו (לפני כ-25 שנה ) בניתי עשרות דרייברים ריבון (דרייברים לא רמקולים) והשוותי אותו לכל הטוויטרים הנחשבים באותה תקופה ....לא בר השוואה.

אני יודע, אני יודע השתנו דברים ב -25 שנה האחרונות........עדיין......

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
@roberts אתה לא רוכש טוויטר/יחידת מיד/באס או תיבה בנפרד, אתה רוכש פתרון שלם (יענו רמקול) לכן קביעה כי רכיב X או Y טוב יותר כאשר בסופו של יום אתה רוכש פתרון שלם לא מחזיקה מים במציאות.

למה הדבר שקול, נניח שאקח יחידות מהרמקול של נמר (מכיוון ששלי טרם סיימו הרצה אני לא מנדב אותם לניסוי התאורטי), אדחוף אותם בתוך קופסה שיצרתי בעצמי בשילוב קרוס אובר שנלקח מרמקול ב100 ש"ח - מנחש מה תהיה התוצאה?

בעיני קביעה ש X טוב יותר מY מבלי לבדוק מכלול שלם מיותרת.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אני לא מדבר על איך רמקול שלם נשמע אני מדבר רק על התחום של ה Tssss Tssss .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני לא מדבר על איך רמקול שלם נשמע אני מדבר רק על התחום של ה Tssss Tssss .

זה כי בחנת את הטויטר ריבון שלך מול רמקולים עם טויטר מעאפן. לי יש טויטר יהלום 1.2 אינטש. מבטיח לך שהלסת שלך תמרח על הרצפה שתשמע אותו.

פשוט מאוד. אתה טועה. נקודה סוף וסימן קריאה!!!

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
Tie a yellow ribbon 'round the ole oak tree
It's been three long years, do you still want me
If I don't see a ribbon round the ole oak tree
I'll stay on the bus, forget about us, put the blame on me
If I don't see a yellow ribbon 'round the ole oak tree​

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
זה כי בחנת את הטויטר ריבון שלך מול רמקולים עם טויטר מעאפן. לי יש טויטר יהלום 1.2 אינטש. מבטיח לך שהלסת שלך תמרח על הרצפה שתשמע אותו.

פשוט מאוד. אתה טועה. נקודה סוף וסימן קריאה!!!

גלוי נאות: למרות שיש לי רמקול ריבון, הטוויטר ברמקול שלי הוא לא כמו הטוויטר שאני מדבר עליו ומהלל אותו......ברמקול שלי מותקן טוויטר-מיד שהוא אלומיניום מוצמד לקפטון (דמוי צלופן רק חעשייתי יותר ועמיד יותר לחום) שהוא משמעותית פחות טוב בגבוהים מריבון טהור (אלומניום נקי) .....בקיצור אני חף מכל "גאוות ציוד אישי" .

שנית תראה לי טוויטר מכל סוג שהוא ....יהלום ,בריליום, טיטניום, אורניום, פלוטוניום שמגיע לתדר של 120 KHz .......לא שמישהו שומע תדרים כאלה אבל זה אומר משהו על הקלילות שבו הוא מנגן עד 20 KHz.

מחשבות נוספות:

1. אולי טוויטר פלזמה מתחרה בטוויטר ריבון (לטוויטר זה יש בעצם 0 מאסה ) - שמעתי אותו לפני כ35 שנה וזוכר שהתרשמתי מאוד.

2. המסה של סליל + ממברנה בטוויטר יהלום/מתכת היא בערך פי 100 !!! כבדה יחסית לממברנת ריבון - להלן החישוב:

-מסה של סליל + ממברנה ברמקול יהלום/מתכת הוא מס' גרמים בודד - נניח 3 גרם.
-מסה של ממברנת ריבון היא 0.001x1x10x2.7=0.027 Gram (עבור טוויטר ריבון ממוצע עם ממברנה באורך 10 ס"מ, רוחב 1 ס"מ, עובי מאית מ"מ, משקל סגולי אלומניום 2.7 גרם לס"מ מעוקב )

3. עיקר הביקורת שלי היא על טוויטרים מבד (משי) לא על "טוויטרים קשים" קריא יהלום, טיטניום, בריליום, אלומניום וכו'

ribbon tweeter.JPG

תמונות מצורפות

• ribbon tweeter.JPG
    ribbon tweeter.JPG
    KB 42.5 · צפיות: 713
נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רוברט. אם הנתון הוא עד כמה גבוה הוא יכול להגיע אז זו בעיה. הטויטר שלי (יהלום), אם אני לא טועה, מגיע ל-100 קילוהרץ על פי הנתונים באקיוטון.
אבל את מי זה מעניין. מה שחשוב הוא איך הוא נשמע. הפרזנטציה שלו, הדינמיקה, היכולת לשקף תחום גבוה מציאותי.
איזה טויטרים יהלום שמעת ובאיזה רמקולים?

שמעתי גם פלזמה - מרשים מאוד.
שמעתי סופט דום שנשמעו מהמם. טבעי, מהיר מגובש ומלא. לא נתקלתי בבעיות הללו של ה-s שאתה מתאר. אולי שמעת את המערכות הלא נכונות.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני לא היתי מזלזל בטויטר דום ממשי הסופרים ממורל וההו מדיינה אודיו שברח לי שמו.
הם נחשבים לליגה העליונה.
על בעיית המסה מתגברים בזה שמשתמשים ביותר כוח

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
מעניין איך אנשים בתחביב שהוא סובייקטיבי וחווייתי לגמרי
מחפשים ו\או קונים רכיבים של מערכת לפי נתונים טכניים :מבולבל:

טכנוקרט באודיופיליה זה כמו אטאיסט בבית כנסת
אף אחד לא יגרש אותו אבל "עפעס" קצט בעייתי החיבור

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור