רסיבר מעבר לאטמוס בעוד שנה וחצי

mulderfox

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
שלום!

ברשותי (באחסון) רסיבר של HARMAN KARDON, ומערכת רמקולים של מורל (5.1).
בעוד כשנה וחצי אעבור לדירה חדשה, ואני רוצה להתקין בה מערכת סאונד מבוססת DOLBY ATMOS/DTS:X.
בהנחה שאוכל ואשתמש ברמקולים הקיימים, אלו רמקולים אצטרך להוסיף בשביל אטמוס, ואיזה רסיבר מומלץ, כאשר הסלון הוא קטן למדי (לא צריך הספק גבוה בכלל)? כמו כן, באיזו כבילה כדאי להשתמש? ייתכן שאחבר את הסטלייטים לקירות כדי לחסוך מקום - במקום לשים אותם על סטנדים.
אני שוקל רסיבר של DENON, ONKYO, או SONY - אבל בכל המקרים שמעתי על בעיות שנוצרות חודשים או כשנה לאחר הרכישה בהן ה-BLUETOOTH מפסיק לעבוד ולפעמים כמה מיציאות ה-HDMI גם. זה קרה גם אצלי עם יציאות וידאו ברסיבר ישן. מה מומלץ? מה כדאי? במחיר זול-סביר שנותן לי תמורה טובה. יש אפשרות גם שאקנה את הרסיבר משומש.

תודה רבה מראש.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
שנה וחצי זה תקופה לא קצרה - יתכנו שינויים במכשירים ותמחור וכו וכו' אם אתה לא קונה היום (ולדעתי זה תהיה השקעה לא נכונה - עדיף קרוב למעבר) - אין לך מה לדאוג על הנושא של רסיבר ורמקולים.
תדאג על הכנות לרמקולים - וכאן אתה צריך להחליט על איזה קונפיגורציה אתה הולך: יש שיטה של "השתקפות" צליל מהתקרה , כלומר רמקול אטמוס "יורה" לתקרה ומשם זה משתקף כלפי המאזין.
שיטה שניה ומעודפת אך כרוכה בהכנות, זה התקנת רמקולי אטמוס בתקרה.
אם אתה הולך לשיטה השניה ובבנייה דירה חדשה זה ישים ללא בעיה - לפחות תכין 4 יציאות - שתים קדימה שתיים מאחרוה.
המיקום זה אתה יכול למצוא ברשת באתר דולבי למשל - יש קול המידע.
לגבי רמקולים עצמם - אני משתמש ב- Focal Dome Flax בחו"ל זה עולה 400$ יחידה (https://www.amazon.com/Focal-Compact-Sealed-Satellite-Speaker/dp/B00SHYPENY), כאן כ2500 ש"ח לזוג (אולי ירד המחיר).
קיימים גם שקועים וחצי שקועים שניתן לכוון אותם כלפי המאזין.
לגבי רסיבר.... נו לך תדע מה יהיה עוד שנה וחצי - לי יש את אנטם ואני מאוד מרוצה מהסאונד ק"ב - למוזיקה יש לי בנפרד.
בהצלחה.

mulderfox

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
שנה וחצי זה תקופה לא קצרה - יתכנו שינויים במכשירים ותמחור וכו וכו' אם אתה לא קונה היום (ולדעתי זה תהיה השקעה לא נכונה - עדיף קרוב למעבר) - אין לך מה לדאוג על הנושא של רסיבר ורמקולים.
תדאג על הכנות לרמקולים - וכאן אתה צריך להחליט על איזה קונפיגורציה אתה הולך: יש שיטה של "השתקפות" צליל מהתקרה , כלומר רמקול אטמוס "יורה" לתקרה ומשם זה משתקף כלפי המאזין.
שיטה שניה ומעודפת אך כרוכה בהכנות, זה התקנת רמקולי אטמוס בתקרה.
אם אתה הולך לשיטה השניה ובבנייה דירה חדשה זה ישים ללא בעיה - לפחות תכין 4 יציאות - שתים קדימה שתיים מאחרוה.
המיקום זה אתה יכול למצוא ברשת באתר דולבי למשל - יש קול המידע.
לגבי רמקולים עצמם - אני משתמש ב- Focal Dome Flax בחו"ל זה עולה 400$ יחידה (https://www.amazon.com/Focal-Compact-Sealed-Satellite-Speaker/dp/B00SHYPENY), כאן כ2500 ש"ח לזוג (אולי ירד המחיר).
קיימים גם שקועים וחצי שקועים שניתן לכוון אותם כלפי המאזין.
לגבי רסיבר.... נו לך תדע מה יהיה עוד שנה וחצי - לי יש את אנטם ואני מאוד מרוצה מהסאונד ק"ב - למוזיקה יש לי בנפרד.
בהצלחה.
תודה. אני לא צריך ארבעה רמקולי אטמוס כי אני לא הולך להשקיע ברסיבר 7.1.2 או 9.2. אלא ב-5.1.2 אולי. וגם כך או כך, הסלון דיי קטן אז אין מקום. אני אשתמש במערכת עבור סרטים בעיקר ופחות עבור מוסיקה.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
שלום!

ברשותי (באחסון) רסיבר של HARMAN KARDON, ומערכת רמקולים של מורל (5.1).
בעוד כשנה וחצי אעבור לדירה חדשה, ואני רוצה להתקין בה מערכת סאונד מבוססת DOLBY ATMOS/DTS:X.
בהנחה שאוכל ואשתמש ברמקולים הקיימים, אלו רמקולים אצטרך להוסיף בשביל אטמוס, ואיזה רסיבר מומלץ, כאשר הסלון הוא קטן למדי (לא צריך הספק גבוה בכלל)? כמו כן, באיזו כבילה כדאי להשתמש? ייתכן שאחבר את הסטלייטים לקירות כדי לחסוך מקום - במקום לשים אותם על סטנדים.
אני שוקל רסיבר של DENON, ONKYO, או SONY - אבל בכל המקרים שמעתי על בעיות שנוצרות חודשים או כשנה לאחר הרכישה בהן ה-BLUETOOTH מפסיק לעבוד ולפעמים כמה מיציאות ה-HDMI גם. זה קרה גם אצלי עם יציאות וידאו ברסיבר ישן. מה מומלץ? מה כדאי? במחיר זול-סביר שנותן לי תמורה טובה. יש אפשרות גם שאקנה את הרסיבר משומש.

תודה רבה מראש.

ממליץ לך לרכוש רסיבר עדכני לקראת כניסתך לדירה.
לגבי פורמט דולבי אטמוס, ניתן להשמיש את הפורמט גם בתצורה של 5.1.2 משמע שמעבר לרכישת מערכת רמקולים בסיסית בתצורה של 5.1 בכוללת סטבוופר יהיה עליך לרכוש זוג רמקולי אטמוס הניתנים להצבה על הרמקולים הקדמיים, או שמותקנים צמוד לתקרה, במידה ואתה מתכוון לבצע הנמכת תקרה, התמונה משתנה לכיוון רמקולים שקועים.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
תודה. אני לא צריך ארבעה רמקולי אטמוס כי אני לא הולך להשקיע ברסיבר 7.1.2 או 9.2. אלא ב-5.1.2 אולי. וגם כך או כך, הסלון דיי קטן אז אין מקום. אני אשתמש במערכת עבור סרטים בעיקר ופחות עבור מוסיקה.
אזי אל תשקיע בזה כלל כי היו לי 2 - לא נותן שום דבר כי אטמוס זה לפחות 4 (אם רוצים לקבל באמת מה שהוא מזה) ותאמין לי ממש לא חובה. או תשתמש בסוג ראשון ״יורה כלפי מעלה״ שמעמידים רמקול על רמקול קידמי ו/ או אחורי

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
אזי אל תשקיע בזה כלל כי היו לי 2 - לא נותן שום דבר כי אטמוס זה לפחות 4 (אם רוצים לקבל באמת מה שהוא מזה) ותאמין לי ממש לא חובה. או תשתמש בסוג ראשון ״יורה כלפי מעלה״ שמעמידים רמקול על רמקול קידמי ו/ או אחורי

1. כדי לקבל את פורמט דולבי אטמוס, חייבים לשלב זוג רמקולי אטמוס ביציאה המיועדת לכך. משמע לעבוד בתצורה של 5.1.2
2. ניתן להשמיש את פורמט דולבי אטמוס גם בתצורה של 7.1 אך זה דיי בעייתי בסלון הישראלי הממוצע.
3. לגבי רמקולי אטמוס שיורים כלפי מעלה, מאוד תלוי באיזה סוג רמקול מדובר, ומה יכולותיו של אותו רסיבר בפורמט המדובר.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
לכן כתבתי שהכי טוב זה רמקולי תקרה ולפי ניסיוני 2 כלל לא מספיק. ואם אין כוונה לעשות כמו שצריך - אין טעם להשקיע ולהתאמץ גי גם דולבי רגיל די מספק

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
לכן כתבתי שהכי טוב זה רמקולי תקרה ולפי ניסיוני 2 כלל לא מספיק. ואם אין כוונה לעשות כמו שצריך - אין טעם להשקיע ולהתאמץ גי גם דולבי רגיל די מספק

הסטאפ של מורכב בתצורה של 7.2.4 ארבעת רמקולי האטמוס שלי מותקנים צמוד לתקרה, התוצאה פנטסטית.
כך שניתן ליהנות מהפורמט מבלי להיכנס להשקעות מיותרות.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
בדיוק! אך גם 7.1.4 זה גם סבבה :) לא תמיד יש צורך ותקציבים בשני סאבים:)

mulderfox

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
ממליץ לך לרכוש רסיבר עדכני לקראת כניסתך לדירה.
לגבי פורמט דולבי אטמוס, ניתן להשמיש את הפורמט גם בתצורה של 5.1.2 משמע שמעבר לרכישת מערכת רמקולים בסיסית בתצורה של 5.1 בכוללת סטבוופר יהיה עליך לרכוש זוג רמקולי אטמוס הניתנים להצבה על הרמקולים הקדמיים, או שמותקנים צמוד לתקרה, במידה ואתה מתכוון לבצע הנמכת תקרה, התמונה משתנה לכיוון רמקולים שקועים.
האם צפויים פורמטים חדשים, או יתרונות (כמו למשל HDMI 2.1 ברסיברים זולים) בשנה וחצי הקרובות? כי לפעמים יש מציאות שחבל לפספס בהיצע הקיים. לגבי אטמוס אני מעדיף להתחיל עם מינימום אפשרי (של אטמוס) ואז תמיד אוכל להרחיב ולהוסיף.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
האם צפויים פורמטים חדשים, או יתרונות (כמו למשל HDMI 2.1 ברסיברים זולים) בשנה וחצי הקרובות? כי לפעמים יש מציאות שחבל לפספס בהיצע הקיים. לגבי אטמוס אני מעדיף להתחיל עם מינימום אפשרי (של אטמוס) ואז תמיד אוכל להרחיב ולהוסיף.

תמיד יכול לצוץ איזה שהוא פורמט חדש, לדוגמא AURO, שנמצא ברסיברים של דנון ומרנץ שכשל, אך אין לכך שום ערבות שפורמט חדש יתפוס. בנוסף במרבית הסלונים בישראל כמעט ולא ניתן להתקין מערכת שמע בתצורה של 7.1 או 7.1.4.

mulderfox

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
בינתיים אני כנראה מתכוונן לרסיבר מתוצרת DENON. האם יש המלצות ספציפיות לדגם זול עד בינוני? גם אם לא ארכוש עכשיו, אבדוק בעתיד לפי הדגמים של סדרות אלה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
מערכת היי-אנד דו-ערוצי יתן סאונד חלומי בסרטים מאשר מערכת אטמוס "עממית"

FYI

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113

FYI

עם כל הכבוד למערכות סטריאו הייאנד, אין להם יכולת פיענוח פורמטי אודיו רב ערוציים ובמיוחד את פורמט דולבי אטמוס.
לגבי מערכת רב ערוצי, מי נמצא בקטגורית "עממי"?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
קשה לצייר קו

העניין הוא שמערכת סטריאו היי-אנד באותה מידה שהיא מייצרת תמונת סאונד תלת-מימדית עושה את זה גם בסרטים

שמעתי את ה-demo של Trinnov בתערוכה. הם דווקא לקחו מערכת של 12 רמקולים או 16? יחסית "פשוטים"
סאונד לא היה משכנע בכלל, להבדיל ממערכת דו-ערוצית ברמה גבוה - יש שם הכל

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
קשה לצייר קו

העניין הוא שמערכת סטריאו היי-אנד באותה מידה שהיא מייצרת תמונת סאונד תלת-מימדית עושה את זה גם בסרטים

שמעתי את ה-demo של Trinnov בתערוכה. הם דווקא לקחו מערכת של 12 רמקולים או 16? יחסית "פשוטים"
סאונד לא היה משכנע בכלל, להבדיל ממערכת דו-ערוצית ברמה גבוה - יש שם הכל

אבל מערכת שמע דו ערוצי ככל שתהיה טובה אין לה יכולת לפענח פורמטי שמע רב ערוצי, משמע שאת מאזין במצב PCM

mulderfox

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6

FYI
יכול להיות שמבחינת איכות קול תהיה עדיפות למערכת דו ערוצית. אבל אני מעדיף קול אופף עם כיווניות אמיתית שעולה על סטריאו ולא נסמכת על אפקטים וירטואליים דוגמת SOUND BARS וכו'. ככה אני מעדיף להוציא את הכסף שלי.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
אתה רץ אחרי הכמות -- לפי הפוסטים שלך כך הבנתי

mulderfox

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
אתה רץ אחרי הכמות -- לפי הפוסטים שלך כך הבנתי
כמות של מה? אני מחפש סראונד עבור הסלון. כמות רמקולים? אני כנראה אסתפק ב-7.2 גג. או 5.1.2 לא יותר.פשוט אין מקום ליותר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור