כתבה ערב NORDOST 2‏

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות לכתבה: כתבה ערב NORDOST 2‏

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
תודה רבה
לחלק האחרון והמעניין - שאלתם להסבר?

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני מניח שהערב הזה סותם את הגולל על השירשור של כבל רשת כן או לא ועל כל התאוריה שזה רק אפס וחדים.
כנראה שקבציי מוזיקה זה יותר מאפס ואחד.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני מניח שהערב הזה סותם את הגולל על השירשור של כבל רשת כן או לא ועל כל התאוריה שזה רק אפס וחדים.
כנראה שקבציי מוזיקה זה יותר מאפס ואחד.

הוא סותם את הגולל רק למי שהיה שם.

אבל בכל זאת. מנסיוני הלא מועט באודיו ובכבלים, וכאחד שמושקע לא מעט בכבלים, הנסיון שלי עם כבל רשת שונה - לא חשתי הבדלים. יכול להיות שאני צריך לנסות את הכבלים הללו שנראה שמשפיעים. אקח לנסות.

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
היה ערב פצצה עם המון תובנות והפתעות. תודה רבה לגבי.
לגבי כבל רשת הגעתי סקפטי לחלק הזה אבל אי אפשר היה להישאר
אדיש להבדל בקפיצות מכבל רגיל לכבל רשת בסיסי של נורדוסט וכן הלאה לסידרה הגבוהה.

freikorn

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
לא ברור לי, איך בעברת מידע דיגיטאלי, יש השפעה אנלוגית. ביטים של 0 ו- 1 עוברים מנקודה לנקודה ונמפוענחים על ידי יחידת הקצה שמעבירה את העיבוד הדיגידטאלי בסופו של דבר ל- DAC. ביציאה מה- DAC, השינוי בכבילה האנלוגית יכולה בהחלט להשפיע.
הדבר היחידי שאני יכול לחשוב עליו, הוא איבוד מידע, עקב הפרעות חיצוניות, מרחק. באיבוד מידע, יש כמובן השפעה על שיחזור המידע האנלוגי. כבל CAT5E הוא בהחלט כבל לא איכותי ובשוק וניתן לרכוש כבלים איכותיים יותר של CAT6/7, בעלי סיכוכים, שיזורים ואדמה. בכבלים כאלה, איבוד מידע והפרעות יכולים להיות מינימאליים. ייתכן שהכבלים שהוחלפו, היו בעלי סיכוך טוב יותר ולכן היתה ירידה באיבוד מידע.
כבל CAT6/7 איכותי, שניתן גם לקנותו ב- KSP, יעשה עבודה טובה מאוד וכנראה גם בעלות נמוכה משמעותית ממה שהודגם.

בעבר הייתי סקפטי לגבי שיפור סאונד על ידי כבלייה אנלוגית, אך לאחר עזרה מחבר יקר, רועי, שהדגים ועזר במערכת הקודמת שלי, הסקפטיות הזו לא קיימת יותר. כבלייה היא אחת ההשקעות החשובות במערכת. עלייה כמובן להטעים לצבע הסאונד, הפירוט והבמה שמנסים להוציא מהסטאפ.

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
689
נקודות
113
הנורדוסט האלה משהו, נכחתי בהדגמה (דומה לזו) במינכן (לפני מס' שנים), התובנות (מבחינתי) היו זהות.

bu13

אוהב את התחום
מעורבות
38
נקודות
28
קודם כל אני רוצה להודות לגבי. גם על זה שהוא מתאמץ להרים כזה ערב, משקיע מזמנו וכספו ועם אורח מכובד מחו"ל. גם על כך שהיה לי את הכבוד להיות מוזמן. האירוח היה מקסים, ת"א בערב שלישי היא כב התחלה מעולה, אח"כ קפה ומאפים בסנטרל.
אח"כ בא הסאונד וההדגמות. רכיבי המערכת מוכרים, ואני עדיין נדהם כל פעם מחדש איזה סאונד גדול ועשיר אפשר להוציא ממערכת די צנועה.
אני מודה שבמשך שנים לא "האמנתי" בכבלים, היה נשמע לי כמו קשקוש מכירתי. אבל אז גיליתי שני דברים, הראשון שיש המון אספקטים בסאונד ובחשמל שאני לא מבין ולא מכיר, והשני שאין צורך להאמין, פשוט צריך לשמוע.
את הההבדל בין הכבלים שמענו, הכי בולט בעיני היה המעבר בין כבל הרשת הסטנדרטי לכבל של נורדוסט. אח"כ זה כבר בנקודות - אבל קיים.

roni1

חבר אתר
מעורבות
11
נקודות
3
תודה ענקית לגבי על ההזדמנות לחוות את הערב הזה.
אין ספק שההבדלים בכבל הרשת היה גם היה ללא שום טריקים.
גם כבלי החשמל שינו ופתחו את הסאונד והעלו את רמת השמע בכמה דרגות,מה שלא האמנתי שיכול להיות.
אין מה לחפש הסברים מדעיים שומעים טוב יותר וזהו.
מאוד ממליץ לכולם לנסות ללא דעות קדומות.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
לא ברור לי, איך בעברת מידע דיגיטאלי, יש השפעה אנלוגית. ביטים של 0 ו- 1 עוברים מנקודה לנקודה ונמפוענחים על ידי יחידת הקצה שמעבירה את העיבוד הדיגידטאלי בסופו של דבר ל- DAC. ביציאה מה- DAC, השינוי בכבילה האנלוגית יכולה בהחלט להשפיע.
הדבר היחידי שאני יכול לחשוב עליו, הוא איבוד מידע, עקב הפרעות חיצוניות, מרחק. באיבוד מידע, יש כמובן השפעה על שיחזור המידע האנלוגי. כבל CAT5E הוא בהחלט כבל לא איכותי ובשוק וניתן לרכוש כבלים איכותיים יותר של CAT6/7, בעלי סיכוכים, שיזורים ואדמה. בכבלים כאלה, איבוד מידע והפרעות יכולים להיות מינימאליים. ייתכן שהכבלים שהוחלפו, היו בעלי סיכוך טוב יותר ולכן היתה ירידה באיבוד מידע.
כבל CAT6/7 איכותי, שניתן גם לקנותו ב- KSP, יעשה עבודה טובה מאוד וכנראה גם בעלות נמוכה משמעותית ממה שהודגם.

בעבר הייתי סקפטי לגבי שיפור סאונד על ידי כבלייה אנלוגית, אך לאחר עזרה מחבר יקר, רועי, שהדגים ועזר במערכת הקודמת שלי, הסקפטיות הזו לא קיימת יותר. כבלייה היא אחת ההשקעות החשובות במערכת. עלייה כמובן להטעים לצבע הסאונד, הפירוט והבמה שמנסים להוציא מהסטאפ.
אני יכול לתת את התאוריה הלא מלומדת שלי : קובצי אודיו זה לא קובץ של תוכנה. מידע על תדר של 5 קילו הרץ צריך לשקף תזוזה של הממברנה 5000 פעם בדקה ועם מתוך ה5000 100 הגיעו מעווטים המחשב לא רואה בזה בעיה וזה ממשיך להמרה.
זו סתם תאוריה לא מלומדת שלי אבל אני יכול לומר לך שבוודעות ציוד על הסגנל הדיגיטאלי משנה את הסאונד.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
462
נקודות
83
לא צריך הסברים מדעיים. דיי בקופסת מיתוג, במבחן עיוור, למתג A B C D, אם יש הבדל נגמר הסיפור, מסמנים וי ועוברים הלאה. בקלות אפשר לזרוק פה מאה אלף + על הסטאפ ולחיות בללה-לנד. בעצם רגע, זה אחרי ברייק אין או לפני ....

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא צריך הסברים מדעיים. דיי בקופסת מיתוג, במבחן עיוור, למתג A B C D, אם יש הבדל נגמר הסיפור, מסמנים וי ועוברים הלאה. בקלות אפשר לזרוק פה מאה אלף + על הסטאפ ולחיות בללה-לנד. בעצם רגע, זה אחרי ברייק אין או לפני ....

לא צריך קופסאת מיתוג. קופסאת מיתוג עלולה למסך על התוצאה. מה שצריך זה לחבר, לשמוע, לחבר משהו אחר ולשמוע שוב.

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
נהניתי מאד לשמוע את ההבדלים בין הכבלים וחבל שכל הטוענים שאין הבדלים לא נכחו.
שבית המקדש נחרב הילכו החכמים על חורבות בית המקדש ובכו ורבי עקיבא צחק בכל גדול.
שאלו אותו מה אתה צוחק ? ענה להם : אמרתי לכם שזה יהיה הסוף כפי שאמר אלוהים
שיחריב את בית המקדש ואתם אז צחקתם.
אז אני לא רבי עקיבא , אבל מצחיק אותי העניין שאין הבדלים בין כבלים.
אולי יש כבלים שאין בהם הבדלים , אבל בין נורדוסט לשאר יש הבדלים גדולים.
אני מעריץ של החברה למרות שאין לי אף כבל שלהם.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

אני בגישה כזו. מי שלא התנסה לא יכול לטעון דבר. כל גישה תיאורטית אינה לגיטימית בעיני והאתר הזה קנאי לזה.
אני יכול להעיד על עצמי שבדקתי את ההבדל בין כבל רשת של אודיוקוואסט לכזה רגיל, זול, אפור ומסחרי - לא חשתי בהבדל. אולי באמת, כמו שציינתי, עם כבל כמו זה שבחנתם אוכל לשמוע את ההבדלים. אבקש אחד כזה לבדיקה אישית ואדווח על כך.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113

וודאי שיש הבדלים, אך האם הבדל יכול להצדיק כבל של 36 אלף פאונד כמו שיש לנורדוסט? מה זה כבל יותר טוב, הכי טוב, מה הפרמטרים, האם כבל טוב לא צריך להיות שקוף ולהעביר הלאה במאה פאונד?

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
רוב אורך הכבל נמצא בקיר, אני מניח ש CAT 6/7 מסוכך.
כמובן לא צריך לחבר כבל חרה לא מסוכך ב 10 שקלים,
כבל CAT6/7 כמו בקיר במחיר שפוי יעשה את אותה העבודה כמו בקיר.

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
אצלי ה CAT לא להזרמת מוזיקה
עקב הפרעות (לעיתים רחוקות) בקליטת רדיו בזמן גלישה במחשב, החלפתי עכשיו CAT 6 ב CAT 7
כמו כן הוחלף כבל 5E לכוון מסך אנדרואיד. גם כן ב CAT 7 לטובת שיפור בצפיית קודי
שני הכבלים שנרכשו זולים כמו גם קודמיהם
נשאר רק לבדוק

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
הוא סותם את הגולל רק למי שהיה שם.

אבל בכל זאת. מנסיוני הלא מועט באודיו ובכבלים, וכאחד שמושקע לא מעט בכבלים, הנסיון שלי עם כבל רשת שונה - לא חשתי הבדלים. יכול להיות שאני צריך לנסות את הכבלים הללו שנראה שמשפיעים. אקח לנסות.

חסכת לי בדיקה שאיני שש לבצע, הגישה לכבלי הרשת אצלי אינה נוחה והמחשבה על פירוק והרכבה תוך גילוי גמישות של חתול מוציאה ממני את החשק - אמתין למסקנות שלך בנושא.

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
אצלי ה CAT לא להזרמת מוזיקה
עקב הפרעות (לעיתים רחוקות) בקליטת רדיו בזמן גלישה במחשב, החלפתי עכשיו CAT 6 ב CAT 7
כמו כן הוחלף כבל 5E לכוון מסך אנדרואיד. גם כן ב CAT 7 לטובת שיפור בצפיית קודי
שני הכבלים שנרכשו זולים כמו גם קודמיהם
נשאר רק לבדוק
מצטט את עצמי, סליחה
מבחינת פעולת מסך האנדרואיד אין בכלל שאלה, עכשיו זה עובד. צפייה בסרט הייתה ללא קיטועים לאגירה וגם איכות הצפייה גבוהה יותר. גם אתרים כבדים עובדים עכשיו יותר טוב.
מסקנה שלי: למשתמש קצה לא מםפיק "חזק" כמו מסך אנדרואיד הכבל 7 לעומת 5E חוסך שליחת מידע חוזרת. אולי מבצע שליחת מידע חוזרת מהר יותר. אולי שניהם
(כבל ה 7 אפילו ארוך יותר מקודמו. 2 מטר לעומת 1.5)

נערך לאחרונה ב:

Barret

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
8
הייתי בערב הדגמה של נורדוסט
יש לציין שבחיים לא חשבתי לקנות כבל רשת.
ההדגמה שביצעו אלכס וגבי הייתה פשוטה ומאירת אוזניים.
יש לציין שיום למחרת התחדשתי בכבל רשת.
תודה לגבי על ערב מוצלח ביותר
אני לפחות למדתי לא מעט בנושא

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור