רמקולים שיפור קטנטן שעשה הרבה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אז אנחנו תמיד מחפשים משהו קטן שיעשה שיפור גדול.
לפני כמה זמן הזמנתי יריעות שעם לקירות.
עלה לי הרעיון לשים אחת מתחת לרמקולים.
הרמקול שלי כבר יושב עם ספייקים.

השיפור היה מיידי. פתאום הכלים ישבו מדוייק יותר, הבאס שופר, כאילו משהו עשה איזון.

בקיצור, בשביל 5 דולר....
IMG_20190103_132635.jpg

תמונות מצורפות

• IMG_20190103_132635.jpg
    IMG_20190103_132635.jpg
    KB 140.8 · צפיות: 856
נערך לאחרונה ב:

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
906
נקודות
113
תודה אורי . הכן קונים את היריעות שעם האלו ?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אפילו טכנוקרטים שכמותי יגידו שהגיוני מאוד. מי שם ספייקים ישירות על הריצפה ?

ספייקים ישירים מיועדים לשטיחים מקיר לקיר שמתחתיהם יש רצפת עץ ואז הספייק חודר דרך השטיח ומתמקם לו בנחת על רצפת העץ לאחר שהוא דקר אותה בקטנה (בעיקר בתים בארה"ב).

ספייקים ישירים על רצפה קשה יכולים לגרום לרמקול לרעוד עם נגינת באסים חזקים שיכול להתבטא גם כפגיעה בפוקוס.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
מטבעות של חצי שקל מתחת לספייקים נותנים תוצאה מצויינת.

ARIMAR

עוסק בתחום
מעורבות
121
נקודות
43
ומטבעות של שקל ?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113

ספייקים ישירים מיועדים לשטיחים מקיר לקיר שמתחתיהם יש רצפת עץ ואז הספייק חודר דרך השטיח ומתמקם לו בנחת על רצפת העץ לאחר שהוא דקר אותה בקטנה (בעיקר בתים בארה"ב).

ספייקים ישירים על רצפה קשה יכולים לגרום לרמקול לרעוד עם נגינת באסים חזקים שיכול להתבטא גם כפגיעה בפוקוס.
הרעיון בספייקים הוא פחות לקבע את הרמקול אלא לבודד אותו מהסביבה. בנוסף, תחשוב שאתה לוקח כמה עשרות ק"ג של משקל הרמקול והסטנד, וממקד אותם לארבע נקודות קטנות בודדות. הלחץ בכל נקודה כזו יהיה גבוה. אין חשש לתזוזה. בדקתי את זה פעם כשהיו לי ריספונס 1SC עם סטנדים וספייקים - סימנתי במרקר עיגול מסביב לכל ספייק. מספר שבועות לאחר מכן, לא ראיתי ריקוד של הסטנד לאף מקום.

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

ההיפך רוברט, הלחץ שיוצר הספייק על הרצפה מפני שהוא חד מקשה מאוד על הרצפה להזיז את הרמקול.

אריה

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
אז אנחנו תמיד מחפשים משהו קטן שיעשה שיפור גדול.
לפני כמה זמן השמנתי יריעות שעם לקירות.
עלה לי הרעיון לשים אחת מתחת לרמקולים.
הרמקול שלי כבר יושב עם ספייקים.

השיפור היה מיידי. פתאום הכלים ישבו מדוייק יותר, הבאס שופר, כאילו משהו עשה איזון.

בקיצור, בשביל 5 דולר....צפה בקובץ המצורף 41651

תוסיף תושבות טובות בין הספייקים לשעם ואז תשמע איך זה משתפר עוד יותר.
קח גם בחשבון שעם הזמן (אלא אם זה כבר קרה) הספייק יחדור את השעם מהמשקל של הרמקול ואז חזרת כמעט לנקודת ההתחלה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אני מכיר דיאטנית טובה :)

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113

לא יאמן!! אני מסכים עם רוברט!!

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
הייתי לוקח כבל כמו ב 2 הקישורים שאורי_ו המליץ מפני שלדעתי כבל כזה הוא בעל הגאומטריה הנכונה ביותר הנדסית (נעזוב לרגע שמיעתית )

כבל כזה מאופיין ב"צמה מתונה" של שני המוליכים אחד סביב השני - מכאן מתקבל היחס המיטבי בין קיבוליות C להשראות L.

2 מוליכים מקביליים יתנו השראות L גדולה על חשבון קיבול C נמוך .....וצמה שזורה צפוף תגדיל את הקיבול C על חשבון ההשראות L - בכל מקרה פחות רצוי......וכאמור מההבט ההנדסי.
גם פה רוברט צודק

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
הרעיון בספייקים הוא לא פחות לקבע את הרמקול אלא לבודד אותו מהסביבה. .

הפוך גוטה הפוך, לדעתי תפקידו של הספייק הוא לא לבודד מהסביבה אלא ההיפך "לקבע את הרמקול בשרשראות לרצפה" ואסביר:

תחשוב על מצב הבידוד הקיצוני ביותר של הרמקול - נתלה אותו על 4 חוטי פלדה לתקרה עם תוספת חוטי גומי לבידוד מוחלט.

לפי חוק הפעולה והתגובה של ניוטון (ישתבח שמו ) הרמקול יתנהג כמו רתע בכלי יריה......במכת בס כשהדרייבר ינוע קדימה כל תיבת הרמקול תרתע אחורה......זה הדבר האחרון שאתה רוצה.......אתה רוצה שהתיבה לא תזוז כלל ורק הדרייבר ינגן "ושעלפי הדרייבר בלבד תקבע המוסיקה".......אם התיבה תנוע אחורה זה במיישרין ישפיע על "טוהר המוסיקה"

לדעתי לוח השעם שאורי_ו התקין קיבע טוב יותר את הרמקול לריצפה ומכאן יתכן שנובע השיפור שהוא חש

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
הפוך גוטה הפוך, לדעתי תפקידו של הספייק הוא לא לבודד מהסביבה אלא ההיפך "לקבע את הרמקול בשרשראות לרצפה" ואסביר:

תחשוב על מצב הבידוד הקיצוני ביותר של הרמקול - נתלה אותו על 4 חוטי פלדה לתקרה עם תוספת חוטי גומי לבידוד מוחלט.

לפי חוק הפעולה והתגובה של ניוטון (ישתבח שמו ) הרמקול יתנהג כמו רתע בכלי יריה......במכת בס כשהדרייבר ינוע קדימה כל תיבת הרמקול תרתע אחורה......זה הדבר האחרון שאתה רוצה.......אתה רוצה שהתיבה לא תזוז כלל ורק הדרייבר שנגן "ושעלפי הדרייבר בלבד תקבע המוסיקה".......אם התיבה תנוע אחורה זה במיישרין ישפיע על "טוהר המוסיקה"

לדעתי לוח השעם שאורי_ו התקין קיבע טוב יותר את הרמקול לריצפה ומכאן יתכן שנובע השיפור שהוא חש
כן, זה פיזיקה של כיתה י', נדמה לי. אולי היום לומדים אותה בכיתה ט'.
זה נכון שרוצים לקבע, אבל אם זאת היתה המטרה היחידה, אפשר היה להדביק את הרמקול או לחבר אותו עם ואקום או כל דרך אחרת.
יש גם תועלת בלבודד את הרמקול מהסביבה כדי שלא יעביר ויברציות עצמיות (שלא נישאות באויר) אל הרצפה. ספייקים הם הפשרה הטובה ביותר שעונה על שני הצרכים האלה.
בוא נסכים שספייקים לבד פחות טובים מספייקים שעומדים על קעריות / מעמדים יעודיים שגם עוזרים לקבע אותם.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
בוא נסכים שספייקים לבד פחות טובים מספייקים שעומדים על קעריות / מעמדים יעודיים שגם עוזרים לקבע אותם.
בוודאי שבטח :בעד:......ולדעתי לוח השעם ששם אורי על הרצפה הוא סוג של + - הקעריות/מעמדים יעודיים שאתה מדבר אליהם

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
בוודאי שבטח :בעד:......ולדעתי לוח השעם ששם אורי על הרצפה הוא סוג של + - הקעריות/מעמדים יעודיים שאתה מדבר אליהם
רק שהאפקט של השעם טוב או לא, לא יחזיק הרבה זמן כי מתישהו הספייק יחדור את השעם או לא חדר כבר.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
השעם
חומר צפוף ודחוס
אך כמו שהוא שמשמש כלוח עבור notes עם סיכות ופיקים שחודרים אותו ללא שום בעיה וללא שום מומנט, אין שום סיבה קיימת בעולם, שהספייק שיחסית מחודד, ומעליו יש לחץ של עשרות ק"ג, לא יחדור את הלוח שמתחתיו ויגיע לרצפה החשופה.

כפי שרוברט רשם, השעם שמתחת לרמקול שאורי שם בהחלט משמש כסוג של קיבוע.
לאחר שהספייק חדר אותו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור