אפל X - משיקה שלושה אייפונים, טלוויזיה ושעון

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
719
נקודות
113

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
יואל,

סקירה טובה מאוד ברמה גבוהה מאוד, ברמה אחת מעל כולם ;).
כך אני מכיר אותך כותב באוטו ובמגזינים אחרים שכתבנו ביחד או שאתה היית בד"כ עורך.

רק שהכתיבה שלך לא תפסק :).

תומר

aviram_1

אוהב את התחום
מעורבות
8
נקודות
18
ההשקה היתה ארוכה וקצת מייגעת , אבל האייפון X עושה חשק

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
שונא את Apple.
המכשירים הטובים בעולם!
תודה על הסקירה :בעד:

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
יואל,

סקירה טובה מאוד ברמה גבוהה מאוד, ברמה אחת מעל כולם ;).
כך אני מכיר אותך כותב באוטו ובמגזינים אחרים שכתבנו ביחד או שאתה היית בד"כ עורך.

רק שהכתיבה שלך לא תפסק :).

תומר

תודה רבה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
נראה כי Apple העתיקו את הכל מ-Samsung בשביל לסגור את הפער - מסך ועיצוב, זיהוי, טעינה, עמידה נגד רטיבות.. וגם את המחיר.

אין שום דבר חדשני. לא פלא שהמניה ירדה

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
מיכאל צודק בהחלט,
הכל מועתק מסאמסונג וחוואווי...
בכתבה כתבת (כמו עוד הרבה עיתונאים) בקשר לשעון שזה מהפכה , ציטוט:
"ותכונה חדשה אחת שלו, עשויה לחולל מהפכה בשימוש בשעונים ובמכשירים סלולריים גם יחד. השעון החדש מוצע כקודמו ללא סים, עם שפע תכונות – אבל בניגוד לו, יש לדגם החדש גם אופציה לשימוש עם סים. המשמעות: השעון יכול להיות, במגבלות, הסלולרי החדש."
לסאמסונג יש כבר מזמן שעון עם יכולת סלולרית (עדיין לא מיובא לארץ)
ולי יש כבר על היד מזמן מזמן (יותר משנה) שעון אנדרואיד מלא,
מערכת הפעלה אנדרואיד רגילה , מד דופק וצעדים, לשעון יש את כל הקישוריות GPS, WIFI, בלוטות, וכמובן סים, סים רגיל קטן, רק לשים סים ויש סים :) , מכשיר סלולרי לכל דבר....
והשעון עלה לי רק 74 דולר, אתה מוזמן לבדוק:
NO-1 D6
וזה עוד הדגם הישן ,
אז אנא ממכם העיתונאים אוהבי אפל לשכתב את ההיסטוריה, לא יילך לכם הפעם...

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
לאריקס
לא כתבתי ששעון זה הוא ראשון מסוגו בכלל, ציינתי שהוא ראשון מסוגו אצל אפל. התייחסתי לאפשרות שייצור מהפכה בשימוש כזה (אם יתקבל בקנה מידה גדול וייצור "טרנד").

לגבי סמסונג, חוואי, ואחרים מול אפל - ועניין זה מתייחס גם לשעון - העניין אינו במוצר לכשעצמו (לפחות לא בינתיים), אלא במעמדו של היצרן ובמוצרים שלו.

כלומר, מסיבות שאינן קשורות לנתוני המכשיר, למפרט, ליכולת ושאר ירקות, אלא למעמדו כחלוץ, קובע טרנדים, מוביל, זה שנמצא בשימוש אצל "קובעי דעת קהל" אחרים, ושאר עניינים שהם מעבר לצרכנות נטו.
ממש לא משנה שלקסוס אמינה ממרצדס (ובהפרש), היא לא יוצרת טרנדים ברכב, מרצדס כן. למה? גם כי מרצדס "המציאה" את המכונית. או הובילה בבטיחות, נגיד.

ההשקה של אפל עוררה עניין כביר בעולם, הרבה מעל ומעבר להכרזה על דגם/דגמים של סלולרי בפרט, של מוצרים בכלל. והשווה להכרזות דומות של יצרנים מובילים אחרים - שהם לא אפל.

ההערה האחרונה, עם כל הכבוד לכבודו, היא מהסוג שבעיקרון אינו ראוי לתגובה, ובכל זאת.
להתחיל ממשפט שלא הבנת, לספר על דבר שהוא ישן מאוד וידוע אפילו לכותב שורות אלה, לטרוח בהוכחה ומשם להגיע ל"עיתונאים אוהבי אפל" שעסוקים ב"לשכתב את ההיסטוריה", זה עניין, ובכן, בעייתי.
ומכיוון שאני לא "אוהב" אפל(?), ולא נראה לי שכתבתי משהו האמור לשכתב היסטוריה(??), כמו אותם עיתונאים עלומים(???), שלא לדבר על כך שלא "ילך לכם הפעם"(????). מאיפה הבאת את זה?

נראה לי ראוי כי מישהו יסתכל על עצמו במראה וינסה לברר מאיפה הגיעה ראיית דברים כזו.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
נראה כי Apple העתיקו את הכל מ-Samsung בשביל לסגור את הפער - מסך ועיצוב, זיהוי, טעינה, עמידה נגד רטיבות.. וגם את המחיר.

אין שום דבר חדשני. לא פלא שהמניה ירדה

אפל הציגה מוצרים.
העובדה שכל העולם ואשתו, כולל שלושת הילדים, עושים מזה עניין בקנה מידה עולמי - בעידוד אפל כמובן, ועוד גופי תקשורת צמאי-רייטינג, ועוד המוני גיקים שמייחסים חשיבות עליונה לסלולרי האחרון שיתיישן תוך יומיים, ו/או יאותגר על ידי יצרן אחר, והכל עם תעשיית שמועות שהפכה תופעה בזכות עצמה, אינה משנה מכך שמההתחלה ועד הסוף מדובר במוצרים.

כן, לאפל, באזורים מסוימים יש מעמד מוביל וטרנדי (מה שגורם לאחרים לפתח רגשות אישיים כלפי חברה למטרת רווח), אבל אלה מוצרים.

מי שציפה למשהו חדשני, פספס את מהות העניין. העניין הוא להמשיך ולהיות בחזית הטכנולוגיה והדגמים. לא מעבר. נקודה.

העתיקה מסמסונג? באמת? אפל?
החברה שהעתיקה את שם המותג שלה (מקינטוש מהאודיו), הסימן שלה (אפל של החיפושיות), מרכיבי טכנולוגיה בסיסיים שהובילו אותה (עכבר מזירוקס), ושבכלל עשתה קריירה מהעתקה - העתיקה כמה מרכיבים מסמסונג? חוצמזה, גם סמסונג העתיקה ממנה, ושתיהן יעתיקו בלי בושה כל מרכיב שיתגלה כמוצלח ו/או מייצר כספים ו/או יכול לאיים עליהן.

ובקשר למניה, אין משמעות לתנודה מסוג כזה, ותגובות שוק מהסוג הזה לא באמת מלמדות דבר, בוודאי לא אחרי סחרור כזה.

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
אפל כיצרנית של טלפון חכם היא Market Leader.

Market Leaders נוצרים כתוצאה מחדשנות או מהמצאה של משהו שלא היה קודם. אין הכרח שה Market Leader יהיה גם זה שחלקו בעוגת השוק היא הגדולה ביותר - זה לא ממש קשור במכירות.

Market Leaders לא מתקיימים לעד אבל,עוד לא היה המקרה ש Market Leader הובס ואת מקומו,באותו התחום ועל אותו מוצר,תפסה פירמה אחרת ולקחה את המנהיגות

את כל זה באפל יודעים ויודעים היטב,וזו גם הסיבה שהכרזה שלהם על מכשיר חדש שונה מהכרזה של כל יצרן אחר באשר הוא בתחום הזה.

הינה דוגמא:

כשאפל הכריזו על איפון 7 הם הודיעו שאין עוד צורך בשקע האוזניות ומי שרוצה להאזין לאודיו מהאיפון שלו שיואיל לרכוש אוזניות שן כחולה.

מה קרה בשוק - אצל המתחרים האחרים?

חלק התעקשו לא רק להשאיר את החור של האוזניות אלא,גם,ציינו את זה לתועל הצרכן המתלבט כדי שיבחר בשלהם ולא של אפל.

חלק יישרו קו וגם להם אין שקע אוזניות ויואיל הצרכן לרכוש אוזניות שן כחולה אם רצונו לאחזר אודיו מהנייד שלו.

...ואחרים: עשו טוויק "קטן" למגברי האוזניות שלהם,סילקו את החור לאוזניה אבל הוסיפו כבל USB,בצד אחד,ושקע TRS בצידו השני שאליו אפשר לחבר אוזניות חוטיות.

אם אפל לא היו מתעקשים לחולל שינוי בקישוריות של אוזניות לטלפון החכם אז לא היה קורה כל מה שצויין לעיל וזה כן קרה כי זה שוק מאוד תחרותי שיש בו.....Market Leader אחד.

מנחם.

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
@יואלפלרמן

מה באמת קורה בגיזרת האודיו אצל שלושת האיפונים שהוכרזו. בכל מה שקשור להכרזה,פה ובאתרים אחרים,לא מצאתי התייחסות לזה. ידוע לך?

מנחם

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
בשלב זה, כך נראה, כולם התרגשו מהמופע, ומספר אתרי טכנולוגיה קיבלו מכשירים לסיבוב התרשמות ראשון. לא ראיתי התייחסות בהצגה לעניין זה (אולי פספסתי), אבל ללא ספק זה לא היה בחזית העניינים.

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
תודה.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
שלום,

ראשית, אומרים, כותבים מכנים וואווי, סמסונג.
שנית, אפל לא הראתה לעולם איזה חידוש מרענן! ההכרזה הייתה יפה, מושקעת ומלווה בהרבה רעש תקשורתי.
שלישית, באייפון 10 אפל התקרבה לסמסונג, זה קורא לשתי החברות, לא צריך להתרגש.
רביעית, המחיר של האייפון ,10 הוא פאקינג מתחיל ב-1,000 דולר, הרבה מאוד כסף.
חמישית, לאייפון 8, 8 פלוס ו-10, יש צליל יותר חזק עם מובנות דיבור יותר טובה משל סמסונג S8/נוט 8, אל. ג'י. V30.
שישית, אפל לא השקיעו שום דבר במכשירים פרט לרמקולים הסטראופוניים, אין שום דבר בגזרת האודיו.
שביעית, המשפחה שלי "חולה" על אייפון 7 פלוס (האישה, הבן והבת), הם לא מחליפים את האייפונים בשביל שום הון שבעולם. משפחתי, מדווחת שהמכשירים הם סוסי עבודה, אני לעומתם אוהב את סמסונג, זה טוב לכולם :).
שמינית, רק לי יכולת ואפשרות לבקר את יואל, הכתבה שלו טובה מאוד ועניינית. נקודה.

תשיעית, חג שמח ושנה טובה :D.

תומר

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
...ואחרים: עשו טוויק "קטן" למגברי האוזניות שלהם,סילקו את החור לאוזניה אבל הוסיפו כבל USB,בצד אחד,ושקע TRS בצידו השני שאליו אפשר לחבר אוזניות חוטיות.

אם אפל לא היו מתעקשים לחולל שינוי בקישוריות של אוזניות לטלפון החכם אז לא היה קורה כל מה שצויין לעיל וזה כן קרה כי זה שוק מאוד תחרותי שיש בו.....Market Leader אחד.
אולי אפל היא מובילת השוק, אבל לדעתי השוק הזה הולך לאבדון בגלל הגחמות שלה.
לגבי שקע האוזניות שנעלם, זה נעשה מתוך חזירות נטו ובצע כסף.
אם לתמצת את שני הסרטונים המצורפים- למה אפל צריכה ל"בזבז" כסף על מוצר שלא מכניס כסף?
לכן הפתרון הטוב ביותר (עבור אפל כמובן) הוא להסיר את השקע 3.5 מ''מ.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
לאריקס
לא כתבתי ששעון זה הוא ראשון מסוגו בכלל, ציינתי שהוא ראשון מסוגו אצל אפל. התייחסתי לאפשרות שייצור מהפכה בשימוש כזה (אם יתקבל בקנה מידה גדול וייצור "טרנד").
כתבת גם כתבת "עשויה לחולל מהפכה בשימוש בשעונים ובמכשירים סלולריים גם יחד"
כל שאר התגובה שלך זה פלפולי מילים...
ואם נדייק, את המהפכה עשו דווקא סאמסונג בתחום השעונים החכמים,
לראיה, היה לי (ועדיין יש לי) שעון חכם של סאמסונג (Samsung gear) שנים עוד לפני שבאפל חשבו בכלל להוציא שעון חכם, בכלל , יש לי כמה שעונים חכמים, הכיף להתאים את השעון לאווירה ולצרכים...
אז אם לדייק, למה לא כתבת שסאמסונג עשו את המהפכה ואפל העתיקה?

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
מכיוון שאני כותב על שעונים אי אלה שנים (במקום אחר), ארשה לעצמי לציין, בפעם האחרונה, שעניין זה ידוע.

מה שכתבתי, והבאת, הוא עניין השינוי.
שינוי נוצר לא דווקא בגלל הדבר עצמו אלא בגלל מי שמביא אותו, דוחף אותו, מעניק לו הכשר, מסדר לו ביצוע מוצלח - אפילו אם הוא לא ראשון.
המהפכה היא לא במוצר, היא בשימוש, ושימוש הוא פונקציה של דברים כמו תזמון, הכרה, בשלות ועוד כמה.
יש להבדיל בין העתקה ובין יישום של טכנולוגיה קיימת.
אפל העתיקה לא מעט דברים, במקרה הזה/כזה לא מדובר בהעתקה.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
מי שמביא אותו, דוחף אותו, מעניק לו הכשר זה סאמסונג, ביצועי שעון אפל לא מתקרבים לביצועי שעוני סאמסונג, הם אלו שהביאו את השינוי, על מה אתה מדבר ? איזה שינוי חדש (שאפל לא העתיקה) יש בשעון שאפל הכריזה שאין בסאמסונג , למה לכתוב סתם דברים ? אנא ממך, נא לא לשכתב את ההיסטוריה !!!
(שלא לדבר על שום חידוש במכשירים הסלולרים, רק העתקה מסאמסונג, ראוי גם לציין שאת המסכים לאפל סאמסונג מייצרים :) )
אז נאמר כך,
לא אפל ולא שום חברה אחרת תצליח להביא הכשר ודחיפה לתחום השעונים יותר ממה שיש, אסביר את דברי:
הנישה היחידה שהשעונים החכמים התרוממו קצת זה בזכות מדדי קצב לב, צעדים, רמת חמצן בדם ובקרוב לחץ דם (של סאמסונג כמובן), היה מצויין לספורטאים ולאנשים שיש להם בעיות בריאות, השוק הזה נחלש מכיוון שהמכשירים החדשים (של סאמסונג בעיקר) מצויידים בחישנים הנ"ל ממילא ובתוכנות כושר...
את שוק השעונים החכמים אני מכיר לא בתור אחד שכותב אלא בתור משתמש של יום יום...
אסכם ואומר שבתור משתמש בשעון שיש לו יכולת סלולרית אין שימוש יעיל לסים בשעון כמחליף מכשיר סלולרי:
1. מסך קטן מידי
2. לא נח לדבר, אלא אם נשתמש בדיבורית באוזן
3. ביצועי סוללה (בעיקר בשימוש כסלולרי , או זמן מסך ארוך ליישומים אחרים)
ממה שאני רואה סביבי (הסביבה הקרובה בעיקר) יש חזרה לשעוני היוקרה האנאלוגיים...
בנימה אופטימית אני רק מקווה שמלמדים ילדים איך לקרוא שעון אנאלוגי :)

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
בניו יורק כולם עם שעוני אפל. גם פנסיונרים.
מה רע ברולקס טוב?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור