40 שנות מוזיקה בגרף אחד

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
הגרף בקישור מראה פדיון יצרני המוסיקה ב 40 השנים האחרונות, כולל חלוקה לסוג המדיה (שימו לב לגידול במכירות התקליטים בשנים האחרונות).

https://www.morningbrew.com/stories/zoom-out-40-years-of-music-industry-sales/

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לפי הגרף מכירת התקליטים בראש, מה שנראה כלא הגיוני בכלל.

לפי הגרף, הם בתחתית.
מה שבראש זה ה-digital

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מי שתכנן את הנדסת האנוש והמובנות של הגרף למעלה הוא גולם מוחלט....ממרומי תואר הדוקטור שלי בעריכת מצגות Power Point ;)

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
ממה שאני מבין הפיק הגדול ביותר היה של הקסטות.לאחר מכן הדיסק ואחרון ויניל.
אבל עכשיו בזמן שכולם יורדים ,הויניל בעליה יחסית תלולה...
תקנו אותי אם אני טועה.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
רווחי תעשיית המוסיקה בצמיחה בפעם הראשונה באלף הנוכחי, שרותי הסטרימינג בתשלום מחליפים לאט לאט את השימוש בדיסקים.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
ממה שאני מבין הפיק הגדול ביותר היה של הכסטות.לאחר מכן הדיסק ואחרון ויניל.
תקנו אותי אם אני טועה.

הוויניל עולה טיפה, אך מה שבאמת מעלה את ההכנסות אלו שירותי הסטרימינג לסוגיהם כולל מכירת קבצים און-ליין.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ממה שאני מבין הפיק הגדול ביותר היה של הכסטות.לאחר מכן הדיסק ואחרון ויניל.
תקנו אותי אם אני טועה.

לפי הגרף:
- ויניל הוביל עד ל-1982 בערך
- קאסטות עד ל-1986
- קומפקט שלט במכירות עד ל-2010
- ומאז streaming, digital וכו

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
הנושא פורסם מלפני כמה זמן. חשבתם למה התמונה שמלווה את המאמר היא של היפסטר\מילניאל מעצבן?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
הנושא פורסם מלפני כמה זמן. חשבתם למה התמונה שמלווה את המאמר היא של היפסטר\מילניאל מעצבן?

שתף אותנו בתובנות שלך לגבי התמונה המצורפת לכתבה.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
למה אין תמונה של גבר קצת נחנח בשנות החמישים, כאלה עם כסף שקונים מערכות טובות כדי להעריך יצירות מוזיקליות שאוהבים נחנחים בשנות החמישים שבדרך כלל הטעם שלהם במוזיקה הבשיל ולא משהו שקיבל פרס ב AMA?
ולמה לא של אישה כזו...אה, בעצם לא מכיר כאלו..אבל אני לא שוביניסטי זו המציאות, המיליניאלס המתנשאים והאנטיפטים קובעים לנו כל דבר, החל בצריכת המוזיקה, אינטראקציות חברתיות, וכלה בצרכנות.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
למה אין תמונה של גבר קצת נחנח בשנות החמישים, כאלה עם כסף שקונים מערכות טובות כדי להעריך יצירות מוזיקליות שאוהבים נחנחים בשנות החמישים שבדרך כלל הטעם שלהם במוזיקה הבשיל ולא משהו שקיבל פרס ב AMA?
ולמה לא של אישה כזו...אה, בעצם לא מכיר כאלו..אבל אני לא שוביניסטי זו המציאות, המיליניאלס המתנשאים והאנטיפטים קובעים לנו כל דבר, החל בצריכת המוזיקה, אינטראקציות חברתיות, וכלה בצרכנות.

לדעתי מדובר בהכללות, אני מכיר מספר אנשים שנעשו מיליונרים לפני הגיעם לגיל 25 - בעבודה ולא בירושה.
לא חסרים צעירים שיש להם טעם מוזיקלי משובח, אחד מבעלי האתר הוא דוגמא לכך - נמר.
לא חסר מבוגרים שאינם "מבושלים", החל מסוף המאה ה 20 אנחנו משופעים בכאלה, תסתכל כמה בני 50 + בתל אבי, ברלין או נו יורק חיים בדיוק כמו המלינליאז - לא מעט.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
לדעתי מדובר בהכללות, אני מכיר מספר אנשים שנעשו מיליונרים לפני הגיעם לגיל 25 - בעבודה ולא בירושה.
לא חסרים צעירים שיש להם טעם מוזיקלי משובח, אחד מבעלי האתר הוא דוגמא לכך - נמר.
לא חסר מבוגרים שאינם "מבושלים", החל מסוף המאה ה 20 אנחנו משופעים בכאלה, תסתכל כמה בני 50 + בתל אבי, ברלין או נו יורק חיים בדיוק כמו המלינליאז - לא מעט.
טוב שלא לקחת מקרי קצה.
1. על כל סטרטאפיסט שעושה אקזיט או מוצא איזה בוננזה שיווקית בקומבינת אונליין כזאת או אחרת, יש אלפים שלא הצליחו במקרה הטוב, בזבזו את הזמן במקרה הפחות טוב, והפסידו את התחתונים במקרה הרע.
2. נמר לא כזה צעיר. לראיה, אין לו שיער. (על הראש לפחות)
3. מבוגרים לא בשלים? אתה מתכוון לכשלונות בחיים שהגיעו לגיל 50 ומגרדים עדין את הפדחת בחוסר אונים? לא הבנתי איך הם וילדי השמנת הצעירים מגיל 25 רלוונטיים לדיון כאן.

שורה תחתונה, התחום הוא של מזדקנים, ויישאר כזה ככל הנראה. וזה עצוב אבל לא נורא. האודיופילים של עוד 30 שנה לא ישחקו עם קופסאות ענק אלא עם קופסה מעוצבת אחת ואולי זוג רמקולים. או מקרני רמקולים.משחקי המכשירים של האודיופילים התחילו בתקופה שבא לא היתה אלטרנטיבה. ולאלו הצעירים יותר שצורכים מוסיקה על הדרך אין שום סיבה להימשך לקופסות המגושמות הענקיות.

בקיצור, אני חולק על המשתמע מדבריך שהדורות הצעירים ממשיכים את דורות האודיופילים הקודמים להם. מספיקה הצצה לתערוכה אחת כדי לראות את זה: ישר מחדר ההאזנה לאיזה ג'נטלמנס' קלאב עם סיגרים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
טוב שלא לקחת מקרי קצה.
1. על כל סטרטאפיסט שעושה אקזיט או מוצא איזה בוננזה שיווקית בקומבינת אונליין כזאת או אחרת, יש אלפים שלא הצליחו במקרה הטוב, בזבזו את הזמן במקרה הפחות טוב, והפסידו את התחתונים במקרה הרע.
2. נמר לא כזה צעיר. לראיה, אין לו שיער. (על הראש לפחות)
3. מבוגרים לא בשלים? אתה מתכוון לכשלונות בחיים שהגיעו לגיל 50 ומגרדים עדין את הפדחת בחוסר אונים? לא הבנתי איך הם וילדי השמנת הצעירים מגיל 25 רלוונטיים לדיון כאן.

שורה תחתונה, התחום הוא של מזדקנים, ויישאר כזה ככל הנראה. וזה עצוב אבל לא נורא. האודיופילים של עוד 30 שנה לא ישחקו עם קופסאות ענק אלא עם קופסה מעוצבת אחת ואולי זוג רמקולים. או מקרני רמקולים.משחקי המכשירים של האודיופילים התחילו בתקופה שבא לא היתה אלטרנטיבה. ולאלו הצעירים יותר שצורכים מוסיקה על הדרך אין שום סיבה להימשך לקופסות המגושמות הענקיות.

בקיצור, אני חולק על המשתמע מדבריך שהדורות הצעירים ממשיכים את דורות האודיופילים הקודמים להם. מספיקה הצצה לתערוכה אחת כדי לראות את זה: ישר מחדר ההאזנה לאיזה ג'נטלמנס' קלאב עם סיגרים.

דווקא לא התכוונתי להייטק, הראשון עשה את הכסף שלו מטקסטיל, השני מנדל״ן והשלישי משוק ההון, אני פחות מכיר היטקיסטים שעשו אקזיט ויותר אנשי הכלכלה הישנה.
נמר אולי אינו צעיר כבעבר אבל גם לפני עשור אהב ושמע מוזיקה איכותית.

אני מכיר לא מעט אנשים בני +50 שהכסף לא חסר להם וחיים כמו נערים, איש מהם אינו לוזר, ההיפך מכך, לכן הם מאפשרים לעצמם לחיות את החלום כפי שהם רואים אותו, עבור חלקם כסף אינו מטרה אלה אמצעי וחשבון בנק מנופח אינו המדד היחיד להצלחה בחיים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור