מעוניין באקולייזר איכותי

Dor101

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
מעוניין לקנות אקולייזר מהדור הישן,

זמין בסמסים 0542-699323 , תודה מראש
SansuiSE-9Equalizer009.jpg

תמונות מצורפות

• SansuiSE-9Equalizer009.jpg
    SansuiSE-9Equalizer009.jpg
    KB 84.7 · צפיות: 742

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
למה ?

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
למה מילים גסות ? ״אקולייזר״

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
Neve console.PNG

בערך 60% מסך כל הכפתורים בכל קונסולת הקלטה הם האקוויליזרים לכל ערוץ וערוץ ......אבל טכנאי ההקלטה והמפיקים המוזיקאליים - מה הם מבינים בסאונד לעומת אודיופיל חד אוזן שמכיר כל ניואנס במיתרי גרונה של דיאנה קראל ?

תמונות מצורפות

• Neve console.PNG
    Neve console.PNG
    KB 570.6 · צפיות: 1,001

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אבל טכנאי ההקלטה והמפיקים המוזיקאליים - מה הם מבינים בסאונד לעומת אודיופיל חד אוזן שמכיר כל ניואנס במיתרי גרונה של דיאנה קראל ?

אמרו החכמים: כל המוסיף, גורע.
אחרי הטכנאים והמפיקים, לא צריך להזיז בורג.
צריך רק.. שהמערכת תעביר דרכה בנאמנות.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אמרו החכמים: כל המוסיף, גורע.
אחרי הטכנאים והמפיקים, לא צריך להזיז בורג.
צריך רק.. שהמערכת תעביר דרכה בנאמנות.
במיוחד האקוליזרים הישנים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
צפה בקובץ המצורף 40871

בערך 60% מסך כל הכפתורים בכל קונסולת הקלטה הם האקוויליזרים לכל ערוץ וערוץ ......אבל טכנאי ההקלטה והמפיקים המוזיקאליים - מה הם מבינים בסאונד לעומת אודיופיל חד אוזן שמכיר כל ניואנס במיתרי גרונה של דיאנה קראל ?

יש הבדל בין להקליט לבין להשמיע. אם אתה רוצה לשמוע את מה שהוקלט, אקולייזר יפגע ברצון הזה שלך.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
נמר, ו YB-7, ואם יש מוסיקה שאתם ממש ממש אוהבים שנשמעת כמו שיט, ואם קצת הדגשה או הנחתה בתחום מסויים היא יכולה להישמע מעט יותר טוב, אז גם אז צריכים להסתגף בשם האודיופיליה והפיוריזם?

אתם יודעים שבהמון קרוסאוברים של רמקולים סופר נחשבים יש אקווליזרים כדי להרגיע או ל"הקריז" תחום מסויים?

......אודיופילים על מיטת מסמרים ...סובלים בשקט .....לבד בחושך ;)

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
......אודיופילים על מיטת מסמרים ...סובלים בשקט .....לבד בחושך ;)

נו טוב, יש הרי "חמישים גוונים של אודיופילים".... ומעבר לזה יש עוד כמה וכמה.

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
יש הבדל בין להקליט לבין להשמיע. אם אתה רוצה לשמוע את מה שהוקלט, אקולייזר יפגע ברצון הזה שלך.

למה? אם הרצון שלי שונה ממה שיצא לטכנאי ההקלטות. ובמיוחד בגילי המופלג שהטרבלים הולכים ונחלשים. למה שלא אתאים את מה שמנגן למה שאני רוצה?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
למה? אם הרצון שלי שונה ממה שיצא לטכנאי ההקלטות. ובמיוחד בגילי המופלג שהטרבלים הולכים ונחלשים. למה שלא אתאים את מה שמנגן למה שאני רוצה?
כי אתה ככל הנראה מחרב את המוסיקה על הדרך.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
ברור לכולם שהחדר/חלל ההשמעה, הוא סוג של EQ, כן...?
ניתן כמובן למתן/לאזן אותו ככל הניתן ע"י עזרים פיזיים ו/או עם רכיבים חיצוניים פיזיים?

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
ואם טכנאי ההקלטה חירב אותה קודם? אז ייתכן שהמאזין עם האיקוולייזר מתקן.

אם הטכנאי חירב רק אלוהים יכול להציל את זה...:)

ברור לכולם שהחדר/חלל ההשמעה, הוא סוג של EQ, כן...?
ניתן כמובן למתן/לאזן אותו ככל הניתן ע"י עזרים פיזיים ו/או עם רכיבים חיצוניים פיזיים?

קח בחשבון, אילו המערכת שלך היי-אנד טוב עם הגברה פתוחה, (ללא דחיסה) של הדינמיקה, יהיה עליך למצוא איקווליזר שרק מעצם חיבורו על מסלול האודיו במערכת שלך לא יוריד את הדינמיקה הניקיון והפתיחות לרמה של רדיו טרנזיסטור מצוי.
וזה בדיוק מה שכל החנטרישים OLD SCHOOL איקווליזרים יעשו לסאונד לפני שבכלל הזזת את הסליידרים מ-FLAT .

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
1. מאמין/מניח (אולי טועה) שכלל המערכת של פותח הפוסט היא "old school".
2. הרצון לשנות בא מתוך הנחה של גורם מציק/מטריד, השאלה מה גורם לאותו מטרד, וכיצד ניתן למתנו, פותח הפוסט בחר בדרך הקלה ביותר וזה הוספת EQ חיצוני.
3. בפן האישי, אני נגד מסלול EQ בשרשרת האנלוגית.
4. שמעתי מערכות "מפגרות" בחלל לא מטופל ו/או לא מטופל מספיק או נכון, ומאוד התאכזבתי ולחילופין שמעתי מערכות יחסית "פושטיות" על חלל ייעודי מטופל מהיסוד וממש התרשמתי לחיוב ואף נהניתי בהחלט.

בכל אופן,
רצוי לפני שמייעצים לכאן או לכאן על תרומת ה EQ במערכת, רצוי לשמוע איזו מערכת מדובר ואיזה חלל שמע ואת המיקס בינהם.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
4. שמעתי מערכות "מפגרות" בחלל לא מטופל ו/או לא מטופל מספיק או נכון, ומאוד התאכזבתי ולחילופין שמעתי מערכות יחסית "פושטיות" על חלל ייעודי מטופל מהיסוד וממש התרשמתי לחיוב ואף נהניתי בהחלט.

מה ההבדל בין שני סוגי המערכות שציינת "מפגרות" ו"פושטיות" ? נראה לי ששתיהן באותה הצד של הסקאלה. :)

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
.

בכל אופן,רצוי לפני שמייעצים לכאן או לכאן על תרומת ה EQ במערכת, רצוי לשמוע איזו מערכת מדובר ואיזה חלל שמע ואת המיקס בינהם.

תעזוב לרגע את השימוש באקווליזר לשיפור צליל המערכת.....האם אתה בעד השימוש באקווליזר לתיקון מוזיקה שאתה אוהב וחשוב לך לשמוע אותה אבל מוקלטת לא טוב לדעתך (סתומה/ חריפה/ חסרת בס וכו') ?

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
:D

"מפגרות"
סלנג של ה"צעירים" למערכות הרבה,הרבה (+10 ) מעבר ל "פושטיות";)

נערך לאחרונה ב:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
תעזוב לרגע את השימוש באקווליזר לשיפור צליל המערכת.....האם אתה בעד השימוש באקווליזר לתיקון מוזיקה שאתה אוהב וחשוב לך לשמוע אותה אבל מוקלטת לא טוב לדעתך (סתומה/ חריפה/ חסרת בס וכו') ?

שאלה טובה.
תשובה לשאלתך:
מורכב.

אעדיף תמיד את המסלול הקצר ביותר
מקור -->הגברה-->רמקול
עכשיו השאלה אילו רמקולים על איזה חלל.
ומה ניתן לעשות בכדי לחוות תוצאה שתקלע לטעמנו (המאוד ספציפי)
מתחילים בהעמדה נכונה + זווית + הטייה (אם קיימת היכולת ברמקול), "משחקים" עד שמגיעים לתוצאה נכונה עבור המאזין.
במידה וקיימת בעיה אקוסטית כלשהיא, כבר בעיה דיי רצינית, השאלה מה הבעיה ואיפה וכיצד ניתן לטפלה/לאזנה ככל הניתן.

כל מקרה לגופו.
הקשור כבר בלא מעט גורמים משתנים.

במידה ויש בעייה קיצונית וחריפה שמצריכה התערבות "אגרסיבית" ומהותית ובמילים אחרות "אונס", מאוד יכול להיות שבאינטגרציה שנבחרה בין הרכיבים לבין החלל והתוצאה המתקבלת תצריך ReThinking לגבי כל הקונסטלציה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אתה עונה לי על מסלול המערכת ואני שאלתי על ההקלטה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור