התחדשתי - ועכשיו מה עושים?

נדב15

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
היי לכולם.
אז באופן די ספונטני התחדשתי בסט רמקולים (יד שנייה) kef 3005se, סט שרציתי לשים עליו את היד כבר זמן לא קצר.
המערכת שהיתה (ועדיין) ברשותי עד כה הינה:
רסיבר Onkyo tx-nr636.
רמקולים קדמיים - B&W 685s2.
רמקולים סראונד (חמישה במספר כולל כסנטר) Morel sp1.
סאב וופר - B&W asw10.

אני אוהב את ה- B&W שלי והסיבה היחידה שאחליף אותם זה יהיה להשתדרג ל-KEF LS50 מתישהו בעתיד.

חוץ מזה אני שומע גם מוזיקה מפטיפון, סידי ורשת, כך שהסטריאו חשוב לי כדי לא לעבור לקדמיים של הסט של KEF באופן מוחלט.

מה שעשיתי כרגע זה להחליף את האחוריים והסנטר ל-KEF ואני שומע כרגע בתצורה של 5.1 עם שילוב בין ה-B&W וה-KEF.

אז נשארו לי עוד שני רמקולים של KEF שאשתי לא מרשה לי לשים בתקרה כאטמוס :/, סאב של KEF וחמישה SP1 שיושבים ומחכים לראות מה אעשה איתם.

הרסיבר בהחלט מסוגל להתמודד עם 7.1, אם בסראונד או אטמוס, אבל אם להיות כנה, קשה מאוד למצוא כמות מקורות שמצדיקים שימוש כזה במיוחד כשהרמקולים די בולטים במרחב הסלון.

חשבתי לנסות ולבצע הפרדה בין סטריאו וסראונד ע"י שימוש ב- ZONE2 לסטריאו אבל משום מה זה לא נראה שיעבוד.
אז מה אתם אומרים? מה אתם הייתם עושים?

חשוב לציין - הקרדיט לעוד רכישות נגמר, אם לא במינוס כרגע.. (לחצים למכור חלק מהסט) אז מה שיש יש.

תודה לעוזרים :)

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
היי לכולם.
אז באופן די ספונטני התחדשתי בסט רמקולים (יד שנייה) kef 3005se, סט שרציתי לשים עליו את היד כבר זמן לא קצר.
המערכת שהיתה (ועדיין) ברשותי עד כה הינה:
רסיבר Onkyo tx-nr636.
רמקולים קדמיים - B&W 685s2.
רמקולים סראונד (חמישה במספר כולל כסנטר) Morel sp1.
סאב וופר - B&W asw10.

אני אוהב את ה- B&W שלי והסיבה היחידה שאחליף אותם זה יהיה להשתדרג ל-KEF LS50 מתישהו בעתיד.

חוץ מזה אני שומע גם מוזיקה מפטיפון, סידי ורשת, כך שהסטריאו חשוב לי כדי לא לעבור לקדמיים של הסט של KEF באופן מוחלט.

מה שעשיתי כרגע זה להחליף את האחוריים והסנטר ל-KEF ואני שומע כרגע בתצורה של 5.1 עם שילוב בין ה-B&W וה-KEF.

אז נשארו לי עוד שני רמקולים של KEF שאשתי לא מרשה לי לשים בתקרה כאטמוס :/, סאב של KEF וחמישה SP1 שיושבים ומחכים לראות מה אעשה איתם.

הרסיבר בהחלט מסוגל להתמודד עם 7.1, אם בסראונד או אטמוס, אבל אם להיות כנה, קשה מאוד למצוא כמות מקורות שמצדיקים שימוש כזה במיוחד כשהרמקולים די בולטים במרחב הסלון.

חשבתי לנסות ולבצע הפרדה בין סטריאו וסראונד ע"י שימוש ב- ZONE2 לסטריאו אבל משום מה זה לא נראה שיעבוד.
אז מה אתם אומרים? מה אתם הייתם עושים?

חשוב לציין - הקרדיט לעוד רכישות נגמר, אם לא במינוס כרגע.. (לחצים למכור חלק מהסט) אז מה שיש יש.

תודה לעוזרים :)

ראשית.. יש כיום מספיק תכנים בפורמטי הסאונד, דולבי אטמוס, ו-DTS-X כדי ליהנות מפורמטי הסאונד הרב ערווצים החדשים עליך לעבוד בתצורה של 5.1.2 או ב7.1.
שנית. אני מבין שאתה כרגע בסטאפ של 5.1 מה חסר לך בדיוק?

נדב15

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
ראשית.. יש כיום מספיק תכנים בפורמטי הסאונד, דולבי אטמוס, ו-DTS-X כדי ליהנות מפורמטי הסאונד הרב ערווצים החדשים עליך לעבוד בתצורה של 5.1.2 או ב7.1.
שנית. אני מבין שאתה כרגע בסטאפ של 5.1 מה חסר לך בדיוק?

תודה איציק על התשובה.
אני חושב שאני כרגע בדילמה של מה הדרך הכי טובה להשתמש בציוד שיש לי.
מצד אחד יש לי סט אורגני שכנראה יעבוד יותר טוב ביחד בקולנוע, מצד שני אני לא רוצה לאבד את הרמקולים הקדמיים שלי באיכות הסטריאו. מה עוד שיש לי שני סאבים שאני לא יודע מה "נחשב" יותר איכותי וטוב.
אני תמיד רוצה את ה"הכי טוב" אז כמובן שאני רוצה 5.1.2 או 7.1 אבל ה-KEF ממש גדולים לזה. האם ה-SP1 יספיקו?
מעבר לכך, בנטפליקס והוט אין יותר מדי תכנים בפורמטים האלו, רק אם אני מוריד טורנט פיראטי או בלוריי שאין לי.
אגב, האם באמת ניתן לעבוד בסטריאו ב-ZONE 2?
בקיצור, יש לי בלאגן בראש ואשמח לעצה.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
תודה איציק על התשובה.
אני חושב שאני כרגע בדילמה של מה הדרך הכי טובה להשתמש בציוד שיש לי.
מצד אחד יש לי סט אורגני שכנראה יעבוד יותר טוב ביחד בקולנוע, מצד שני אני לא רוצה לאבד את הרמקולים הקדמיים שלי באיכות הסטריאו. מה עוד שיש לי שני סאבים שאני לא יודע מה "נחשב" יותר איכותי וטוב.
אני תמיד רוצה את ה"הכי טוב" אז כמובן שאני רוצה 5.1.2 או 7.1 אבל ה-KEF ממש גדולים לזה. האם ה-SP1 יספיקו?
מעבר לכך, בנטפליקס והוט אין יותר מדי תכנים בפורמטים האלו, רק אם אני מוריד טורנט פיראטי או בלוריי שאין לי.
אגב, האם באמת ניתן לעבוד בסטריאו ב-ZONE 2?
בקיצור, יש לי בלאגן בראש ואשמח לעצה.

1. הרמקולים הקדמיים הם עמוד השידרה של מערכת שמע רב ערוצי, לכן אני ממליץ לך להישאר עם הקדמיים שלך הם יתנו לך תוצאה טובה יותר בסטריאו מהסט סטאליטים של KEF.
2. לגבי הסאבים, איזה דגמים יש ברשותך?
3. למה אתה מכוון שאתה אומר שה-KEF יותר מידי גדולים לפורמט אטמוס.
4. לא ממליץ לך לעבוד ב-ZONE2 בסטריאו.

נדב15

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
1. הרמקולים הקדמיים הם עמוד השידרה של מערכת שמע רב ערוצי, לכן אני ממליץ לך להישאר עם הקדמיים שלך הם יתנו לך תוצאה טובה יותר בסטריאו מהסט סטאליטים של KEF.
2. לגבי הסאבים, איזה דגמים יש ברשותך?
3. למה אתה מכוון שאתה אומר שה-KEF יותר מידי גדולים לפורמט אטמוס.
4. לא ממליץ לך לעבוד ב-ZONE2 בסטריאו.
שוב תודה.
1. מובן.
2. כרגע משתמש ב- B&W asw10 ויש לי את הסאב - KEF HTP2SE שהגיע עם הסט kef 3005se.
3. הם יותר מדי גדולים מכדי שאשתי תרשה לי לתלות אותם על התקרה :).
4. מובן.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
שוב תודה.
1. מובן.
2. כרגע משתמש ב- B&W asw10 ויש לי את הסאב - KEF HTP2SE שהגיע עם הסט kef 3005se.
3. הם יותר מדי גדולים מכדי שאשתי תרשה לי לתלות אותם על התקרה :).
4. מובן.

ממליץ לך לעבוד עם ה-B&W asw10

נדב15

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
אז להישאר איך שאני מסודר כרגע?
אם אשים את ה-SP1 כאטמוס (מספיק קטנים..) זה יפגע בחוויה?

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
אז להישאר איך שאני מסודר כרגע?
אם אשים את ה-SP1 כאטמוס (מספיק קטנים..) זה יפגע בחוויה?

ההפך הוא. ברגע שאתה מוסיף זוג תקרתי הרסיבר מצליח לפענח את פורמט האטמוס.
קח בחשבון, שהזוג התקרתי אמור למוקם למעל נקודת הישבה שלך.

נדב15

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
תודה איציק על העזרה!

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
אם הרסיבר שלך תומך אז יש אפשרות לזוג אטמוס תלויים על הקיר גבוה ליד התקרה , ממש מעל הקדמיים.
תלייה גבוהה בזווית כלפי ספת הישיבה והגדרה בהתאם של הרסיבר ולפחות תהנה ממימד גובה חלקי.
ארז

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
אם הרסיבר שלך תומך אז יש אפשרות לזוג אטמוס תלויים על הקיר גבוה ליד התקרה , ממש מעל הקדמיים.
תלייה גבוהה בזווית כלפי ספת הישיבה והגדרה בהתאם של הרסיבר ולפחות תהנה ממימד גובה חלקי.
ארז

בתצורה של 5.1.2 עדיף להתקין את הזוג העליון מעל נקודת הישיבה של הצופה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
בתצורה של 5.1.2 עדיף להתקין את הזוג העליון מעל נקודת הישיבה של הצופה.

ברור שעדיף אבל בשביל זה צריך לעשות הנמכה של התקרה או שזה בולט בסלון....
היות והנ"ל נפסל ע"י וועדת ההיגוי , אז נשארה אלטרנטיבה של תלייה גבוהה מעל הקדמיים או....לא לעשות שום דבר....
ארז

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
ברור שעדיף אבל בשביל זה צריך לעשות הנמכה של התקרה או שזה בולט בסלון....
היות והנ"ל נפסל ע"י וועדת ההיגוי , אז נשארה אלטרנטיבה של תלייה גבוהה מעל הקדמיים או....לא לעשות שום דבר....
ארז

אין צורך בשום הנמכת תקרה, זוג SP3 בתקרה... חציבה קלה לכבל והרי לנו זוג רמקולי אטמוס באזור הישיבה.
נכון שישנה אלטרנטיבה נוספת, התקנת רמקולים לגובה, כדי לקבל תוצאה מרשימה יש להתקין 2 זוגות, קדמי ואחורי.

נדב15

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
אין צורך בשום הנמכת תקרה, זוג SP3 בתקרה... חציבה קלה לכבל והרי לנו זוג רמקולי אטמוס באזור הישיבה.
נכון שישנה אלטרנטיבה נוספת, התקנת רמקולים לגובה, כדי לקבל תוצאה מרשימה יש להתקין 2 זוגות, קדמי ואחורי.
לצערי אין לי SP3, יש לי SP1 שהם קטנים מאוד ביחס ל-KEF או KEF 3005 שהם גדולים ובולטים יחסית.
גם חציבה לא בא בחשבון מאחר והדירה שכורה.
והרסיבר שלי הוא 7.1 ולא 9.1 כך שזה או קדמיים גבוהים או אחוריים גבוהים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור