מבחן Blind Test שכמעט והתבצע, אך החלטתי לבטלו מסיבות טכניות. אבל עוד לא אבדה תיקוותינו.

מצב
הנושא נעול.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,588
נקודות
113
לא הבנתי רוברט....אתה רוצה לקחת שני כבלים של גלי צהל ולבחון אם יש הבדל בניהם...? אין הבדל בניהם רוברט.כל המיליון כבלים שהעברתה בגלי צהל אין הבדל בניהם לא בסאונד ולא בכלום אחר.אולי רק בעטיפת הפלסטיק שלהם.
ולמה בדיוק שלא יהיה כבל "מהונדס" כדברך במע' שכולה מהונדסת.בסוף רוצים לשמוע סאונד רוברט סאונד ולא איזו תחנת רדיו עם סאונד מעפן כמו גלי צהל.
ואם אתה לקחתה כבלים כמו בגלי צהל ושמתה אצלך במע ,אז זה מה שכולם צריכים לעשות....?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אני רק מקווה שרוברט יהיה מספיק הוגן בשביל להעביר את הבשורה הזו ל״אחיו״ ב״ניכר״. הרי מי לא רוצה עקשן כזה שילחם לצידו על עידוד החובבים לקנות איכות?
איזו שאלה זו אם רוברט מספיק הוגן? אם אני מפסיד אני מכניס מכונית נפץ לפקולטה לחשמל בטכניון ......

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לא הבנתי רוברט....אתה רוצה לקחת שני כבלים של גלי צהל ולבחון אם יש הבדל בניהם...? אין הבדל בניהם רוברט.כל המיליון כבלים שהעברתה בגלי צהל אין הבדל בניהם לא בסאונד ולא בכלום אחר.אולי רק בעטיפת הפלסטיק שלהם.
ולמה בדיוק שלא יהיה כבל "מהונדס" כדברך במע' שכולה מהונדסת.בסוף רוצים לשמוע סאונד רוברט סאונד ולא איזו תחנת רדיו עם סאונד מעפן כמו גלי צהל.
ואם אתה לקחתה כבלים כמו בגלי צהל ושמתה אצלך במע ,אז זה מה שכולם צריכים לעשות....?

לפי הבנתי כבלים צריכים להיות שקופים, אתה רוצה לשנות את אופי הצליל , שים אקוולייזר.....יותר זול מהכבלים של נמר...ולדעתי לא פחות טוב.....אבל אני יודע אקווליזר זה מוקצה.....

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
ן- Frankly, my dear, I don't give a damn על איך עובי כזה אמור להשפיע...לא מעניין אותי ולא אכפת לי......

יש הרבה רוח, אבל זה כנראה לא יחלוף.
לדעתי אחת ההברקות הטובות ביותר שהיו אי פעם בפורום, (ורד):לב::בעד::כל-הכבוד:

נערך לאחרונה ב:

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
לפי הבנתי כבלים צריכים להיות שקופים,
כמו בכל ציוד ההגברה, שקיפות עולה כסף. תשתמש בכבל של גלי צה"ל, אתה תהפוך לשקוף.

אתה רוצה לשנות את אופי הצליל , שים אקוולייזר.....
איקוליזר לא רק ישנה את אופי הצליל, הוא ימחק ממנו כל טיפת אופי שהיה בו מלכתחילה.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
כמו בכל ציוד ההגברה, שקיפות עולה כסף. תשתמש בכבל של גלי צה"ל, אתה תהפוך לשקוף.
איקוליזר לא רק ישנה את אופי הצליל, הוא ימחק ממנו כל טיפת אופי שהיה בו מלכתחילה.

להיפך , הכבלים הפשוטים והזולים ביותר הם גם השקופים ביותר. שקוף במובן של אי השפעה על המטען החשמלי שזורם בכבל - ללא קיבול , ללא השראה , ללא התנגדות , ללא עיוותים - או לפחות לא כאלו שנמדדים תחת 20000 הרץ. ואלו גם הכבלים האידיאלים - בתיאוריה לפחות - באופן מעשי לעתים צריך לרסן תחומי תדרים או לשנות את ההיענות לפי טעם אישי . מאידך אתה צודק לגבי האיקולייזר , גם אני לא מתלהב מהשימוש במכשיר כזה , אך לא מבחינת המהות אלא מבחינת אופן הפעולה שלו. לתמרן את תחום התדרים זה לגיטימי אבל מומלץ לעשות את זה באופן פסיבי ולא אקטיבי . איקולייזר מוליך את האות החשמלי במסלול חתחתים ארוך של אלקטרוניקה סבוכה שמכניסה בו עיוותים ורעש , אבל כבל הכולל רכיבים פסיביים ו/או בנוי בצורה מסוימת משיג את אותו אפקט ללא כל המרעין בישין הללו. אגב כבלים , רוברט טען פעם שניתן לחקות בעלות אפסית את המאפיינים החשמליים של כל כבל יקר באשר הוא , וזה די הגיוני כאשר מקבלים את העובדה שכל כבל , מהזול ליקר ביותר , בסך הכל מוליך מטען חשמלי.

נערך לאחרונה ב:

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
אם הייתי צריך לתכנן כבל, הייתי שם במקום ההליום חנקן נוזלי ודואג שהכבל יהיה קרוב למינוס 273 מעלות צליוס , להלן "מוליך על 0 התנגדות" :)
ואז הייתי מתערב עם כל אחד שהכבל שלי ינצח !

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
אני משתמש בכבלים של אודיו כ- 45 שנה, בנוסף שרתתי בגלי צה"ל כטכנאי תחזוקה במעבדת האודיו של התחנה בסדיר + 25 שנה במילואים . עסקתי בכיוון אולפנים, כיוון טייפים רב ערוציים ובעיקר ובשנים האחרונות של המילואים שלי בבניה של אולפנים .
אתה בוודאי מכיר את בני יהודאי, יש לך קשר איתו ?
הייתי שכן שלו לפני 40 שנה או משהו כזה...

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
מערכת ביתית hiend זה לא אולפן רדיו.
בתחום שלנו אנחנו מנסים להפוך עולמות בשביל לגרד עוד טיפה פרטים שקט ודינאמיות.
ישנם עוד המון פרמטרים שמשפיעים על הסאונד כולל חומר הבידוד סוג הסיכוך .......יצרנים יוצאים מכליהם בשביל המטרה הזאת.
הינה דוגמה : יש חברה שתואנת שכל סיכוך ובידוד מלבישים ליכלוך על הכבל . כמדומני התופעה נקראת סקין אפקט והם תואנים שהסיגנל רץ על קליפת הגיד ולכן הם יצרו כבל מגיד שטוח דקיק כמו נייר אלומינים ועתפו אותו במין שרבול שנראה כמו שקית מנילון לסנוויץ. התוצאה היא צליל ממש צלול ופתוח וגם טיפה יותר רזה.
לי בזמנו היה בבית כזה ונאוטק 3001 . שניהם לא יקרים !! בסביבות 1000 שח .
ההבדלים היו ענקיים במיוחד בשקיפות ובנקיון .
אבל אתה היתה פוסל כבל כזה למבחן בגלל שהוא מהונדס לא קונבנציונלית !!!

עוד דבר חשוב להבין יש מערכות שכל הבדלון קטן מורגש ויש מערכות שלא.
בדיוק כמו שיש מכוניות שרק נוגעים בגז הן טסות ויש כאילו שלוחצים פול גז יש קירקושים וכלום לא קורא.

לדעתי אולפן רדיו וגם חלק גדול מהמערכות משול למכונית השניה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
חשבתי רבות אם להגיב, אבל בכל זאת משפט אחד קצר.

אנשים שמציגים את דעתם כעובדות מדעיות - לא יושב לי טוב בראש

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
איזו שאלה זו אם רוברט מספיק הוגן? אם אני מפסיד אני מכניס מכונית נפץ לפקולטה לחשמל בטכניון ......
לא צריך לפוצץ פקולטה בטכניון כי יש בוגרי טכניון שחושבים אחרת ממך.

שאלה שמעניינת אותי רוברט, אם אני מספר על פרופסור בפיזיקה, פרופסור קציר, מרצה בסגל של אוניברסיטת תל אביב, שבהרצאה אינטרנטית באוניברסיטה דיבר על הקשר בין צליל למוח. הביא דוגמאות של נגנים שנגנו על כלים שונים, הסביר איך הכלים מפיקים צליל, הסביר על מבנה האוזן ודיבר על פסיכואקוסטיקה.
אתה מנסה לחפש הרצאות כאלה או שאתה יודע הכל וחבל לך לבזבז זמן על שטויות?

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

אלא אם כן הם בעצמם מדענים.

אריה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אתה בוודאי מכיר את בני יהודאי, יש לך קשר איתו ?
הייתי שכן שלו לפני 40 שנה או משהו כזה...
יש לי קשר ממש לעיתים רחוקות איתו כשאני מתקשר לתחנה והא עונה לי בפיקוח, היה לו את ה-CX500 , זוכר את האופנוע הזה? 500CC עם 50 סוסונים.....הכל במזל 5

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מערכת ביתית hiend זה לא אולפן רדיו.
בתחום שלנו אנחנו מנסים להפוך עולמות בשביל לגרד עוד טיפה פרטים שקט ודינאמיות.
ישנם עוד המון פרמטרים שמשפיעים על הסאונד כולל חומר הבידוד סוג הסיכוך .......יצרנים יוצאים מכליהם בשביל המטרה הזאת.
הינה דוגמה : יש חברה שתואנת שכל סיכוך ובידוד מלבישים ליכלוך על הכבל . כמדומני התופעה נקראת סקין אפקט והם תואנים שהסיגנל רץ על קליפת הגיד ולכן הם יצרו כבל מגיד שטוח דקיק כמו נייר אלומינים ועתפו אותו במין שרבול שנראה כמו שקית מנילון לסנוויץ. התוצאה היא צליל ממש צלול ופתוח וגם טיפה יותר רזה.
לי בזמנו היה בבית כזה ונאוטק 3001 . שניהם לא יקרים !! בסביבות 1000 שח .
ההבדלים היו ענקיים במיוחד בשקיפות ובנקיון .
אבל אתה היתה פוסל כבל כזה למבחן בגלל שהוא מהונדס לא קונבנציונלית !!!

עוד דבר חשוב להבין יש מערכות שכל הבדלון קטן מורגש ויש מערכות שלא.
בדיוק כמו שיש מכוניות שרק נוגעים בגז הן טסות ויש כאילו שלוחצים פול גז יש קירקושים וכלום לא קורא.

לדעתי אולפן רדיו וגם חלק גדול מהמערכות משול למכונית השניה
הכבלים באולפן רדיו זהים לחלוטין לאלו שבאולפן הקלטות, ובאולפניים כאלה , (עם כבלים פשוטים ) מוקלטת כל המוסיקה שאתה משתמש בה לבדוק את הכבלים המהונדסים שלך.

אתה לא מוצא עניין זה ציני ומגוחך?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113

הכי טוב אנשים הוליסטים, קוראים בקפה, אסטרולוגים ושאר וודואיסטים (בכל תחום לא רק באודיו)

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לא צריך לפוצץ פקולטה בטכניון כי יש בוגרי טכניון שחושבים אחרת ממך.

שאלה שמעניינת אותי רוברט, אם אני מספר על פרופסור בפיזיקה, פרופסור קציר, מרצה בסגל של אוניברסיטת תל אביב, שבהרצאה אינטרנטית באוניברסיטה דיבר על הקשר בין צליל למוח. הביא דוגמאות של נגנים שנגנו על כלים שונים, הסביר איך הכלים מפיקים צליל, הסביר על מבנה האוזן ודיבר על פסיכואקוסטיקה.
אתה מנסה לחפש הרצאות כאלה או שאתה יודע הכל וחבל לך לבזבז זמן על שטויות?

אריה
אין קשר בין ההרצאות שלו לנושא הדיון , טחנו נושא זה דק דק לפני מס' שבועות .

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
איך אתה יודע שאין קשר? חיפשת את ההרצאה?

אריה
אריה, עיין בבקשה בהתדיינות הקודמת שלנו , התשובה שם.

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור