התחדשתי... 4K אמרנו

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
שלום לכולם.

פורמט ה-4K הגיע לבשלות מכל ההיבטים וזה הזמן הנכון מבחינתי לבצע את המעבר לפורמט. המעבר לפורמט מצריך את החלפת רכיבי הסטאפ בשלמותם, ממסך איכותי, רסיבר משובח, מקור איכותי, וכבלי .HDMI המהלך הזה אינו פשוט הוא דורש תאום נכון בין הרכיבים החדשים כדי שיהיו מסונכרנים היטב.

כבר תקופה די ארוכה אני נמצא עם סטאפ איכותי ומאוזן המתפקד בצורה פנטסטית בתצורה של 7.2.4 ערוצים, החל מאיכות התמונה, הסאונד, המקור, והסנכרון המצוין ביניהם. מסך הפלזמה האיכותי שהיה ברשותי פיוניר קורו 6090H שירת אותי במשך כמעט כעשור שנים באופן יוצא מן הכלל מסוג המוצרים שאין לך שום תלונה לגבם מה שהציב בפני רף גבוהה ברכישת מסך 4K איכותי, דיי ברור שהמחליף הטבעי של מסך הקורו האגדי אמור להיות מסך אולד משובח וגדול. מסכי האולד המשובחים ביותר מבית סוני ואל ג'י נבחנו אצלי לתקופה ארוכה והם שמו את חותמם כטכנולוגיה הראויה והטבעית ביותר כתחליף לטכנולוגית הפלזמה.

מסך

מרחק הצפייה שלי עומד על 440 ס"מ המעבר למסך 65 אינצ' לא תורם לי לשדרוג משמעותי כדי להעצים את חווית הצפייה, בסופו של דבר הגודל קובע. היה לי חשוב לבצע שדרוג משמעותי מבחינת גודל המסך וכמה שיותר גדול הרי לשם כך התכנסנו 4K, המטרה הראשונה ששמתי לעצמי רכישת מסך בגודל 85 אינצ' איכותי, הדגם המבוקש מסך סוני סדרה 9 דגם 9005. לאחר בדיקה קצרה הובהר לי שסוני העולמית אינה מייצרת את הדגם המתבקש לאירופה, לארה"ב כן. דיי התאכזבתי והבנתי שאני אמור להתכווץ בכמה אינצ'ים יפים למסכים הנעים בגדלים של 75-77 אינצ' החיבור שלי למסך הפלזמה הוביל אותי באופן דיי טבעי שוב לכיוון מסך אולד בגודל 77 אינצ', המסך שעמד מבחינתי על הפרק אל ג'י דגם C8, (נכון לרגע זה האופציה היחידה בגודל 77) התמונה האיכותית שנחרטה בזיכרוני ממסך האולד מבית אל ג'י דגם E8Y השאירה בי חותם איכותי ומשובח, הגעתי עם ציפיות דיי גבוהות ציפיתי לקבל איכות תמונה דומה גם מדגם ה-C8, אך גודל הציפיות כגודל האכזבות, לאחר צפייה בכמה קטעי וידיאו המוכרים לי היטב הבנתי שאין שום דמיון בינו לבין דגם E8Y, ואפשר לומר בלשון עדינה... דיי מאכזב. הפור נפל, החלטתי לרכוש את הסוני דגם KD-75XF9005 אומנם עשרה אינצ'ים פחות מהמטרה שהצבתי לעצמי אך האיכות שמציג מסך XF9005 מדהימה בכל אספקט, היא משלבת עימה תמונה מוארת מדויקת ועשירה בצבעים.

חזית.JPG

רסיבר

השדרוג השני בשרשרת הוא הרסיבר, במשך שנים החזקתי בגאווה רסיברי דגל מבית פיוניר, במשך שנתיים ויותר נבחנו אצלי מרבית רסיברי הדגל הטובים בעולם ובתוכם רסיבר הדגל מבית אינטגרה דגם DRX-R1.1 שהטביע את חותמו בצורה ברורה כטוב ביותר בכל פרמטר מול מתחריו, רסיבר הפיוניר המצוין SC-LX901 ששירת אותי נאמנה פינה את מקומו לטובת האינטגרה DRX-R1.1 החלומי.

מקור וידיאו 4K

כמקור וידאו חשוב היה לי לרכוש נגן 4K איכותי שישמש אותי גם כסטרימר 4K מלא, ה-X-800 של סוני הינו נגן אוניברסאלי משובח, מסוג הנגנים שמפתיעים אותך בכל אספקט, הוא מציג איכות תמונה משובחת ביותר בכל סוגי התכנים במיוחד ב-4K ובתכני 1080p , עם זמן טעינת כותר 4K מהירה, ותגובה די מהירה בהרצת קטעים, באשר ליכולותיו כסטרימר אודיו ווידיאו, הנגן קורא הכל ומהר, כולל קבצי HEVC 4K הכוללים את פורמטי אטמוס ו-DTS-X והכול דרך מחבר USB. (הנגן אינו תומך בפורמט (DOLBY VISION הנגן הוזמן דרך אמזון גרמניה.

רמקולי אטמוס.

השנה חברת קליפש שידרגה משמעותית בכל אספקט את כל סדרת רמקולי הרפרנס וביניהם רמקולי האטמוס, ארבעת רמקולי האטמוס דגם RP-140SA שהיו ברשותי הוחלפו בדגם חדיש וגדול יותר מסדקת הרפרנס פרימייאר, הדגם החדש נקרא RP-500SA הוא כולל יחידת וופר של 5.25 אינצ', וטוויטר 1 אינצ' השוכן בתוך שופר העשוי מסיליקון משודרג, הרמקול פותח ותוכנן בשיתוף עם מעבדות דולבי לפי התקנים המתאימים לפורמט דולבי אטמוס, הרמקולים החדשים מאפשרים שימוש בכמה מצבים, כרמקול אטמוס צמוד תקרה, כרמקול אטמוס שיורה לכיוון התקרה, וכרמקול סראונד, בגב הרמקול ישנו מתג המאפשר שינוי בחיתוך הקרוסאובר ברמקול. המלצות אולפני דולבי הם, כאשר הרמקול מתפקד כרמקול אטמוס צמוד תקרה יש להעביר את המתג למצב אטמוס ולחתוך את הקרוס ברסיבר על 150Hz. בשימוש כרמקול סראונד, או סראונד אחורי יש לשנות את מצב המיתוג ברמקול למצב סראונד ולחתוך ב-80Hz ברסיבר. הרמקולים נרכשו דרך מאמזון ארה"ב.

RP-500SA.jpg

RP-500SA גב הרמקול.jpg

רמקולי סראונד.

שידרוג נוסף בוצע במערך רמקולי הסראונד, שהוחלפו גם הם לרמקולי קליפש מסדרת הרפרנס פרימייאר החדשה לדגם RP-502S התואמים בגוון הסאונד לרמקולי האטמוס החדשים RP-500SA. רמקול הסראונד הינו ביפולרי הכולל ארבע אלמנטים בכל רמקול, 2 יחידות מיד וופר בקוטר 5.25 אינצ', ו2 יחידות טוויטר של 1 אינצ' השוכנים בתוך שופר העשוי מסיליקון משודרג.

בהזדמנות זאת ברצוני להודות לזוהר מהחנות המתמחה "ארמגדון". ברכישת המסך, הרסיבר, ורמקולי הסראונד.

סטאפ עדכני

אמצעי תצוגה מסך סוני SONY KD-75XF9005

רסיבר אינטגרה INTEGRA DRX-R1.1

מגבר אינטגרייטד מקינטוש McIntosh MA8000

נגן אופו OPPO BDP-105D

נגן 4K סוני SONY UBP-X800

רמקולי חזית TANNOY DC10TI

רמקול סנטר KLIPSCH KL-650THX ULTRA2

זוג רמקולי סראונד KLIPSCH RP-502S

זוג רמקולי סראונד אחורי KLIPSCH RB-81II

4 רמקולי אטמוס KLIPSCH RP-500SA

2 סאבוופרים KLIPSCH R-115SW

שלט אוניברסאלי LOGITECH Harmony Elite

תמונות מצורפות

• RP-500SA גב הרמקול.jpg
    RP-500SA גב הרמקול.jpg
    KB 59.9 · צפיות: 1,193
  • חזית.JPG
    חזית.JPG
    KB 48.1 · צפיות: 1,198
  • RP-500SA.jpg
    RP-500SA.jpg
    KB 59.5 · צפיות: 1,141
נערך לאחרונה ב:

Anton

אוהב את התחום
צוות האתר
מעורבות
222
נקודות
43
איציק, תתחדש ותהנה! ממש נהניתי לקרוא. אני חושב שבחרת באמת במוצרים מעולים ואני מאחל לך אינסוף שעות של הנאה מהם!

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תתחדש ותזכה לשעות הנאה מרובות מהסטאפ המשודרג.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
טלויזיה טובה, גם במחיר סביר. לשים 50K על מסך זה מטורף

Jay

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
תתחדש ותהנה!!! מאכזב לשמוע את תגובתך לc8... שמח שאתה מבסוט מהתוצאה!
אחלה של התחדשות בכל הגזרות ביחד

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
תתחדש ותהנה!!! מאכזב לשמוע את תגובתך לc8... שמח שאתה מבסוט מהתוצאה!
אחלה של התחדשות בכל הגזרות ביחד

לדגם C8 בגודל 77 ישנה בעיה בתנועה מהירה, ועיבוד תמונה לא מהמרשימים שפגשתי, ה-E8Y טוב ממנו משמעותית בכל פרמטר.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
טלויזיה טובה, גם במחיר סביר. לשים 50K על מסך זה מטורף

מיכאל

אין ספק שלהשכיב כיום 50k על מסך זה מטורף.
המסך הראשון שעניין אותי סוני 9005 גודל 85 אמור היה להיות מתומחר באזור ה-28K
המסך השני אל ג'י אולד מתומחר סביב ה-33k.
אין ספק שהם נחשבים למסכים יקרים יחסית אך רחוקים מ-50K

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
תבדוק בכמה מתומחרת פנסוניק ע"י ניופאן ותופתע (או שלא, כי זה ניופאן)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
ברימאג נציגת פנאסוניק בישראל.

או ברימאג :)
עוד יותר גרועים, לפחות מול ניופאן היתה לי איזה חווית שרות, ברימאג כשלו פעם אחרי פעם.

בדתקי באתר שלהם לפני כמה שבועות. 60 אלף עבור 77"

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
איציק
תתחדש ותהנה

יצא לי לראות את המסך אצל חבר,
פגז.
בהחלט אצלי קנדידט להחלפת ה C7.

לא מפריע לך ש-הנגן לא תומך ב Dolby Vision (וב HDR10+) ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
איציק היקר.

תתחדש ותהנה, בהחלט אחד המסכים הטובים שיש אם לא הטוב ביותר קטגוריה. ולגבי היתר - אין מילים.

Yasmart

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
תתחדש ותהנה! אחלה סט אפ!!!

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
איציק
תתחדש ותהנה

יצא לי לראות את המסך אצל חבר,
פגז.
בהחלט אצלי קנדידט להחלפת ה C7.

לא מפריע לך ש-הנגן לא תומך ב Dolby Vision (וב HDR10+) ?

כשרכשתי את הנגן זו היתה האופציה היחידה שעמדה במרבית הדרישות שלי. כפי שציינתי חשוב היה לי נגן שיישמש כסטרימר ווידאו מלא. לפני פחות מחודש סוני יצאה עם דגם מעודכן שנקרא x800m2 תומך דולבי וויז'ין.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
כשרכשתי את הנגן זו היתה האופציה היחידה שעמדה במרבית הדרישות שלי. כפי שציינתי חשוב היה לי נגן שיישמש כסטרימר ווידאו מלא. לפני פחות מחודש סוני יצאה עם דגם מעודכן שנקרא x800m2 תומך דולבי וויז'ין.

בקרוב פוסט התחדשתי נוסף ? ;)

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
איציק, תתחדש ותיהנה!

EREZ100

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
תתחדש איציק
מאחל לך המון שעות של הנאה .

ארז

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור