התלבטות בין pre+power לבין integrated

Dan Ganon

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
היי חברים
מתחבט בשאלה האם כדאי להשקיע בintegrated moon neo 250i או audio analog-fortissimo .
או עדיף pre ו power ששמעתי של pro-ject box שלחלוטין אהבתי ..
ישודך לרמקולים focal aria 936

תודה לעוזרים

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
אף אחד לא יעזור לך בקבלת החלטה מה טוב בשבילך.
אתה חייב לשמוע את שתי האופציות..
יגיעו "מומחים" ויגידו לך ככה או ככה או להחליף את הרמקול/החוטים וכו'....
ולא מן הנמנע שיציעו לך בפרטי ציוד שהם מנסים להפטר ממנו..
ואז גם יגיעו בעלי אותה הגברה שלא שמעו את הרמקולים שלך ויגידו לך שזה הכי טוב בעולם.
בקיצור- הכל חרטא..
יש לך בחירה קלה- אהבת משהו. כעת רק נותר לבחון האופציה השניה ולקבל החלטה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
כפי שרשמו מעלי, הדרך הכי טובה היא להאזין לרכיבים הסטאפ שלך, רק אתה תדע מה עדיף עבורך.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
מלבד אוזניך שיקשיבו ,יש את הנושא הכספי.
פרה פאוור מצריך כבל חשמל נוסף ואינטרקונקט
נוסף.

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
תשובות:
מבין 2 האפשרויות (ולמה לא יותר?) ה-pro-ject box עדיף על האנטגריטד של moon neo 250i.
ה-focal aria 936 די נציל Sensitivity: 92dB אך העכבת שלו קצת קשה:
Impedance: 8 ohms nominal, 2.8 ohms minimum.
המגבר המומלץ: Recommended amplification: 50–300W.
ה-moon neo 250i על הגבול התחתון (Output Power at 8Ω 50 Watts per channel)!
ה-pro-ject box (אם זה הדגם? Pro Jext Amp Box 32) נותן כמעט כפול: 2 x 110W / 180W @ 8 ohms / 4 ohms
מתייחס ל-180W ב-4 אוהם ומגדיר 90W אמתי ב-8. לא 110W כמו שנתון עם הרמקול המיועד...
יתרון נוסף ל-pro-ject זה החיבורי XLR, המאפשרים לקרב את ההגברה לרמקולים ולהתרחק בין המגבר לקדם.
כבל XLR פשוט שתוכל אפילו לעשות לבד, יהיה שקוף מכל דבר שתקנה בממון רב.
הייתי מציע לך לכוון למספר יותר קרוב להספק הדרוש (150W ומעלה!).
אם הייתה בתערוכה, אחיו הגדול של הרמקול, הודגם עם אינטגריטד של איזוטריק עם הספק של 120W וידו קצרה.
בהצלחה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
תשובות:
מבין 2 האפשרויות (ולמה לא יותר?) ה-pro-ject box עדיף על האנטגריטד של moon neo 250i.
ה-focal aria 936 די נציל Sensitivity: 92dB אך העכבת שלו קצת קשה:
Impedance: 8 ohms nominal, 2.8 ohms minimum.
המגבר המומלץ: Recommended amplification: 50–300W.
ה-moon neo 250i על הגבול התחתון (Output Power at 8Ω 50 Watts per channel)!
ה-pro-ject box (אם זה הדגם? Pro Jext Amp Box 32) נותן כמעט כפול: 2 x 110W / 180W @ 8 ohms / 4 ohms
מתייחס ל-180W ב-4 אוהם ומגדיר 90W אמתי ב-8. לא 110W כמו שנתון עם הרמקול המיועד...
יתרון נוסף ל-pro-ject זה החיבורי XLR, המאפשרים לקרב את ההגברה לרמקולים ולהתרחק בין המגבר לקדם.
כבל XLR פשוט שתוכל אפילו לעשות לבד, יהיה שקוף מכל דבר שתקנה בממון רב.
הייתי מציע לך לכוון למספר יותר קרוב להספק הדרוש (150W ומעלה!).
אם הייתה בתערוכה, אחיו הגדול של הרמקול, הודגם עם אינטגריטד של איזוטריק עם הספק של 120W וידו קצרה.
בהצלחה
הייתי מציע להיזהר מפסקנות יתר, במיוחד כזו שמבוססת על specs ולא על האזנה.
  • הכפלת ההספק נותנת תוספת של 3dB, שספק אם תרגיש בה. כנראה שהרמקול שלך עצמו הוא ±3dB...
  • אלא אם מימדי החדר שלך עצומים ואתה שומע בעוצמות מטורפות, לא תזדקק גם ל-50W. כבר שמונת הוואטים הראשונים יתנו לך עוצמה סותמת אוזניים של 95dB SPL מכל רמקול במרחק של 4 מטרים ממנו
  • אם כבר הוואט הראשון בעייתי, כל השאר לא משנים הרבה -- לך תשמע אם אתה אוהב את הצליל!
  • אלא אם מימדי החדר שלך עצומים, לא תרגיש בהבדלים בין XLR ל-RCA באורכי החוטים הרלוואנטיים
  • זה שההגברה היא זו שכשלה עקב זה שהספק המגבר הייה 120W זוהי פרשנות אישית של כותב הפוסט, מה גם שהחדר שם הייה גדול ורועש
אני מציע ללכת ולשמוע -- לא לחסוך במאמץ ולא לדלג על שלבים -- ואולי לשקול דגמים נוספים.

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
היי חברים
מתחבט בשאלה האם כדאי להשקיע בintegrated moon neo 250i או audio analog-fortissimo .

תודה לעוזרים

אוי ואבוי על התגובה שקיבלת ממר לנג היקר. זו אותה תגובה שגורמת לאנשים לעשות טעויות דרמטיות ואז המערכת שלהם נשמעת בערך כמו שמכונית נוסעת עם 4 גלגלים מפונצ׳רים. להתייחס לבחירה על פי כמה וואט המגבר מוציא ובהתאם לזה להתאים מגבר לרמקול זה כמו להתאים בחורה לגבר על פי גובה ומשקל של שני בני הזוג. יש עניין כזה, משהו מוזר אמנם אבל קיים, קוראים לו איכות צליל.

ועכשיו לתגובה.

הרמקולים שלך לא יעבדו עם הפרוג׳קט המדובר אפילו לא בצחוק. הסיבות לכך הן מגוונות. אחת מהן היא העדר כוח לעומת ה-moon והשניה היא העדר סאונד לעומת ה-moon. הפרוג׳קט הוא מוצר מעולה עבור מערכות צנועות ולא שקופות מידי. הפוקאל שברשותך, שאני מכיר היטב, זקוק להגברה מאוד איכותית, מאוזנת ודינמית. ה-moon עולה על הפרוג׳קט בתחומים הללו בקלות בלתי נסבלת.

שים בצד את עניין הוואטים חביבי. שמעתי את האלקטרה הישן עם מגבר מנורות 25 וואט שנשמע איתו מצוין בעוד מגבר טרנזיסטורי של מיוזיקל פידלטי היה נשמע איתו אסון.

בין שני אלה, בלי לחשוב פעמיים, ה-moon יהיה טוב מהפרוג׳קט בכל אספק שתוכל לבחון.
הפרוג׳קט לרמקול הזה יהיה טעות מוחלטת. הוא לא מיועד לזה, הוא לא מתיימר להיות שם, הוא לא מתאים לך.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
היי חברים

תודה לעוזרים

אני הייתי קונה פרה ו פוואר מאותו
יצרן, זה ימנה ממך בזבוז זמן וכסף.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני הייתי קונה פרה ו פוואר מאותו
יצרן, זה ימנה ממך בזבוז זמן וכסף.

נכון. השאלה היא איזה קדמגבר ומגבר הספק. הפרוג׳קט רחוק מלהתאים לרמקולים הללו. הם דורשים אלקטרוניקה מאוד איכותית ומאוזנת. הפרוג׳קטים הם הפתרון המושלפ למערכת היי פיי טובה. אבל להשוות אותם ל-moon 250i זה פשוט לא לעניין.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
נכון. השאלה היא איזה קדמגבר ומגבר הספק. הפרוג׳קט רחוק מלהתאים לרמקולים הללו. הם דורשים אלקטרוניקה מאוד איכותית ומאוזנת. הפרוג׳קטים הם הפתרון המושלפ למערכת היי פיי טובה. אבל להשוות אותם ל-moon 250i זה פשוט לא לעניין.

לא התכוונתי לפרוג'קט,
אלא הגברה טובה מאותו יצרן
לחסוך שידרוגים ממשולב לpre +power.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
סים אודיו זה ליגת העל.
לא חושב שפרוג'קט מכוונים לשם (לפחות לא בהגברה).

נערך לאחרונה ב:

Dan Ganon

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
תודה רבה חברים על התגובות .
תמיד אפשר לקבל עצב טובה בפורום הזה .
אכן נותר לי להאזין לשני השילובים אם כי אני יכול להסכים כי הפרוגקט וה moon אינם באותה רמה , העניין הוא שה moon נמכר מתצוגה , ה project חדשים , תמיד היה לי איזשהו חסם ליד 2 אבל החלטתי להתגבר על זה עכשיו כדי להשיג תמורה טובה יותר , מקווה שייצא טוב :) ...
לא ראיתי התייחסות ל audio analogue fortisimo שמוציא על הנייר w 100 ...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עזוב את הוואטים בצד. מ-100 וואט בריאים אתה מסודר.

ה-moon הוא מגבר מאוד מאוזן, לא חריף ודינמי שיכול לשבת על הפוקאל שלך בקלות. אבל אין יותר טוב ממשמע אוזניים.

אני ממליץ לך להשוות בין שניהם ולהחליט.

לגבי התצוגה. זה לא מגבר שעובד בדיסקוטק. גם אמיר ארמה הוא אודיופיל שיודע להתייחס לכבוד למוצר. שנית, גם על תצוגה יש אחריות.

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
ה-moon רק 50W

אין וואט בריאים או חולים. כל וואט אותו הדבר. כמו קילו נוצות וקילו ברזל.
יתכן, ולמגבר יש גם Dynamic Headroom, שאומר שהמגבר יכול להוציא יותר מההספק הנקוב לפרק זמן קצר.
אך כל עוד אין נתון ולא נאמר ע"י היצרן שיש, צריך להתייחס שאין. מה גם שלא ידוע כמה...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ומה עם במה, מיקרו דינמיקה, מהירות, תמונת סטריאו, נקיון, תלת מימדיות, טבעיות. איפה הנתונים שלך להחליט מרחוק?

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
בהתאם למידע שיש במרשתת - התייחסתי.
הפרמטרים שאתה מדבר עליהם: תדע רק משהציוד הנ"ל יתנגן בחדר המיועד.
חלקם לא קשורים להגברה, אלה לרמקול והאקוסטיקה בחדר, העמדתם והמידע במקור (נגן). כאן מדובר בבחירת הגברה.
עצות כמו: לך תשמע ותחליט לפי האוזן, היו כבר למכביר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כתבתי שה-moon מאוזן מאוד ולא חריף. הפוקאל הוא רמקול פתוח שנוטה ל בהירות.

המידע שיש ברשת מספר לך על התאמה חשמלית וגם הוא מידע חלקי. לא ממליצים ככה.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
יש מגברים שמתוכננים טוב יותר ומסלול הסינגל שלהם קצר יותר, ולכן הם יפיקו צליל איכותי יותר. שלא לדבר על איכות הרכיבים. לזה - בין היתר -הכוונה ב"וואטים בריאים". כמובן שיש גם ענייני טופולוגיה נוספים, תכנון של קלאס Aאו B ועוד כהנה וכהנה הבדלים שגורמים לכל מגבר להשמע אחרת ולהיות מסוגל "לדחוף" רמקולים בצורה שונה. אז כן, יש בפירוש הבדל בין וואטים לוואטים.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
תודה רבה חברים על התגובות .
תמיד אפשר לקבל עצב טובה בפורום הזה .
אכן נותר לי להאזין לשני השילובים אם כי אני יכול להסכים כי הפרוגקט וה moon אינם באותה רמה , העניין הוא שה moon נמכר מתצוגה , ה project חדשים , תמיד היה לי איזשהו חסם ליד 2 אבל החלטתי להתגבר על זה עכשיו כדי להשיג תמורה טובה יותר , מקווה שייצא טוב :) ...
לא ראיתי התייחסות ל audio analogue fortisimo שמוציא על הנייר w 100 ...
תבדיל בין יד 2 לתצוגה.
תצוגה של יבואן מגיעה עם אחריות והתחייבות למוצר תקין.
אם יש בעיה יש כתובת.
בניגוד ליד 2 אין כאן הימור או סיכון.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור