מבחן Blind Test שכמעט והתבצע, אך החלטתי לבטלו מסיבות טכניות. אבל עוד לא אבדה תיקוותינו.

מצב
הנושא נעול.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
האם אנרגיה אינה ביטוי לתנועת מטען חשמלי?

אוי יב7...

ציטוט נוסף:
"האנרגיה החשמלית נובעת מהימצאותו של מטען חשמלי בתוך שדה חשמלי."

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
האם אנרגיה אינה ביטוי לתנועת מטען חשמלי?

אוי יב7...

ציטוט נוסף:
"האנרגיה החשמלית נובעת מהימצאותו של מטען חשמלי בתוך שדה חשמלי."

חבובי..
אני לא מחבר את המערכת בעזרת ציטוטים מוויקיפדיה..

העניין הוא שבכבלי אודיו לא זורם DC אלא קומפלקס רחב של תדרי שמע, וכל מטען חשמלי מסביב או בתוך המוליך יכול רק להתקיים דרך אלמנט קיבולי או השראתי, כל אלמנט כזה אם הוא לא מהונדס באופן מוקפד מהווה מכשול להעברת סיגנאל נאמן לשלב הבא בשרשרת.

ואת וויקיפדיה אני משאיר לך....

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
הדברים שכתבת הם גבבה של מלל מטופש.
במיוחד הטענה ואני מצטט ש"כבל הוא מוליך מטען חשמלי".

הדבר היחידי שיכול לנוע בתוך מוליך זה: זרם חשמלי.
לא ברור מה פה "גבבה של מלל מטופש". הדברים ש-clip99 כתב הם לגמרי נכונים.
כבל הוא מוליך של מטען חשמלי. מה שנע (זורם) בתוך מוליך זה מטען חשמלי. אלקטרונים הם דוגמא קלאסית למטען חשמלי (שלילי). לא הזרם זורם, אלא המטען זורם. זרם הוא כמות מטען ליחידת זמן. אמפר הוא קולון לשנייה.
ההסבר בויקיפדיה מדויק (בגרסא האנגלית כתוב אותו הדבר, מגובה בסימוכין).

זרם חשמלי הוא בהחלט מדד להפרשי פוטנציאלים.
לא. הפרש פוטנציאלים הוא מתח, לא זרם. בין הדקי השקע בקיר יש הפרש פוטנציאלים של 220 וולט. כמה זרם? תלוי מה העומס (=התנגדות) שמחובר. גם אם לא מחובר כלום (אין זרם כלל) וגם אם מחובר גוף חימום (זרם גבוה מאוד) - הפרש הפוטנציאלים נשאר 220 וולט. במילים אחרות - הזרם החשמלי אינו מהווה מדד להפרש הפוטנציאלים. מה שכן, ניתן להסיק מהזרם את הפרש הפוטנציאלים אם ידועה ההתנגדות (ע"י חוק אוהם).

גם זרם אלקטרונים מתמשך אינו מעיד על מעבר של מטען אלא רק מעבר של אנרגיה נפרקת, ולראיה נתק את המקור ומיידית תראה שלא קיים שום מטען חשמלי בצד הצורך,אלא אם הוא קיבולי.
המשפט שלך מוכיח בדיוק את ההיפך - שזרם האלקטרונים מעיד על מעבר של מטען.
אם ניתקת את המקור, אז הפסיק הזרם, כלומר הפסיקה תנועת המטען החשמלי אל הצד הצורך (ובחזרה ממנו).
אם בצד הצורך יש אלמנט קיבולי, ואנחנו מדברים על זרם ישר, אז עוד לפני שתנתק את המקור, הוא יאגור מטען עד אשר יתמלא, ואז הזרם לאלמנט זה ידעך ויפסיק (כלומר תפסיק תנועת המטענים) גם מבלי שתנתק את המקור. ואם אנחנו מדברים על זרם חילופין (אודיו) - אותו דבר ייקרה, רק שהאלמנט ייטען ויתפרק באופן תדיר - מה שייתן לכבל אופי של פילטר Low-Pass.

מטען חשמלי בכבל הוא אחד מהדברים שהכי הורסים את הצליל מכיוון שהוא מחליש את הקונטרסט הדינאמי, ויוצר מריחה וטשטוש של תמונת הבמה, אם ישנה כזאת..
כל מטען חשמלי מסביב או בתוך המוליך יכול רק להתקיים דרך אלמנט קיבולי או השראתי
מדבריך נראה שאינך יודע מה זה בדיוק מטען. תנועת המטען החשמלי בכבל היא מה שיוצר את הצליל. אתה כנראה מייחס בטעות כל "מטען" לאגירה מיותרת שלו ע"י אלמנט קיבולי/השראותי. כבל לא צריך לעלות יותר מכמה עשרות ש"ח למטר על מנת שיהיה בעל קיבול והשראות אפסיים לצורכי אודיו.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חברים יקרים (כולל דיגימון).

יש תאריך מוחלט ומוסכם על מבחן עיוור. הוא יצולם בוידאו.

דיגימון.
מקווה שזה לא הדבר היחיד שתתערב בו בפורום.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
מדבריך נראה שאינך יודע מה זה בדיוק מטען. תנועת המטען החשמלי בכבל היא מה שיוצר את הצליל. אתה כנראה מייחס בטעות כל "מטען" לאגירה מיותרת שלו ע"י אלמנט קיבולי/השראותי. כבל לא צריך לעלות יותר מכמה עשרות ש"ח למטר על מנת שיהיה בעל קיבול והשראות אפסיים לצורכי אודיו.

אז זה אתה הראש למכחישים, זה שעומד מאחורי CLIP99....

אם לכבל יהיו קיבול התנגדות והשראות אפסיים אז מה זה אומר בייחס לעכבה שלו??
האם כבל כזה יאפשר תיאום עכבות אפטימאלי בין הכניסה של המגבר למקור שמעביר לו את הסיגנאל??
האם כבל כזה לרמקול יאפשר POWER TRANSFER אופטימאלי לרמקול, וללא גלים חוזרים בתדרים שלא ניתן לחזות אותם מראש??

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,588
נקודות
113
מה קרה לאמוטוקונים....מראה שגיאה...

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני מעוניין להשתתף במבחן העיוור מהצד.
אני משכיב כסף על נמר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מה זאת אומרת לא יודעים? יודעים בדיוק איך זה עובד , כי המדידה מתייחסת לכבל , ולא למשהו אחר. מה העצמות קשורות לעניין? אנחנו מודדים כבלים , לא עצמות . אתה מחליף כבלים במערכת , לא עצמות בראש.

.

אם למשל, תפיסת המדידות שלך מתבססת על כך שאנחנו לא שומעים תדרים שמעל 20 ק"ה אבל כנראה שהמוח כן מגיב לתדרים שמעל 20 ק" ה אז אולי יש בעיה בתפיסת המדידות?

אריה

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
הוליזם הוא יציאה מהקופסה ושיחרור המוח לחשוב במספר כיוונים, ולבחון היבטים שאינם קשורים ישירות לידע קיים או הלוגיקה הנהוגה.
קביעה כי כל הכבלים נשמעים זהה בהתבסס רק על ידע הנדסי נתון (רק הזרם החשמלי קובע את הסאונד) - זה לא הוליזם.

זה נכון,בתקופת מודרניזם התפיסה הייתה
שלכל תופעה יש אמת אחת ואפשרי
להגיע לאמת הזו,היום אנו חיים בפוסטמודרניזם כבר אין אמת אחת,
התפיסה היא שאין מספיק ידע להיות
נחרץ לגבי רעיון שהוא אמת צרופה,
במיוחד מאז שהופיעה מכניקת הקוונטים
שגרמה למבוכה ובא ההבנה שאין
ידע על פנים האטום ומה הוא מכיל בתוכו,
לכן באמת שצריך הרבה דמיון ומחשבה
מופשטת כדי להגיע לקידמה בכל השטחים, באודיו כל יצרן עם עיקרון פיזיקלי משלו
ויש יצרנים יצירתיים שמקבלים הכרה
בזכות כישורים והשגים סונים מעולים,
אבל יש גם אחרים עדיין שיש פחות מעורבות ונשמה במוזיקה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
שלום DigiSUN , איזה יופי שאתה כאן , אני מעביר לך את המקל .....בהצלחה.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
בכבלי אודיו לא זורם DC אלא קומפלקס רחב של תדרי שמע, וכל מטען חשמלי מסביב או בתוך המוליך יכול רק להתקיים דרך אלמנט קיבולי או השראתי, כל אלמנט כזה אם הוא לא מהונדס באופן מוקפד מהווה מכשול להעברת סיגנאל נאמן לשלב הבא בשרשרת.

בכבלי אודיו זורם זרם חשמלי , לא תדרים . הכבל לא יודע שהוא מעביר אודיו אלא רק זרם חשמלי בעוצמות משתנות (ה"קומפלקס הרחב של תדרי שמע") . לכבל בריא , שקוף, אין קיבוליות או השראה (או לפחות לא כאלה שמשפיעים בתחום הרלוונטי לשמיעה) ולכן הוא אינו מתערב, וגם לא אמור להתערב , במה שזורם דרכו . אדרבא , ברגע שהכבל מהונדס עם רכיבים אלקטרוניים או שימוש בחומרים או צורת בנייה שמשפיעים על הזרם אז הוא כבר לא מעביר אות נאמן למקור לשלב הבא. אם זה טוב או רע אזניך יחליטו .

המשפט שלך מוכיח בדיוק את ההיפך - שזרם האלקטרונים מעיד על מעבר של מטען.
אם ניתקת את המקור, אז הפסיק הזרם, כלומר הפסיקה תנועת המטען החשמלי אל הצד הצורך (ובחזרה ממנו).

בדיוק מה שחשבתי כשקראתי את מה שיב7 כתב - סתירה .

מקווה שזה לא הדבר היחיד שתתערב בו בפורום.

נשמח לראות את דיגיסן יותר בפורום.

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
171
נקודות
43
תשדרו בלייב בפייסבוק? :)

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
אם למשל, תפיסת המדידות שלך מתבססת על כך שאנחנו לא שומעים תדרים שמעל 20 ק"ה אבל כנראה שהמוח כן מגיב לתדרים שמעל 20 ק" ה אז אולי יש בעיה בתפיסת המדידות?

אריה
נו , ומה הרבותא? הדיון לא נסוב על יכולת שמיעה מעל תחום מסויים , וברור לכל שכל כבל , פשוט כמו יקר, יכול להעביר תדרים מעל סף השמע . הרי אין כאן טענה שכבל אודיופילי בלבד יכול להעביר תדרים מעל תחום זה. המוח יגיב , בלי קשר לאיך הוא קולט את התדרים הללו , באופן זהה ללא תלות בכבל שנעשה בו שימוש , כל זמן שבין 2 כבלים שנבדקים לא מתקיים הבדל גם בתחום התדרים הגבוה מ-20 קה"ז

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
בכבלי אודיו זורם זרם חשמלי , לא תדרים . הכבל לא יודע שהוא מעביר אודיו אלא רק זרם חשמלי בעוצמות משתנות (ה"קומפלקס הרחב של תדרי שמע")

אתה דמגוג.
הרי הטענה המקורית שלך שבכבל זורם מטען חשמלי...
עכשיו זורם שם זרם?? והזרם הזה לא מכיל זרם משתנה בקצב התדרים???
אז מה זורם שם?? DC :eek:

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
איפה כתבתי שמדובר בDC ? איפה כתבתי שלא עובר שם AC? מדובר בזרם של מטען חשמלי.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אני רק מקווה שרוברט יהיה מספיק הוגן בשביל להעביר את הבשורה הזו ל״אחיו״ ב״ניכר״.

אז זהו שחלק מ"הניכר" חזר לפורום , לטובת העניין התאורטי ו"הפעילות הפוסטית" באתר זה.

אני מציע שנישאר כולנו תמיד חלוקים, מתווכחים ובמיוחד מעניינים..... אבל ביחד(ורד) ......אהה, ושלום עולמי;)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שלום DigiSUN , איזה יופי שאתה כאן , אני מעביר לך את המקל .....בהצלחה.

מעביר לו את המקל? אם הוא התחבר לפורום רק בשביל זה יש סיכוי יותר מסביר שיהיה לו תואר ״מושעה״ מתחת לשם שלו בבוקר.

מה עם מה שסיכמנו? אנא כתוב את התנאים שלך שהיו מקובלים עלי. הכבלים מחר בבוקר אצלי. ביקשת להקדים ל-10:00 בבוקר - קיבלת.

ורק בשביל הפרוטוקול.

שלחתי לרוברט צילום של צ׳ק לפקודתו על סך 10,000 ש״ח ללא תאריך (זה אומר שהוא יכול לפרוע אותו מתי שירצה). שני הכבלים אשר אצטרך להבחין בשינוי מהם לשל רוברט יגיעו אלי מחר.

התנאים הם

1- 20 החלפות
2- אני צריך להבחין בשינוי ב-19 לפחות
3- התרחיש מצולם כל הזמן על ידי שתי מצלמות. אחת מאחורי המערכת לכיוון החיבורים והשניה מצלמת את החלל.
4- החלפה ראשונה אינה עיוורת על מנת שאדע למה להתייחס
5- הבחינה תערך עם מוסיקה שאני בוחר (לא תדרים ולא רעש לבן)
6- במידה ולא אבחין אני מתחייב להעביר לרוברט המחאה על סך 10,000 ש״ח אשר תפרע עד שבוע מיום המבחן ולהיפך
7- משך זמן האזנה לקטעי המוסיקה הוא בהחלטת הנבחן בלבד וכך גם קטעי המוסיקה המנוגנים (ניתן להחליף מתי שרוצים את הקטעים).
8- הנבחן קובע גם את עוצמת ההאזנה ויכול לשנות אותה בכל שלב שיבחר
9- הנבחן צריך להבחין אם קיים שינוי או לא ולא מעבר לכך.
10- מהרגע שהמבחן התחיל אין אפשרות להתחרט. התחרטות משולה להפסד.
11- במידה ואחד הצדדים יתחרט יום לפני המבחן יפצה את הצד השני ב-5000 ש״ח

סגרנו.

יום רביעי הקרוב, שעה 10:00 בבוקר, אצלי.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
נמר, תקרא בבקשה את הפוסט שמעליך (מס' 96) , שנכתב כמובן לפני הפוסט שלך ובלי לראות אותו .......אני חושב שזו צריכה להיות "רוח הפורום".

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אז זהו שחלק מ"הניכר" חזר לפורום , לטובת העניין התאורטי ו"הפעילות הפוסטית" באתר זה.

אני מציע שנישאר כולנו תמיד חלוקים, מתווכחים ובמיוחד מעניינים..... אבל ביחד ......אהה, ושלום עולמי(ורד)

ניכר אחד ספציפי יכול להישאר בתנאי אחד

שידווח מה נסיונו באודיו, ממה מורכבת המערכת שלו, באיזה כבלים התנסה, מתי ועל איזו מערכת.
למה? בגלל סוג הפעילות שלו באתר ועל מנת שנוכל לדעת מהיכן נסיונו אם בכלל.

אני נותן לו (בגלל שאני לארג׳) עד מחר ב-11:00 בבוקר למלא את המשימה הפשוטה והלגיטימית (לא שזה משנה לי) הזו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר, תקרא בבקשה את הפוסט שמעליך (מס' 96) , שנכתב כמובן לפני הפוסט שלך ובלי לראות אותו .......אני חושב שזו צריכה להיות "רוח הפורום".

אני תמיד הייתי ממתנגדי השלום העולמי. רוח הפורום צריכה להיות כפי שהיא היתה לפני שעשינו את ״הטעות״ והחזרנו את כל המושעים. האמת היא שדיגימון לא היה אמור לחזור עקב הוצאת דיבה חריפה נגדי בפעם הקודמת. אבל שוב, אני לארג׳. יקיים את הבקשה - ישאר, לא יקיים - לא ישאר. תמיד יש לו את האתר הכחול בשביל להחריב את תחום האודיו בישראל. שם מנהלי האתר ומקימיו תמיד ישמחו להציג את יבואני האודיו בישראל כנוכלים, רמאים ומוכרים שמן נחשים ללקוחותיהם.

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור