עוד משהו להתעסק איתו - מרימי כבלי רמקולים

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
מסתבר נכונה שלהרמת כבלי הרמקולים מהרצפה יש שני יתרונות: הרחקתם ממטען חשמלי סטטי הצבור על הרצפה או השטיח ושיכוך מכני של המוליכים מרעידות עצמיות ונרכשות.
הרבה יצרנים משככים את המוליכים בסיבי כותנה, צינורות חלולים או ג'ל. בתקופה האחרונה בדקתי הרמת כבלים במבנים שונים מהרצפה, אני רוצה להתייחס לשיכוך המכני שלהם.
ככלל יש שתי צורות עיקריות לכבלי רמקול: צינור ופילם. את הצינורי אפשר לבודד מכנית בשיטות שהוזכרו ולקבוע מה עדיף מהן זה בלתי אפשרי כיוון שיצרן לא עושה את אותו הכבל מבחינת מוליכים בכמה שיטות שיכוך ולומר שלחומר מסוים יש השפעה ספציפית על הצליל יהיה מרחיק לכת, למרות שאני, ואולי זה פסיכולוגי לא אוהב את הצליל של אלו המשוככים בג'ל אבל תמיד הצלחתי לשמוע שיפור כאשר הכבל היה מורם, הדבר משמעותי כאשר הכבל מונח על רצפת פרקט למינציה שמעבירה את הוויברציות לכבל כמו מכות סרגל על מפרקי אצבעותיו של תלמיד סורר.
אבל ההבדל המשמעותי ביותר היה הרמתם של כבלי פילם ואביא לדוגמא את כבל Nordost. החזקתו ביד כשאינו מחובר לדבר והרעדתו יוצרים צליל הדומה ליריעת פח משוחררת ברוח (נדמה לי שבדגמיהם הגבוהים יש ניסיון לפתור את הבעיה ע"י שזירת סיב משכך סביב כל מוליך אבל הדוגמה היא כללית) ולחשוב על ה"זבנגים" שכבל כזה חוטף מהרצפה בזמן ההשמעה...
לנורדוסט יש מרימי כבלים יעודיים במחיר מופרך, רק משוגע או עשיר ישלם עבור דבר כזה מחיר של מזגן ממוצע ולכן ייצרתי לבד מרימים הבנויים מפרוסות אלומיניום תעופתי המודבקות לרצפה עם נקודות בלו-טאק ומעליהם מודבק ספוג צפוף ובו חריץ שנוצר ע"י סכין יפנית שמחזיק את הכבל במקומו, ההבדל מדהים! שמיכה הורמה מהרמקולים, רצפת הרעש ירדה והכל זורם יותר ומוזיקלי.
חשוב לציין שלא כל חומר מתאים להיות ליפטר ויש כאלו שניסיתי DIY שגרמו להרעה בצליל והגרסה הנוכחית היא הכלאה בין הנורדוסט האחרון בנוי עם בסיס אלומיניום וקפיצים והקודם שהיה ספוגי בלבד.
אז הנה יש לנו עוד משהו להתעסק איתו, להנות ולהתעצבן אך בהחלט שווה.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
לדעתי הנושא הזה אמור לעבור לפורום אודיופיליה....
ישנה השפעה למרמי כבלים ונכון כל כבל/כבלים מסוימים מגיבים שונה לסוג ממנו עשוי המרים.
לאו דוקא מה שטוב ל א יהיה טוב ל ב.
היו לי מרמי אלומיניום תעופתי שישבו טוב עם כבל רמקול נאוטק סהרה כבלים בייצור עצמי ונדמה לי ג'ורמה ברמת כניסה.
הכבל הנוכחי שלי הגבוהה של אודיו מיקה
ממש לא ישב טוב עם אלומיניום.
בניתי לו מבמבוק מרימי כבלים .והתוצאה הטובה ביותר לטעמי היתקבלה כאשר המטר האחרון של הכבל יושב על הריצפה.
לוני היבואן טוען שכל הכבל יושב על הרצפה זה הכי טוב.איכשהוא למורת רוחו:) הצלחתי להשחיל את הבמבוקים האילו.אבל כן החלק האחורי על הרצפה.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
לא הבנתי הרבה מהטקסט, המרימים שלי בסיסיהם מאלומיניום אבל ההולדרים מספוג צפוף, מפתיע שהחלק האחרון צריך להיות על הרצפה, זה בהנחה שאתה מדבר על צד הרמקול, שם הרי הכי הרבה וויברציות.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
האם אין די בשרוול של הכבלים, שבד"כ עשוי מחומרים פלסטיים (מבודדים לעליבות דעתי) כדי לנטרל כל חשמל סטטי או השראה או מה שזה לא יהיה שמגיע מהרצפה?
כמו כן - חשמל סטטי הוא פונקציה של חיכוך, לא? והרי כבלים אינם משהו שזז אלא מונחים במקומם וזהו. אם כך, מהיכן מגיע החשמל הסטטי?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לא חשתי שאצלי ה״מרימים״ של Cardas תרמו לשינוי (הכבילה גם של Cardas).

EREZ100

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
לפני מספר חודשים ,גבי עמרם מסאונדקווסט הביא לארץ את נציג חברת Nordost .
האורחים ואני ביניהם קיבלנו הדגמות והסברים על מגוון המוצרים של החברה .
המוצרים שנבחרו היו "מוצרים משלימים " כגון מכשירי הארקה , קונוסים להנחת ציוד , מפצל חשמל וכד' .
אחד מהאביזרים שהרשימו אותי במיוחד לטובה היה מרימי הכבל של Nordost
http://www.nordost.com/sort-systems/sort-lift.php
ראשית מדובר במוצר שגם חירש היה מרגיש את ההבדל עם ובלי .
אבל הכי חשוב שהתוצאה הביאה לשיפור דרמתי ! ( לכל הצינים הכוונה לשיפור לחיוב ! )הוסבר לנו שהם עשויים מטיטניום...
החיסרון היחיד שיש למוצר זה תג המחיר . נכון ,ממש לא זול אבל הרבה פעמים אנחנו מוציאים הרבה הרבה הרבה יותר
בשביל תוצאה שממש לא מתקרבת למה שמירמי הכבל האלה עשו באותו הערב .

ארז

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לפני מספר חודשים ,גבי עמרם מסאונדקווסט הביא לארץ את נציג חברת Nordost .
האורחים ואני ביניהם קיבלנו הדגמות והסברים על מגוון המוצרים של החברה .
המוצרים שנבחרו היו "מוצרים משלימים " כגון מכשירי הארקה , קונוסים להנחת ציוד , מפצל חשמל וכד' .
אחד מהאביזרים שהרשימו אותי במיוחד לטובה היה מרימי הכבל של Nordost
http://www.nordost.com/sort-systems/sort-lift.php
ראשית מדובר במוצר שגם חירש היה מרגיש את ההבדל עם ובלי .
אבל הכי חשוב שהתוצאה הביאה לשיפור דרמתי ! ( לכל הצינים הכוונה לשיפור לחיוב ! )הוסבר לנו שהם עשויים מטיטניום...
החיסרון היחיד שיש למוצר זה תג המחיר . נכון ,ממש לא זול אבל הרבה פעמים אנחנו מוציאים הרבה הרבה הרבה יותר
בשביל תוצאה שממש לא מתקרבת למה שמירמי הכבל האלה עשו באותו הערב .

ארז

השאלה איך ואם בכלל ישפיעו על כבילה במארז רגיל, הכבילה של Nordost מעוצבת בצורה של פס שטוח ודק, באופן שנראה הגיוני שכבילה כזו תהיה חשופה ליותר רעש מקרבה לאדמה.

EREZ100

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
השאלה איך ואם בכלל ישפיעו על כבילה במארז רגיל, הכבילה של Nordost מעוצבת בצורה של פס שטוח ודק, באופן שנראה הגיוני שכבילה כזו תהיה חשופה ליותר רעש מקרבה לאדמה.

אני מניח שהתוצאה תהיה דומה אם כי לא בדקתי .
בכל מקרה אם התוצאה לא תהיה מספיק טובה עבורך תמיד את יכול לשדרג את הכבלים כך שיתאים :אצבע מורמת

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
לא הבנתי הרבה מהטקסט, המרימים שלי בסיסיהם מאלומיניום אבל ההולדרים מספוג צפוף, מפתיע שהחלק האחרון צריך להיות על הרצפה, זה בהנחה שאתה מדבר על צד הרמקול, שם הרי הכי הרבה וויברציות.
לא יודע להסביר לך מדעית מדוע זה כך.
סביר להניח שבקרבת הרמקול למטה מתרחשים כל מני דברים.
מה בדיוק קורה לכבל שהוא על הרצפה לא יודע....אולי המירווח בין תומך אחד לשני יוצר בעיה כי הכבל באוויר ועל הרצפה הוא יציב יותר....?
ממש לא יודע :מבולבל:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
האם אין די בשרוול של הכבלים, שבד"כ עשוי מחומרים פלסטיים (מבודדים לעליבות דעתי) כדי לנטרל כל חשמל סטטי או השראה או מה שזה לא יהיה שמגיע מהרצפה?
כמו כן - חשמל סטטי הוא פונקציה של חיכוך, לא? והרי כבלים אינם משהו שזז אלא מונחים במקומם וזהו. אם כך, מהיכן מגיע החשמל הסטטי?

מטען סטטי קיים כמעט על כל דבר ואין צורך בחיכוך על מנת להעבירו למשטח אחר אלא מספיק קיומו של הפרש פוטנציאלים.
אכן, רוב כבלי הרמקולים משתמשים היום בבידוד דיאלקטרי למשל טפלון אך זה בעיקר לבודד בין המוליכים הפנימיים, המעטפת הדיאלקטרית החיצונית פחות אפקטיבית.

לא חשתי שאצלי ה״מרימים״ של Cardas תרמו לשינוי (הכבילה גם של Cardas).

כבלי קארדס משוככים מאוד מכנית כמו הכבלים של Purist בעלי מראה הנקניקיה המלאים בג'ל, כבלים מסוג זה פחות רגישים לוויברציות, לגבי רגישותם למטען סטטי דרוש מבחן האזנה מעמיק, זכור לי גיא שלא מצאת הבדלים בין מעמדים ושזה לא כל כך עניין אותך, השקע יותר זמן לבדיקה, לפחות כמו הזמן שאתה משקיע בכתיבה :אצבע מורמת

נ.ב. כבלי קארדס. באתר שלו הוא מדבר על הצורך גם בברייק-אין מכני בנוסף לחשמלי כך שהמוליכים "מתיישבים" במקומם לאחר כמה ימי עבודה.

כבלי נורדוסט יכולים לעמוד על צידם ללא בעיה ואז יש פחות חשיפת פני שטח לרצפה, הבעיה זה המכות שהם מקבלים מהוויברציות, זה כמו להכות עם צידו של קלף משחק על פני שולחן פורמאיקה.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
השקע יותר זמן לבדיקה, לפחות כמו הזמן שאתה משקיע בכתיבה :אצבע מורמת

נ.ב. כבלי קארדס. באתר שלו הוא מדבר על הצורך גם בברייק-אין מכני בנוסף לחשמלי כך שהמוליכים "מתיישבים" במקומם לאחר כמה ימי עבודה.
.

בנוגע להליך הברייק-אין ש Cardas מדבר עליו, מעניין לבדוק אם הברייק-אין הוא של חומר הכבל או אוזן המאזין. ;)

בכל הקשור לבדיקות, מכיוון שאין מחשבות על שידרוג או שינוי באופק הנראה אני מעדיף להתרכז בהאזנה נטו. :)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור