תשתית חשמל למערכת. היכן הגבול, יש דבר כזה?

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
פאזה נפרדת (ככל הניתן) וקו ייעודי עם כבל איכותי מהארון למערכת זו כבר תשתית בסיסית וברורה. רובנו מדקלמים את זה מתוך שינה. אבל האם זה מספיק? הרי כל זה טוב ויפה אך זה לא פותר מספר בעיות אחרות בחשמל המזין למערכת כמו מתח יציב קבוע, תדר מיוצב, סינון גלים שונים ושאר "מזיקים" אחרים.
בדיוק כמו מזון לגוף האדם. החשמל הוא המזון של המערכת. מה שיוצא הוא תוצאה ישירה של מה שנכנס. אבל האם יש כאן נקודת עצירה??? האם יש over kill?
אני מצאתי שבסופו של יום כל מכשירי טיפול בחשמל האודיופיליים (פסיביים ואקטיביים כאחד) שעברו אצלי במהלך השנים לא שרדו. גם אלו ששפרו X דפקו את Y. כמעט כולם המוחלט עפו תוך ימים בודדים. אבל בתקופה האחרונה אני שקעתי במחשבות על חיה אחרת. חיה שעל פי שפע כתובים ברשת מעידה על שחקן אחר. משהו ברמה אחרת.
אני מדבר על רגנרטור. על מפלץ משוכלל שעושה הכל לרבות יכולות כיול שונות לבחירת המשתמש. מכשיר בריא ורציני.
על פניו נראה שזה הטופ. מכשיר של תחנה סופית. האומנם? קיים מכשיר על כזה???
או שבסופו של יום זה עוד מוצר "אודיופילי" שנותן בראש ביום הראשון, שבוע, חודש, חודשיים ויום אחד אתה מנתק אותו ומבין בכלל שכל הסיפור הוא over kill אחד גדול ובסוף הפשוט יותר הוא הטוב ביותר לאורך זמן??

מה אתם חשובים???

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
הכי טוב להרגע ולשמוע קצת מוזיקה, תכלס זה תחום אין סופי או בור ללא תחתית, אצלי הגבול עובר ברגע שהתחביב הופך להיות אובססיבי, שם זה כבר מאבד מההנאה וההנאה בתחום שלנו אמורה להיות האזנה למוזיקה ולא מרדף בלתי פוסק אחרי הלא מושג.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שאלה מעולה שאני בדיוק בשיא הטיפול בעניין.

בבית החדש, שאנו עוברים אליו בעוד חודש בערך, הצעד הראשון הוא הגדלת החשמל ל-3 פאזות של 40 אמפר האחת. המטרה היא להישתמש בשתי פאזות לבית כולו ופאזה אחת למערכת. עכשיו מתחיל לטפל בעניין הכבל ששמים בקיר, פיוז איכותי בלוח ושקעים חדשים של אוידה.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
למה הגדלת ל-40 אמפר? צורך / דרישות צרכנים או יתרון בתוצאת הסאונד?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ראשית חשובה לי רזרבה. לא רוצה להיות על הקצה עם פאזה אחת. המקור הוא פאזה אחת של 40 אמפר. הצורך לשלוש פאזות היא הפרדה בין האודיו ליתר הבית. עם זאת, המזגן שנבחר הוא תדירן אינוורטר מיני מרכזי שדורש רק פאזה אחת, ויתרנו על אינדוקציה בשל הצורך בשלוש פאזות.

אבל יש הרבה צרכנים בבית. ראשית יש לנו שני מקררים, מקפיא נפרד, מייבש, מכונת כביסה, דוד חשמל, מטבח חוץ במרפסת שבו יש פלנצ׳ה על חשמל (צרכן משמעותי), מלא תאורה (לא אוהב לדים ופלורסנטים - אוהב הלוגן). בקיצור, הבית שלנו הוא צרכן חשמל משמעותי. כיום יש לי 3 כפול 25 אמפר. מספיק אבל לא לצריכה שלי שם. בגלל הצריכה הזו, אני רוצה רזרבות על מנת שאוכל להפריד את המערכת לחלוטין ולהסתדר עם 2 פאזות חזקות.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
יש דרך מאוד פשוטה לבדוק אצלך עם אתה מגזים או לו. וזה לא רעיון שלי זה של איזו חברה צרפתית נחשבת שברח לי שמה.
ברגע שהעסק מתחיל להיות מוגזם לוקחים כבל מאריך ומפצל של הום סנטר כמה כבל קומקום פשוטים ומחברים את המערכת. זו נקודת האפס ואז אפשר לשמועה עים הרסתה או שיפרתה ואז להחזיר רכיב רכיב בתור התחלה לחבר לקיר ולראות עם יש שיפור מקיו הלוח וכן הלאה.
מה שהם אומרים שאנשים עושים המון מישמש מחברים לקיר קבל מפלטר ואז כבל כסף בשביל לפצות על מה שהוריד הפילטור ואז מיצב בשביל להרגיע את מה שהכבל כסף עשה.......וכך השגעון נמשך

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
השוק מוצף ברכיבים משפרי חשמל אודיופיליים שבאים לבצע מספר דברים כמו ייצוב המתח (סטבילייזר), ניקויו (קונדישנר) וכו' מנסיוני כפי שכתב פותח השרשור יש שלב בו מגיעים להבנה שבד"כ הם יותר מקלקלים מאשר משפרים אם זה בהדמיה, בטונליות או בדינמיות.
מצד שני לא קיים אולפן מקצועי ברמה גבוהה שאינו מוזן דרך שנאי מבדל שעולה עשרות אלפים ועם איכותם אין להתווכח, במחירים לחובב המצוי זה עניין של מזל למצוא אחד כזה.
הגדלה ל40A היא עניין שגרתי של החלפת כמה רכיבים בלוח בהנחה שקיימת תשתית מתאימה דבר שח"ח התקינה מראש ברוב הארץ וקבלנים ברוב הדירות החדשות, מדובר על תשלום של 3000 ש"ח לח"ח על הפרוצדורה והחלפת נתיך דירתי שגם אותו אפשר להחליף לאיכות יותר גבוהה ממה שמסופק לפי אותו ערך וסוג! לסימנס או פראז-שמו למשל. אני עשיתי זאת ויש שיפור בדינמיות ובטונליות.
לגבי כבל לוח למערכת, מזמן כאודיופילים איננו מתייחסים ליכולת נשיאת הזרם התקנית שלו אלא לחומר ממנו הוא עשוי, סיכוך וחתך אופטימלי עם פחות התנגדות וקיבוליות. לגבי איך נשמע כבל אודיופילי זה או אחר אוזניים יגידו, לגבי החתך, בארץ נהוגה שיטת מדידה במילימטרים רבועיים: 1.5 2.5 4.0 6.0 וכו' בחו"ל ברוב המקרים מתארים את קוטר הכבל (diameter) שזו שיטה שונה לחלוטין ועשויה לבלבל. למשל חברה המייצרת כבל עם גידי 2מ"מ (לא ממ"ר) לפי השיטה בארץ חתך כל גיד יהיה3.3 ממ"ר (לטעמי החתך האופטימלי, יש לאויאדה).
איך כל זה משפיע על הסאונד? הפרמטר הראשוני צריך להיות דרישת הזרם של הרכיבים על הקו, בהנחה שיש לנו מערכת ממוצעת שצורכת 10A הרי שגם גידים של 1.5 ממ"ר יעשו את העבודה אך המערכת לא תישמע במיטבה, מניסיון מצטבר של אודיופילים\מתכננים הכבל הנומינלי שנותן תוצאה טובה הוא 3X12AWG להלן 3X2מ"מ להלן 3X3.3ממ"ר, אלו מידות שמיוצרות רק בחו"ל בארץ יש או 2.5 ממ"ר או 4ממ"ר 6ממ"ר והם לא נחשבים לכבלים אודיופילים, מנסיוני ושל אחרים, שוב במערכת ממוצעת ולא זללנית 2.5ממ"ר נותנים צליל אורגני וזורם אולי הומוגני מדי ו4ממ"ר נותנים צליל פתוח, דינמי ומפורט אך יכול להיות בומי ומכני.
אם אינכם מוכנים לשלם מאות שקלים למטר על כבל אודיופילי, הכבל הירוק הסטנדרטי בארץ עולה שקלים ספורים למטר קנו את שתי המידות שהוזכרו ונסו בעצמכם.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
יש דרך מאוד פשוטה לבדוק אצלך עם אתה מגזים או לו. וזה לא רעיון שלי זה של איזו חברה צרפתית נחשבת שברח לי שמה.
ברגע שהעסק מתחיל להיות מוגזם לוקחים כבל מאריך ומפצל של הום סנטר כמה כבל קומקום פשוטים ומחברים את המערכת. זו נקודת האפס ואז אפשר לשמועה עים הרסתה או שיפרתה ואז להחזיר רכיב רכיב בתור התחלה לחבר לקיר ולראות עם יש שיפור מקיו הלוח וכן הלאה.
מה שהם אומרים שאנשים עושים המון מישמש מחברים לקיר קבל מפלטר ואז כבל כסף בשביל לפצות על מה שהוריד הפילטור ואז מיצב בשביל להרגיע את מה שהכבל כסף עשה.......וכך השגעון נמשך

אני בכלל דוגל בגישה שמערכת נתונה ראשית צריכה להשמע טוב עם כבילת הום סנטר וללא שום טיפול בחשמל.
זו נקודת ההתחלה ואם זה לא קורה אז חבל על כל עבודת ההמשך. המטרה היא להפוך את הטוב למצוין. הבדיקה שאתה מציע בהחלט ישימה בקלות. זו לא הבעיה האמתית כאן, אלא אילוצי המציאות הם מה שמחזירים אותי לשאלת המקור. הרי מכשיר כבד כדוגמת רגנרטור טומן בתוכו את אחת הבעיות הגדולות ביותר בעולמו של האודיופיל: אי אפשר לקחת לשמוע בבית.
לא בארץ בכל אופן. ב-PS ארה"ב למשל ישנה אפשרות התנסות של 30 יום. בארץ האופציה לא קיימת.
קצת טיולים ברשת והמידע על מכשיר כזה גרם לי להאמין שאין כאן מצב לנפילה וזה בכלל לא over kill אלא ההבדל בין הטוב ליוצא מן הכלל וזה מה שהדליק אותי. שוב, המערכת בסוף מוזנת מחשמל. דהיינו מה שיוצא הוא תוצאה ישירה של מה שנכנס.
אז למה לא לספק את החשמל כניסה הטוב ביותר שניתן?

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
אני בכלל דוגל בגישה שמערכת נתונה ראשית צריכה להשמע טוב עם כבילת הום סנטר וללא שום טיפול בחשמל.
זו נקודת ההתחלה ואם זה לא קורה אז חבל על כל עבודת ההמשך. המטרה היא להפוך את הטוב למצוין. הבדיקה שאתה מציע בהחלט ישימה בקלות. זו לא הבעיה האמתית כאן, אלא אילוצי המציאות הם מה שמחזירים אותי לשאלת המקור. הרי מכשיר כבד כדוגמת רגנרטור טומן בתוכו את אחת הבעיות הגדולות ביותר בעולמו של האודיופיל: אי אפשר לקחת לשמוע בבית.
לא בארץ בכל אופן. ב-PS ארה"ב למשל ישנה אפשרות התנסות של 30 יום. בארץ האופציה לא קיימת.
קצת טיולים ברשת והמידע על מכשיר כזה גרם לי להאמין שאין כאן מצב לנפילה וזה בכלל לא over kill אלא ההבדל בין הטוב ליוצא מן הכלל וזה מה שהדליק אותי. שוב, המערכת בסוף מוזנת מחשמל. דהיינו מה שיוצא הוא תוצאה ישירה של מה שנכנס.
אז למה לא לספק את החשמל כניסה הטוב ביותר שניתן?
:בעד:
אצלי המערכת על חשמל בסיסי ביותר,לא חושב כרגע להחליף.
אוהב מאוד את מה שאני שומע.
למרות שחברים קרובים טוענים שיחול שיפור ניכר אם אשקיע.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
למרות שחברים קרובים טוענים שיכול שיפור ניכר אם אשקיע.

יהיה שיפור ניכר. מצד שני אסור להגזים עם פילטרים וכאלה. מנסיוני זה עושה טוב ביד אחת והורס ביד השניה.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
יהיה שיפור ניכר. מצד שני אסור להגזים עם פילטרים וכאלה. מנסיוני זה עושה טוב ביד אחת והורס ביד השניה.
מסכים איתך בנוגע לפילטרים.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
:בעד:
אצלי המערכת על חשמל בסיסי ביותר,לא חושב כרגע להחליף.
אוהב מאוד את מה שאני שומע.
למרות שחברים קרובים טוענים שיכול שיפור ניכר אם אשקיע.

תחליף כבל חשמל לקדם או למפצל ותשמע את ההבדלים מהר מאוד.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
לא להאמין כזו שגיאת כתיב שיחול כמובן :(
(הזיקנה מחלה כואבת)

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
שיכול = שיחול

sol רשם "כ" במקום "ח"
קורה לכולנו.
במיוחד כאשר מקלידים מ smartphone והגלקסי משנה/מחליף/"מתקן" מילים.

נערך לאחרונה ב:

בועזפז

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
אני עם קו חשמל נפרד, אבל השינוי המהותי הגיע עם השנאי מבדל של SINE 3Kv, אי אפשר בלעדיו.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
אני עם קו חשמל נפרד, אבל השינוי המהותי הגיע עם השנאי מבדל של SINE 3Kv, אי אפשר בלעדיו.

טוב, אתה חייב לפרט יותר בועז. מה מו מי?
מה עשה השנאי? מה חובר אליו ומה היה לפני?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כשיש חשמל טוב, מחולק היטב והארקה טובה, שנאים מבדלים הם לוקחים מהצליל יותר מאשר מוסיפים לו.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
כשיש חשמל טוב, מחולק היטב והארקה טובה, שנאים מבדלים הם לוקחים מהצליל יותר מאשר מוסיפים לו.
יש לך הסבר טכני או שזה רק מניסיון?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור